Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнiң кейбір мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 13 шілдедегі № 425 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Шымкент қаласының Әділет департаменті", "Астана қаласының Әділет департаменті "Байқоңыр" ауданының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемелері құрылсын.
2. Заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) "Алматы облысының Әділет департаменті Кеген ауданының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Алматы облысының Әділет департаменті Райымбек ауданының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
2) "Түркістан облысының Әділет департаменті Жетісай ауданының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті Мақтаарал ауданының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
3) "Түркістан облысының Әділет департаменті Келес ауданының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті Сарыағаш ауданының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастырылсын.
3. "Ақтөбе облысы Әділет департаменті Ақтөбе қаласының "Астана" ауданының әділет басқармасы" және "Ақтөбе облысы Әділет департаменті Ақтөбе қаласының "Алматы" ауданының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемелерін бөліп шығару жолымен "Ақтөбе облысы Әділет департаменті Ақтөбе қаласының әділет басқармасы" мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастырылсын.
4. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелері қайта аталсын.
5. Мекемелерді қаржыландыру Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне республикалық бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) мекемелердің ережелерін бекітуді және олардың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) Астана және Шымкент қалаларының, сондай-ақ Алматы, Ақтөбе, Түркістан облыстарының әкімдіктерімен бірлесіп осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
7. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат) мынадай өзгерістер және толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесінде:
реттік нөмірі 67-жол алып тасталсын;

О некоторых вопросах Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2018 года № 425.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать государственные учреждения "Департамент юстиции города Шымкент", "Управление юстиции района "Байқоңыр" Департамента юстиции города Астана".
2. Реорганизовать в установленном законодательством порядке:
1) государственное учреждение "Управление юстиции Райымбекского района Департамента юстиции Алматинской области" путем выделения из него государственного учреждения "Управление юстиции Кегенского района Департамента юстиции Алматинской области";
2) государственное учреждение "Управление юстиции Мактаральского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области" путем выделения из него государственного учреждения "Управление юстиции Жетысайского района Департамента юстиции Туркестанской области";
3) государственное учреждение "Управление юстиции Сарыагашского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области" путем выделения из него государственного учреждения "Управление юстиции Келесского района Департамента юстиции Туркестанской области".
3. Реорганизовать в установленном законодательством порядке государственное учреждение "Управление юстиции города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области" путем разделения на "Управление юстиции района "Астана" города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области" и "Управление юстиции района "Алматы" города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области".
4. Переименовать государственные учреждения - территориальные органы Министерства юстиции Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
5. Установить, что финансирование учреждений осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству юстиции Республики Казахстан.
6. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить утверждение положений учреждений и их государственную регистрацию;
2) совместно с акиматами городов Астана и Шымкент, а также Алматинской, Актюбинской, Туркестанской областей принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
7. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства:
строку, порядковый номер 67, исключить;

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 16-1, 47-1, 67-1, 67-2, 205-1, 209-1, 217-1-жолдармен толықтырылсын:
"16-1. Шымкент қаласының Әділет департаменті.";
"47-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Алматы облысының Әділет департаменті Кеген ауданының әділет басқармасы.";
"67-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Ақтөбе облысы Әділет департаменті Ақтөбе қаласының "Астана" ауданының әділет басқармасы.";
"67-2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Ақтөбе облысы Әділет департаменті Ақтөбе қаласының "Алматы" ауданының әділет басқармасы.";
"205-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті Жетісай ауданының әділет басқармасы.";
"209-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті Келес ауданының әділет басқармасы.";
"217-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әділет департаменті "Байқоңыр" ауданының әділет басқармасы.";
реттік нөмірлері 14, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214-1, 214-2, 214-3, 214-4-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Түркістан облысының Әділет департаменті.";
"200. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Арыс қаласының әдiлет басқармасы.";
"201. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаментi Кентау қаласының әдiлет басқармасы.";
"202. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаментi Түркістан қаласының әдiлет басқармасы.";
"203. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Бәйдібек ауданының әдiлет басқармасы.";
"204. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әдiлет департаменті Қазығұрт ауданының әдiлет басқармасы.";
"205. Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Мақтаарал ауданының әдiлет басқармасы.";
"206. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әдiлет департаментi Ордабасы ауданының әдiлет басқармасы.";
"207. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әдiлет департаментi Отырар ауданының әдiлет басқармасы.";
"208. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әдiлет департаментi Сайрам ауданының әдiлет басқармасы.";
"209. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әдiлет департаментi Сарыағаш ауданының әдiлет басқармасы.";
"210. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әдiлет департаментi Созақ ауданының әдiлет басқармасы.";

дополнить строками, порядковые номера 16-1, 47-1, 67-1, 67-2, 205-1, 209-1, 217-1, следующего содержания:
"16-1. Департамент юстиции города Шымкент.";
"47-1. Управление юстиции Кегенского района Департамента юстиции Алматинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.";
"67-1. Управление юстиции района "Астана" города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.";
"67-2. Управление юстиции района "Алматы" города Актобе Департамента юстиции Актюбинской области Министерства юстиции Республики Казахстан.";
"205-1. Управление юстиции Жетысайского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.";
"209-1. Управление юстиции Келесского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.";
"217-1. Управление юстиции района "Байқоңыр" Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан.";
порядковые номера 14, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214-1, 214-2, 214-3, 214-4 изложить в следующей редакции:
"14. Департамент юстиции Туркестанской области.";
"200. Управление юстиции города Арыса Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
201. Управление юстиции города Кентау Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
202. Управление юстиции города Туркестана Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
203. Управление юстиции Байдибекского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
204. Управление юстиции Казыгуртского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
205. Управление юстиции Мактааральского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
206. Управление юстиции Ордабасинского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
207. Управление юстиции Отрарского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
208. Управление юстиции Сайрамского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
209. Управление юстиции Сарыагашского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
210. Управление юстиции Созакского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

"211. Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Төлеби ауданының әдiлет басқармасы.";
"212. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаментi Түлкібас ауданының әдiлет басқармасы.";
"213. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Түркістан облысының Әдiлет департаментi Шардара ауданының әдiлет басқармасы.";
"214-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Шымкент қаласының Әділет департаменті Әл-Фараби ауданының әділет басқармасы.";
"214-2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Шымкент қаласының Әділет департаменті Еңбекші ауданының әділет басқармасы.";
"214-3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Шымкент қаласының Әділет департаменті Абай ауданының әділет басқармасы.";
"214-4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Шымкент қаласының Әділет департаменті Қаратау ауданының әділет басқармасы.".
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 13 шілдедегі
№ 425 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қайта аталатын аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаменті Түркістан облысының Әділет департаментіне.
2. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Арыс қаласының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Арыс қаласының әдiлет басқармасына.
3. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Кентау қаласының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Кентау қаласының әдiлет басқармасына.
4. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Оңтүстік Қазақстан облысының Әдiлет департаментi Түркістан қаласының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Түркістан қаласының әдiлет басқармасына.
5. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Бәйдібек ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Бәйдiбек ауданының әдiлет басқармасына.
6. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Қазығұрт ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Қазығұрт ауданының әдiлет басқармасына.

211. Управление юстиции Толебийского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
212. Управление юстиции Тюлькубасского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
213. Управление юстиции Шардаринского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.";
"214-1. Управление юстиции Аль-Фарабийского района Департамента юстиции города Шымкент Министерства юстиции Республики Казахстан.
214-2. Управление юстиции Енбекшинского района Департамента юстиции города Шымкент Министерства юстиции Республики Казахстан.
214-3. Управление юстиции Абайского района Департамента юстиции города Шымкент Министерства юстиции Республики Казахстан.
214-4. Управление юстиции Каратауского района Департамента юстиции города Шымкент Министерства юстиции Республики Казахстан.".
8. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр Республики Казахстан Б. Сагинтаев
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 13 июля 2018 года № 425
Перечень переименовываемых государственных учреждений – территориальных органов Министерства юстиции Республики Казахстан
1. Департамент юстиции Южно-Казахстанской области в Департамент юстиции Туркестанской области.
2. Управление юстиции города Арыса Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции города Арыса Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Управление юстиции города Кентау Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции города Кентау Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Управление юстиции города Туркестана Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции города Туркестана Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
5. Управление юстиции Байдибекского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Байдибекского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
6. Управление юстиции Казыгуртского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Казыгуртского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.

7. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Мақтаарал ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Мақтаарал ауданының әдiлет басқармасына.
8. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Ордабасы ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Ордабасы ауданының әдiлет басқармасына.
9. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Отырар ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Отырар ауданының әдiлет басқармасына.
10. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Сайрам ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Сайрам ауданының әдiлет басқармасына.
11. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Сарыағаш ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Сарыағаш ауданының әдiлет басқармасына.
12. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Созақ ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Созақ ауданының әдiлет басқармасына.
13. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Төлеби ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Төлеби ауданының әдiлет басқармасына.
14. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Түлкібас ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Түлкібас ауданының әдiлет басқармасына.
15. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментi Шардара ауданының әдiлет басқармасы Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi Түркістан облысының Әдiлет департаментi Шардара ауданының әдiлет басқармасына.
16. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментiнің Шымкент қаласы Әл-Фараби ауданының әділет басқармасы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Шымкент қаласының Әділет департаменті Әл-Фараби ауданының әділет басқармасына.

7. Управление юстиции Мактааральского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Мактааральского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
8. Управление юстиции Ордабасинского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Ордабасинского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
9. Управление юстиции Отрарского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Отрарского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
10. Управление юстиции Сайрамского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Сайрамского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
11. Управление юстиции Сарыагашского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Сарыагашского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
12. Управление юстиции Созакского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Созакского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
13. Управление юстиции Толебийского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Толебийского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
14. Управление юстиции Тюлькубасского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Тюлькубасского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
15. Управление юстиции Шардаринского района Департамента юстиции Южно-Казахстанской области Министерства юстиции Республики Казахстан в Управление юстиции Шардаринского района Департамента юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан.
16. Управление юстиции Аль-Фарабийского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области в Управление юстиции Аль-Фарабийского района Департамента юстиции города Шымкент.

17. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментiнің Шымкент қаласы Еңбекші ауданының әділет басқармасы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Шымкент қаласының Әділет департаменті Еңбекші ауданының әділет басқармасына.
18. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментiнің Шымкент қаласы Абай ауданының әділет басқармасы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Шымкент қаласының Әділет департаменті Абай ауданының әділет басқармасына.
19. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігі Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментiнің Шымкент қаласы Қаратау ауданының Әділет басқармасы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Шымкент қаласының Әділет департаменті Қаратау ауданының әділет басқармасына.

17. Управление юстиции Енбекшинского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области в Управление юстиции Енбекшинского района Департамента юстиции города Шымкент.
18. Управление юстиции Абайского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области в Управление юстиции Абайского района Департамента юстиции города Шымкент.
19. Управление юстиции Каратауского района города Шымкент Департамента юстиции Южно-Казахстанской области в Управление юстиции Каратауского района Департамента юстиции города Шымкент.