Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитетін құру және "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 15 қазандағы № 765 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті құрылсын.
2. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2019 жылғы 17 маусымдағы № 24 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ережеде:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі;";
16-тармақта:
1) тармақшада:
елу екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ бағдарламалық қамтылым және электрондық өнеркәсіп өнімін сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымның және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын әзірлеу және бекіту;";
жүз жиырма алтыншы, жүз отызыншы және жүз елу сегізінші абзацтар алып тасталсын;
жүз сексен жетінші, жүз сексен сегізінші, жүз тоқсан төртінші, жүз тоқсан бесінші, екі жүз төртінші, екі жүз сегізінші, екі жүз тоғызыншы, екі жүз он екінші, екі жүз он үшінші, екі жүз он төртінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен және бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша ашық бюджеттердің интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларын бекіту;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігімен келісу бойынша ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталына заң жобалары тұжырымдамаларының жобалары мен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын орналастыру және жария талқылау қағидаларын бекіту;";
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметі қағидаларын бекіту;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидаларын бекіту;";
"аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесін бекіту;";
"оңтайландыруға және автоматтандыруға жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесін және оларды электрондық нысанға көшіру мерзімін бекіту;
Бірыңғай байланыс-орталығы қызметінің қағидаларын әзірлеу және бекіту;";
"рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын бекіту;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру қағидаларын бекіту;
бір өтініштің негізінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізбесін бекіту;";
екі жүз он алтыншы, екі жүз он жетінші абзацтар алып тасталсын;
екі жүз он тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту;";
екі жүз жиырма бірінші, екі жүз жиырма екінші, екі жүз жиырма үшінші, екі жүз жиырма төртінші, екі жүз жиырма бесінші абзацтар алып тасталсын;
екі жүз жиырма алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту;";
екі жүз жиырма жетінші абзац алып тасталсын;
екі жүз жиырма сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеу жөніндегі қағидаларды бекіту;";
екі жүз жиырма тоғызыншы және екі жүз отызыншы абзацтар алып тасталсын;
екі жүз отыз бірінші және екі жүз отыз екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын айқындау әдістемесін бекіту;
орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі қызметінің есебін қалыптастыру тәртібін, ұсыну мерзімдерін және үлгілік нысандарын бекіту;";
екі жүз отыз үшінші абзац алып тасталсын;
екі жүз елу екінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы екі жүз елу үшінші, екі жүз елу төртінші, екі жүз елу бесінші абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік органдардың ақпараттандыру саласындағы қызметінің тиімділігін бағалаудың интернет-порталында ақпарат орналастыру қағидаларын бекіту;
орталық атқарушы органдардың және Қазақстан Республикасының Президентiне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардан ашық деректердің интернет-порталында орналастырылатын ашық деректерінің тізбесін келісу;
сенім білдірілген бағдарламалық қамтылымының және электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу;";
2) тармақшада:
елу бесінші абзац алып тасталсын;
жүз жиырмасыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"техникалық реттеу саласындағы, өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өз құзыретi шегiнде геодезиялық және картографиялық жабдықтарға, аспаптар мен саймандарға метрологиялық бақылау жүргiзу;";
жүз жиырма үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк шекарасының және жергiлiктi жерлерде әкiмшiлiк-аумақтық бірліктер шекараларының дұрыс көрсетiлуiн және олардың картографиялық материалдарда көрсетiлуiн қадағалауды жүзеге асыру;";
жүз жиырма төртінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы жүз жиырма бесінші, жүз жиырма алтыншы – жүз алпыс үшінші абзацтармен толықтырылсын:
"мемлекеттік органдар мен ұйымдарға электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба мәселелері бойынша практикалық және әдістемелік көмек көрсету;
операторға бекітіп берілетін мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының және "электрондық үкiметтiң" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы объектілерінің тізбесін қалыптастыру қағидаларын әзірлеу;
"электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларын әзірлеу;
"электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзінің жұмыс істеу қағидаларын және оған қойылатын техникалық талаптарын әзірлеу;
Қазақстан Республикасының ұлттық шлюзі арқылы мемлекетаралық ақпараттық өзара іс-қимылды жүзеге асыратын ақпараттық жүйелер мен электрондық ақпараттық ресурстардың тізбесін әзірлеу;
мемлекеттік органдар ашық деректердің интернет-порталына орналастыратын электрондық ақпараттық ресурстарды ашық деректерге жатқызу өлшемшарттарын, сондай-ақ оларды беру тәртібі мен форматын әзірлеу;
ақпараттық-коммуникациялық қызметтердің каталогын әзірлеу;
жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларын әзірлеу;
"электрондық үкіметтің" веб-порталы және жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы көрсетілетін электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтер тізбесін әзірлеу;
көрсетілетін қызметті алушыны сәйкестендіру тәсілін айқындау үшін электрондық нысандағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді сыныптау қағидаларын әзірлеу;
жылжымалы желінің абоненттік құрылғысы арқылы алынған, электрондық нысандағы мемлекеттік және өзге де қызметтер көрсету нәтижелерінің міндетті деректемелерін, сондай-ақ олардың анықтығын тексеру тәртібін әзірлеу;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы қызметінің қағидаларын әзірлеу;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсетілуге жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді іріктеу қағидаларын әзірлеу;
аймаққа бөлу коэффициентін есептеу әдістемесін әзірлеу;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы көрсететін қызметтерге баға белгілеу қағидаларын әзірлеу;
балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау мен төлеу жөніндегі ақпараттық жүйелердегі мәліметтерді сәйкестендіру тәртібін және мерзімдерді әзірлеу;
оңтайландыруға және автоматтандыруға жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесін және оларды электрондық көрсету нысанына көшіру мерзімін әзірлеу;
Бірыңғай байланыс-орталығы қызметінің қағидаларын әзірлеу;
Бірыңғай байланыс орталығының орталық мемлекеттік органдармен, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерімен, сондай-ақ көрсетілетін қызметтерді берушілермен өзара іс-қимыл жасау қағидаларын әзірлеу;
автоматтандыруға жататын және жатпайтын рұқсаттар тізбесін бекіту туралы ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен бірлескен бұйрықты әзірлеу;
рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік ақпараттық жүйесінің жұмыс істеу қағидаларын әзірлеу, рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу және оларды бекіту;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді оңтайландыру және автоматтандыру қағидаларын әзірлеу;
бір өтініштің негізінде электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізбесін әзірлеу;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы арқылы және (немесе) электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын жетілдіру жөніндегі ұсыныстар әзірлеу;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін тексеруді жүзеге асыру;
рұқсаттар және хабарламалар саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлеу;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін ұйымдастыруды және бақылауды жүзеге асыру;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін және олардың қызмет көрсетушілермен өзара іс-қимылын үйлестіру;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының қызметін әдіснамалық қамтамасыз етуді жүзеге асыру;
Бірыңғай байланыс орталығының жұмысын ұйымдастыру және үйлестіру;
электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалауды жүргізу;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлеу;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін әзірлеу және жүргізуді жүзеге асыру;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттары мен регламенттерін әзірлеу жөніндегі қағидаларды әзірлеу;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарының жобаларын келісуді жүзеге асыру;
орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарының мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын және (немесе) регламенттерін әзірлеу жөніндегі қызметіне мониторинг жүргізу;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын айқындау әдістемесін әзірлеу;
орталық мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі қызметінің есебін қалыптастыру тәртібін, ұсыну мерзімдері мен үлгілік нысанын әзірлеу;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу;".

Об образовании Комитета государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2019 года № 765.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Комитет государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 17 июня 2019 года № 24 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) республиканское государственное учреждение "Комитет государственных услуг;";
в пункте 16:
в подпункте 1):
абзац пятьдесят второй изложить в следующей редакции:
"разработка и утверждение правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности;";
абзацы сто двадцать шестой, сто тридцатый и сто пятьдесят восьмой исключить;
абзацы сто восемьдесят седьмой, сто восемьдесят восьмой, сто девяносто четвертый, сто девяносто пятый, двести четвертый, двести восьмой, двести девятый, двести двенадцатый, двести тринадцатый, двести четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"утверждение правил размещения информации на интернет-портале открытых бюджетов по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию и центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета;
утверждение правил размещения и публичного обсуждения проектов концепций законопроектов и проектов нормативных правовых актов на интернет-портале открытых нормативных правовых актов по согласованию с Министерством юстиции Республики Казахстан;";
"утверждение правил деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан";
утверждение правил отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";";
"утверждение методики расчета коэффициента зонирования;";
"утверждение перечня государственных услуг, подлежащих оптимизации и автоматизации, и сроков их перевода в электронную форму;
разработка и утверждение правил деятельности Единого контакт-центра;";
"утверждение правил функционирования государственной информационной системы разрешений и уведомлений по согласованию с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений;
утверждение правил оптимизации и автоматизации государственных услуг;
утверждение перечня государственных услуг, оказываемых в электронной форме на основании одного заявления;";
абзацы двести шестнадцатый, двести семнадцатый исключить;
абзац двести девятнадцатый изложить в следующей редакции:
"утверждение правил ведения государственного электронного реестра разрешений и уведомлений по согласованию с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений;";
абзацы двести двадцать первый, двести двадцать второй, двести двадцать третий, двести двадцать четвертый, двести двадцать пятый исключить;
абзац двести двадцать шестой изложить в следующей редакции:
"утверждение правил ведения реестра государственных услуг;";
абзац двести двадцать седьмой исключить;
абзац двести двадцать восьмой изложить в следующей редакции:
"утверждение правил по разработке стандартов и регламентов государственных услуг;";
абзацы двести двадцать девятый и двести тридцатый исключить;
абзацы двести тридцать первый и двести тридцать второй изложить в следующей редакции:
"утверждение методики определения стоимости государственной услуги;
утверждение порядка формирования, сроков представления и типовой формы отчета деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов по вопросам оказания государственных услуг;";
абзац двести тридцать третий исключить;
после абзаца двести пятьдесят второго дополнить абзацами двести пятьдесят третим, двести пятьдесят четвертым, двести пятьдесят пятым следующего содержания:
"утверждение правила размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов в сфере информатизации по согласованию с центральным уполномоченным органом по государственному планированию;
согласование перечней открытых данных центральных исполнительных органов и государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, а также местных исполнительных органов, размещаемых на интернет-портале открытых данных;
формирование и ведение реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности;";
в подпункте 2):
абзац пятьдесят пятый исключить;
абзац сто двадцатый изложить в следующей редакции:
"проведение метрологического контроля за геодезическим и картографическим оборудованием, приборами и инструментами в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования, об обеспечении единства измерений;";
абзац сто двадцать третий изложить в следующей редакции:
"осуществление надзора за правильным отображением государственной границы Республики Казахстан и границ административно-территориальных единиц на местности и их отображений на картографических материалах;";
после абзаца сто двадцать четвертого дополнить абзацами сто двадцать пятым, сто двадцать шестым – сто шестьдесят третьим следующего содержания:
оказание практической и методической помощи государственным органам и организациям по вопросам электронного документа и электронной цифровой подписи;
разработка правил формирования перечня интернет-ресурсов государственных органов и объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", закрепляемых за оператором;
разработка правил интеграции объектов информатизации "электронного правительства";
разработка правил функционирования и технических требований к внешнему шлюзу "электронного правительства";
разработка перечня информационных систем и электронных информационных ресурсов, осуществляющих межгосударственное информационное взаимодействие через национальный шлюз Республики Казахстан;
разработка критериев отнесения электронных информационных ресурсов к открытым данным, размещаемым государственными органами на интернет-портале открытых данных, а также порядка формата их представления;
разработка каталога информационно-коммуникационных услуг;
разработка правил регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства подвижной сети;
разработка перечня государственных и иных услуг в электронной форме, оказываемых посредством веб-портала "электронного правительства" и абонентского устройства подвижной сети;
разработка правил классификации государственных услуг в электронной форме для определения способа аутентификации услугополучателя;
разработка обязательных реквизитов результатов оказания государственных и иных услуг в электронной форме, полученных посредством абонентского устройства подвижной сети, а также порядка проверки их достоверности;
разработка правил деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан";
разработка правил отбора государственных услуг, подлежащих оказанию через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
разработка методики расчета коэффициента зонирования;
разработка порядка ценообразования на услуги, оказываемые Государственной корпорацией "Правительство для граждан";
разработка порядка и сроков для приведения в соответствие в информационных системах сведений по назначению и выплате пособий на детей;
разработка перечня государственных услуг, подлежащих оптимизации и автоматизации, и сроков их перевода в электронную форму;
разработка правил деятельности единого контакт-центра;
разработка правил взаимодействия единого контакт-центра с центральными государственными органами, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также услугодателями;
разработка совместного приказа с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений об утверждении перечня разрешений, подлежащих и не подлежащих автоматизации;
разработка и согласование с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений правил функционирования государственной информационной системы разрешений и уведомлений;
разработка правил оптимизации и автоматизации государственных услуг;
разработка перечня государственных услуг, оказываемых в электронной форме на основании одного заявления;
разработка предложений по совершенствованию стандартов государственных услуг, оказываемых в электронной форме и (или) через Государственную корпорацию "Правительство для граждан";
осуществление проверки деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан";
разработка по согласованию с уполномоченным органом в сфере разрешений и уведомлений правил ведения государственного электронного реестра разрешений и уведомлений;
осуществление организации и контроля за деятельностью Государственной корпорации "Правительство для граждан";
координация деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан" и ее взаимодействие с услугодателями;
осуществление методологического обеспечения деятельности Государственной корпорации "Правительство для граждан";
организация и координация работы Единого контакт-центра;
проведение оценки качества оказания государственных услуг, оказываемых в электронной форме;
разработка правил ведения реестра государственных услуг;
осуществление разработки и ведения реестра государственных услуг;
разработка правил по разработке стандартов и регламентов государственных услуг;
осуществление согласования проектов стандартов государственных услуг;
проведение мониторинга деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, города республиканского значения и столицы по разработке стандартов и (или) регламентов государственных услуг;
разработка методики определения стоимости государственной услуги;
разработка порядка формирования, сроков представления и типовой формы отчета деятельности центральных государственных органов, местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов по вопросам оказания государственных услуг;
разработка предложений по совершенствованию стандартов государственных услуг;".

3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

3. Министерству цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин