Мемлекеттік фильмдер қорының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 31 шілдедегі № 551 қаулысы.
"Кинематография туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 1-бабының 10) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.03.2023 № 219 қаулысымен.
1. "Шәкен Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық киностудиясы" акционерлік қоғамы Мемлекеттік фильмдер қоры киноколлекциясының сақталуын қамтамасыз етуге, сақтауға, көшірмесін түсіруге, көбейтіп таратуға, прокаттауға жəне көрсетуге бағытталған іс-шараларды іске асыратын заңды тұлға болып айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 20.03.2024 № 211 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыны іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын.
3. "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
3-бөлімде:
"Штат санының лимиті" деген бағанда:
8) тармақшада "141" деген сандар "140" деген сандармен ауыстырылсын;
17) тармақшада "27" деген сандар "28" деген сандармен ауыстырылсын.
4. "Фильмдердің мемлекеттік қорын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 қаңтардағы № 82 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 24, 342-құжат) күші жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

О некоторых вопросах Государственного фонда фильмов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2019 года № 551.
В соответствии с подпунктом 10) статьи 1 Закона Республики Казахстан "О кинематографии" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула - в редакции постановления Правительства РК от 16.03.2023 № 219.
1. Определить акционерное общество "Национальная киностудия "Казахфильм" имени Шакена Айманова" юридическим лицом, осуществляющим мероприятия, направленные на обеспечение сохранности, хранение, копирование, тиражирование, прокат и показ киноколлекции Государственного фонда фильмов.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 20.03.2024 № 211.
2. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры по реализации настоящего постановления.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений" следующие изменения:
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 3:
в графе "Лимит штатной численности":
в подпункте 8) цифры "141" заменить цифрами "140";
в подпункте 17) цифры "27" заменить цифрами "28".
4. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2012 года № 82 "Об определении Государственного фонда фильмов" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 24, ст. 342).
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин