Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Әзербайжан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасы мен Әзербайжан Республикасы байланыс операторларының Қазақстан – Әзербайжан маршруты бойынша Каспий теңізінің түбімен өтетін талшықты-оптикалық байланыс желілерін бірлесіп салуға, иеленуге және пайдалануға жәрдемдесуін ұйымдастыру туралы келісімді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 17 мамырдағы № 295 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2019 жылғы 19 наурызда Астанада жасалған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Әзербайжан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасы мен Әзербайжан Республикасы байланыс операторларының Қазақстан – Әзербайжан маршруты бойынша Каспий теңізінің түбімен өтетін талшықты-оптикалық байланыс желілерін бірлесіп салуға, иеленуге және пайдалануға жәрдемдесуін ұйымдастыру туралы келісім бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Ескерту. Нормативтік құқықтық
актіге қоса тіркелген
халықаралық Келісімнің мәтіні
ресми болып табылмайды. ҚР
халықаралық Келісімінің
жасасқан тілдердегі ресми
куәландырылған көшірмесін ҚР
халықаралық Келісімдерін
тіркеуге, есептеуге және
сақтауға жауапты ҚР Сыртқы
істер министрлігінен алуға
болады
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 17 мамырдағы
№ 295 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Әзербайжан Республикасының Үкіметі арасындағы Қазақстан Республикасы мен Әзербайжан Республикасы байланыс операторларының Қазақстан – Әзербайжан маршруты бойынша Каспий теңізінің түбімен өтетін талшықты-оптикалық байланыс желілерін бірлесіп салуға, иеленуге және пайдалануға жәрдемдесуін ұйымдастыру туралы КЕЛІСІМ
Қазақстан Республикасының Үкіметі және Әзербайжан Республикасының Үкіметі (бұдан әрі "Тараптар" деп аталады)
Қазақстан Республикасы мен Әзербайжан Республикасының арасындағы байланыс және жоғары технологиялар саласындағы ынтымақтастықты кеңейтудің маңыздылығына сүйене отырып,
транзиттік және басқа да қызметтерді ұсыну бойынша техникалық мүмкіндіктерді арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының және Әзербайжан Республикасының коммуникациялық желілерін біріктіруге ұмтыла отырып,
халықаралық телекоммуникация желілері мен магистральдарды әртараптандыру және олардың тиімділігін арттыру қажеттілігін растай отырып,
Қазақстан – Әзербайжан маршруты бойынша Каспий теңізінің түбімен өтетін талшықты-оптикалық кабельді магистраль салу және оны пайдалану үшін өздерінің егемен құқықтарын іске асыра отырып,
телекоммуникациялар саласындағы инвестициялар тарту мақсатында
төмендегілер туралы келісті:

Об утверждении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Азербайджанской Республики об организации содействия в совместном строительстве, владении и пользовании волоконно-оптических линий связи по дну Каспийского моря по маршруту Казахстан – Азербайджан операторами связи Республики Казахстан и Азербайджанской Республики
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 мая 2019 года № 295
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Азербайджанской Республики об организации содействия в совместном строительстве, владении и пользовании волоконно-оптических линий связи по дну Каспийского моря по маршруту Казахстан - Азербайджан операторами связи Республики Казахстан и Азербайджанской Республики, совершенное в Астане 19 марта 2019 года.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Примечание. Текст международного
Соглашения, прилагаемый к нормативному
правовому акту, не является официальным.
Официально заверенную копию
международного Соглашения РК на языках
заключения можно получить в Министерстве
иностранных дел РК, ответственном за
регистрацию, учет и хранение
международных Соглашений РК
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 мая 2019 года № 295
СОГЛАШЕНИЕ
между Правительством Республики Казахстан и Правительством Азербайджанской Республики об организации содействия в совместном строительстве, владении и пользовании волоконно-оптических линий связи по дну Каспийского моря по маршруту Казахстан - Азербайджан операторами связи Республики Казахстан и Азербайджанской Республики
Правительство Республики Казахстан и Правительство Азербайджанской Республики (в дальнейшем именуемые - "Стороны"),
исходя из важности расширения сотрудничества в области связи и высоких технологий между Республикой Казахстан и Азербайджанской Республикой,
стремясь к соединению коммуникационных сетей Республики Казахстан и Азербайджанской Республики с целью увеличения технических возможностей по предоставлению транзитных и других услуг,
подтверждая необходимость диверсификации и повышения эффективности международных телекоммуникационных сетей и магистралей,
реализуя свои суверенные права для прокладки и использования волоконно-оптической кабельной магистрали по дну Каспийского моря по маршруту Казахстан - Азербайджан,
в целях привлечения инвестиций в области телекоммуникаций,
согласились о нижеследующем:

1-бап
Тараптар өздерінің егемен құқықтарын, халықаралық құқықтың тиісті нормалары мен қағидаттарын, Тараптар арасындағы Каспий теңізінің түбін секторалдық бөлуге және оның мәртебесіне қатысты халықаралық шарттарды және осы Келісімнің ережелерін негізге ала отырып, осы Келісімге қосымшада көрсетілген байланыс операторларының "Қазақстан – Әзербайжан маршруты бойынша Каспий теңізінің түбімен өтетін талшықты-оптикалық байланыс желілерін салу, иелену және пайдалану" жобасын (бұдан әрі "Жоба" деп аталады) іске асыруына (оның ішінде тиісті рұқсаттар беруде) жәрдемдесетін болады. Осы Келісімге қосымшада көрсетілген байланыс операторларын Тараптар дербес айқындайды.
2-бап
Жобаны іске асыру үшін осы Келісімге қосымшада көрсетілген байланыс операторлары өздері жеке келісімде айқындаған шарттарда бірлескен кәсіпорын құрады.
3-бап
Тараптар осы Келісім шеңберінде алмасу жүзеге асырылатын құпия ақпаратты қорғау, сондай-ақ құпия ақпаратты берген Тараптың жазбаша келісімінсіз осы мәліметтерді ашуға және үшінші тұлғаларға таратуға жол бермеу бойынша қажетті шаралар қабылдайды.
Осы баптың мақсаттары үшін Тарап ұсынған, "Құпия" белгісі немесе "Құпия" деген сөзден туындайтын кез келген басқа сөз немесе сөз тіркесі бар кез келген ақпарат құпия болып саналады.
4-бап
Жобаны ұстау шығындары мен онымен байланысты шығыстар осы Келісімге қосымшада көрсетілген байланыс операторларының қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
5-бап
Осы Келісімнің ережелері Тараптардың өздері қатысушылары болып табылатын басқа да халықаралық шарттардан туындайтын құқықтары мен міндеттемелерін қозғамайды.
6-бап
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiру және қолдану барысында туындаған даулар Тараптар арасындағы келiссөздер мен консультациялар арқылы шешiледi.
7-бап
Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Келісімге оның ажырамас бөліктері болып табылатын және осы Келісімнің 8-бабында белгiленген тәртiппен күшiне енетiн өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін, олар жеке хаттамалармен ресімделеді.
8-бап
Осы Келісім Тараптардың оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны дипломатиялық арналар арқылы алған күнінен бастап отызыншы күні күшіне енеді.
Осы Келісім мерзімсіз болып табылады және өз қолданысын Тараптардың өзара келісуі бойынша ғана тоқтатуы мүмкін.
Осы Келісімнің қолданысын тоқтату міндеттемелері ол қолданыста болған кезеңде туындаған және оны тоқтату сәтінде орындалмаған бағдарламалар мен жобаларды жүзеге асыруға әсер етпейді.
Жобаны іске асыру үшін тартылатын жеке инвестицияларды қорғауды қамтамасыз ету мақсатында осы Келісім Тараптардың "Қазақстан – Әзербайжан" маршруты бойынша талшықты-оптикалық байланыс желілерін салу бойынша бірдей жоба құруға немесе баламалы жұмыстар жүргізуге жол бермеу туралы уағдаластығын көрсетеді. Көрсетілген шарт осы Келісім күшіне енгеннен кейін 10 (он) жыл бойы орындалуға міндетті.

Статья 1
Стороны, основываясь на своих суверенных правах, соответствующих нормах и принципах международного права, международных договорах между Сторонами в отношении статуса и секторального деления дна Каспийского моря и положениях настоящего Соглашения, будут оказывать содействие (в том числе в предоставлении необходимых разрешений) в реализации указанными в приложении к настоящему Соглашению операторами связи проекта "Строительство, владение и пользование волоконно-оптическими линиями связи по дну Каспийского моря по маршруту Казахстан - Азербайджан (в дальнейшем именуемый "Проект"). Указанные в приложении к настоящему Соглашению операторы связи определяются Сторонами самостоятельно.
Статья 2
Для реализации Проекта указанные в приложении к настоящему Соглашению операторы связи создают совместное предприятие на условиях, определенных ими в отдельном соглашении.
Статья 3
Стороны примут необходимые меры по защите конфиденциальной информации, обмен которой будет осуществляться в рамках настоящего Соглашения, а также недопущению раскрытия и распространения этих сведений третьим лицам без письменного разрешения Стороны, представившей конфиденциальную информацию.
Для целей настоящей статьи конфиденциальной считается любая информация, представленная Стороной с пометкой "Конфиденциально" или с любым другим словом или словосочетанием, производным от слова "Конфиденциально".
Статья 4
Содержание и расходы, связанные с Проектом, осуществляются за счет средств операторов связи, указанных в приложении к настоящему Соглашению.
Статья 5
Положения настоящего Соглашения не затрагивают права и обязательства Сторон, вытекающие из других международных договоров, участниками которых они являются.
Статья 6
Разногласия, возникшие в ходе толкования и применения положений настоящего Соглашения, разрешаются путем переговоров и консультаций между Сторонами.
Статья 7
По взаимной договоренности Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися неотъемлемыми частями настоящего Соглашения и вступающими в силу в порядке, установленном статьей 8 настоящего Соглашения.
Статья 8
Настоящее Соглашение вступает в силу на тридцатый день с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящее Соглашение является бессрочным и может прекратить свое действие только по обоюдному согласию Сторон.
Прекращение действия настоящего Соглашения не будет влиять на осуществление программ и проектов, обязательства по которым возникли в период его действия и не исполнены к моменту его прекращения.
С целью обеспечения защиты частных инвестиций, привлекаемых для реализации Проекта, данное Соглашение отражает договоренность Сторон о недопущении создания идентичного проекта или проведения альтернативных работ по прокладке волоконно-оптических линий связи по маршруту Казахстан - Азербайджан. Указанное условие обязательно к исполнению в течение 10 (десяти) лет после вступления в силу данного Соглашения.

2019 жылғы 19 наурызда Астана қаласында екі төлнұсқа данада, әрқайсысы қазақ, әзербайжан және орыс тілдерінде жасалды, бұл ретте барлық мәтіндердің теңтүпнұсқалығы бірдей.
Осы Келісімді түсіндіру және қолдану кезінде келіспеушіліктер туындаған жағдайда, орыс тіліндегі мәтін қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Үкіметі үшін
Әзербайжан РеспубликасыныңҮкіметі үшін
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Әзербайжан
Республикасының Үкіметі
арасындағы Қазақстан
Республикасы мен Әзербайжан
Республикасы байланыс
операторларының Қазақстан-Әзербайжан маршруты бойынша
Каспий теңізінің түбімен өтетін
талшықты-оптикалық байланыс
желілерін бірлесіп салуға,
иеленуге және пайдалануға
жәрдемдесуін ұйымдастыру
туралы келісімге
қосымша
Қазақстан Республикасының байланыс операторлары:
"Transtelecom" акционерлік қоғамы және "KazTransCom" акционерлік қоғамы
Әзербайжан Республикасының байланыс операторы:
"AzerTelecom" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
Бұл ретте осы Жобадағы Қазақстан Республикасының азайтылмайтын үлесі – 50 %, Әзербайжан Республикасының азайтылмайтын үлесі – 50 %.
Тараптар ұйымдарының атаулары және/немесе меншік нысаны өзгерген жағдайда, Тараптар бұл туралы бірін-бірі дипломатиялық арналар және Тараптармен келісілген басқа да байланыс арналары арқылы хабардар етеді.

Совершено в городе Астана 19 марта 2019 года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, азербайджанском и русском языках, при этом все тексты равноаутентичны.
В случае возникновения разногласия при толковании и применении настоящего Соглашения, будет использоваться текст на русском языке.
За Правительство
Республики Казахстан
За Правительство
Азербайджанской Республики
Приложение
к Соглашению между
Правительством Республики
Казахстан и Правительством
Азербайджанской Республики
об организации содействия в
совместном строительстве,
владении и пользовании
волоконно-оптических линий
связи по дну Каспийского моря
по маршруту Казахстан -
Азербайджан операторами связи
Республики Казахстан и
Азербайджанской Республики
Операторы связи Республики Казахстан:
акционерное общество "Transtelecom" и акционерное общество "KazTransCom"
Оператор связи Азербайджанской Республики:
общество с ограниченной ответственностью "AzerTelecom"
При этом, неснижаемая доля Республики Казахстан в данном Проекте 50 %, неснижаемая доля Азербайджанской Республики 50 %.
В случае изменения наименований и/или формы собственности организаций, Стороны уведомляют об этом друг друга по дипломатическим каналам и другим согласованным Сторонами каналам связи.