"Сейсмология институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің және "Сейсмологиялық тәжірибе-әдістемелік экспедициясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталдарына қатысу үлестерін сыйға тарту шарты бойынша жеке меншіктен республикалық меншікке қабылдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 10 қазандағы № 748 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-тармағының 13) тармақшасына, "Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Цифрлық техника және технологиялар" акционерлік қоғамының "Сейсмология институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі – "Сейсмология институты" ЖШС) қатысу үлесінің 100 (жүз) пайызын және "Сейсмологиялық тәжірибе-әдістемелік экспедициясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі – "СТӘЭ" ЖШС) қатысу үлесінің 100 (жүз) пайызын сыйға тарту шарты бойынша жеке меншіктен республикалық меншікке беру туралы ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының 1-тармағынан туындайтын қажетті іс-шараларды жүзеге асырсын;
2) Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитетіне "Сейсмология институты" ЖШС және "СТӘЭ" ЖШС мемлекеттік қатысу үлестеріне иелік ету және пайдалану құқығын беруді қамтамасыз етсін.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 10 қазандағы
№ 748 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы қаласы" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 123-153, 123-154-жолдармен толықтырылсын:

О принятии долей участия в уставных капиталах товарищества с ограниченной ответственностью "Институт сейсмологии" и товарищества с ограниченной ответственностью "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция" из частной собственности в республиканскую собственность по договору дарения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 октября 2019 года № 748.
В соответствии с подпунктом 13) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1103 "Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение акционерного общества "Институт цифровой техники и технологий" о передаче из частной собственности в республиканскую собственность 100 (сто) процентов доли участия товарищества с ограниченной ответственностью "Институт сейсмологии" (далее – ТОО "Институт сейсмологии") и 100 (сто) процентов доли участия товарищества с ограниченной ответственностью "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция" (далее – ТОО "СОМЭ") по договору дарения.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) осуществить необходимые мероприятия, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления;
2) обеспечить передачу прав владения и пользования государственными долями участия ТОО "Институт сейсмологии" и ТОО "СОМЭ" Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Утвердить прилагаемые дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 октября 2019 года № 748
Дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Алматы":
дополнить строками, порядковые номера 123-153, 123-154, следующего содержания:

"123-153. "Сейсмология институты" ЖШС
123-154. "Сейсмологиялық тәжірибе-әдістемелік экспедициясы" ЖШС".".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитеті" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 222-39-9, 222-39-10-жолдармен толықтырылсын:
"222-39-9. "Сейсмология институты" ЖШС
222-39-10. "Сейсмологиялық тәжірибе-әдістемелік экспедициясы" ЖШС".
3. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 шілдедегі № 700 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 27, 290-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесi:
мынадай мазмұндағы 4-бөлікпен толықтырылсын:
"4. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер
30. Сейсмология институты
31. Сейсмологиялық тәжірибе-әдістемелік экспедициясы".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.

"123-153. ТОО "Институт сейсмологии"
123-154. ТОО "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 222-39-9, 222-39-10, следующего содержания:
"222-39-9. ТОО "Институт сейсмологии"
222-39-10. ТОО "Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция".".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года № 700 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 27, ст. 290):
перечень организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
дополнить разделом 4 следующего содержания:
"4 . Товарищества с ограниченной ответственностью
30. Институт сейсмологии
31. Сейсмологическая опытно-методическая экспедиция".
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.