"Арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қаза тапқан (қайтыс болған), оған мүгедектік белгіленген немесе мертіккен жағдайда берілетін біржолғы өтемақыларды төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1301 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 906 қаулысы.
1. "Арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қаза тапқан (қайтыс болған), оған мүгедектік белгіленген немесе мертіккен жағдайда берілетін біржолғы өтемақыларды төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қазандағы № 1301 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 74, 1083-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қаза тапқан (қайтыс болған), оған мүгедектік белгіленген немесе мертіккен жағдайда берілетін біржолғы өтемақыларды төлеу қағидаларында:
2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Заңның 77-бабына сәйкес біржолғы өтемақы алуға құқылы курсанттарға, тыңдаушыларға немесе адамдарға, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен курсанттың, тыңдаушының қаза табуы (қайтыс болуы) немесе оның мертігуі:
1) өзiне-өзi қол жұмсауға жеткiзген жағдайларды қоспағанда, өзiне-өзi қол жұмсау нәтижесінде;
2) ол қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылықтар жасаған кезде;
3) алкогольден, есiрткiден, уытқұмарлықтан (оларға ұқсас заттардан) мас болуды туындататын заттарды пайдалану немесе қолдану нәтижесінде;
4) бiржолғы өтемақы алу немесе қызметтен жалтару мақсатымен өзiне қасақана қандай да бiр дене зақымын келтіру (дене мүшесін зақымдау) немесе өз денсаулығына өзгедей зиян келтiру нәтижесінде;
5) курсанттың, тыңдаушының қызмет өткеру туралы келісімшарттың талабын бұзған іс-әрекеті нәтижесінде болғаны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен дәлелденсе, біржолғы өтемақы төленбейді.";
10-тармақтың 4), 5), 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) арнаулы (әскери) оқу орнының курсанты, тыңдаушысы не ол қызмет өткеруі кезеңінде алған жарақаты (контузия алуы), ауыруы салдарынан қызметтен босатылғаннан кейін қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда оның мұрагерлеріне 500 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) арнаулы (әскери) оқу орнының курсантына, тыңдаушысына арнаулы мемлекеттік органдарда қызметін өткеру кезеңінде алған немесе арнаулы мемлекеттік органдарда қызметін өткерумен байланысты контузия алуы, мертігуі, ауыруы салдарынан мүгедектік белгіленген жағдайда қызметтен босатылған күнінен бастап бір жыл өткенге дейін мынадай:
І топтағы мүгедекке – 250 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
II топтағы мүгедекке – 150 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
III топтағы мүгедекке – 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1301 "Об утверждении Правил выплаты единовременных компенсаций в случае гибели (смерти) сотрудника специального государственного органа, установления инвалидности или получения им увечья"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2018 года № 906.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2012 года № 1301 "Об утверждении Правил выплаты единовременных компенсаций в случае гибели (смерти) сотрудника специального государственного органа, установления инвалидности или получения им увечья" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 74, ст. 1083) следующие изменения:
в Правилах выплаты единовременных компенсаций в случае гибели (смерти) сотрудника специального государственного органа, установления инвалидности или получения им увечья, утвержденных указанным постановлением:
часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Единовременная компенсация курсантам, слушателям или лицам, имеющим право на ее получение, в соответствии со статьей 77 Закона не выплачивается, если в установленном законодательством Республики Казахстан порядке доказано, что гибель (смерть) курсанта, слушателя или полученное им увечье наступили:
1) в результате самоубийства, за исключением случаев доведения до самоубийства;
2) при совершении им уголовных или административных правонарушений;
3) в результате употребления или применения веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов);
4) в результате умышленного причинения себе какого-либо телесного повреждения (членовредительства) или иного вреда своему здоровью с целью получения единовременной компенсации или уклонения от службы;
5) в результате действий курсанта, слушателя, нарушившего условия контракта о прохождении службы.";
подпункты 4), 5), 6) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"4) гибели (смерти) курсанта, слушателя специального (военного) учебного заведения либо после его увольнения со службы вследствие ранения (контузии), заболевания, полученных в период прохождения службы, его наследникам в размере 500 месячных расчетных показателей;
5) установления курсанту, слушателю специального (военного) учебного заведения инвалидности, полученной в период прохождения им службы в специальных государственных органах или наступившей в результате контузии, увечья, заболевания, связанных с прохождением службы в специальных государственных органах, до истечения одного года со дня увольнения со службы в размерах:
инвалиду I группы – 250 месячных расчетных показателей;
инвалиду II группы – 150 месячных расчетных показателей;
инвалиду III группы – 50 месячных расчетных показателей;

6) арнаулы (әскери) оқу орнының курсанты, тыңдаушысы арнаулы мемлекеттік органдарда қызметтік міндеттерін атқару кезінде мүгедектікке әкеп соқтырмаған ауыр жарақат (жаралану, зақымдану, контузия) алған жағдайда:
ауыр жарақат үшін – 12 айлық есептік көрсеткіш;
жеңіл жарақат үшін – 4 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы өтемақы төлеуді жүргізеді.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

6) получения курсантом, слушателем специального (военного) учебного заведения при исполнении обязанностей службы в специальных государственных органах тяжелого увечья (ранения, травмы, контузии), не повлекшего инвалидности, в размере:
за тяжелое увечье – 12 месячных расчетных показателей;
за легкое увечье – 4 месячных расчетных показателей.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев