"Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 7 қарашадағы № 835 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 49, 675-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларында:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу үшін облыстарда (республикалық маңызы бар қалаларда немесе астанада) және аудандарда (қалаларда, облыстық маңызы бар қалаларда) жергілікті атқарушы органдардың шешімі бойынша Заңның 28-бабында айқындалған құрамда әскерге шақыру комиссиялары құрылады. Әскерге шақыру комиссияларының тағайындалған мүшелерінің бірі сырқаттанған немесе басқа да дәлелді себептермен болмаған жағдайда тиісті жергілікті атқарушы органдардың шешімімен әскерге шақыру комиссиясының резервтік құрамы айқындалады және бекітіледі. Жергілікті әскери басқару органдары бірнеше әкімшілік аудандарға қызмет көрсеткен кезде әскерге шақыру комиссиялары тиісті аудан әкімі орынбасарының төрағалық етуімен әрбір ауданда құрылады.";
6-тармақтың бірінші бөлігінің 3) және 4) тармақшалары алып тасталсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Аудандық (қалалық, облыстық маңызы бар қаланың) әскерге шақыру комиссиясы әскерге шақырылушыларды медициналық куәландыру нәтижелері бойынша Заңның 28-бабының 3-тармағына сәйкес шешім қабылдайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Әскерге шақырылушылардың аудандық (қалалық, облыстық маңызы бар қаланың) әскерге шақыру комиссиясына дәлелсіз себептермен келмеген, сондай-ақ шақыру қағазын азаматтың жеке өзіне тапсыру мүмкін болмаған барлық жағдайлар туралы қорғаныс істері жөніндегі басқармалардың (бөлімдердің) бастықтары оларды іздестіру және әскерге шақыру пунктіне келуін қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарына хабарлайды. Әскерге шақырудан қасақана жалтарған, сондай-ақ азаматтардың әскерге шақыру пункттеріне уақтылы келуіне кедергі келтірген адамдарға материалдар қолданыстағы заңнамаға сәйкес оларды жауаптылыққа тарту үшін тиісті органдарға беріледі.";
14-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2019 года № 835.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 49, ст. 675) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Для организации и проведения призыва граждан на срочную воинскую службу в областях (городах республиканского значения или столице) и районах (городах, городах областного значения) по решению местных исполнительных органов образуются призывные комиссии в составе, определенном статьей 28 Закона. На случаи болезни или отсутствия по другим уважительным причинам кого-либо из назначенных членов призывных комиссий решением соответствующих местных исполнительных органов определяется и утверждается резервный состав призывной комиссии. При обслуживании местными органами военного управления нескольких административных районов призывные комиссии создаются в каждом районе под председательством заместителя акима соответствующего района.";
подпункты 3) и 4) части первой пункта 6 исключить;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Районная (городская, города областного значения) призывная комиссия по результатам медицинского освидетельствования призывников принимает решение согласно пункту 3 статьи 28 Закона.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Обо всех случаях неявки призывников на районную (городскую, города областного значения) призывную комиссию без уважительных причин, а также невозможности вручить повестку гражданину лично начальники управлений (отделов) по делам обороны для их розыска и обеспечения прибытия на призывной пункт сообщают в органы внутренних дел Республики Казахстан. Материалы на лиц, умышленно уклоняющихся от призыва, а также препятствовавших своевременной явке граждан на призывные пункты, передаются в соответствующие органы для их привлечения к ответственности согласно действующему законодательству.";
в пункте 14:
часть первую изложить в следующей редакции:

"14. Азаматтарды медициналық куәландыру тәртібі және медициналық комиссиялардың құрамы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 373 бұйрығымен бекітілген Әскери-дәрігерлік сараптама жүргізу қағидасына (2015 жылғы 5 тамызда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11846 болып тіркелген) сәйкес айқындалады.";
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әскерге шақыру пунктіндегі медициналық персоналдың жұмысын бақылауды медициналық комиссия төрағасы – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасының жергілікті органы бастығының (бас дәрігердің) орынбасары жүзеге асырады.";
мынадай мазмұндағы төртінші бөлікпен толықтырылсын:
"Азаматтардың әскери қызметке жарамдылық дәрежесін айқындау үшін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, қаланың немесе ауданның медициналық комиссиясы тұрақты негізде Заңның 29-бабының 1-тармағында белгіленген адамдарды медициналық куәландыруды жүргізеді.";
15-тармақ алып тасталсын;
16-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Аудандық (қалалық, облыстық маңызы бар қаланың) әскерге шақыру комиссиясы азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыру және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің тиісті түрі мен тегіне, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарына тағайындау туралы шешім қабылдау кезінде олардың мамандығын, денсаулық жағдайын ескереді, осыған байланысты басым түрде:";
3), 4) және 9) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"3) десанттық-шабуылдау әскерлерін жасақтау үшін әскерге шақырылушыларды іріктеу жалпы орта білімнен төмен емес білімі бар, дене бітімі жақсы дамыған, бірінші кезекте парашютші спортшылар қатарынан жүзеге асырылады;
4) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметін жасақтау үшін әскерге шақырылушыларды іріктеу "Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі туралы" 1995 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің бастығы белгілеген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің әскери қызметшілеріне білім деңгейі, жұмыс тәжірибесі және дене шынықтыру дайындығы бойынша қойылатын талаптарға сәйкес басым тәртіппен жүзеге асырылады;";
"9) сарбаздар қатарынан сержанттарды, кіші мамандарды даярлауға арналған оқу-жаттығу бөлімдері мен мектептерге кемінде жалпы орта білімнен төмен емес білімі және жоғары моральдық қасиеттері бар әскерге шақырылушылар қатарынан қатаң дербес тәртіппен іріктеледі. Оқу-жаттығу бөлімдеріне кандидаттарды іріктеу кезінде сонымен қатар олардың әскерге шақырылғанға дейін алған мамандықтары ескеріледі;";

"14. Порядок медицинского освидетельствования граждан и состав медицинских комиссий определяются в соответствии с Правилами проведения военно-врачебной экспертизы, утвержденными приказом Министра обороны Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 373 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан от 5 августа 2015 года № 11846).";
часть третью изложить в следующей редакции:
"Контроль за работой медицинского персонала на призывном пункте осуществляется председателем медицинской комиссии – заместителем начальника местного органа управления здравоохранением (главного врача) района, города областного значения, области, города республиканского значения, столицы.";
дополнить частью четвертой следующего содержания:
"Для определения степени годности граждан к воинской службе на постоянной основе медицинская комиссия области, города республиканского значения, столицы, города или района проводит медицинское освидетельствование лиц, установленных пунктом 1 статьи 29 Закона.";
пункт 15 исключить;
в пункте 16:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"16. Районная (городская, города областного значения) призывная комиссия при принятии решения о призыве граждан на срочную воинскую службу и предназначении в соответствующий вид и род Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан учитывает их специальность, состояние здоровья, в связи с чем преимущественно:";
подпункты 3), 4) и 9) изложить в следующей редакции:
"3) для комплектования десантно-штурмовых войск осуществляется отбор призывников, имеющих не ниже общего среднего образования, хорошее физическое развитие, в первую очередь из числа спортсменов-парашютистов;
4) для комплектования Службы государственной охраны Республики Казахстан отбор призывников осуществляется в приоритетном порядке, в соответствии с требованиями по уровню образования, опыта работы и физической подготовки, предъявляемыми к военнослужащим Службы государственной охраны Республики Казахстан, установленными Начальником Службы государственной охраны Республики Казахстан, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 3 октября 1995 года "О Службе государственной охраны Республики Казахстан";";
"9) отбор в учебные части и школы для подготовки сержантов, младших специалистов из числа солдат проводится строго в индивидуальном порядке из числа призывников, имеющих образование не ниже общего среднего и обладающих высокими моральными качествами. При отборе кандидатов в учебные части учитываются также специальности, полученные ими до призыва;";

мынадай мазмұндағы 9-1) тармақшамен толықтырылсын:
"9-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланын жасақтау үшін іріктеу негізгі орта білімнен төмен емес білімі бар әскерге шақырылушылар қатарынан жүзеге асырылады. Бұл ретте заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған сотталғандығы бар қылмыс жасағаны үшін бұрын сотталған немесе Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауаптылықтан босатылған, сондай-ақ әскерге шақырылушыны әскерге шақыру сәтінде белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған сотталғандығы бар жақын туыстары бар адамдар әскерге шақырылмайды. Әскерге шақырылушыларды іріктеу және алдын ала зерделеу үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы әскери бөлімдерінің өкілдері тартылады;";
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Жергілікті әскери басқару органының бастығы мерзімді әскери қызметке шақырылуға жататын әскерге шақырылушыларды зерделеу және іріктеу бойынша жұмыс жүргізеді.";
18-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тексеруді жергілікті атқарушы органның, қорғаныс істері жөніндегі басқарманың (бөлімнің), білім беру ұйымдары мен өзге де мекемелердің өкілдерінен тұратын тиісті комиссиялар жүргізеді. Тексеру нәтижелері бойынша комиссия осы Қағидаларға 2-1-қосымшаға сәйкес әскерге шақырылушының отбасы жағдайын тексеру актісін жасайды.";
31-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары үшін әскерге шақырылушыларды медициналық қарап-тексерудің соңғы кезеңі – облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың немесе астананың) жиын пунктіндегі, ал Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметіне тағайындалған әскерге шақырылушылар үшін жас буынды қабылдау пунктіндегі дәрігерлердің жұмысы болып табылады. Медициналық қарап-тексеру кезінде денсаулық жағдайы бойынша жарамсыз азаматтарды мерзімді әскери қызметке шақыруды болдырмау мақсатында аудандық (қалалық, облыстық маңызы бар қалалар) әскерге шақыру комиссияларының ықтимал қателіктері анықталады.";
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Қорғаныс істері жөніндегі департаменттердің бастықтары және олардың тәрбие және идеологиялық жұмыстар жөніндегі орынбасарлары облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың немесе астананың) жиын пункттерінде әзірленген жоспарларға сәйкес әскерге шақырылушылар арасында қажетті тәрбие және идеологиялық жұмысты ұйымдастырады, шығарып салуға келген ата-аналармен түсіндіру жұмысын жүргізеді, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдар, қоғамдық ұйымдар өкілдерінің және әскерге шақырылушылар ата-аналарының қатысуымен әскери командалардың жеке құрамын салтанатты түрде шығарып салуды ұйымдастырады.
Облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың немесе астананың) жиын пункттерінде, сондай-ақ жол жүргенде әскерге шақырылушылармен тәрбие және идеологиялық жұмысты жүргізу кезінде жоғары ұйымшылдық пен тәртіпті қамтамасыз етуге, жергілікті тұрғындарға қатысты бұзақылық және басқа да жат қылық жасау жағдайларын болдырмауға назар аударылады. Жол жүргенде және тоқтаған жерлерде өзін-өзі ұстау қағидалары мен қауіпсіздік шаралары, жеке құрамның әскери тәртіпті, мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қатаң сақтау қажеттілігі түсіндіріледі.";
39-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:
"9-1) для комплектования Национальной гвардии Республики Казахстан осуществляется отбор из числа призывников, имеющих образование не ниже основного среднего. При этом, не призываются лица, имеющие не погашенную или не снятую в установленном законом порядке судимость, ранее судимые или освобожденные от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, а также имеющие близких родственников, которые на момент призыва призывника имеют не погашенную или не снятую в установленном порядке судимость. Для отбора и предварительного изучения призывников привлекаются представители воинских частей Национальной гвардии Республики Казахстан;";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Начальник местного органа военного управления проводит работу по изучению и отбору призывников, подлежащих призыву на срочную воинскую службу.";
часть вторую пункта 18 изложить в следующей редакции:
"Обследование проводится соответствующими комиссиями, состоящими из представителей местного исполнительного органа, управления (отдела) по делам обороны, организаций образования и иных учреждений. По результатам обследования комиссия составляет акт обследования семейного положения призывника согласно приложению 2-1 к настоящим Правилам.";
часть пятую пункта 31 изложить в следующей редакции:
"Завершающим этапом медицинского осмотра призывников для Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан является работа врачей на областном (города республиканского значения или столицы) сборном пункте, а для призывников, предназначенных в Службу государственной охраны Республики Казахстан, – в пункте приема молодого пополнения. При медицинском осмотре выявляются возможные ошибки районных (городских, городов областного значения) призывных комиссий с целью недопущения призыва на срочную воинскую службу граждан, негодных по состоянию здоровья.";
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Начальники департаментов по делам обороны и их заместители по воспитательной и идеологической работе на областных (городов республиканского значения или столицы) сборных пунктах организуют необходимую воспитательную и идеологическую работу среди призывников, проводят разъяснительную работу с родителями, прибывшими на проводы, в соответствии с разработанными планами, а также организуют торжественные проводы личного состава воинских команд с участием представителей местных исполнительных органов, общественных организаций и родителей призывников.
При проведении воспитательной и идеологической работы с призывниками на областных (городов республиканского значения или столицы) сборных пунктах, а также в пути следования обращается внимание на обеспечение высокой организованности и порядка, исключение случаев бесчинств по отношению к местному населению и других аморальных поступков. Разъясняются правила поведения и меры безопасности в пути следования и на стоянках, необходимость строгого соблюдения личным составом воинской дисциплины, сохранение сведений, составляющих государственные секреты.";
часть вторую пункта 39 изложить в следующей редакции:

"Атаулы тізім әрбір жөнелтілетін әскери командаға 4 данадан жасалады. № 1 және 2 даналар есептік-қызметтік карточкалармен, амбулаториялық науқастың медициналық карталарына қосымша парақтармен бірге, сондай-ақ әрбір әскерге шақырылушыға жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмелері әскери команданың бастығына беріледі. Тізімнің № 3 данасы әскери команда бастығының әскерге шақырылушыларды қабылдағаны туралы қолхатымен қорғаныс істері жөніндегі департаментте қалады. Тізімнің № 4 данасы әскери билеттерді беру ведомосымен бірге тігіледі.";
49-тармақта:
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"8) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінен әскери қызметке кіруге кедергі келтіретін сотталғандығы туралы мәліметтердің болмауы туралы анықтаманы.";
9) және 10) тармақшалар алып тасталсын;
57-тармақтың бірінші бөлігі алып тасталсын;
58 және 59-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"58. Әскери міндеттілер әскери жиындарға:
1) орталық атқарушы органдар өткізетін жұмылдыру дайындығы жөніндегі республикалық іс-шаралар шеңберінде – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы негізінде;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары өткізетін жұмылдыру дайындығы, аумақтық қорғанысты дайындау жөніндегі іс-шаралар шеңберінде – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабымен келісу бойынша облыс, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдігінің қаулысы негізінде шақырылады.
59. Әскери жиындар өткізу жөніндегі нақты міндеттерді жыл сайын:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінде – Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы;
2) жергілікті атқарушы органдарда (аумақтық қорғанысты дайындау жөніндегі) – жергілікті атқарушы органдармен келісу бойынша Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы айқындайды.";
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде әскери жиындарды жалпы жоспарлауды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери бөлімдері мен мекемелері үшін жетіспейтін мамандарды ескере отырып, Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі бекіткен әскери жиындарға шақырылуға жататын әскери міндеттілердің жыл сайынғы саны негізінде жүзеге асырады.
Жергілікті атқарушы органдарда аумақтық қорғанысты дайындау бойынша әскери жиындарды жоспарлауды Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Бас штабы жергілікті атқарушы органдармен келісу бойынша жүзеге асырады.";
76-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тіркелген құрамды жиындарға жіберу кезінде тек денсаулық жағдайына шағым білдірген әскери міндеттілер, сондай-ақ десанттық-шабуылдау әскерлері бөлімдерінің, авиацияның ұшу-көтерілу және сүңгуірлер лауазымдарына тіркелген құрамының жиындарына жіберілетін адамдар медициналық тексерілуге жатады.";
95-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"Именной список составляется на каждую отправляемую воинскую команду в 4 экземплярах. Экземпляры № 1 и 2 вместе с учетно-послужными карточками, вкладными листами к медицинским картам амбулаторного больного, а также копия документа, удостоверяющего личность, на каждого призывника вручается начальнику воинской команды. Экземпляр № 3 списка с распиской начальника воинской команды о приеме призывников остается в департаменте по делам обороны. Экземпляр № 4 списка подшивается с ведомостью на выдачу военных билетов.";
в пункте 49:
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
"8) справку из Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан об отсутствии сведений о судимости, препятствующих поступлению на воинскую службу.";
подпункты 9) и 10) исключить;
часть первую пункта 57 исключить;
пункты 58 и 59 изложить в следующей редакции:
"58. Военнообязанные призываются на воинские сборы:
1) в рамках республиканских мероприятий по мобилизационной подготовке, проводимых центральными исполнительными органами, – на основании приказа Министра обороны Республики Казахстан;
2) в рамках мероприятий по мобилизационной подготовке, подготовке территориальной обороны, проводимых местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, – на основании постановления акимата области, городов республиканского значения, столицы по согласованию с Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан.
59. Конкретные задачи по проведению воинских сборов ежегодно определяются:
1) в Министерстве обороны Республики Казахстан – Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан;
2) в местных исполнительных органах (по подготовке территориальной обороны) – Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан по согласованию с местными исполнительными органами.";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. Общее планирование воинских сборов в Вооруженных Силах Республики Казахстан осуществляется Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан на основании утвержденного Министерством обороны Республики Казахстан ежегодного количества военнообязанных, подлежащих призыву на воинские сборы, с учетом недостающих специалистов для воинских частей и учреждений Министерства обороны Республики Казахстан.
Планирование воинских сборов по подготовке территориальной обороны в местных исполнительных органах осуществляется Генеральным штабом Вооруженных Сил Республики Казахстан по согласованию с местными исполнительными органами.";
часть вторую пункта 76 изложить в следующей редакции:
"При отправке на сборы приписного состава медицинскому обследованию подвергаются только военнообязанные, заявившие жалобы на состояние здоровья, а также лица, направляемые на сборы приписного состава частей десантно-штурмовых войск, летно-подъемных должностей авиации и водолазов.";
пункт 95 изложить в следующей редакции:

"95. Әскери жиындар кезеңінде әскери міндеттілердің жұмыс орны және атқаратын лауазымы сақталады, оларға:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінде – тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің қаражаты есебінен;
2) жергілікті атқарушы органдарда – тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген жергілікті атқарушы органдардың қаражаты есебінен орташа жалақы, ал жұмыс істемейтін әскери міндеттілерге ең төменгі жалақы төленеді.";
108-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі Айрықша мақсаттағы күштерінің әскери бөлімдеріне бұрын Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметінде қызмет өткерген азаматтар тіркеледі.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 2-1-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2019 жылғы 7 қарашадағы
№ 835 қаулысына
қосымша
Азаматтарды әскери қызметке
шақыруды ұйымдастыру мен
жүргізу қағидаларына
2-1-қосымша
Әскерге шақырылушының отбасы жағдайын тексеру актici
20__жылғы "___" ________
1. Құрамында қорғаныс iстерi жөнiндегi басқармадан (бөлiмнен, біріктірілген бөлімнен) өкіл
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(әскери атағы, лауазымы, тегі және аты-жөні)
________________________________________________________________________,
жергiлiктi атқарушы органның өкiлі _________________________________________
________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты-жөні) __________________,
бiлiм беру ұйымының өкiлi _____________________________________
_________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты-жөні) және өзге де ұйымдардың өкiлi __________________
_________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі және аты-жөні) бар
комиссия_________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(әскерге шақырылушының тегі және аты-жөні, туған күні)
_________________________________________________________________________
отбасы жағдайына тексеру жүргiздi.
2. Қайда жұмыс iстедi (жоқ), оқиды (оқыған)___________________________________
_________________________________________________________________________
(лауазымы, жалақы мөлшерi, оқу орны сыныбының, курсының нөмiрі)

"95. За военнообязанными на период воинских сборов сохраняются место работы и занимаемая должность, им выплачивается средняя заработная плата, а не работающим военнообязанным – минимальная заработная плата:
1) в Министерстве обороны Республики Казахстан – за счет средств Министерства обороны Республики Казахстан, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;
2) в местных исполнительных органах – за счет средств местных исполнительных органов, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год.";
пункт 108 дополнить частью третьей следующего содержания:
"К воинским частям Сил особого назначения Службы государственной охраны Республики Казахстан приписываются граждане, ранее проходившие службу в Службе государственной охраны Республики Казахстан.";
дополнить приложением 2-1 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 ноября 2019 года № 835
Приложение 2-1
к Правилам организации и
проведения призыва граждан
на воинскую службу
Акт
обследования семейного положения призывника
"___" _______ 20__ года
1. Комиссия в составе представителя от управления (отдела, объединенного отдела)
по делам обороны __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(воинское звание, должность, фамилия и инициалы)
представителя местного исполнительного органа _______________________________
_________________________________________________________________________,
(должность, фамилия и инициалы)
представителя организации образования _______________________________________
__________________________________________________________________________
(должность, фамилия и инициалы)
и представителя иных организаций ___________________________________________
__________________________________________________________________________
(должность, фамилия и инициалы)
произвела проверку семейного положения _____________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия и инициалы призывника, дата рождения) ______________________________
__________________________________________________________________________
2. Где работал (нет), учится (учился) __________________________________________
__________________________________________________________________________
(должность, размер заработка, номер класса, курса учебного заведения)

9. Әскерге шақырылушының отбасы неге мұқтаж, отбасына кім және қандай материалдық көмек көрсетілді немесе көрсетуде _________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
10. Әскерге шақырылушының отбасылық жағдайына тексеру жүргізген комиссияның қорытындылары мен ұсыныстары ______________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Ұйымның мөрімен расталған комиссия мүшелерінің қолтаңбалары: ______________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
11. Қорғаныс істері жөніндегі басқарма (бөлім, біріктірілген бөлім) бастығының әскерге шақыру комиссиясына өтінішхаты ________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
м.о.
Қорғаныс істері жөніндегі басқарма (бөлім, біріктірілген бөлім) бастығы
___________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, тегі және аты-жөні) 20___жылғы "___" _____

9. В чем нуждается семья призывника, какая и кем оказана или оказывается
материальная помощь семье
__________________________________________________________________________
10. Выводы и предложения комиссии, производящей проверку семейного положения
призывника
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Подписи членов комиссии, заверенные печатью организаций:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
11. Ходатайство перед призывной комиссией начальника управления
(отдела, объединенного отдела) по делам обороны ______________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
м.п.
Начальник управления (отдела, объединенного отдела) по делам обороны
_________________________________________________
(воинское звание, подпись, фамилия и инициалы)
"__"____________ 20__ года