Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 380 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 6 маусымдағы
№ 380 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.10.2020 № 662 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. "Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 1288 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 79, 681-құжат):
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның денсаулық сақтау жүйесінде есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыру бойынша лицензиар болып;";
қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жазылсын.
3. "Медициналық және фармацевтикалық қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 23 қазандағы № 669 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2018 ж., № 60, 325-құжат.):
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
"1) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары медициналық қызметті жүзеге асыру бойынша лицензиар болып;
2) денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган фармацевтикалық қызметті жүзеге асыру бойынша лицензиар болып;
3) тиісті аумақтардағы халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері эпидемиялық маңыздылығы жоғары объектілерге медициналық және фармацевтикалық қызметке лицензия беруді келісуді жүзеге асыратын органдар болып айқындалсын.".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.02.2021 № 48 қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 09.02.2021 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 6 иаусымдағы
№ 380 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 1288 қаулысына
қосымша
Өтініш берушінің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі бөлігінде есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беруді келісетін мемлекеттік органдар
Р/с №
Келісетін мемлекеттік орган
Лицензияланатын қызмет түрі
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
Лицензиар
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі
Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет

О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 380.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
6 июня 2019 года № 380
Изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 14.10.2020 № 662 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 1288 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 79, ст. 681):
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) лицензиаром по осуществлению деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в системе здравоохранения уполномоченный орган в области здравоохранения;";
приложение изложить согласно приложению к настоящему постановлению.
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2018 года № 669 "О некоторых вопросах лицензирования медицинской и фармацевтической деятельности" (САПП Республики Казахстан, 2018 г., № 60, ст. 325.):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить:
1) лицензиаром по осуществлению медицинской деятельности местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения и столицы;
2) лицензиаром по осуществлению фармацевтической деятельности уполномоченный орган в области здравоохранения;
3) органами, осуществляющими согласование выдачи лицензии на медицинскую и фармацевтическую деятельность на объекты высокой эпидемической значимости, территориальные подразделения ведомства государственного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на соответствующих территориях.".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.02.2021 № 48.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.02.2021 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 июня 2019 года № 380
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 декабря 2014 года № 1288
Государственные органы, согласующие выдачу лицензии на осуществление деятельности, связанной с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан
№ п/п
Согласующий государственный орган
Лицензируемый вид деятельности
Подвид лицензируемого вида деятельности
Лицензиар
1
2
3
4
5
1
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Деятельность, связанная с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров

1. Есірткі заттарын әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою.
2. Психотроптық заттар мен прекурсорларды өндіру.
3. Психотроптық заттар мен прекурсорларды әзірлеу, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою.
4. Құрамында есірткі заттары бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау.
5. Құрамында психотроптық заттары бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
2
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі
Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет
1. Есірткі заттарды әзірлеу, өндіру, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою.
2. Психотроптық заттар мен прекурсорларды өндіру.
3. Психотроптық заттар мен прекурсорларды әзірлеу, қайта өңдеу, тасымалдау, жөнелту, сатып алу, сақтау, бөлу, сату, пайдалану, жою.
4. Құрамында есірткі заттар бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау.
5. Құрамында психотроптық заттар бар өсімдіктер мен шөптерді өсіру, жинау, дайындау
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
3
Денсаулық сақтау саласындағы есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызмет
сатып алу, сақтау, бөлу, өткізу, пайдалану, жою
Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган

1. Разработка, производство, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение наркотических средств.
2. Производство психотропных веществ и прекурсоров.
3. Разработка, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение психотропных веществ и прекурсоров.
4. Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих наркотические средства.
5. Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих психотропные вещества.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
2
Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Деятельность, связанная с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
1. Разработка, производство, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение наркотических средств.
2. Производство психотропных веществ и прекурсоров.
3. Разработка, переработка, перевозка, пересылка, приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение психотропных веществ и прекурсоров.
4. Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих наркотические средства.
5. Культивирование, сбор, заготовка растений и трав, содержащих психотропные вещества.
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
3
Деятельность, связанная с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, в области здравоохранения.
приобретение, хранение, распределение, реализация, использование, уничтожение
Уполномоченный орган в области здравоохранения