Қазақстан Республикасының кейбір теміржол станцияларының атауын және атауларының транскрипциясын өзгерту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 787 қаулысы.
"Қазақстан Республикасының əкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 4-1) тармақшасына жəне "Қазақстан Республикасының аумағындағы əуежайларға, порттарға, теміржол вокзалдарына, теміржол стансаларына, метрополитен стансаларына, автовокзалдарға, автостансаларға, физикалық-географиялық жəне мемлекет меншігіндегі басқа да объектілерге атау беру, сондай-ақ оларды қайта атау, олардың атауларының транс- крипциясын нақтылау мен өзгерту жəне мемлекеттік заңды тұлғаларға, мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға жеке адамдардың есімін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 5 наурыздағы № 281 қаулысына сəйкес (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1996 ж., № 11, 81-құжат) Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сəйкес теміржол станцияларының атаулары өзгертілсін.
2. Осы қаулыға 2-қосымшаға сəйкес теміржол станциялары атауларының транскрипциясы өзгертілсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 29 қарашадағы
№787 қаулысына
1-қосымша
Атауы өзгертілуге тиіс теміржол станцияларының тізбесі Ақмола облысы бойынша
Қарағанды тасымалдау бөлімшесінің Вишневка теміржол станциясы – Аршалы теміржол станциясына;
Ақтөбе облысы бойынша
Ақтөбе тасымалдау бөлімшесінің Киргильда теміржол станциясы – Əлімбет теміржол станциясына;
Алматы облысы бойынша
Алматы тасымалдау бөлімшесінің Қорғас теміржол станциясы – Алтынкөл теміржол станциясына;
Алматы тасымалдау бөлімшесінің Жаркент теміржол станциясы – Құндызды теміржол станциясына;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Шығыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Лениногорск теміржол станциясы – Риддер теміржол станциясына;
Шығыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Защита теміржол станциясы – Өскемен-1 теміржол станциясына;
Жамбыл облысы бойынша
Жамбыл тасымалдау бөлімшесінің Джамбул теміржол станциясы – Тараз станциясына;
Батыс Қазақстан облысы бойынша
Батыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Шипово теміржол станциясы – Тасқала теміржол станциясына;
Батыс Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Ростошский теміржол станциясы – Белес теміржол станциясына;
Қарағанды облысы бойынша
Қарағанды тасымалдау бөлімшесінің Осакаровка теміржол станциясы – Сарыбел теміржол станциясына;
Қарағанды тасымалдау бөлімшесінің Карьерная теміржол станциясы – Ортас теміржол станциясына;
Қостанай облысы бойынша
Қостанай тасымалдау бөлімшесінің Ақсу теміржол станциясы – Елімай теміржол станциясына;
Маңғыстау облысы бойынша
Маңғыстау тасымалдау бөлімшесінің Ералиево теміржол станциясы – Қарақия теміржол станциясына;
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Оңтүстік Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Черноводский теміржол станциясы – Игілік теміржол станциясына;
Оңтүстік Қазақстан тасымалдау бөлімшесінің Сергиевка теміржол станциясы – Ынтымақ теміржол станциясына.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2017 жылғы 29 қарашадағы
№ 787 қаулысына
2-қосымша
Атауларының транскрипциясы өзгертілуге тиіс теміржол станцияларының тізбесі Ақтөбе облысы бойынша
Биршоғыр станциясы – Бершүгір станциясы;
Кимперсай станциясы – Кемпірсай станциясы;
Алматы қаласы бойынша
Алма-ата 1 станциясы – Алматы 1 станциясы;
Алма-ата 2 станциясы – Алматы 2 станциясы;
Алматы облысы бойынша
Талды-Курган станциясы – Талдықорған станциясы;
Шығыс Қазақстан облысы бойынша
Семипалатинск станциясы – Семей станциясы;
орыс тіліндегі мəтінге өзгеріс енгізілді, мемлекеттік тілдегі мəтін өзгермейді;
Жамбыл облысы бойынша
Чу станциясы – Шу станциясы;
Бурное станциясы – Боранды станциясы;
Чольдала станциясы – Шөлдала станциясы;
Чайкурук станциясы – Шайқорық станциясы;
Чебакты станциясы – Шабақты станциясы;
Учбулак станциясы – Үшбұлақ станциясы;
Акчулак станциясы – Ақшолақ станциясы;
Татты станциясы – Тəтті станциясы;
Чиганак станциясы – Шығанақ станциясы;
Кошкентениз станциясы – Қашқантеңіз станциясы;
Чокпар станция – Шоқпар станциясы;
Қостанай облысы бойынша
Джаныспай станциясы – Жанысбай станциясы;
Темир-Булак станциясы – Темірбұлақ станциясы;
Кустанай станциясы – Қостанай станциясы;
Қызылорда облысы бойынша
Саксаульская станциясы – Сексеуіл станциясы;
Конту станциясы – Күнту станциясы;
Аральское море станциясы – Арал теңізі станциясы;
Арал-кум станциясы – Аралқұм станциясы;
Чумыш станциясы – Шөміш станциясы;
Камышлыбаш станциясы – Қамыстыбас станциясы;
Бикбаули станциясы – Бекбауыл станциясы;
Казалинск станциясы – Қазалы станциясы;
Уинду станциясы – Үйінді станциясы;
Кубек станциясы – Көбек станциясы;
Майлибаш станциясы – Майлыбас станциясы;
Бай-хожа станциясы – Байқожа станциясы;
Тюратам станциясы – Төретам станциясы;
Дюрменьтюбе станциясы – Диірментөбе станциясы;
Хор-хут станциясы – Қорқыт станциясы;
Урдазы станциясы – Ордазы станциясы;
Джусалы станциясы – Жосалы станциясы;
Ана-куль станциясы – Анакөл станциясы;
Кизил-там станциясы – Қызылтам станциясы;
Кара-кеткен станциясы – Қаракеткен станциясы;
Джалагаш станциясы – Жалағаш станциясы;
Терень-узяк станциясы – Тереңөзек станциясы;
Кара-узяк станциясы – Қараөзек станциясы;
Кзыл-орда станциясы – Қызылорда станциясы;
Белкуль станциясы – Белкөл станциясы;
Берказань станциясы – Бірқазан станциясы;
Соло-тюбе станциясы – Сұлутөбе станциясы;
Тартугай станциясы – Тартоғай станциясы;
Чиили станциясы – Шиелі станциясы;
Екпенды станциясы – Екпінді станциясы;
Тюмень-арык станциясы – Төменарық станциясы;
Буртескен станциясы – Бөрітескен станциясы;
Беш-арык станциясы – Бесарық станциясы;
Маңғыстау облысы бойынша
Мангышлак станциясы – Маңғыстау станциясы;
Павлодар облысы бойынша
Ерментау станциясы – Ерейментау станциясы.
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша
Чимкент станциясы – Шымкент станциясы;
Кзыл-сай станциясы – Қызылсай станциясы;
Кургасын станциясы – Қорғасын станциясы;
Ченгельды станциясы – Шеңгелді станциясы;
Чанак станциясы – Шанақ станциясы;
Джилга станциясы – Жылға станциясы;
Монтай-таш станциясы – Монтайтас станциясы;
Уртабад станциясы – Отрабад станциясы;
Кара-Кунгур станциясы – Қарақоңыр станциясы;
Сары-агач станциясы – Сарыағаш станциясы;
Арысь-1 станциясы – Арыс 1 станциясы;
Арысь-2 станциясы – Арыс 2 станциясы;
Пахтаарал станциясы – Мақтаарал станциясы;
Джетысай станциясы – Жетісай станциясы.

О переименовании и изменении транскрипций названий некоторых железнодорожных станций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 787.
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 марта 1996 года № 281 "Об утверждении Правил присвоения наименования аэропортам, портам, железнодорожным вокзалам, железнодорожным станциям, станциям метрополитена, автовокзалам, автостанциям, физико-географическим и другим объектам государственной собственности на территории Республики Казахстан, а также переименования, уточнения и изменения транскрипции их наименований и присвоения собственных имен лиц государственным юридическим лицам, юридическим лицам с участием государства" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., № 11, ст. 81) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать железнодорожные станции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Изменить транскрипции названий железнодорожных станций согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. САГИНТАЕВ
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 ноября 2017 года № 787
Перечень железнодорожных станций, подлежащих переименованию
по Акмолинской области
железнодорожную станцию Вишневка Карагандинского отделения перевозок в железнодорожную станцию Аршалы;
по Актюбинской области
железнодорожную станцию Киргильда Актюбинского отделения перевозок в железнодорожную станцию Алимбет;
по Алматинской области
железнодорожную станцию Қорғас Алматинского отделения перевозок в железнодорожную станцию Алтынколь;
железнодорожную станцию Жаркент Алматинского отделения перевозок в железнодорожную станцию Кундызды;
по Восточно-Казахстанской области
железнодорожную станцию Лениногорск Восточно-Казахстанского отделения перевозок в железнодорожную станцию Риддер;
железнодорожную станцию Защита Восточно-Казахстанского отделения перевозок в железнодорожную станцию Оскемен-1;
по Жамбылской области
железнодорожную станцию Джамбул Жамбылского отделения перевозок в железнодорожную станцию Тараз;
по Западно-Казахстанской области
железнодорожную станцию Шипово Западно-Казахстанского отделения перевозок в железнодорожную станцию Таскала;
железнодорожную станцию Ростошский Западно-Казахстанского отделения перевозок в железнодорожную станцию Белес;
по Карагандинской области
железнодорожную станцию Осакаровка Карагандинского отделения перевозок в железнодорожную станцию Сарыбел;
железнодорожную станцию Карьерная Карагандинского отделения перевозок в железнодорожную станцию Ортас;
по Костанайской области
железнодорожную станцию Аксу Костанайского отделения перевозок в железнодорожную станцию Елимай;
по Мангистауской области
железнодорожную станцию Ералиево Мангистауского отделения перевозок в железнодорожную станцию Каракия;
по Южно-Казахстанской области
железнодорожную станцию Черноводский Южно-Казахстанского отделения перевозок в железнодорожную станцию Игилик;
железнодорожную станцию Сергиевка Южно-Казахстанского отделения перевозок в железнодорожную станцию Ынтымак.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 ноября 2017 года № 787
Перечень железнодорожных станций, транскрипции названий которых подлежат изменению
по Актюбинской области
станция Биршогыр – станция Бершугир;
станция Кимперсай – станция Кемпирсай;
по городу Алматы
станция Алма-Ата 1 – станция Алматы 1;
станция Алма-Ата 2 – станция Алматы 2;
по Алматинской области
станция Талды-Курган – станция Талдыкорган;
по Восточно-Казахстанской области
станция Семипалатинск – станция Семей;
Семипалатинское отделение дороги – Семейское отделение дороги;
по Жамбылской области
станция Чу – станция Шу;
станция Бурное – станция Боранды;
станция Чольдала – станция Шолдала;
станция Чайкурук – станция Шайкорык;
станция Чебакты – станция Шабакты;
станция Учбулак – станция Ушбулак;
станция Акчулак – станция Акшолак;
станция Татты – станция Татты;
станция Чиганак – станция Шыганак;
станция Кошкентениз – станция Кашкантениз;
станция Чокпар – станция Шокпар;
по Костанайской области
станция Джаныспай – станция Жанысбай;
станция Темир-Булак – станция Темирбулак;
станция Кустанай – станция Костанай;
по Кызылординской области
станция Саксаульская – станция Сексеул;
станция Конту – станция Кунту;
станция Аральское море – станция Арал тенизи;
станция Арал-кум – станция Аралкум;
станция Чумыш – станция Шомиш;
станция Камышлыбаш – станция Камыстыбас;
станция Бикбаули – станция Бекбауыл;
станция Казалинск – станция Казалы;
станция Уинду – станция Уинди;
станция Кубек – станция Кобек;
станция Майлибаш – станция Майлыбас;
станция Бай-хожа – станция Байкожа;
станция Тюратам – станция Торетам;
станция Дюрменьтюбе – станция Дирментобе;
станция Хор-хут – станция Коркыт;
станция Урдазы – станция Ордазы;
станция Джусалы – станция Жосалы;
станция Ана-куль – станция Анаколь;
станция Кизил-там – станция Кызылтам;
станция Кара-кеткен – станция Каракеткен;
станция Джалагаш – станция Жалагаш;
станция Терень-узяк – станция Теренозек;
станция Кара-узяк – станция Караозек;
станция Кзыл-орда – станция Кызылорда;
станция Белкуль – станция Белкол;
станция Берказань – станция Бирказан;
станция Соло-тюбе – станция Сулутобе;
станция Тартугай – станция Тартогай;
станция Чиили – станция Шиели;
станция Екпенды – станция Екпинди;
станция Тюмень-арык – станция Томенарык;
станция Буртескен – станция Боритескен;
станция Бешарык – станция Бесарык;
по Мангистауской области
станция Мангышлак – станция Мангистау;
по Павлодарской области
станция Ерментау – станция Ерейментау;
по Южно-Казахстанской области
станция Чимкент – станция Шымкент;
станция Кзыл-сай – станция Кызылсай;
станция Кургасын – станция Коргасын;
станция Ченгельды – станция Шенгелды;
станция Чанак – станция Шанак;
станция Джилга – станция Жылга;
станция Монтай-таш – станция Монтайтас;
станция Уртабад – станция Отрабад;
станция Кара-Кунгур – станция Караконыр;
станция Сары-агач – станция Сарыагаш;
станция Арысь-1 – станция Арыс 1;
станция Арысь-2 – станция Арыс 2;
станция Пахтаарал – станция Мактаарал;
станция Джетысай – станция Жетысай.