"Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакетінің бір бөлігін тікелей атаулы сату туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 4 желтоқсандағы № 801 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 105-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қоғам) жалпы акциялары пакетінің 50 (елу) пайызы + 1 акциясы мөлшерінде қоғам акцияларының мемлекеттік пакетінің бір бөлігін "Қазақстанның экологиялық ұйымдары қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне
(бұдан әрі – стратегиялық инвестор) тікелей атаулы сату жүзеге асырылсын.
2. Стратегиялық инвесторға:
1) 2018 жылдың соңына дейінгі мерзімде 5000000 (бес миллион) теңге мөлшерінде инвестициялар енгізу;
2) қызмет бейінін сақтау;
3) жұмыс орындарын сақтау;
4) штат санының кемінде үштен екісін Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жұмыскерлермен қамтамасыз ету;
5) кредиторлық берешекті өтеу;
6) жалақы бойынша берешекті өтеу;
7) 2024 жылға дейін 5 жыл бойы жекешелендіру объектісіне қатысты мәмілелер жасасуды (қайта сату, кепілге қою, басқаруға беру және басқа) шектеу және (немесе) белгілі бір әрекеттерге тыйым салу жөніндегі міндеттемелер белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны іске асыру бойынша шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

О прямой адресной продаже части государственного пакета акций некоммерческого акционерного общества "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 декабря 2018 года № 801.
В соответствии с пунктом 4 статьи 105 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Осуществить прямую адресную продажу части государственного пакета акций некоммерческого акционерного общества "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов" (далее – общество) в размере 50 (пятьдесят) процентов + 1 акция от общего пакета акций общества объединению юридических лиц "Ассоциация экологических организаций Казахстана" (далее – стратегический инвестор).
2. Установить обязательства к стратегическому инвестору по:
1) внесению инвестиций в размере 5000000 (пять миллионов) тенге в срок до конца 2018 года;
2) сохранению профиля деятельности;
3) сохранению рабочих мест;
4) обеспечению не менее двух третей от штатной численности работниками, являющимися гражданами Республики Казахстан;
5) погашению кредиторской задолженности;
6) погашению задолженности по заработной плате;
7) ограничению совершения сделок (перепродажа, залог, передача в управление и другие) и (или) запрещению определенных действий в отношении объекта приватизации до июня 2022 года.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 16.06.2022 № 400.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры по реализации настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев