"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 729 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 6 тамыздағы № 500 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 375 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.06.2020 № 375 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы № 1729 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2009 ж., № 47-48, 444-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды, фармацевтикалық көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу қағидаларында
358-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) тараптардың өзара келісуі бойынша тауарлардың бағасын және тиісінше шарттың бағасын төмендету бөлігінде (осы Қағидалардың 422-1 және 431-1-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда);";
мынадай мазмұндағы 422-1 және 422-2-тармақтармен толықтырылсын:
"422-1. 2020 жылы бірыңғай дистрибьютор тізіміндегі шекті баға өзгерген кезде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасы бойынша жеткізудің түпкілікті бағасын айқындау жөніндегі келіссөздер жүргізілгеннен кейін жасалған қосымша келісімге тиісті өзгеріс енгізуге жол беріледі.
422-2. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасы бойынша медициналық бұйымдарды өндіру үшін шикізаттың қажетті көлемінің болуына кепілдік берілген жағдайда қосымша келісім сомасының елу пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.";
мынадай мазмұндағы 431-1 және 431-2-тармақтармен толықтырылсын:
"431-1. 2020 жылы бірыңғай дистрибьютор тізіміндегі шекті баға өзгерген кезде денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасы бойынша жеткізудің түпкілікті бағасын айқындау жөніндегі келіссөздер жүргізілгеннен кейін жасалған қосымша келісімге тиісті өзгеріс енгізуге жол беріледі.
431-2. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның тапсырмасы бойынша медициналық бұйымдарды өндіру үшін шикізаттың қажетті көлемінің болуына кепілдік берілген жағдайда қосымша келісім сомасының елу пайызынан аспайтын мөлшерде аванстық (алдын ала) төлемге жол беріледі.";

О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств и медицинских изделий, фармацевтических услуг"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2020 года № 500. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 375,
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.06.2021 № 375.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств и медицинских изделий, фармацевтических услуг" (САПП Республики Казахстан, 2009 г., № 47-48, ст. 444) следующие изменение и дополнения:
в Правилах организации и проведения закупа лекарственных средств и медицинских изделий, фармацевтических услуг, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 358 изложить в следующей редакции:
"1) по взаимному согласию сторон в части уменьшения цены на товары и соответственно цены договора (за исключением случаев, предусмотренных пунктами 422-1 и 431-1 настоящих Правил);";
дополнить пунктами 422-1 и 422-2 следующего содержания:
"422-1. При изменении предельной цены в списке единого дистрибьютора в 2020 году по поручению уполномоченного органа в области здравоохранения допускается внесение соответствующего изменения в заключенное дополнительное соглашение после проведения переговоров по определению окончательной цены поставки.
422-2. По поручению уполномоченного органа в области здравоохранения допускается авансовая (предварительная) оплата в размере не более пятидесяти процентов от суммы дополнительного соглашения при условии гарантии наличия необходимого объема сырья для производства медицинских изделий.";
дополнить пунктами 431-1 и 431-2 следующего содержания:
"431-1. При изменении предельной цены в списке единого дистрибьютора в 2020 году по поручению уполномоченного органа в области здравоохранения допускается внесение соответствующего изменения в заключенное дополнительное соглашение после проведения переговоров по определению окончательной цены поставки.
431-2. По поручению уполномоченного органа в области здравоохранения допускается авансовая (предварительная) оплата в размере не более пятидесяти процентов от суммы дополнительного соглашения при условии гарантии наличия необходимого объема сырья для производства медицинских изделий.".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин