Кейбір республикалық мемлекеттік мекемелерді, республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарды қайта ұйымдастыру және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 19 наурыздағы № 131 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитетінің қарамағындағы республикалық мемлекеттік мекемелер қосу және қайта құру жолымен Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ұлттық жол активтері сапасы орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – кәсіпорын) болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті кәсіпорынға қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық жасау жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі нысанасы автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізу, сондай-ақ жол активтерін басқару болып айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны оған Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің "Қазақстан кеме қатынасының тіркелімі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
5. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары және Көлік комитеттері заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне қайта ұйымдастырылатын кәсіпорындардың жарғыларын бекітуге енгізсін;
2) қайта ұйымдастырылатын кәсіпорындардың әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 131 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар

О реорганизации некоторых республиканских государственных учреждений, республиканских государственных казенных предприятий и внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2019 года № 131.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем слияния и преобразования республиканские государственные учреждения, находящиеся в ведении Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр качества дорожных активов" (далее - предприятие) Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Определить Комитет автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении предприятий.
3. Определить основными предметами деятельности предприятий проведение экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорогах, а также управление дорожными активами.
4. Реорганизовать республиканское государственное казенное предприятие "Қазақстан су жолдары" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан путем присоединения к нему республиканского государственного казенного предприятия "Регистр судоходства Казахстана" Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Комитетам автомобильных дорог и транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) внести на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставы реорганизуемых предприятий;
2) обеспечить государственную регистрацию реорганизуемых предприятий в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 131
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан

1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.06.2022 № 357 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
3. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 530-құжат):
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Осы қаулы Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес 2019 жылғы 11 сәуірде қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 65), 66), 67), 68), 69) және 70) тармақшаларын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
мынадай мазмұндағы 61-19), 61-20), 61-21), 61-22), 61-23) және 61-24) тармақшалармен толықтырылсын:
"61-19) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асырады;
61-20) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;
61-21) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;
61-22) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
61-23) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
61-24) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;";
ведомстволар функцияларында:
мынадай мазмұндағы 51) және 52) тармақшалармен толықтырылсын:
"51) ұсынылған мемлекеттiк заттай грантты меншiкке немесе жер пайдалануға өтеусiз беру туралы шешім қабылдау;
52) Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхат беру.";
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесi мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-жолмен толықтырылсын:

1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.06.2022 № 357.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 530):
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 65), 66) 67), 68), 69) и 70) функций центрального аппарата пункта 16 Положения, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".";
в Положении о Министерстве иностранных дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата:
дополнить подпунктами 61-19), 61-20), 61-21), 61-22), 61-23) и 61-24) следующего содержания:
"61-19) осуществляет подготовку и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
61-20) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
61-21) рассматривает проекты документов по стандартизации и национальный план стандартизации;
61-22) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
61-23) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
61-24) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений.";
в функциях ведомств:
дополнить подпунктами 51) и 52) следующего содержания:
"51) принятие решения о безвозмездной передаче предоставленного государственного натурного гранта в собственность или землепользование;
52) выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан.";
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства иностранных дел Республики Казахстан, дополнить строкой, порядковый номер 4, следующего содержания:

"4. "KAZAKH INVEST" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.".
4. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 41, 532-құжат):
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Осы қаулы Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес 2019 жылғы 11 сәуірде қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 140-3), 140-4), 140-5), 140-6), 140-7), 140-8) және 140-9) тармақшаларын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функциялары мынадай мазмұндағы 140-3), 140-4), 140-5), 140-6), 140-7), 140-8) және 140-9) тармақшалармен толықтырылсын:
"140-3) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп, мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшемдер тізбесін бекітеді;
140-4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асырады;
140-5) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;
140-6) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;
140-7) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
140-8) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
140-9) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;".
5. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 168-құжат):
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы қаулы Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес 2019 жылғы 11 сәуірде қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 434-28), 434-39), 434-40), 434-41), 434-42), 434-43), 434-44) және 434-45) тармақшаларын және 17-тармағының 364) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
434-28) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"434-28) табиғи-климаттық жағдайлар бойынша қолайсыз жылдары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергiлiктi атқарушы органдарының өтiнiштерi негiзiнде тұқым шаруашылығы саласындағы ұлттық стандарттарда және стандарттау жөніндегі өзге де құжаттарда белгiленген тұқым сапасының көрсеткiштерiн бiр жылдан аспайтын мерзімге төмендетуді келіседі;";

"4. Акционерное общество "Национальная компания "KAZAKH INVEST".".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 41, ст. 532):
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 140-3), 140-4), 140-5), 140-6), 140-7), 140-8)и 140-9) функций центрального аппарата пункта 16 Положения, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".";
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
функции центрального аппарата дополнить подпунктами 140-3), 140-4), 140-5), 140-6), 140-7), 140-8) и 140-9) следующего содержания:
"140-3) утверждает перечни измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
140-4) осуществляет подготовку и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
140-5) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
140-6) рассматривает проекты документов по стандартизации и национальный план стандартизации;
140-7) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
140-8) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
140-9) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 434-28), 434-39), 434-40), 434-41), 434-42), 434-43), 434-44) и 434-45) пункта 16 и подпункта 364) пункта 17 Положения, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".";
в Положении о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
подпункт 434-28) изложить в следующей редакции:
"434-28) согласовывает снижение показателей качества семян на срок не более одного года, установленных национальными стандартами и иными документами по стандартизации в области семеноводства, на основании обращений местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения и столицы в неблагоприятные по погодно-климатическим условиям годы;";

мынадай мазмұндағы 434-39), 434-40), 434-41), 434-42), 434-43), 434-44) және 434-45) тармақшалармен толықтырылсын:
"434-39) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшемдер тізбесін бекітеді;
434-40) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асырады;
434-41) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;
434-42) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;
434-43) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
434-44) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
434-45) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;";
17-тармақтың 364) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"364) техникалық регламенттерді әзірлеу туралы ұсыныстарды дайындайды және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органға енгізеді, сондай-ақ құзыреті шегінде стандарттау жөніндегі құжаттардың жобаларын қарайды және стандарттау саласындағы уәкілетті органға енгізу үшін ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою жөнінде ұсыныстар дайындайды;".
6. "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 69-70, 636-құжат):
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Осы қаулы Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес 2019 жылғы 19 сәуірде қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 95-49), 95-50), 95-51), 95-52), 95-53), 95-54) және 95-55) тармақшаларын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:

дополнить подпунктами 434-39), 434-40), 434-41), 434-42), 434-43), 434-44) и 434-45) следующего содержания:
"434-39) утверждает перечень измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
434-40) осуществляет подготовку и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
434-41) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
434-42) рассматривает проекты документов по стандартизации и национальный план стандартизации;
434-43) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
434-44) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
434-45) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;";
подпункт 364) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"364) подготавливает и вносит в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложения о разработке технических регламентов в уполномоченный орган в области технического регулирования, а также рассмотрении проектов документов по стандартизации в пределах компетенции и подготовке предложений по разработке, внесению изменений, пересмотру и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации для внесения в уполномоченный орган в сфере стандартизации;".
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 69-70, ст. 636):
пункт 6 изложить в следующей редакций:
"6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 95-49), 95-50), 95-51), 95-52), 95-53), 95-54) и 95-55) функций центрального аппарата пункта 16 Положения, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".";
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:

орталық аппараттың функциялары мынадай мазмұндағы 95-49), 95-50), 95-51), 95-52), 95-53), 95-54) және 95-55) тармақшалармен толықтырылсын:
"95-49) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшемдер тізбесін бекітеді;
95-50) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асырады;
95-51) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;
95-52) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;
95-53) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
95-54) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
95-55) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;";
Министрлiктің қарамағындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
"1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi" деген бөлімде: "Акционерлік қоғамдар" деген кіші бөлімдегі реттік нөмірі 2-жол алып тасталсын.
7. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
5-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі, оның аумақтық органдары
2148
".
8. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., № 22, 205-құжат):
10-тармақ мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 356-1), 356-2), 356-3), 356-4), 356-5), 356-6) және 356-7) тармақшалары 2019 жылғы 11 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:

функции центрального аппарата дополнить подпунктами 95-49), 95-50), 95-51), 95-52), 95-53), 95-54) и 95-55) следующего содержания:
"95-49) утверждает перечень измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
95-50) осуществляет подготовку и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
95-51) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
95-52) рассматривает проекты документов по стандартизации и национальный план стандартизации;
95-53) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
95-54) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
95-55) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;";
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства:
в разделе "1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
в подразделе "Акционерные общества" строку, порядковый номер 2, исключить.
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
раздел 5 изложить в следующей редакции:
"
5
Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан с учетом его территориальных органов
2148
".
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 "О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 22, ст. 205):
пункт 10 дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"Подпункты 356-1), 356-2), 356-3), 356-4), 356-5), 356-6) и 356-7) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".";
в Положении о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:

орталық аппараттың функциялары мынадай мазмұндағы 356-1), 356-2), 356-3), 356-4), 356-5), 356-6) және 356-7) тармақшалармен толықтырылсын:
"356-1) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшемдердің тізбесін бекітеді;
356-2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асырады;
356-3) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;
356-4) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;
356-5) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
356-6) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
356-7) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;".
9. "Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 55-56, 544-құжат):
5-тармақ мынадай мазмұндағы бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 17-1), 17-2), 159-1), 160-1), 161-1), 162-1), 350-2) және 350-3) тармақшалары 2019 жылғы 11 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларында:
мынадай мазмұндағы 17-1) және 17-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"17-1) өз құзыреті шегінде стандарттау жөніндегі құжаттардың жобаларын қарауды, сондай-ақ стандарттау саласындағы уәкілетті органға енгізу үшін ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарды және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеуді, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою жөніндегі ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;

функции центрального аппарата дополнить подпунктами 356-1), 356-2), 356-3), 356-4), 356-5), 356-6) и 356-7) следующего содержания:
"356-1) утверждение перечней измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
356-2) осуществляет подготовку и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
356-3) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
356-4) рассматривает проекты документов по стандартизации и национальный план стандартизации;
356-5) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
356-6) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
356-7) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;".
9. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994 "Вопросы Министерства энергетики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 55-56, ст. 544):
пункт 5 дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"Подпункты 17-1), 17-2), 159-1), 160-1), 161-1), 162-1), 350-2) и 350-3) функций центрального аппарата пункта 16 Положения вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".";
в Положении о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
функции центрального аппарата:
дополнить подпунктами 17-1) и 17-2) следующего содержания:
"17-1) осуществляет рассмотрение проектов документов по стандартизации в пределах компетенции, а также подготовку предложений по разработке, внесению изменений, пересмотру и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации для внесения в уполномоченный орган в сфере стандартизации;

17-2) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарайды;";
158) және 159) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"158) реттелетін салалардағы техникалық регламенттердi немесе техникалық регламенттерге өзгерiстерді және (немесе) толықтыруларды әзiрлеу туралы ұсыныстарды дайындауды және Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен стандарттау саласындағы уәкiлеттi органға енгiзудi жүзеге асырады;
159) реттелетін салаларда техникалық регламенттерді әзірлеу бойынша жұмысты ұйымдастырады;";
мынадай мазмұндағы 159-1) тармақшамен толықтырылсын:
"159-1) техникалық регламенттерді бекітуді, олардың күшін жоюды, тоқтата тұруды, сондай-ақ техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Министрліктің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша техникалық регламенттерге өзгерістер енгізуді жүзеге асырады;";
160) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 160-1) тармақшамен толықтырылсын:
"160-1 құзыреті шеңберінде стандарттау саласындағы мониторингті жүзеге асырады;";
161) тармақша алып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 161-1) тармақшамен толықтырылсын:
"161-1) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асырады;";
162) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"162) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді, сәйкестікті растау жөніндегі органдарды және сәйкестікті міндетті растауға жататын өнім жөніндегі зертханаларды құру бойынша ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 162-1) тармақшамен толықтырылсын:
"162-1) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру бойынша ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;";
163) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"163) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;";
мынадай мазмұндағы 164-1) тармақшамен толықтырылсын:
"164-1) техникалық регламенттерді, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлеуді және орындауды жүзеге асырады;";
мынадай мазмұндағы 244-1), 244-2), 244-3), 244-4), 244-5) және 244-6) тармақшалармен толықтырылсын:
"244-1) Тұлғалар тобының тізіліміне (бұдан әрі – Тізілім) енгізілген көтерме сауда нарығының субъектілерімен электр қуатын құруға арналған үлгілік шартты әзірлейді және бекітеді;
244-2) Тізілімге енгізілген көтерме сауда нарығының субъектілерімен электр қуатының әзірлігін ұстап тұру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы үлгілік шартты әзірлейді және бекітеді;

17-2) рассматривает проекты документов по стандартизации и национальный план стандартизации;";
подпункты 158) и 159) изложить в следующей редакции:
"158) осуществляет подготовку и внесение в уполномоченный орган в сфере стандартизации в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложений о разработке технических регламентов или изменений и (или) дополнений в технические регламенты в регулируемых сферах;
159) организует работу по разработке технических регламентов в регулируемых сферах;";
дополнить подпунктом 159-1) следующего содержания:
"159-1) осуществляет утверждение, отмену, приостановление технических регламентов, а также внесение изменений в технические регламенты по вопросам, входящим в компетенцию Министерства, по согласованию с уполномоченным органом в области технического регулирования;";
подпункт 160) исключить;
дополнить подпунктом 160-1) следующего содержания:
"160-1) осуществляет мониторинг в сфере стандартизации в рамках компетенции;";
подпункт 161) исключить;
дополнить подпунктом 161-1) следующего содержания:
"161-1) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом;";
подпункт 162) изложить в следующей редакции:
"162) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации, органов по подтверждению соответствия и лабораторий по продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия;";
дополнить подпунктом 162-1) следующего содержания:
"162-1) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;";
подпункт 163) изложить в следующей редакции:
"163) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;";
дополнить подпунктом 164-1) следующего содержания:
"164-1) осуществляет разработку и исполнение планов мероприятий по реализации технических регламентов, в том числе Евразийского экономического союза;";
дополнить подпунктами 244-1), 244-2), 244-3), 244-4), 244-5) и 244-6) следующего содержания:
"244-1) разрабатывает и утверждает типовой договор на создание электрической мощности с субъектами оптового рынка, включенными в реестр групп лиц (далее - реестр);
244-2) разрабатывает и утверждает типовой договор о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности с субъектами оптового рынка, включенными в реестр;

244-3) Тізілімді бекітілген қағидаларға сәйкес қалыптастырады және жүргізеді;
244-4) Тізілімді қалыптастыру және жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
244-5) Тізілімге енгізілген тұтынушылардың болжамды тапшылықты жабу үшін электр қуатын құруға қатысу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
244-6) Тізілімге енгізілген энергия өндіруші ұйымдар мен тұтынушылар пайдалануға беретін генерациялайтын қондырғылар үшін орналастыру орнын (алаңын), отынның типін және түрін келіседі;";
мынадай мазмұндағы 321-1) тармақшамен толықтырылсын:
"321-1) әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын өндірушілерге әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын орау үшін қолданылатын полимер, шыны, қағаз, картон және (немесе) металл ораманы, аралас материалдардан жасалған ораманы өндірушілердің (импорттаушылардың) қалдықтарды жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) кәдеге жаратуды ұйымдастырғаны үшін төлемақы енгізуіне байланысты шығыстарды өтеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;";
344) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"344) техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасының аумағында халықаралық стандарттарды және парниктік газдар шығарындылары мен сіңірулерін реттеу саласындағы жобалық тетіктерді іске асыруда, парниктік газдарды түгендеу, верификация және валидация жүргізуде пайдаланылатын ұлттық стандарттарды қолдануға рұқсат ету және тану қағидалары мен өлшемшарттарын әзірлейді және бекітеді;";
350) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"350) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп Қазақстан Республикасында экологиялық таза автомобиль көлік құралдарының (4 және одан жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электрлі қозғалтқыштары бар) және олардың құрамдастарының, сондай-ақ техникалық регламенттерде айқындалған экологиялық талаптарға сәйкес келетін өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы техникасының өндірісін ынталандыру қағидаларын бекітеді;";
мынадай мазмұндағы 350-1), 350-2) және 350-3) тармақшалармен толықтырылсын:
"350-1) индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп Қазақстан Республикасында экологиялық қауіпсіз (жанбайтын және (немесе) өрт қауіптілігі төмен және түтін мен газды аз бөлетін); қалдықтары Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңделетін болып табылатын кәбілді-өткізгіш өнімнің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекітеді;
350-2) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшем тізбелерін бекітеді;

244-3) формирует и ведет реестр в соответствии с утвержденными правилами;
244-4) разрабатывает и утверждает правила формирования и ведения реестра;
244-5) разрабатывает и утверждает правила участия потребителей, включенных в Реестр, в создании электрической мощности для покрытия прогнозируемого дефицита;
244-6) согласовывает место размещения (площадки), тип и вид топлива для генерирующих установок, вводимых в эксплуатацию энергопроизводящими организациями и потребителями, включенными в реестр.";
дополнить подпунктом 321-1) следующего содержания:
"321-1) разрабатывает и утверждает правила компенсации производителям социально значимых продовольственных товаров расходов, связанных с внесением платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов производителями (импортерами) полимерной, стеклянной, бумажной, картонной и (или) металлической упаковок, упаковки из комбинированных материалов, применяемых для упаковывания социально значимых продовольственных товаров;";
подпункт 344) изложить в следующей редакции:
"344) разрабатывает и утверждает по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации правила и критерии признания и допустимости действия на территории Республики Казахстан международных стандартов и национальных стандартов, используемых в реализации проектных механизмов в сфере регулирования выбросов и поглощений парниковых газов, проведении инвентаризации парниковых газов, верификации и валидации;";
подпункт 350) изложить в следующей редакции:
"350) утверждает правила стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов, а также самоходной сельскохозяйственной техники, соответствующей экологическим требованиям, определенным техническими регламентами, совместно с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;";
дополнить подпунктами 350-1), 350-2) и 350-3) следующего содержания:
"350-1) утверждает правила стимулирования производства в Республике Казахстан кабельно-проводниковой продукции: экологически безопасной (негорючей и (или) с пониженной пожароопасностью и малым дымо- и газовыделением); отходы которой являются перерабатываемыми на территории Республики Казахстан, совместно с уполномоченным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности;
350-2) утверждает перечень измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;

350-3) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;".
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 865 қаулысымен.
11. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат):
8-тармақ мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 339-78), 339-79), 339-80), 339-81), 339-82), 130-7) және 339-83) тармақшалары 2019 жылғы 11 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
16-тармақ мынадай мазмұндағы 339-78), 339-79), 339-80), 339-81), 339-82) және 339-83) тармақшалармен толықтырылсын:
"339-78) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асыру;
339-79) стандарттау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асыру;
339-80) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарау;
339-81) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асыру;
339-82) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысу;
339-83) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;".
12. "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 87-88, 631-құжат):
көрсетілген қаулыға 22-қосымшада:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Ерекше жағдайлар үшін қосымша ақы
"Қазақстан су жолдары" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының қызметкерлеріне жұмыстың қауырттылығы және күрделілігі үшін
ЛА-дан 50 %-ға дейін
Ұйым басшысы белгілеген тәртіппен
".

350-3) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;".
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 865.
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555):
пункт 8 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) подпункты 339-78), 339-79), 339-80), 339-81), 339-82) и 339-83) пункта 16 Положения вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".";
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 16 дополнить подпунктами 339-78), 339-79), 339-80), 339-81), 339-82) и 339-83) следующего содержания:
"339-78) осуществление подготовки и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
339-79) осуществление разработки национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
339-80) рассмотрение проектов документов по стандартизации и национального плана стандартизации;
339-81) подготовка предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
339-82) участие в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
339-83) участие в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;".
12. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 87-88, ст. 631):
в приложении 22 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
Доплата за особые условия
За сложность и напряженность работникам республиканского государственного казенного предприятия "Қазақстан су жолдары"
до 50 % от ДО
В порядке, установленном руководителем организаций
".

13. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 6, 41-құжат):
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Осы қаулы Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 152-3), 152-4), 152-5), 152-6), 152-7),152-8) және 152-9) тармақшаларын және ведомстволар функцияларының 20) тармақшасын қоспағанда, 2019 жылғы 19 сәуірден бастап қолданысқа енгізіледі.";
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі туралы ережеде:
16-тармақта:
орталық аппарат функциялары мынадай мазмұндағы 152-3), 152-4), 152-5), 152-6), 152-7), 152-8) және 152-9) тармақшалармен толықтырылсын:
"152-3) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшем тізбелерін бекіту;
152-4) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асыру;
152-5) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асыру;
152-6) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарау;
152-7) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асыру;
152-8) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысу;
152-9) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;";
ведомстволар функцияларының 20) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"20) халықаралық және шетелдік фармакопеялардың стандарттарын, сондай-ақ шет мемлекеттердің дәрілік заттарына, медициналық мақсаттағы бұйымдарына және медициналық техникасына арналған стандарттау жөніндегі фармакопеялық мақалаларды (монографияларды) және басқа да құжаттарды тану;".
14. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 18 ақпандағы № 81 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2017 ж., № 8, 46-құжат):

13. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2017 г., № 6, ст. 41):
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпунктов 152-3), 152-4), 152-5), 152-6), 152-7), 152-8), 152-9) функций центрального аппарата и подпункта 20) функции ведомств пункта 16 Положения, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".".;
в Положении о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 16:
функции центрального аппарата дополнить подпунктами 152-3), 152-4), 152-5), 152-6), 152-7), 152-8) и 152-9) следующего содержания:
"152-3) утверждение перечней измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
152-4) осуществление подготовки и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
152-5) осуществление разработки национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
152-6) рассмотрение проектов документов по стандартизации и национального плана стандартизации;
152-7) подготовка предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
152-8) участие в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
152-9) участие в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;";
подпункт 20) функции ведомств изложить в следующей редакции:
"20) признание стандартов международных и иностранных фармакопей, а также фармакопейных статей (монографий) и других документов по стандартизации на лекарственные средства, изделия медицинского назначения и медицинскую технику иностранных государств;".
14. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2017 года № 81 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан,2017 г., № 8, ст. 46):

4-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) Қазақстан Республикасының "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы заңдарына сәйкес 2019 жылғы 11 сәуірден бастап қолданысқа енгізілетін Ереженің 16-тармағындағы орталық аппарат функцияларының 154-1), 154-2), 154-3), 154-4), 154-5), 154-6) және 154-7) тармақшаларын;";
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі туралы ережеде:
16-тармақ мынадай мазмұндағы 154-1), 154-2), 154-3), 154-4), 154-5), 154-6) және 154-7) тармақшалармен толықтырылсын:
"154-1) техникалық реттеу және метрология саласындағы уәкілетті органмен бірлесіп мемлекеттік реттеуге жатқызылатын өлшем тізбелерін бекіту;
154-2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын, стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою туралы ұсыныстарды дайындауды және уәкілетті органға енгізуді жүзеге асыру;
154-3) уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын әзірлеуді жүзеге асыру;
154-4) стандарттау жөніндегі құжаттар мен ұлттық стандарттау жоспарының жобаларын қарау;
154-5) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асыру;
154-6) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысу;
154-7) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;".
15. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 862 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 19 наурыздағы
№ 131 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің қарамағындағы қайта ұйымдастырылатын республикалық мекемелердің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақмолажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Ақтөбежолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Алматыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

пункт 4 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) подпунктов 154-1), 154-2), 154-3), 154-4), 154-5), 154-6) и 154-7) пункта 16 Положения, которые вводятся в действие с 11 апреля 2019 года в соответствии с законами Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".";
в Положении о Министерстве труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 16 дополнить подпунктами 154-1), 154-2), 154-3), 154-4), 154-5),154-6) и 154-7) следующего содержания:
"154-1) утверждение перечней измерений, относящихся к государственному регулированию, совместно с уполномоченным органом в области технического регулирования и метрологии;
154-2) осуществление подготовки и внесение предложений о разработке, внесении изменений, пересмотре и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации, рекомендаций по стандартизации в уполномоченный орган в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
154-3) осуществление разработки национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
154-4) рассмотрение проектов документов по стандартизации и национального плана стандартизации;
154-5) подготовка предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
154-6) участие в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
154-7) участие в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;".
15. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 862.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2019 года № 131
Перечень реорганизуемых республиканских учреждений, находящихся в ведении Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
1. Республиканское государственное учреждение "Акмолажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
2. Республиканское государственное учреждение "Актобежоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Республиканское государственное учреждение "Алматыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.

4. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Атыраужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
5. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Батысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
6. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Жамбылжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Шығысжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
8. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қарағандыжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
9. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қызылордажолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Қостанайжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
11. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Маңғыстаужолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
12. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Павлодаржолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
13. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Солтүстікжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
14. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Түркістанжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
15. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Астанақалалықжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.
16. Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Алматықалалықжолзертханасы" республикалық мемлекеттік мекемесі.

4. Республиканское государственное учреждение "Атыраужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
5. Республиканское государственное учреждение "Батысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
6. Республиканское государственное учреждение "Жамбылжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
7. Республиканское государственное учреждение "Шыгысжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
8. Республиканское государственное учреждение "Карагандыжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
9. Республиканское государственное учреждение "Кызылордажоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
10. Республиканское государственное учреждение "Костанайжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
11. Республиканское государственное учреждение "Мангистаужоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
12. Республиканское государственное учреждение "Павлодаржоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
13. Республиканское государственное учреждение "Солтүстiкжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
14. Республиканское государственное учреждение "Түркістанжоллаборатория" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
15. Республиканское государственное учреждение "Астанақалалықжолзертханасы" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
16. Республиканское государственное учреждение "Алматықалалықжолзертханасы" Комитета автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.