Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 12 желтоқсандағы № 827 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 827 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 тамыз № 1127 қаулысында:
1) кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған барлық органдарының қызметкерлерін лауазымдық (қызметтік) мiндеттерiн тиiсiнше орындағаны үшiн көтермелеу жүйесiн реттеу, сондай-ақ олардың функциялары мен міндеттерін уақтылы әрі сапалы орындауға материалдық мүдделілiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
2) 2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы қаулының Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет), олардың облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Алматы ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Сарыарқа ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Есіл ауданы әдiлет басқармасының, Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінің Астана қаласы Әдiлет департаментінің Байқоңыр ауданы әдiлет басқармасының, Астана, Алматы және Шымкент қалалары мен Маңғыстау облысының жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне қолданысы 2019 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін тоқтатыла тұрсын.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2018 года № 827.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2018 года № 827
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года № 1127 "Об утверждении Правил премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета":
1) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях упорядочения системы поощрения работников для всех органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, за надлежащее выполнение должностных (служебных) обязанностей, а также повышения их материальной заинтересованности в своевременном и качественном выполнении функций и задач Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
2) часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Приостановить до 31 декабря 2019 года включительно действие настоящего постановления на административных государственных служащих Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и Национального Бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции, их территориальных органов по областям, городам республиканского значения, столице, Министерства юстиции Республики Казахстан, Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Алматы Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Сарыарка Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Есиль Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, Управления юстиции района Байконур Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан, местных исполнительных органов городов Астаны, Алматы, Шымкента и Мангистауской области.";

3) көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының қызметкерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен Қазақстан Республикасы органдарының жұмыскерлеріне сыйлық беру, материалдық көмек көрсету және лауазымдық жалақыларына үстемеақылар белгілеу ережесі (бұдан әрі – Ереже) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған барлық органдарының қызметкерлеріне лауазымдық (қызметтік) мiндеттерiн тиiсiнше орындағаны үшiн көтермелеу жүйесiн реттеу, сондай-ақ олардың функциялары мен міндеттерін уақтылы әрі сапалы орындауға материалдық мүдделілiгiн арттыру мақсатында әзiрлендi және еңбегiне ақы төлеу "Мемлекеттiк бюджет есебiнен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудiң бiрыңғай жүйесiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646қбп қаулысының негiзiнде жүргiзiлетiн мемлекеттік бюджет есебiнен қамтылған барлық органдардың қызметкерлеріне қолданылады.".
2. Қызмет бабында пайдалану үшін.
3. "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 68-69-70, 434-құжат):
1) 1-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) пилоттық органдардың қызметтегі мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларының мөлшерлері төмендеген жағдайда олардың осы мемлекеттік органдарда еңбекақы төлеу жүйесінің пилоттық режимі енгізілген күнге дейінгі лауазымдық айлықақыларының нақты мөлшерлері сақталады деп белгіленсін.";
2) қызмет бабында пайдалану үшін;
3) 5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы қаулының ережелері Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) және оның облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдарының құқық қорғау қызметін жүзеге асыратын қызметкерлеріне қолданылмайды.
6. Осы қаулы 2018 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және бонустар төлеу бөлігінде 2020 жылғы 30 маусымға дейін қолданылатын осы қаулының 2-тармағының 3) тармақшасын қоспағанда, 2019 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін қолданылады және ресми жариялануға тиіс.";

3) в Правилах премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила премирования, оказания материальной помощи и установления надбавок к должностным окладам работников органов Республики Казахстан за счет средств государственного бюджета (далее – Правила) разработаны в целях упорядочения системы поощрения работников для всех органов Республики Казахстан, содержащихся за счет государственного бюджета, за надлежащее выполнение должностных (служебных) обязанностей, а также повышения их материальной заинтересованности в своевременном и качественном выполнении функций и задач и распространяются на работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета, оплата труда которых производится на основании постановления Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета".".
2. Для служебного пользования.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 68-69-70, ст. 434):
1) подпункт 5) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"5) в случае снижения размеров должностных окладов действующих административных государственных служащих пилотных органов, за ними сохраняются фактические размеры их должностных окладов до даты введения пилотного режима системы оплаты труда в этих государственных органах.";
2) для служебного пользования;
3) пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Положения настоящего постановления не распространяются на работников Национального Бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его территориальных органов по областям, городам республиканского значения, столице, осуществляющих правоохранительную деятельность.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2018 года и действует до 31 декабря 2019 года включительно, за исключением подпункта 3) пункта 2 настоящего постановления в части выплаты бонусов, который действует до 30 июня 2020 года, и подлежит официальному опубликованию.";

4) көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
пилоттық органдардың тізбесінде:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдары.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросының (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтің) облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша аумақтық органдары.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Астана қаласының Әділет департаменті Байқоңыр ауданының әдiлет басқармасы.";
мынадай мазмұндағы 12 және 13-тармақтармен толықтырылсын:
"12. Алматы қаласының жергілікті атқарушы органы.
13. Шымкент қаласының жергілікті атқарушы органы.";
5) көрсетілген қаулыға 2-қосымша қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) қызмет бабында пайдалану үшін;
7) қызмет бабында пайдалану үшін;
8) көрсетілген қаулыға 4-қосымшада:
Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар төлеу, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу қағидаларында:

4) в приложении 1 к указанному постановлению:
в перечне пилотных органов:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Территориальные органы Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по областям, городам республиканского значения, столице.
4. Территориальные органы Национального Бюро по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции по областям, городам республиканского значения, столице.";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Управление юстиции района Байконур Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан.";
дополнить пунктами 12 и 13 следующего содержания:
"12. Местный исполнительный орган города Алматы.
13. Местный исполнительный орган города Шымкента.";
5) приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
6) для служебного пользования;
7) для служебного пользования;
8) в приложении 4 к указанному постановлению:
в Правилах выплаты бонусов, оказания материальной помощи административным государственным служащим, а также установления надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов:

2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік органның нысаналы индикаторлары – Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Астана, Алматы, Шымкент қалаларының және Маңғыстау облысының әкімдері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы мен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы арасында жасалған меморандумда белгіленген пилоттық органның нысаналы индикаторлары;".
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 827 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2018 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 939 қаулысына
2-қосымша
Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік лауазымдарын деңгейлер мен функционалдық блоктар бойынша бөлу
Мемлекеттік әкімшілік лауазымның атауы
Функционалдық блоктағы* деңгейлер**
SCS
A
B
C
1
2
3
4
5
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің жауапты хатшысы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аппарат басшысы
15
-
-
-
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының басшысы
14
-
-
-
Облыстық маңызы бар қаланың (облыстың әкімшілік орталығы болып табылатын қаланың әкімін қоспағанда), облыс ауданының және қаладағы ауданның әкімі
13
-
-
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және оның ведомствосының департамент директоры
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің департамент директоры
-
12
11
10
Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының басшысы
-
12
-
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органының басшысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің басшысы Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының басшысы
Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органы басшысының орынбасары
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппараты басшысының орынбасары Облыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімінің орынбасары
-
11
-
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және оның ведомствосының департамент директорының орынбасары Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің департамент директорының орынбасары
-
11
10
9
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органы басшысының орынбасары Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Әдеп жөніндегі кеңесі хатшылығының меңгерушісі Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласының Әділет департаменті басшысының орынбасары Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органы басшысының орынбасары Облыстың ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының басшысы
-
10
-
-
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) меңгерушісі
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің Алматы, Сарыарқа, Есіл, Байқоңыр аудандары әділет басқармаларының басшылары Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының кеңесшісі Қазақстан Республикасы Әділет министрінің кеңесшісі
Астана әкімінің кеңесшісі Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органның бөлім басшысы
-
9
-
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның ведомствосы басқармасының (қызметінің) басшысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің басқарма басшысы Астана әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшесінің басшысы Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының бөлім басшысы
-
9
8
7
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Әдеп жөніндегі уәкілі Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Әдеп жөніндегі уәкілі
-
-
9
-
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімінің кеңесшісі Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы органның бөлім басшыcының орынбасары Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің орынбасары
-
8
-
-
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органының басқарма басшысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің басқарма басшысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласының әділет департаменті аумақтық бөлімінің басшысы – аға сот орындаушысы
Облыстың, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының бөлім басшысы
-
8
7
6
Астана әкімі аппаратының бас инспекторы
-
8
7
6
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының Әдеп жөніндегі уәкілі Астана әкімі аппаратының баспасөз хатшысы
-
-
8
-
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының баспасөз хатшысы
-
-
7
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органының бөлім басшысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің бөлім басшысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің Алматы, Сарыарқа, Есіл, Байқоңыр аудандары әділет басқармаларының бөлім басшылары Облыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшелерінің басшылары
-
7
6
5
Облыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімінің кеңесшісі
-
7
-
-
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі және оның ведомствосының бас консультанты
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының бас инспекторы
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) бас инспекторы
-
7
6
5
Облыс, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының бас инспекторы
-
6
5
4
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының көмекшісі
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің көмекшісі Астана әкімінің көмекшісі
-
-
-
6
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің кеңесшісі
-
6
-
-
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы орган бөлімінің сектор меңгерушісі Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімі аппаратының құрылымдық бөлімшенің басшысы
-
6
5
4
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және оның ведомствосының бас сарапшысы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің бас сарапшысы
Астана әкімі аппаратының бас маманы Астана әкімі аппаратының Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) бас маманы
Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының бас маманы
-
6
5
4
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, облыс ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімінің көмекшісі
-
-
-
5
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің және оның ведомствосының аумақтық органының бас маманы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласының Әділет департаментінің бас маманы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Астана қаласы Әділет департаментінің Алматы, Сарыарқа, Есіл, Байқоңыр аудандары әділет басқармаларының бас мамандары
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының бас маманы Облыстық, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының бас маманы Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана, қала ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының бас маманы Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы орган бөлімінің бас маманы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласының Әділет департаментінің аумақтық бөлімінің сот орындаушысы
Облыс, республикалық маңызы бар қала, астана әкімі аппаратының Қазақстан халқы Ассамблеясы аппаратының (хатшылығының) бас маманы
-
5
4
3
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің көмекшісі
-
-
-
4
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімі аппаратының бас маманы
-
4
3
2
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің сарапшысы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің сарапшысы
-
4
3
2
Астана әкімі аппаратының жетекші маманыАстананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының жетекші маманы Астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының маманы
-
4
3
2
Облыс, республикалық маңызы бар қала әкімі аппаратының жетекші маманы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің Алматы, Сарыарқа, Есіл, Байқоңыр аудандары әділет басқармаларының жетекші мамандары Облыстық, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының жетекші маманы Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің аумақтық органының жетекші маманы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Астана қаласы Әділет департаментінің жетекші маманы Облыс, қала ауданы, қаладағы аудан және облыстық маңызы бар қала әкімі аппаратының жетекші маманы Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын аудандық атқарушы орган бөлімінің жетекші маманы Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органының маманы
-
3
2
1
Аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің әкімі аппаратының жетекші маманы
-
2
1
-
Ескертпе:
* Деңгей – мемлекеттік әкімшілік лауазымның позициясын оны бағалау нәтижесіне байланысты айқындайтын және лауазымдық айлықақы белгілеу үшін қолданылатын көрсеткіш.
Мемлекеттік әкімшілік лауазымды бағалау мемлекеттік қызмет саласындағы уәкілетті орган бекіткен Мемлекеттік әкімшілік лауазымдарды пилоттық режимде бағалау және деңгейлер мен функционалдық блоктар бойынша бөлу жөніндегі әдістемелік ұсынымдарға сәйкес жүргізіледі.
** SCS функционалдық блогы (жоғары басқару персоналы) – "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдары.
А функционалдық блогы (негізгі персонал) – "Б" корпусының мемлекеттік басқарудың тиісті саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі функциялар жүктелген мемлекеттік әкімшілік лауазымдары.
Бұл блокқа пилоттық мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының кеңесшілері, жұмылдыру дайындығы мен азаматтық қорғаныс жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшенің лауазымдары жатқызылуы мүмкін.
В функционалдық блогы (жәрдемдесуші персонал) – негізгі немесе қосалқы персоналға жататын лауазымдарды қоспағанда, "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдары.
Бұл блокқа мемлекеттік органның ішкі аудит, жұртшылықпен байланыс, заңдық сүйемелдеу, қаржы, кадр және оның қызметін ақпараттық-технологиялық қамтамасыз етуге жауапты құрылымдық бөлімшелердің лауазымдары, сондай-ақ Әдеп жөніндегі уәкіл лауазымдары жатады.
Егер көрсетілген қызмет түрлері мемлекеттік органның салалық қызметі болып табылған жағдайда, бұл лауазымдар "А" функционалдық блогына жатқызылады.
С функционалдық блогы (қосалқы персонал) – "Б" корпусының әкімшілік-шаруашылық қызметті, мемлекеттік орган немесе жоғары тұрған орган тапсырмаларының орындалуын ішкі бақылауды қамтамасыз ету, сондай-ақ мемлекеттік құпияларды қорғау жөніндегі функциялар жүктелген мемлекеттік әкімшілік лауазымдары.
Бұл блокқа мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының көмекшісі лауазымдары да жатады.
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің басшысы құрылымдық бөлімшелерді және олардың қызметкерлерінің жекелеген лауазымдарын функционалдық блоктарға бөлуді қандай да бір уақыт кезеңінде мемлекеттік органның алдында тұрған басым міндеттерге қарай дербес жүзеге асырады.

подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) целевые индикаторы государственного органа – целевые индикаторы пилотного органа, установленные в меморандуме, заключенном между Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром юстиции Республики Казахстан, акимами городов Астаны, Алматы, Шымкента и Мангистауской области, а также Руководителем Администрации Президента и Председателем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;".
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 декабря 2018 года № 827
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2017 года № 939
Распределение административных государственных должностей пилотных органов по уровням и функциональным блокам
Наименование административной государственной должности
Уровни* в функциональных блоках **
SCS
A
B
C
1
2
3
4
5
Ответственный секретарь Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель аппарата Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
15
-
-
-
Руководитель аппарата акима области, города республиканского значения, столицы
14
-
-
-
Аким города областного значения (за исключением акима города, являющегося административным центром области), района области и района в городе
13
-
-
-
Директор департамента Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства
Директор департамента Министерства юстиции Республики Казахстан
-
12
11
10
Руководитель исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
-
12
-
-
Руководитель территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Руководитель Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
Заместитель руководителя исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
Заместитель руководителя аппарата акима области, города республиканского значения, столицы
Заместитель акима района области, района в городе и города областного значения
-
11
-
-
Заместитель директора департамента Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства
Заместитель директора департамента Министерства юстиции Республики Казахстан
-
11
10
9
Аким города районного значения, села, поселка, сельского округа
Заместитель руководителя территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Заведующий секретариатом Совета по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Заместитель руководителя Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Заместитель руководителя исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
Руководитель аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
-
10
-
-
Заведующий аппаратом (секретариатом) Ассамблеи народа Казахстана аппарата акима области, города республиканского значения, столицы
Руководители управлений юстиции районов Алматы, Сарыарка, Есиль, Байконур Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Советник Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Советник Министра юстиции Республики Казахстан
Советник акима столицы
Руководитель отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
-
9
-
-
Руководитель управления (службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства
Руководитель управления Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель структурного подразделения аппарата акима столицы
Руководитель отдела исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
-
9
8
7
Уполномоченный по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Уполномоченный по этике Министерства юстиции Республики Казахстан
-
-
9
-
Советник акима области, города республиканского значения
Заместитель руководителя отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
Заместитель акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
8
-
-
Руководитель управления территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Руководитель управления Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель структурного подразделения аппарата акима области, города республиканского значения
Руководитель отдела исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
-
8
7
6
Главный инспектор аппарата акима столицы
-
8
7
6
Уполномоченный по этике аппарата акима области, города республиканского значения, столицы
Пресс-секретарь аппарата акима столицы
-
-
8
-
Пресс-секретарь аппарата акима области, города республиканского значения
-
-
7
-
Руководитель отдела территориального органа ведомства Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Руководитель отдела Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководители отделов управлений юстиции районов Алматы, Сарыарка, Есиль, Байконур Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Руководитель структурного подразделения аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
-
7
6
5
Советник акима района области, района в городе и города областного значения
-
7
-
-
Главный консультант Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства
Главный инспектор аппарата акима области, города республиканского значения
Главный инспектор аппарата (секретариата) Ассамблеи народа Казахстана аппарата акима области, города республиканского значения
-
7
6
5
Главный инспектор аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
-
6
5
4
Помощник Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Помощник Министра юстиции Республики Казахстан
Помощник акима столицы
-
-
-
6
Советник акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
6
-
-
Заведующий сектором отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
Руководитель структурного подразделения аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
6
5
4
Главный эксперт Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства
Главный эксперт Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист аппарата акима столицы
Главный специалист аппарата (секретариата) Ассамблеи народа Казахстана аппарата акима столицы
Главный специалист исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
-
6
5
4
Помощник акима области, города республиканского значения, района области, района в городе и города областного значения
-
-
-
5
Главный специалист территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции и его ведомства
Главный специалист Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Главные специалисты управлений юстиции районов Алматы, Сарыарка, Есиль, Байконур Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист аппарата акима области, города республиканского значения
Главный специалист исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
Главный специалист аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
Главный специалист отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
Судебный исполнитель территориального отдела Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Главный специалист аппарата (секретариата) Ассамблеи народа Казахстана области, города республиканского значения
-
5
4
3
Помощник акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
-
-
4
Главный специалист аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
4
3
2
Эксперт Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Эксперт Министерства юстиции Республики Казахстан
-
4
3
2
Ведущий специалист аппарата акима столицы
Ведущий специалист исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
Специалист исполнительного органа столицы, финансируемого из местного бюджета
-
4
3
2
Ведущий специалист аппарата акима области, города республиканского значения
Ведущие специалисты управлений юстиции районов Алматы, Сарыарка, Есиль, Байконур Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Ведущий специалист исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
Ведущий специалист территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
Ведущий специалист Департамента юстиции города Астаны Министерства юстиции Республики Казахстан
Ведущий специалист аппарата акима района области, района в городе и города областного значения
Ведущий специалист отдела районного исполнительного органа, финансируемого из местного бюджета
Специалист исполнительного органа области, города республиканского значения, финансируемого из местного бюджета
-
3
2
1
Ведущий специалист аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
-
2
1
-
Примечание:
* Уровень – показатель, определяющий позицию административной государственной должности пилотного органа в зависимости от результатов ее оценки и используемый для установления должностного оклада.
Оценка административной государственной должности проводится в соответствии с Методическими рекомендациями по оценке и распределению административных государственных должностей по уровням и функциональным блокам в пилотном режиме, утвержденными уполномоченным органом в сфере государственной службы.
** Функциональный блок SCS (Высший управленческий персонал) – административные государственные должности корпуса "А".
Функциональный блок А (основной персонал) – административные государственные должности корпуса "Б", на которые возложены функции по формированию и реализации государственной политики в соответствующей сфере (отрасли) государственного управления.
К данному блоку могут быть отнесены должности советников первых руководителей пилотных органов, должности структурного подразделения, осуществляющего функции по мобилизационной подготовке и гражданской обороне.
Функциональный блок В (содействующий персонал) – административные государственные должности корпуса "Б", за исключением должностей, относимых к основному или вспомогательному персоналу.
К данному блоку относятся должности структурных подразделений, ответственных за внутренний аудит, связи с общественностью, юридическое сопровождение, финансовое, кадровое и информационно-технологическое обеспечение деятельности государственного органа, а также должности уполномоченного по этике.
В случае, если указанные виды деятельности являются отраслевой деятельностью государственного органа, данные должности соотносятся с функциональным блоком "А".
Функциональный блок С (вспомогательный персонал) – административные государственные должности корпуса "Б", на которые возложены функции по обеспечению административно-хозяйственной деятельности, внутреннего контроля исполнения поручений руководства пилотного органа или вышестоящих органов, а также по защите государственных секретов.
К данному блоку относятся также должности помощников первых руководителей пилотных органов.
Руководитель Министерства юстиции Республики Казахстан самостоятельно осуществляет распределение структурных подразделений и отдельных должностей их сотрудников в функциональные блоки в зависимости от приоритетных задач, стоящих перед государственным органом в том или ином временном периоде.