Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 21 шілдедегі № 443 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгінің Астана қаласының Ішкі істер департаменті "Байқоңыр" ауданының ішкі істер басқармасы" және "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгінің Астана қаласының Төтенше жағдайлар департаменті "Байқоңыр" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы" мемлекеттік мекемелері құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгінің мына аумақтық органдары – мемлекеттік мекемелері:
1) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгі Алматы облысының Ішкі істер департаменті Райымбек ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесі оны Нарынқол ауылында орналасатын "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгі Алматы облысының Ішкі істер департаменті Райымбек ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен Кеген ауылында орналасатын "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгі Алматы облысының Ішкі істер департаменті Кеген ауданының ішкі істер бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен;
2) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгі Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Райымбек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі" мемлекеттік мекемесі оны Нарынқол ауылында орналасатын "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгі Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Райымбек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен Кеген ауылында орналасатын "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгі Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Кеген ауданының төтенше жағдайлар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бөлу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
3. Жоғарыда көрсетілген мемлекеттік мекемелерді қаржыландыру Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің республикалық бюджетінде және жергілікті атқарушы органдардың бюджетінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлiгінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер аумақтық органдар және оның ведомстволарының тізбесінде:
"1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-1-жолмен толықтырылсын:

Некоторые вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2018 года № 443.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственные учреждения "Управление внутренних дел района "Байқоңыр" Департамента внутренних дел города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан" и "Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны Министерства внутренних дел Республики Казахстан".
2. Реорганизовать государственные учреждения – территориальные органы Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
1) государственное учреждение "Отдел внутренних дел Райымбекского района Департамента внутренних дел Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" путем его разделения на государственное учреждение "Отдел внутренних дел Райымбекского района Департамента внутренних дел Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" с местом дислокации в селе Нарынколь и государственное учреждение "Отдел внутренних дел Кегенского района Департамента внутренних дел Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" с местом дислокации в селе Кеген;
2) государственное учреждение "Отдел по чрезвычайным ситуациям Райымбекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" путем его разделения на государственное учреждение "Отдел по чрезвычайным ситуациям Райымбекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" с местом дислокации в селе Нарынколь и государственное учреждение "Отдел по чрезвычайным ситуациям Кегенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства внутренних дел Республики Казахстан" с местом дислокации в селе Кеген.
3. Установить, что финансирование вышеуказанных государственных учреждений осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерства внутренних дел Республики Казахстан и бюджетах местных исполнительных органов.
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311) следующие дополнения:
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне государственных учреждений – территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
раздел "1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 17-1, следующего содержания:

"17-1. Астана қаласының Ішкі істер департаменті "Байқоңыр" ауданының ішкі істер басқармасы.";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 72-1-жолмен толықтырылсын:
"72-1. Алматы облысының Ішкі істер департаменті Кеген ауданының ішкі істер бөлімі.";
"3. Төтенше жағдайлар комитеті" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 17-1-жолмен толықтырылсын:
"17-1. Астана қаласының Төтенше жағдайлар департаменті "Байқоңыр" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 72-1-жолмен толықтырылсын:
"72-1. Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Кеген ауданының төтенше жағдайлар бөлімі".
5. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

"17-1. Управление внутренних дел района "Байқоңыр" Департамента внутренних дел города Астаны.";
дополнить строкой, порядковый номер 72-1, следующего содержания:
"72-1. Отдел внутренних дел Кегенского района Департамента внутренних дел Алматинской области.";
раздел 3. "Комитет по чрезвычайным ситуациям":
дополнить строкой, порядковый номер 17-1, следующего содержания:
"17-1. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.";
дополнить строкой, порядковый номер 72-1, следующего содержания:
"72-1. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кегенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.".
5. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев