"Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бірінші кезең 2016 – 2020 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 203 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 52 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын (бірінші кезең 2016 – 2020 жылдар) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 11 сәуірдегі № 203 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2025 жылға дейінгі тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында (бірінші кезең 2016 – 2020 жылдар):
реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5 және 6-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Апта сайын бұқаралық-спорттық іс-шаралар өткізуді көздейтін барлық деңгейдегі әкімдіктердің жыл сайынғы спорттық іс-шаралар жоспарын әзірлеуі (кемінде 52 іс-шара)
облыстық дене шынықтыру және спорт басқармаларының бұйрықтары
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (қаңтар)
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 1124,7;
2017 жылы – 1184,1;
2018 жылы – 1249,4
жергілікті бюджет
2.
Халықтың
жүріп-тұруы шектеулі топтары үшін объектілердің қолжетімділігін қамтамасыз ете отырып, ел азаматтарының бос уақытта спортпен шұғылдануын ұйымдастыруға бағдарланған дене шынықтыру-спорттық бірлестіктермен және спорт клубтарымен жұмыс жоспарын әзірлеу және бекіту
облыстық дене шынықтыру және спорт басқармаларының бұйрықтары
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (қаңтар)
-
қаражат талап етілмейді
3.
Халықтың нысаналы топтары арасында Тұңғыш Президент – Елбасы
Н.Ә. Назарбаевтың дене дайындығы тестілерін тапсыруды ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 0,2;
2017 жылы – 0,2;
2018 жылы – 0,2
жергілікті бюджет
4.
Дене шынықтыру-сауықтыру орталықтары мен спорт клубтарында ашық есік күндерін өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
-
қаражат талап етілмейді
5.
"Елдің спорттық өмірі орталығы" өңіраралық спорттық эстафетаны ұйымдастыру
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
жергілікті бюджет:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 203 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года (первый этап 2016 – 2020 годы)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 52
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2016 года № 203 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Концепции развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года (первый этап 2016 – 2020 годы)" следующие изменения:
в Плане мероприятий по реализации Концепции развития физической культуры и спорта Республики Казахстан до 2025 года (первый этап 2016 – 2020 годы), утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5 и 6, изложить в следующей редакции:
"
1.
Разработка ежегодных планов спортивных мероприятий (не менее 52 мероприятий) акиматами всех уровней, предусматривающих еженедельное проведение массовых спортивных мероприятий
приказ областных управлений по физической культуре и спорту
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (январь)
местный бюджет: 2016 год – 1124,7; 2017 год – 1184,1; 2018 год – 1249,4
местный бюджет
2.
Разработка и утверждение плана работы с физкультурно- спортивными объединениями и спортивными клубами, ориентированного на организацию спортивного досуга граждан страны с обеспечением доступности объектов для маломобильных групп населения
приказ областных управлений по физической культуре и спорту
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (январь)
-
не требует средств
3.
Организация сдачи тестов физической подготовки первого Президента - Елбасы Назарбаева Н.А. среди целевых групп населения
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
местный бюджет: 2016 год – 0,2; 2017 год – 0,2; 2018 год – 0,2
местный бюджет
4.
Проведение дней открытых дверей в физкультурно- оздоровитель-ных центрах и спортивных клубах
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
-
не требует средств
5.
Организация межрегиональной спортивной эстафеты "Центр спортивной жизни страны"
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
местный бюджет:

2016 жылы – 4,4;
2017 жылы – 4,5;
2018 жылы – 4,6
жергілікті бюджет
6.
Бұқаралық, ұлттық және мүгедек спортшылар арасында спорт түрлерінен республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау және өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
республикалық бюджет: 240,0;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 4510,2;
2017 жылы – 4326,0;
2018 жылы – 4518,6
республикалық бюджет (035100, 036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
";
реттік нөмірлері 12 және 13-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
12.
Қысқы және жазғы спорт түрлері бойынша спартакиадалар, Универсиадалар және республикалық жастар ойындарын, баскетболдан, волейболдан, футболдан және басқа да бұқаралық спорт түрлерінен студенттік және мектеп лигаларын өткізу
МСМ-ге ақпарат
БҒМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 2135,6;
2017 жылы – 2312,2;
2018 жылы – 2471,3
жергілікті бюджет
13.
"Айбын" әскери-патриоттық жастар республикалық жиынын өткізу
Қорғанысминіне ақпарат
МСМ, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
республикалық бюджет:
2016 жылы – 83,0;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 9,2;
2017 жылы – 9,3;
2018 жылы – 9,4
республикалық бюджет (047 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
";
реттік нөмірлері 18 және 19-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
18.
Қазақстан Республикасы аумағындағы спорт түрлері бойынша халықаралық жарыстарға ұлттық құрама командалардың дайындығы және қатысуы
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
республикалық бюджет:
2016 жылы – 43,9;
2017 жылы – 43,9;
2018 жылы – 43,9;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 2242,2;
2017 жылы – 1907,4;
2018 жылы – 2306,8
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
19.
Ұлттық құрама командалардың спорт түрлері бойынша Қазақстан аумағынан тыс халықаралық жарыстарға қатысуы
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
жыл сайын (желтоқсан)
республикалық бюджет:
2016 жылы – 1176,2;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 1733,6;
2017 жылы – 1807,9;
2018 жылы – 1902,9
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
";
реттік нөмірлері 21 және 21-1-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
21.
Жазғы және қысқы Олимпиада, Паралимпиада ойындарына дайындық және оған қатысу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері
2016 жылғы желтоқсан,
2018 жылғы желтоқсан
республикалық бюджет:

2016 год – 4,4;
2017 год – 4,5;
2018 год – 4,6
местный бюджет
6.
Подготовка и проведение республиканских, международных соревнований по массовым, национальным видам спорта и среди спортсменов - инвалидов
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
республиканский бюджет: 240,0;
местный бюджет:
2016 год – 4510,2;
2017 год – 4326,0;
2018 год – 4518,6
республиканский бюджет
(бюджетная программа 035100, 036100), местный бюджет
";
строки, порядковые номера 12 и 13, изложить в следующей редакции:
"
12.
Проведение спартакиад, универсиад и молодежных игр республики по зимним и летним видам спорта, студенческих и школьных лиг по баскетболу, волейболу, футболу и другим массовым видам спорта
информация в МКС
МОН, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
местный бюджет:
2016 год – 2135,6;
2017 год – 2312,2;
2018 год – 2471,3
местный бюджет
13.
Проведение республиканского военно-патриотического сбора молодежи "Айбын"
информация в МО
МКС, акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
республиканский бюджет:
2016 год – 83,0;
местный бюджет:
2016 год – 9,2;
2017 год – 9,3;
2018 год – 9,4
республиканский бюджет (бюджетная программа 047), местный бюджет
";
строки, порядковые номера 18 и 19, изложить в следущей редакции:
"
18.
Подготовка и участие национальных сборных команд по видам спорта в международных соревнованиях на территории Республики Казахстан
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
ежегодно (декабрь)
республиканский бюджет:
2016 год - 43,9;
2017 год - 43,9;
2018 год - 43,9;
местный бюджет:
2016 год – 2242,2;
2017 год – 1907,4;
2018 год – 2306,8
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100), местный бюджет
19.
Участие национальных сборных команд по видам спорта в международных соревнованиях за пределами Республики Казахстан
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
декабрь ежегодно
республиканский бюджет:
2016 год - 1 176,2;
местный бюджет:
2016 год – 1733,6;
2017 год – 1807,9;
2018 год – 1902,9
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100), местный бюджет
";
строки, порядковые номера 21 и 21-1, изложить в следующей редакции:
"
21.
Подготовка и участие в летних и зимних Олимпийских и Паралимпийских играх
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы
декабрь 2016 года,
декабрь 2018 года
республиканский бюджет:

2016 жылы – 3 474,2;
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 933,2;
2017 жылы – 806,4;
2018 жылы – 898,1
республикалық бюджет (036100 бюджеттік бағдарламасы), жергілікті бюджет
21-1.
Ұлттық спорт түрлерінен "Ұлы дала рухы" фестивалін ұйымдастыру және өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері, "Ұлттық және ат спорты орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (келісім бойынша)
2018 жылғы желтоқсан
республикалық бюджет:
2018 жылы – 216308,0
республикалық бюджет:
(035100 бюджеттік бағдарламасы),
жергілікті бюджет
";
реттік нөмірі 21-4-жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 34-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
34.
Қазақстан халқы Ассамблеясымен бірлесіп спорттық-бұқаралық іс-шаралар өткізу
МСМ-ге ақпарат
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың әкімдіктері Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қоғамдық келісім" РММ
жыл сайын (желтоқсан),
2018 жылдан бастап
жергілікті бюджет:
2016 жылы – 1,0;
2017 жылы – 1,0;
2018 жылы – 37,0
жергілікті бюджет
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Б. Сағынтаев

2016 год – 3 474,2;
местный бюджет:
2016 год – 933,2;
2017 год – 806,4;
2018 год – 898,1
республиканский бюджет (бюджетная программа 036100), местный бюджет
21-1.
Организация и проведение фестиваля по национальным видам спорта "Ұлы дала рухы"
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы, Республиканское государственное казенное предприятие "Центр национальных и конных видов спорта" (по согласованию)
декабрь 2018 года
республиканский бюджет:
2018 год – 216308,0
республиканский бюджет:
(бюджетная программа 035100), местный бюджет
";
строку, порядковый номер 21-4, исключить;
строку, порядковый номер 34, изложить в следуюшей редакции:
"
34.
Проведение совместно с Ассамблеей народа Казахстана спортивно-массовых мероприятий
информация в МКС
акиматы областей, городов республиканского значения и столицы, РГУ "Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан
ежегодно (декабрь), начиная с 2018 года
местный бюджет:
2016 год – 1,0;
2017 год – 1,0;
2018 год – 37,0
местный бюджет
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Б. Сагинтаев