Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 864 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Кеген аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесін бөліп шығару жолымен "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Райымбек аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі қайта ұйымдастырылсын.
2. Мынадай мемлекеттік мекемелер:
1) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Еңбекшілдер аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Біржан сал ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
2) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Қашыр аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тереңкөл ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі;
3) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Лебяжі аудандық аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аққулы ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекемелер) болып қайта аталсын.
3. Мекемелерді қаржыландыру республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
4-1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4-1) ауылдық жерлерде және шағын қалаларда:
кредит беру және микрокредит беру;
микроқаржы ұйымдары және кредиттік серіктестіктер беретін микрокредиттер бойынша кепілдік беру;
микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау, сондай-ақ микрокредит беру жүйесінің дамуын мониторингтеу жолымен жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік қаржылық және қаржылық емес қолдауды ұйымдастыруды жүзеге асырады;
кәсіпкерлік негіздеріне оқыту;";

О некоторых вопросах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 864.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке государственное учреждение "Райымбекская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" путем выделения из него государственного учреждения "Кегенская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
2. Переименовать следующие государственные учреждения:
1) государственное учреждение "Енбекшильдерская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" в государственное учреждение "Территориальная инспекция района Биржан сал Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
2) государственное учреждение "Качирская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" в государственное учреждение "Территориальная инспекция района Тереңкөл Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан";
3) государственное учреждение "Лебяжинская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" в государственное учреждение "Территориальная инспекция района Аққулы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
3. Установить, что финансирование учреждений осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете для Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункт 4-1) изложить в следующей редакции:
"4-1) осуществляет организацию государственной финансовой и нефинансовой поддержки частного предпринимательства в сельской местности и малых городах путем:
кредитования и микрокредитования;
гарантирования по микрокредитам, выдаваемым микрофинансовыми организациями и кредитными товариществами;
субсидирования операционных затрат микрофинансовых организаций, а также мониторинга развития системы микрокредитования;
обучения основам предпринимательства;";

мынадай мазмұндағы 159-4) тармақшамен толықтырылсын:
"159-4) Кәсіпкерлік негіздеріне оқыту қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
207) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"207) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылатын бақылау және қадағалау субъектілерін (объектілерін) іріктеу үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына, тексеру парақтарына қатысты актілерді әзірлейді және кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органмен бірлесіп бекітеді;";
207-3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"207-3) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 82-бабының 2-тармағында көзделген, әзірленіп жатқан құжаттар мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларына қатысты реттеушілік әсерге талдау жүргізеді;";
281) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 334-1) тармақшамен толықтырылсын:
"334-1) аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының аңшылық минимумы бойынша емтихан өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 434-39), 434-40) және 434-41) тармақшалармен толықтырылсын:
"434-39) астық қолхаттарын тіркеушіні айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
434-40) сараптама ұйымын айқындау бойынша ашық конкурс өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
434-41) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы бақылау функцияларын жүзеге асыруы үшін қажетті ақпарат пен құжаттарды сақтанушының, сақтандырушының, агенттің және қоғамның беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
17-тармақта:
11) және 13) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 15-1) және 17-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"15-1) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы заңнамасын сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;";
"17-2) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласында нұсқамалар береді және орындалуын бақылайды;";
52) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"52) Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасының бұзылуы туралы нұсқамалар береді, Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық заңнамасына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды;";
54) және 61) тармақшалар алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 75-1) тармақшамен толықтырылсын:
"75-1) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен пестицидтердi (улы химикаттарды), оларды сақтау, тасымалдау, қолдану жөнiндегi жұмыстар мен көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастырады және өткiзеді, сондай-ақ пестицидтердiң (улы химикаттардың) қорын жасайды;";
98) және 179) тармақшалар алып тасталсын;
202) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"202) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру және профилактикалық бақылау нысанында су қорын пайдалану мен қорғау саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;";
210) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"210) ормандарды зиянкестер мен аурулардан қорғау жөнiндегi iс-шаралардың орындалуын, орман зиянкестерi мен аурулары ошақтарының пайда болуының, таралуының алдын алу жөнінде қолданылған шаралардың ұақтылығын, осы ошақтарды, табиғи және антропогендік сипаттағы қолайсыз әсерлерден екпелердің әлсіреуін және қурап-солып қалуын есепке алу мен болжаудың дәлдігін мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;";

дополнить подпунктом 159-4) следующего содержания:
"159-4) разрабатывает и утверждает Правила обучения основам предпринимательства;";
подпункт 207) изложить в следующей редакции:
"207) разрабатывает и совместно с уполномоченным органом по предпринимательству утверждает акты, касающиеся критериев оценки степени риска для отбора субъектов (объектов) контроля и надзора, проверочных листов, которые размещаются на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;";
подпункт 207-3) изложить в следующей редакции:
"207-3) проводит анализ регуляторного воздействия в отношении разрабатываемых проектов документов и нормативных правовых актов, предусмотренных пунктом 2 статьи 82 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в порядке, определяемом уполномоченным органом по предпринимательству;";
подпункт 281) исключить;
дополнить подпунктом 334-1) следующего содержания:
"334-1) разрабатывает и утверждает правила проведения экзамена по охотминимуму республиканской ассоциацией общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства;";
дополнить подпунктами 434-39), 434-40) и 434-41) следующего содержания:
"434-39) разрабатывает и утверждает правила проведения открытого конкурса по определению регистратора зерновых расписок;
434-40) разрабатывает и утверждает правила проведения открытого конкурса по определению экспертной организации;
434-41) разрабатывает и утверждает правила предоставления страхователем, страховщиком, агентом и обществом взаимного страхования в растениеводстве информации и документов, необходимых для осуществления местным исполнительным органом области, города республиканского значения и столицы контрольных функций;";
в пункте 17:
подпункты 11) и 13) исключить;
дополнить подпунктами 15-1) и 17-2) следующего содержания:
"15-1) осуществляет государственный контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан о племенном животноводстве;";
"17-2) выдает и контролирует исполнение предписаний в области племенного животноводства;";
подпункт 52) изложить в следующей редакции:
"52) выдает предписания о нарушении законодательства Республики Казахстан о зерне, рассматривает дела об административных правонарушениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;";
подпункты 54) и 61) исключить;
дополнить подпунктом 75-1) следующего содержания:
"75-1) организует и проводит государственные закупки пестицидов (ядохимикатов), работ и услуг по их хранению, транспортировке, применению, а также создание запаса пестицидов (ядохимикатов) в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;";
подпункты 98) и 179) исключить;
подпункт 202) изложить в следующей редакции:
"202) осуществляет государственный контроль в области использования и охраны водного фонда в форме проверки и профилактического контроля в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;";
подпункт 210) изложить в следующей редакции:
"210) осуществляет путем проверок государственный контроль за выполнением мероприятий по защите лесов от вредителей и болезней, своевременностью принятых мер по предупреждению возникновения, распространения, точностью учета и прогнозирования очагов вредителей и болезней леса, ослабления и гибели насаждений от неблагоприятных воздействий природного, антропогенного характера;";

мынадай мазмұндағы 210-1), 210-2) және 210-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"210-1) орман қорындағы сандық және сапалық өзгерістерге, оның санитариялық жай-күйiн мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
210-2) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман ресурстарын орман пайдалануға беру тәртібін және ұзақ мерзімді және қысқа мерзімді орман пайдалану шарттарының сақталуын мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
210-3) ормандарда өрт қауіпсіздігі талаптарының, орман өрттерінің алдын алу жөніндегі, оларды уақтылы байқауды және жоюды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралардың орындалуын, сондай-ақ өртеңдер алқаптарын есепке алудың дәлдігін және мемлекеттік орман қорына өрттен келтірілген залалды анықтауға, орман өрттерінің салдарын жою жөнінде қолданылған шаралардың уақтылығын мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;";
211), 212), 213), 214), 215) және 216) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"211) кеспеағаштардың бөлінуін мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
212) мемлекеттік орман қоры учаскелерінде Сүректі түбірімен босату мен ағаш кесу қағидаларының, орман пайдаланудың өзге де қағидаларының сақталуын мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
213) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың ормандарында күзет режимдерінiң сақталуын мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
214) мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман тұқымдарының аудандастырылуын, орман тұқымдарын дайындау, өңдеу, сақтау мен пайдалану және олардың сапасын бақылау қағидаларының сақталуын, питомниктер шаруашылығының жүргiзілуін мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
215) орман қоры жерлерiнiң олардың нысаналы мақсатына сәйкес пайдаланылуын және осы жерлердiң қорғалуын мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;
216) құрылыс жұмыстары, пайдалы қазбалар өндiру, коммуникациялар тарту және орман шаруашылығын жүргiзумен және орман пайдаланумен байланысты емес өзге де жұмыстарды орындау кезiнде мемлекеттiк орман қорын пайдалану тәртiбiнiң сақталуын мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 216-1) және 216-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"216-1) жер учаскесін алған адамдардың тізімі бар ақпараттың уақтылы орналастырылуын мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады және жүргізеді;
216-2) сауда-саттықтың (конкурстардың, аукциондардың) уақтылы өткізілуін мемлекеттік бақылауды ұйымдастырады және жүргізеді;";
241) және 243) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"241) су тұтыну және су бұру лимиттерінің сақталуын бақылауды жүзеге асырады;";

дополнить подпунктами 210-1), 210-2) и 210-3) следующего содержания:
"210-1) осуществляет путем проверок государственный контроль за количественными и качественными изменениями в лесном фонде, его санитарным состоянием;
210-2) осуществляет путем проверок государственный контроль за порядком передачи лесных ресурсов в лесопользование на участках государственного лесного фонда и соблюдением договоров долгосрочного и краткосрочного лесопользования;
210-3) осуществляет путем проверок государственный контроль за выполнением требований пожарной безопасности в лесах, мероприятий по предупреждению лесных пожаров, по обеспечению их своевременного обнаружения и ликвидации, а также точностью учета площадей гарей и определением причиненного пожарами ущерба государственному лесному фонду, своевременностью принятых мер по ликвидации последствий лесных пожаров;";
подпункты 211), 212), 213), 214), 215) и 216) изложить в следующей редакции:
"211) осуществляет путем проверок государственный контроль за отводом лесосек;
212) осуществляет путем проверок государственный контроль за соблюдением Правил отпуска древесины на корню и рубок леса, иных Правил лесопользования на участках государственного лесного фонда;
213) осуществляет путем проверок государственный контроль за соблюдением режимов охраны в лесах особо охраняемых природных территорий;
214) осуществляет путем проверок государственный контроль за соблюдением лесосеменного районирования, правил заготовки, переработки, хранения и использования лесных семян и контроля за их качеством, ведением питомнического хозяйства на участках государственного лесного фонда;
215) осуществляет путем проверок государственный контроль за использованием земель лесного фонда в соответствии с их целевым назначением и охраной этих земель;
216) осуществляет путем проверок государственный контроль за соблюдением порядка пользования государственным лесным фондом при строительных работах, добыче полезных ископаемых, прокладке коммуникаций и выполнении иных работ, не связанных с ведением лесного хозяйства и лесопользованием;";
дополнить подпунктами 216-1) и 216-2) следующего содержания:
"216-1) организует и проводит государственный контроль за своевременным размещением информации со списками лиц, получивших земельный участок;
216-2) организует и проводит государственный контроль за своевременным проведением торгов (конкурсов, аукционов);";
подпункты 241) и 243) изложить в следующей редакции:
"241) осуществляет контроль за соблюдением лимитов водопотребления и водоотведения;";

"243) су объектілерінен алынатын және оларға ағызылатын су мөлшерінің бастапқы есебін жүргізудің дұрыстығын, суды тұтыну мен ағызуды есепке алуға арналған жабдықтар мен аппаратуралардың болуын, жарамды жай-күйін және мемлекеттік аттестаттау мерзімдерінің сақталуын, су пайдаланушылардың белгіленген есептілік мерзімдерін сақтауын бақылауды жүзеге асырады;";
246) тармақша алып тасталсын;
247) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"247) су объектілерін өз бетімен пайдалануға жол берілмеуін бақылауды жүзеге асырады;";
248) тармақша алып тасталсын;
254) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"254) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге, екі және одан да көп облыста орналасқан балық шаруашылығы су айдындарында, сондай-ақ сирек кездесетін және жойылып кету қаупі бар жануарлар түрлерін ғылыми-зерттеу үшін аулау мақсатында жануарлар әлемін пайдалануға рұқсаттар береді;";
264) тармақша алып тасталсын;
266) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"266) жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды, будандастыруды жүзеге асыру тәртібінің сақталуын мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;";
272), 274) және 275) тармақшалар алып тасталсын;
298) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"298) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар мен мемлекеттік табиғи-қорық қоры объектілерінің жай-күйін, күзетілуін, қорғалуын және пайдаланылуын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 301-1), 301-2) және 301-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"301-1) жабайы тірі жануарлардың, жабайы өсетін жекелеген өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия береді;
301-2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы № 1034 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдік түрлерінің экспортына лицензия береді;
301-3) Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның І және ІІ қосымшаларына түрлері енгізілген жануарларды қолдан өсіру жөніндегі қызметтің басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаларды қабылдауды жүзеге асырады;";
347) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"347) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасын сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;";
348) тармақша алып тасталсын;
349) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"349) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының өсімдіктерді қорғау саласындағы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асырады;";
382) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"382) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасын сақтауын бақылауды жүзеге асырады;";
385), 386) және 391) тармақшалар алып тасталсын;
394) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"394) орман қорының жай-күйiн, күзетiлуiн, қорғалуын, пайдаланылуын, ормандардың молықтырылуы мен орман өсіруді мемлекеттік бақылауды тексерулер арқылы жүзеге асырады;";
395) тармақша алып тасталсын;

"243) осуществляет контроль за правильностью ведения первичного учета количества забираемых из водных объектов и сбрасываемых в них вод, наличием, исправным состоянием и соблюдением сроков государственной аттестации оборудования и аппаратуры для учета потребления и сброса вод, соблюдением установленных сроков отчетности водопользователями;";
подпункт 246) исключить;
подпункт 247) изложить в следующей редакции:
"247) осуществляет контроль за недопущением самовольного использования водных объектов;";
подпункт 248) исключить;
подпункт 254) изложить в следующей редакции:
"254) выдает разрешения на производство интродукции, реинтродукции, гибридизации животных, пользование животным миром в целях научно-исследовательского лова на рыбохозяйственных водоемах, расположенных на двух и более областях, а также на редкие и находящиеся под угрозой исчезновения виды животных;";
подпункт 264) исключить;
подпункт 266) изложить в следующей редакции:
"266) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением порядка осуществления интродукции, реинтродукции, гибридизации животных;";
подпункты 272), 274) и 275) исключить;
подпункт 298) изложить в следующей редакции:
"298) осуществляет государственный контроль за состоянием, охраной, защитой и использованием особо охраняемых природных территорий и объектов государственного природно-заповедного фонда;";
дополнить подпунктами 301-1), 301-2) и 301-3) следующего содержания:
"301-1) выдает лицензию на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья;
301-2) выдает лицензию на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких живых животных и дикорастущих растений, включенных в Красную книгу Республики Казахстан, согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года № 1034;
301-3) осуществляет прием уведомлений о начале или прекращении деятельности по искусственному разведению животных, виды которых включены в приложения I и II Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения;";
подпункт 347) изложить в следующей редакции:
"347) осуществляет государственный контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан о зерне;";
подпункт 348) исключить;
подпункт 349) изложить в следующей редакции:
"349) осуществляет контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан о защите растений;";
подпункт 382) изложить в следующей редакции:
"382) осуществляет государственный контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан в области карантина растений;";
подпункты 385), 386) и 391) исключить;
подпункт 394) изложить в следующей редакции:
"394) осуществляет путем проверок государственный контроль за состоянием, охраной, защитой, пользованием лесным фондом, воспроизводством лесов и лесоразведением;";
подпункт 395) исключить;

мынадай мазмұндағы 414), 415), 416) және 417) тармақшалармен толықтырылсын:
"414) өсімдіктер карантині саласында мемлекеттік саясатты жүзеге асырады;
415) Еуразиялық экономикалық комиссия шешімімен бекітілген, үшінші елдермен саудада тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын Тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген тауарлардың жекелеген түрлерін әкелуге және әкетуге қорытынды (рұқсат құжатын) береді;
416) өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) импортына лицензия береді;
417) жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасының асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы заңнамасын сақтауын мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады.";
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"1. Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген бөлімде:
9, 12, 14 және 16-тармақтар алып тасталсын;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің және оның ведомстволарының қарамағындағы аумақтық органдардың тізбесінде:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Біржан сал ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.";
мынадай мазмұндағы 48-1-тармақпен толықтырылсын:
"48-1. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Кеген ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.";
171 және 172-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"171. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Тереңкөл ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.
172. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Аққулы ауданының аумақтық инспекциясы" мемлекеттік мекемесі.";
2) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 наурыздағы № 164 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., № 7, 82-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң аумақтық органдары – мемлекеттiк мекемелерiнiң тiзбесiнде:
"Ақмола облысы" деген бөлімде:
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң Біржан сал ауданының аумақтық инспекциясы.";
"Алматы облысы" деген бөлімде:

дополнить подпунктами 414), 415), 416) и 417) следующего содержания:
"414) реализует государственную политику в области карантина растений;
415) выдает заключение (разрешительный документ) на ввоз и вывоз отдельных видов товаров, включенных в Единый перечень товаров, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами, утвержденный решением Евразийской экономической комиссии;
416) выдает лицензию на импорт средств защиты растений (пестицидов);
417) осуществляет государственный контроль за соблюдением местными исполнительными органами законодательства Республики Казахстан о племенном животноводстве.";
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его ведомств:
в разделе "1. Республиканские государственные предприятия":
пункты 9, 12, 14 и 16 исключить;
в перечне территориальных органов, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и его ведомств:
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Биржан сал Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".";
дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:
"48-1. Государственное учреждение "Кегенская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".";
пункты 171 и 172 изложить в следующей редакции:
"171. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Тереңкөл Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
172. Государственное учреждение "Территориальная инспекция района Аққулы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".";
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2007 года № 164 "Некоторые вопросы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 7, ст. 82):
в перечне государственных учреждений - территориальных органов Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Акмолинская область":
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Территориальная инспекция района Биржан сал Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе.";
в разделе "Алматинская область":

мынадай мазмұндағы 48-1-тармақпен толықтырылсын:
"48-1. Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң Кеген ауданының аумақтық инспекциясы.";
"Павлодар облысы" деген бөлімде:
170 және 171-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"170. Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң Тереңкөл ауданының аумақтық инспекциясы.
171. Агроөнеркәсiптiк кешендегi мемлекеттiк инспекция комитетiнiң Аққулы ауданының аумақтық инспекциясы.".
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:
"48-1. Кегенская районная территориальная инспекция Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе.";
в разделе "Павлодарская область":
пункты 170 и 171 изложить в следующей редакции:
"170. Территориальная инспекция района Тереңкөл Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе.
171. Территориальная инспекция района Аққулы Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе.".
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев