"Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамын "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы деп қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 29 шілдедегі № 546 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы болып қайта аталсын.
2. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 29 шілдедегі
№ 546 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Нұр-Сұлтан қаласы" деген бөлімде:
реттік нөмірі 21-117-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"21-117. "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" АҚ".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне" деген бөлімде:
реттік нөмірі 386-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"386. "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы.".
3. "Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 шілдедегі № 1048 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық дамыту жөніндегі үйлестіру кеңесінің құрамында:
"Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша)" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша)".

О переименовании акционерного общества "Казахстанский центр индустрии и экспорта" в акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2019 года № 546.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Переименовать акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта" в акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry".
2. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2019 года № 546
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Нур-Султан":
строку, порядковый номер 21-117, изложить в следующей редакции:
"21-117. АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 386, изложить в следующей редакции:
"386. Акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 1048 "Об образовании Координационного совета по форсированному индустриальному развитию Республики Казахстан":
в составе Координационного совета по форсированному индустриальному развитию Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строку "председатель правления акционерного общества "Казахстанский центр индустрии и экспорта" (по согласованию)" изложить в следующей редакции:
"председатель правления акционерного общества "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" (по согласованию)".

4. "Қазақстан Республикасының перспективалы ұлттық кластерлерін қалыптастырудың 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 11 қазандағы № 1092 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының перспективалы ұлттық кластерлерін қалыптастырудың 2020 жылға дейінгі тұжырымдамасында:
"Перспективалы ұлттық кластерлерді қалыптастырудың негізгі қағидаттары мен жалпы тәсілдері" деген 2-бөлімде:
"Кластерлік бастамаларды мемлекеттік қолдау" деген кіші бөлімде:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамының және Ғылым қорының технологияларды коммерцияландыруға инновациялық гранттарын бөлуі, кластерлерге қатысушы ірі кәсіпорындардың бірлесіп қаржыландыруы арқылы кластерлер үшін перспективалы ҒЗТКЖ-ні қолдау;".
5. "Қазақстан Республикасын индустриялық-инновациялық дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 30 қазандағы № 1159 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасын индустриялық инновациялық дамытудың 2015 – 2019 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
"Дәстүрлі секторлардағы кәсіпорындарды жаңғырту есебінен тиімді базалық индустрияны құруды аяқтау" деген 1-міндеттің реттік нөмірі 2-жолында "ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатура мен сөздер "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 15, 19, 34, 35, 36, 37, 38, 86, 87-жолдардағы "ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатура мен сөздер "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 24-жолдағы "KAZAKH INVEST" ҰК" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатура мен сөздер "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 53, 54-жолдардағы "ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатура мен сөздер "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірлері 55, 59, 60, 61, 62-жолдардағы "ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатура мен сөздер "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;
"Инновациялық белсенді бизнестің сындарлы мөлшерінің пайда болуы үшін алғышарттар жасау" деген 4-міндеттің реттік нөмірлері 1 және 2-жолдарындағы "ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатура мен сөздер "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;

4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2013 года № 1092 "Об утверждении Концепции формирования перспективных национальных кластеров Республики Казахстан до 2020 года":
в Концепции формирования перспективных национальных кластеров Республики Казахстан до 2020 года, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 2 "Основные принципы и общие подходы формирования перспективных национальных кластеров":
в подразделе "Государственная поддержка кластерных инициатив":
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) поддержка перспективных НИОКР для кластеров через выделение инновационных грантов на коммерциализацию технологий акционерным обществом "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" и Фондом науки, софинансирование крупными предприятиями-участниками кластеров;".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2014 года № 1159 "Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 – 2019 годы":
в Плане мероприятий по реализации Государственной программы индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2015 – 2019 годы, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 2, задачи 1. "Завершение создания эффективной базовой индустрии за счет модернизации предприятий в традиционных секторах" аббревиатуру и слова "АО "КЦИЭ" (по согласованию)" заменить аббревиатурой и словами "АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)";
в строках, порядковые номера 15, 19, 34, 35, 36, 37, 38, 86, 87, аббревиатуру и слова "АО "КЦИЭ" (по согласованию)" заменить аббревиатурой и словами "АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)";
в строке, порядковый номер 24, аббревиатуру и слова "АО "НК "KAZAKH INVEST" (по согласованию)" заменить аббревиатурой и словами "АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)";
в строках, порядковые номера 53, 54, аббревиатуру и слова "АО "КЦИЭ" (по согласованию)" заменить аббревиатурой и словами "АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)";
в строках, порядковые номера 55, 59, 60, 61, 62, аббревиатуру и слова "АО "КЦИЭ" (по согласованию)" заменить аббревиатурой и словами "АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)";
в строках, порядковые номера 1 и 2, задачи 4. "Создание предпосылок для появления критической массы инновационно-активного бизнеса" аббревиатуру и слова "АО "КЦИЭ" (по согласованию)" заменить аббревиатурой и словами "АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)";

реттік нөмірлері 80, 85-жолдардағы "ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатура мен сөздер "QazIndustry" ҚИЭО" АҚ (келісім бойынша)" деген аббревиатурамен және сөздермен ауыстырылсын;
Ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
"ҚИЭО – "Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"QazIndustry" ҚИЭО – "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы".
6. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 21.11.2022 № 932 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 15.07.2022 № 482 қаулысымен.
8. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.05.2022 № 311 қаулысымен.
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.02.2022 № 43 қаулысымен.
10. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 862 қаулысымен.
11. "Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 3 шілдедегі № 469 қаулысында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар бойынша бірыңғай үйлестіру орталығы болып айқындалсын.".

в строках, порядковые номера 80, 85, аббревиатуру и слова "АО "КЦИЭ" (по согласованию)" заменить аббревиатурой и словами "АО "КЦИЭ "QazIndustry" (по согласованию)";
в Примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строку "КЦИЭ – Казахстанский центр индустрии и экспорта" изложить в следующей редакции:
"КЦИЭ "QazIndustry" – Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry".
6. Утратил силу постановлением Правительства РК от 21.11.2022 № 932 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 15.07.2022 № 482.
8. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.05.2022 № 311.
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.02.2022 № 43 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 862.
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2019 года № 469 "О некоторых вопросах акционерного общества "Казахстанский центр индустрии и экспорта":
заголовок изложить в следующей редакции:
"О некоторых вопросах акционерного общества "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" Единым координационным центром по специальным экономическим и индустриальным зонам в Республике Казахстан.".