"Орталық атқарушы органдар басшыларының, әкімдердің, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 20 желтоқсандағы № 848 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Орталық атқарушы органдар басшыларының, әкімдердің, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
"Орталық атқарушы органдар басшыларының, әкімдердің, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Орталық атқарушы органдар басшыларының, әкімдердің, ұлттық жоғары оқу орындары ректорларының халыққа есеп беру кездесулерін өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2016 жылғы 5 ақпандағы № 190 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2016 ж., № 14, 53-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Орталық атқарушы органдардың (Қазақстан Республикасының Қорғаныс, Сыртқы істер, Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрліктерін қоспағанда) басшылары жыл сайын екінші тоқсан ішінде "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ғимаратының концерт-залының алаңында "Хабар 24" телеарнасында тікелей қосылым және өңірлермен бейнеконференцбайланысын ұйымдастыра отырып, жұртшылық өкілдерімен есеп беру кездесулерін өткізсін, олардың барысында елде іске асырылып жатқан реформалар, әлеуметтік-экономикалық даму, стратегиялық жоспарлардың түйінді көрсеткіштеріне қол жеткізу мен тиісті салаларды дамыту жөніндегі міндеттер туралы хабардар етсін.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) есеп беру кездесулері өтетін күннен бір ай бұрын орталық және өңірлік бұқаралық ақпарат құралдарында және ресми интернет-ресурстарда, "электрондық үкіметтің" веб-порталында, оның ішінде ашық деректердің интернет-порталында есеп беру кездесулерін өткізу кестесін және алдағы есеп беруге халықтың сұрақтары мен ұсыныстарын жіберу тәсілдері туралы ақпаратты жарияласын;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190 "О проведении отчетных встреч с населением руководителей центральных исполнительных органов, акимов, ректоров национальных высших учебных заведений"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2017 года № 848
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190 "О проведении отчетных встреч с населением руководителей центральных исполнительных органов, акимов, ректоров национальных высших учебных заведений".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
О внесении изменений и дополнения
в Указ Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190 "О проведении отчетных встреч с населением руководителей центральных исполнительных органов, акимов, ректоров национальных высших учебных заведений"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 5 февраля 2016 года № 190 "О проведении отчетных встреч с населением руководителей центральных исполнительных органов, акимов, ректоров национальных высших учебных заведений" (САПП Республики Казахстан, 2016 г., № 14, ст. 53) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Руководителям центральных исполнительных органов (за исключением министерств обороны, иностранных дел, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан) ежегодно в течение второго квартала проводить отчетные встречи с представителями общественности на площадке концертного зала в здании товарищества с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы", с организацией прямых включений на телеканале "Хабар 24" и видеоконференцсвязи с регионами, в ходе которых информировать о реализуемых в стране реформах, социально-экономическом развитии, достижении ключевых показателей стратегических планов и задачах по развитию соответствующих отраслей.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Центральным и местным исполнительным органам:
1) за месяц до даты проведения отчетных встреч публиковать в центральных и региональных печатных средствах массовой информации и на официальных интернет-ресурсах, на веб-портале "электронного правительства", в том числе интернет-портале открытых данных графики проведения отчетных встреч и информацию о способах направления вопросов и предложений населения к предстоящим отчетам;

2) есеп беру кездесулері өтетін күннен бір ай бұрын "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы алда болатын есеп беру кездесулері туралы жарнамалық роликтерді трансляциялауды қамтамасыз етсін;
3) есеп беру кездесулері өтетін күнге дейін бір ай бұрын ашық деректердің интернет-порталында және орталық, жергілікті атқарушы органдардың бірінші басшыларының блог платформасына түскен сұрақтарды жинауды, талдауды және іріктеуді қамтамасыз етсін.";
мынадай мазмұндағы 5-1-тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Орталық атқарушы органдардың басшылары есепті кездесу аяқталған күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей өткізілген есепті кездесулердің қорытындылары бойынша бұқаралық ақпарат құралдары үшін Орталық коммуникациялар қызметінің брифингінде сөз сөйлесін.".
2. Осы Жарлық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Н.Назарбаев

2) за месяц до даты проведения отчетных встреч обеспечить трансляцию рекламных роликов через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" о предстоящих отчетных встречах;
3) обеспечить сбор, анализ и ранжирование вопросов от населения, поступивших за месяц до даты проведения отчетных встреч на интернет-портал открытых данных и блог-платформу первых руководителей центральных и местных исполнительных органов.";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. Руководителям центральных исполнительных органов не позднее десяти календарных дней со дня завершения отчетной встречи выступить на брифинге Службы центральных коммуникаций для средств массовой информации по итогам проведенных отчетных встреч.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан
Н.Назарбаев