Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 872 қаулысы.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 101-1-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі және 2020 жылғы 1 қарашадан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 872 қаулысымен
бекітілген
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 101-1-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленді және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұрғын үй төлемдері – тұрғын үй төлемдерін алушыларға қызметтік тұрғынжай берудің орнына, сондай-ақ Заңның 13-1-тарауында көзделген жағдайларда бюджет қаражаты есебінен арнайы ақшалай қамтамасыз ету түрінде төленетін, өңірлер және отбасы құрамы бойынша сараланған ақша.
2) ағымдағы тұрғын үй төлемдері – тұрғынжайға мұқтаж деп танылған, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне (бұдан әрі – қызметкерлер) осы тармақтың 6) тармақшасының екінші бөлігінде көрсетілген жағдайды қоспағанда тұрғынжайға мұқтаж деп тану туралы баянатты тіркеген күннен бастап ай сайынғы негізде жүзеге асырылатын және осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептелетін төлемдер;

Об утверждении Правил исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат сотрудникам оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № 872.
В соответствии с пунктом 1 статьи 101-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат сотрудникам оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции.
2. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 ноября 2020 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 декабря 2020 года № 872
Правила исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат сотрудникам оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат сотрудникам оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 101-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" (далее – Закон) и определяют порядок исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат сотрудникам оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции и его территориальных подразделений.
2. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) жилищные выплаты – дифференцированные по регионам и составу семьи деньги, выплачиваемые в виде специального денежного обеспечения получателям жилищных выплат за счет бюджетных средств взамен предоставления служебного жилища, а также в случаях, предусмотренных главой 13-1 Закона;
2) текущие жилищные выплаты – выплаты, осуществляемые на ежемесячной основе сотрудникам оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции и его территориальных подразделений (далее – сотрудники), признанным нуждающимися в жилище, с даты регистрации рапорта о признании нуждающимся в жилище, за исключением случая, указанного в части второй подпункта 6) настоящего пункта, и рассчитываемые по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

3) жеке арнайы шот – тұрғын үй төлемін алушылар тұрғын үй төлемін есепке жатқызу және төлемді Заңның 101-5-бабында көзделген мақсаттарға жүзеге асыру үшін өз таңдауы бойынша екінші деңгейдегі банкте (бұдан әрі – банк) ашатын ағымдағы банктік шот;
4) тұрғынжайдың пайдалы алаңы – тұрғынжайдың тұрғын алаңы мен тұрғын емес алаңының жиынтығы;
5) тұрғын үй комиссиясы – қызметкерлерді тұрғынжайға мұқтаж деп тану, тұрғын үй төлемдерін тағайындау мәселелерін және тұрғын үй қатынастары бойынша басқа да мәселелерді қарау үшін сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін орындайтын адамның шешімімен құрылатын комиссия. Тұрғын үй комиссиясы туралы ережені және оның құрамын осы Қағидаларда көзделген ерекшеліктер ескеріле отырып, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органының басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін орындайтын тұлға бекітеді;
6) қызметкерге тұрғын үй төлемдерін тағайындау үшін оны тұрғынжайға мұқтаж деп тану күні – осы тармақшаның екінші бөлігінде көрсетілген жағдайды қоспағанда, тұрғын үй комиссиясы қызметкерді тұрғынжайға мұқтаж деп тану және оған тұрғын үй төлемдерін тағайындау туралы шешім шығарған жағдайда қызметкердің оны тұрғын үйге мұқтаж деп тану және тұрғын үй төлемдерін тағайындау туралы баянатының тіркелген күні.
2020 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша Заңның 74-бабының 2-2-тармағында көзделген мемлекеттік мекеменің тұрғын үй қорынан тұрғынжайға мұқтаж Қазақстан Республикасы азаматтарының кезектілік тізімінде тұрған, 2020 жылғы 1 қарашадағы жағдай бойынша және осы Қағидалардың 21-тармағына сәйкес тұрғын үй комиссиясының шешімі шығарылған кездегі Заңның 101-3-бабының 1-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келетін қызметкер 2020 жылғы 1 қарашадан бастап тұрғын үй төлемдерін тағайындау үшін тұрғынжайға мұқтаж деп танылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Тұрғын үй төлемін алушыларға Заңның 13-1-тарауында көзделген жағдайда алатын қызметкерлер, сондай-ақ қызмет өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) қызметкерлердің отбасы мүшелері жатады.
Қызметкерлердің тұрғын үй төлемін пайдалану арқылы тұрғынжайды жеке меншікке сатып алу құқығы бір рет жүзеге асырылады.
Егер ерлі-зайыптының екеуі де Заңның 13-1-тарауында көрсетілген қызметкер және (немесе) әскери қызметші болып табылса, тұрғын үй төлемі ерлі-зайыптылардың таңдауы бойынша олардың біреуіне жүргізіледі.

3) личный специальный счет – текущий банковский счет, открываемый получателями жилищных выплат в банке второго уровня (далее – банк) по их выбору, для зачисления жилищных выплат и осуществления платежей на цели, предусмотренные статьей 101-5 Закона;
4) полезная площадь жилища – сумма жилой и нежилой площадей жилища;
5) жилищная комиссия – комиссия, создаваемая решением руководителя уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лица, исполняющего его обязанности, для рассмотрения вопросов признания сотрудников нуждающимися в жилище, назначения жилищных выплат и других вопросов по жилищным отношениям. Положение о жилищной комиссии и ее состав утверждаются руководителем уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лицом, исполняющим его обязанности, с учетом особенностей, предусмотренных настоящими Правилами;
6) дата признания сотрудника нуждающимся в жилище для назначения ему жилищных выплат – дата регистрации рапорта сотрудника о признании его нуждающимся в жилище и назначении жилищных выплат в случае вынесения жилищной комиссией решения о признании сотрудника нуждающимся в жилище и назначении ему жилищных выплат, за исключением случая, указанного в части второй настоящего подпункта.
Сотрудник, состоящий по состоянию на 1 ноября 2020 года в списке очередности граждан Республики Казахстан, нуждающихся в жилище из жилищного фонда государственного учреждения, предусмотренного пунктом 2-2 статьи 74 Закона, соответствующий по состоянию на 1 ноября 2020 года и на момент вынесения решения жилищной комиссии согласно пункту 21 настоящих Правил требованиям, установленным пунктом 1 статьи 101-3 Закона, признается нуждающимся в жилище для назначения жилищных выплат с 1 ноября 2020 года.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. К получателям жилищных выплат относятся сотрудники, а также члены семей сотрудников, погибших (умерших) при прохождении службы, получающие их в случаях, предусмотренных главой 13-1 Закона.
Право сотрудников на приобретение жилища в собственность путем использования жилищных выплат осуществляется один раз.
Если оба супруга являются сотрудниками, указанными в главе 13-1 Закона, и (или) военнослужащими, жилищные выплаты производятся одному из супругов по их выбору.

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қызметкерді Заңның 101-3-бабында белгіленген тәртіппен тұрғынжайға мұқтаж деп тану оған тұрғын үй төлемдерін тағайындауға негіз болып табылады.
5. Жүктілігі және босануы, бала үш жасқа толғанға дейін оның күтімі, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуы бойынша қосымша демалыстарда, іссапарда, оқуда, емделуде болған қызметкерлерге тұрғын үй төлемдері жалпы негіздерде жүзеге асырылады.
6. Қызметкердің отбасы мүшелеріне жататын адамдарды айқындау Заңның 101-10-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
7. Тұрғын үй төлемдерін алушылар деп танылған қызметкерлерді есепке алуды сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның кадр қызметтері (бұдан әрі – кадр қызметі) жүргізеді.
8. Тұрғын үй төлемдерін алушыларға төленуге тиіс соманы есептеуді кадр қызметінің жасаған тізімдері негізінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның қаржы бөлімшесі (бұдан әрі – қаржы бөлімшесі) жүргізеді.
9. Тұрғын үй төлемдерінің нақты сомасы тұрғын үй төлемдерін тағайындау үшін қызметкер тұрғынжайға мұқтаж деп танылған сәттен бастап есептеледі.
10. Тұрғын үй төлемдері қатаң нысаналы мақсатта болады және қызметкер оны Заңның 101-5-бабында көзделмеген мақсаттарға пайдалана алмайды.
11. Тұрғын үй төлемдерін сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган тұрғын үй төлемдерін алушының жеке арнайы шотына аударудан басқа мақсатқа пайдалана алмайды.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган жоспарлаған, бірақ ағымдағы қаржы жылының 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша пайдаланбаған тұрғын үй төлемдерінің сомасы жойылады.
12. Қаза табуына (қайтыс болуына) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен хабар-ошарсыз кеткен деп танылуына немесе қайтыс болды деп жариялануына байланысты қызметкерді жеке құрам тізімінен алып тастаған жағдайда оның отбасы мүшелері, ал олар болмаған жағдайда мұрагерлері оның жеке арнайы шотындағы тұрғын үй төлемдерін Заңның 101-5-бабында көзделген мақсаттарға пайдалануға құқылы. Бұл ретте мұндай қызметкердің жеке арнайы шоты тұрғын үй төлемдері толық пайдаланылғаннан кейін жабылады.
2-тарау. Тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін есептеу тәртібі
13. Ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің мөлшері қызметкер қызмет өткеріп жатқан Қазақстан Республикасының тиісті өңірінде абаттандырылған тұрғынжайдың бір шаршы метрін жалға алудың құнын тұрғынжайдың алаңына көбейту арқылы есептеледі. Тұрғынжай алаңы қызметкердің өзін қоса алғанда, отбасы мүшелерінің әрқайсысына он сегіз шаршы метр пайдалы алаң есебінен айқындалады.

Сноска. Пункт 3 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для назначения сотруднику жилищных выплат является признание его нуждающимся в жилище в порядке, установленном статьей 101-3 Закона.
5. Сотрудникам, находящимся в дополнительных отпусках по беременности и родам, уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, усыновлению или удочерению новорожденного ребенка (детей), в командировке, на учебе, лечении, жилищные выплаты осуществляются на общих основаниях.
6. Определение лиц, относящихся к членам семьи сотрудника, осуществляется в соответствии со статьей 101-10 Закона.
7. Учет сотрудников, признанных получателями жилищных выплат, ведется кадровыми службами уполномоченного органа по противодействию коррупции (далее – кадровая служба).
8. Расчет подлежащих к выплате сумм получателям жилищных выплат на основании сформированных кадровой службой списков производится финансовым подразделением уполномоченного органа по противодействию коррупции (далее – финансовое подразделение).
9. Фактическая сумма жилищных выплат рассчитывается с даты признания сотрудника нуждающимся в жилище для назначения ему жилищных выплат.
10. Жилищные выплаты имеют строго целевое назначение и не могут быть использованы сотрудником на цели, не предусмотренные статьей 101-5 Закона.
11. Жилищные выплаты не могут быть использованы уполномоченным органом по противодействию коррупции, кроме как на перечисление на личный специальный счет получателя жилищных выплат.
Запланированные, но не использованные уполномоченным органом по противодействию коррупции по состоянию на 31 декабря текущего финансового года суммы жилищных выплат аннулируются.
12. В случае исключения сотрудника из списков личного состава в связи с гибелью (смертью), признанием его в установленном законодательством Республики Казахстан порядке безвестно отсутствующим или объявлением умершим, члены его семьи, а в случае их отсутствия – наследники имеют право использования жилищных выплат, находящихся на личном специальном счете, на цели, предусмотренные статьей 101-5 Закона. При этом личный специальный счет такого сотрудника закрывается после полного использования жилищных выплат.
Глава 2. Порядок исчисления размера жилищных выплат
13. Размер текущей жилищной выплаты исчисляется путем умножения размера стоимости аренды одного квадратного метра благоустроенного жилища в соответствующем регионе Республики Казахстан, в котором сотрудник проходит службу, на площадь жилища. Площадь жилища определяется из расчета восемнадцать квадратных метров полезной площади на каждого члена семьи, включая самого сотрудника.

14. Қазақстан Республикасының тиісті өңіріндегі абаттандырылған тұрғынжайдың бір шаршы метрін жалға алу құнының мөлшері мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланған ағымдағы жылғы қаңтардағы жағдай бойынша деректеріне сәйкес белгіленеді.
Абаттандырылған тұрғынжайдың бір шаршы метрін жалға алу құнының мөлшері әрбір қаржы жылының басында белгіленеді және өзгерту мен түзетуге жатпайды.
15. Елді мекен бойынша статистикалық деректер болмаған жағдайда абаттандырылған тұрғынжайдың бір шаршы метрін жалға алу құнының мөлшері – аудан орталығының статистикалық деректері бойынша, ал аудан орталығында статистикалық деректер болмаған жағдайда облыс орталығының статистикалық деректері бойынша белгіленеді.
16. Қызмет өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) қызметкердің отбасы мүшелеріне тұрғын үй төлемі біржолғы ақшалай өтемақы түрінде жүргізіледі. Біржолғы ақшалай өтемақы мөлшері қаза тапқан кездегі қызметкердің өзін қоса алғанда, оның отбасы құрамына сәйкес келетін пайдалы алаң нормасын мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның бұрын жүзеге асырылған тұрғын үй төлемінің сомасы шегеріліп, өз интернет-ресурсында жарияланатын ағымдағы жылғы қаңтардағы деректерге сәйкес қызметкер қызмет өткерген Қазақстан Республикасының тиісті өңіріндегі жаңа тұрғынжайды сатудың бір шаршы метрінің бағасына көбейту арқылы айқындалады.
Осы тармақта көзделген біржолғы ақшалай өтемақының мөлшерін есептеу үшін елді мекен бойынша статистикалық деректер болмаған жағдайда, бір шаршы метр үшін баға аудан орталығының статистикалық деректері бойынша, ал аудан орталығы бойынша статистикалық деректер болмаған жағдайда – облыс орталығының статистикалық деректері бойынша айқындалады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Егер Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен қызметкердің қаза табуы (қайтыс болуы):
1) өзіне-өзі қол жұмсауға дейін жеткізген жағдайларды қоспағанда, өзіне-өзі қол жұмсауы салдарынан;
2) қылмыстық құқық бұзушылық жасаған кезде;
3) алкогольдік, есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық (сол тектес) масаң күйге ұшырататын заттарды медициналық емес мақсатта тұтыну салдарынан;
4) біржолғы өтемақы алу немесе қызметтен жалтару мақсатында өзіне-өзі қандай да бір дене жарақатын (өзінің дене мүшесіне зақым келтіру) немесе өзінің денсаулығына өзге де зақым келтіру салдарынан болғаны дәлелденсе, осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген біржолғы ақшалай өтемақы төленбейді.
Қызметкерлердің қызмет өткеру кезеңінде қаза табуының (қайтыс болуының) және қызмет өткеру кезеңінде науқастануының себепті байланысы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен айқындалады.

14. Размер стоимости аренды одного квадратного метра благоустроенного жилища в соответствующем регионе Республики Казахстан определяется согласно данным уполномоченного органа в области государственной статистики по состоянию за январь текущего года, публикуемым на его интернет-ресурсе.
Размер стоимости аренды одного квадратного метра благоустроенного жилища устанавливается в начале каждого финансового года и не подлежит изменению и корректировке.
15. В случае отсутствия статистических данных по населенному пункту, размер стоимости аренды одного квадратного метра благоустроенного жилища определяется по статистическим данным районного центра, а в случае отсутствия статистических данных в районном центре – по статистическим данным областного центра.
16. Членам семьи сотрудника, погибшего (умершего) при прохождении службы, жилищные выплаты производятся в виде единовременной денежной компенсации. Размер единовременной денежной компенсации определяется путем умножения нормы полезной площади, соответствующей на момент его гибели составу семьи сотрудника, включая его самого, на цену одного квадратного метра продажи нового жилища в соответствующем регионе Республики Казахстан, в котором сотрудник проходил службу, согласно данным уполномоченного органа в области государственной статистики за январь текущего года, публикуемым на его интернет-ресурсе, за минусом суммы ранее осуществленных жилищных выплат.
В случае отсутствия статистических данных по населенному пункту для исчисления размера единовременной денежной компенсации, предусмотренной настоящим пунктом, цена за один квадратный метр определяется по статистическим данным районного центра, а в случае отсутствия статистических данных по районному центру – по статистическим данным областного центра.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Единовременная денежная компенсация, предусмотренная в пункте 16 настоящих Правил, не выплачивается, если в установленном законодательством Республики Казахстан порядке доказано, что гибель (смерть) сотрудника наступила:
1) в результате самоубийства, за исключением случаев доведения до самоубийства;
2) при совершении уголовного правонарушения;
3) в результате немедицинского употребления веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов);
4) в результате умышленного причинения себе какого-либо телесного повреждения (членовредительства) или иного вреда здоровью в целях получения единовременной денежной компенсации или уклонения от службы.
Причинная связь гибели (смерти) сотрудников в период службы и заболевания, полученного в период прохождения службы, определяется в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Қызметкер үміттеніп отырған тұрғынжай аумағының есебі осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айқындалады.
3-тарау. Тұрғын үй төлемдерін тағайындау тәртібі 1-параграф. Тұрғын үй төлемдерін тағайындау үшін құжаттарды қарау
19. Тұрғынжайға мұқтаж деп тану және тұрғын үй төлемдерін тағайындау үшін қызметкер тұрғын үй комиссиясына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес отбасы құрамы туралы мәліметтерді көрсете отырып, тұрғын үй комиссиясы төрағасының атына, ал ол болмаған жағдайда, тұрғын үй комиссиясы төрағасының міндетін атқарушы тұлғаның атына өзін тұрғынжайға мұқтаж деп тану және тұрғын үй төлемдерін тағайындау туралы баянат;
2) баянат тіркелген күнге дейін күнтізбелік он күн ішінде алынған, қызметкердің және оның отбасы мүшелерінің осы елді мекенде меншік құқығында тиесілі тұрғынжайының жоқ (бар) екендігі туралы анықтама;
3) баянат тіркелген күнге дейін күнтізбелік он күн ішінде алынған, мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында орналастырылған жалдаушы бойынша (қызметкерде және (немесе) оның отбасы мүшелерінде Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрақты пайдалануға берілген тұрғынжайдың болуы немесе болмауы туралы) ақпарат;
4) жұбайының (зайыбының) жұмыс орнынан (бұрынғы жұмыс орнынан), оның ішінде жұбайы (зайыбы) мемлекеттік мекеменің немесе мемлекеттік кәсіпорынның жұмыскері болып табылатын (бұрын болған) жағдайда баянат тіркелген күнге дейін бір ай ішінде алынған Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжай алмағаны туралы мәліметтер қамтылған анықтама.
Егер жұбайы (зайыбы) арнаулы мемлекеттік органның, ішкі істер органдарының қызметкері немесе әскери қызметші болып табылса (бұрын болса), анықтамада оның қызметтік тұрғынжайды өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы алмағаны туралы мәліметтер көрсетіледі.
Егер жұбайы (зайыбы) арнаулы мемлекеттік органның, ішкі істер органдарының қызметкері немесе әскери қызметші болып табылса, анықтамада оған Қазақстан Республикасының аумағында тұрғын үй төлемі төленбейтіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
Егер жұбайы (зайыбы) арнаулы мемлекеттік органның, ішкі істер органдарының қызметкері немесе әскери қызметші болып табылса (бұрын болған), анықтамада оның қызмет орны бойынша төленген тұрғын үй төлемін пайдалану арқылы Қазақстан Республикасының аумағында тұрғынжайды меншігіне сатып алмағаны туралы мәліметтер көрсетіледі;

Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Расчет площади претендуемого жилища сотрудника определяется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок назначения жилищных выплат
Параграф 1. Рассмотрение документов для назначения жилищных выплат
19. Для признания нуждающимся в жилище и назначения жилищных выплат сотрудник представляет в жилищную комиссию следующие документы:
1) рапорт на имя председателя жилищной комиссии, а в случае его отсутствия на имя лица, замещающего председателя жилищной комиссии, о признании его нуждающимся в жилище и назначении жилищных выплат с указанием сведений о составе семьи согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) справку об отсутствии (наличии) у сотрудника и членов его семьи жилища, принадлежащего на праве собственности в данном населенном пункте, полученную в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
3) информацию по нанимателю (о наличии или отсутствии у сотрудника и (или) членов его семьи в постоянном пользовании на территории Республики Казахстан жилища из государственного жилищного фонда), размещенную на веб-портале реестра государственного имущества, полученную в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта;
4) справку с места работы (с прежнего места работы) супруга (супруги), в том числе со сведениями о неполучении жилища из государственного жилищного фонда на территории Республики Казахстан, полученную в течение месяца до дня регистрации рапорта, в случае когда супруг (супруга) является (являлся/являлась) работником государственного учреждения или государственного предприятия.
Если супруг (супруга) является (являлся/являлась) сотрудником специального государственного органа, органов внутренних дел или военнослужащим, в справке указываются сведения о том, что он (она) не получал (получала) денежную компенсацию взамен права безвозмездной приватизации служебного жилища.
Если супруг (супруга) является сотрудником специального государственного органа, органов внутренних дел или военнослужащим, в справке указываются сведения о том, что ему (ей) жилищные выплаты на территории Республики Казахстан не выплачиваются.
Если супруг (супруга) является (являлся/являлась) сотрудником специального государственного органа, органов внутренних дел или военнослужащим, в справке указываются сведения о том, что он (она) не приобретал (приобретала) на территории Республики Казахстан жилище в собственность путем использования жилищных выплат, выплаченных по месту службы супруга (супруги).

5) егер бұрынғы қызмет өткеру орны бойынша қызметтік тұрғын үймен қамтамасыз етілсе, бұрынғы қызмет орны бойынша қызметтік тұрғын үйді тапсырғаны туралы анықтама;
6) ипотекалық ұйымның қызметкермен жасасқан негізгі міндеттемесі орындалмаған ипотекалық шарт туралы анықтамасы;
7) қызметкердің және оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері, оның ішінде балалардың туу туралы куәліктерінің көшірмелері;
8) неке қию (некені бұзу), отбасы мүшелерінің қайтыс болуы туралы куәліктердің көшірмелері;
9) отбасында бір үй-жайда (пәтерде) бірге тұру мүмкін болмайтын кейбір созылмалы аурулардың (денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен аурулардың тізімі бойынша) ауыр түрімен ауыратын мүшелері болған кезде денсаулық сақтау ұйымының анықтамасы;
10) бала кезінен мүгедектігі бар кәмелетке толған бала (кәмелетке толған мүгедектігі бар балалар) болған кезде мүгедектігін растайтын құжаттардың көшірмелері;
11) осы Қағидалардың 39-тармағында көзделген жағдайларда тұрғын үй төлемдерін пайдаланғандығын растайтын құжаттардың көшірмелері;
12) қызметкер тұрғынжайды сатып алған сәтте тұрғынжайға мұқтаж мәртебесі болған жағдайда Заңның 101-5-бабының 3) тармақшасында көзделген мақсаттарға бұрын жүргізілген шығыстарды растайтын құжаттардың көшірмелері;
13) отбасы тұрып жатқан тұрғынжай белгіленген санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда, қызметкер санитариялық-эпидемиологиялық қызмет ұйымы жүргізген санитариялық-эпидемиологиялық сараптама нәтижелері бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі берген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының түпнұсқасын қосымша ұсынады;
14) отбасы тұрып жатқан тұрғынжай белгіленген техникалық талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда қызметкер сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы аттестатталған сарапшының техникалық қорытындысының (тұрғын үйді техникалық тексеру нәтижелері бойынша) түпнұсқасын қосымша ұсынады.
Ескерту. 19-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
20. Кадр қызметі қызметкердің баянаты тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады және тұрғын үй комиссиясының отырысына материалдарды дайындайды.
Осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген қажетті құжаттар болмаған кезде кадр қызметі қызметкерге ұсынылған құжаттарды пысықтау үшін қайтарады. Қайтару себептері жойылған жағдайда қызметкер ұсынылған құжаттар қайтарылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде кадр қызметіне қайта жүгінеді, бұл ретте баянат ол алғаш тіркелген күні берілген болып есептеледі.
Құжаттарды пысықтауға қайтарғаннан кейін қызметкер оларды уақтылы ұсынбаған немесе ұсынбаған жағдайда, кадр қызметі ұсынылған құжаттарды қарамай, қызметкерге қайтарады. Бұл ретте қызметкер осы Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген тәртіппен өзін тұрғынжайға мұқтаж деп тану үшін қайта жүгінеді.

5) справку о сдаче служебного жилища по прежнему месту службы в случае если по раннему месту прохождения службы обеспечивался служебным жилищем;
6) справку ипотечной организации об ипотечном договоре, заключенном с сотрудником, основное обязательство по которому не исполнено;
7) копии документов, удостоверяющих личность сотрудника и членов его семьи, в том числе копии свидетельств о рождении детей;
8) копии свидетельств о заключении (расторжении) брака, смерти членов семьи;
9) справку организации здравоохранения при наличии в семье членов, страдающих тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний (по списку заболеваний, утвержденному уполномоченным органом в области здравоохранения), при которых совместное проживание с ними в одном помещении (квартире) становится невозможным;
10) при наличии совершеннолетнего ребенка с инвалидностью (совершеннолетних детей с инвалидностью) с детства копии документов, подтверждающих инвалидность;
11) копии документов, подтверждающих использование жилищных выплат в случаях, предусмотренных пунктом 39 настоящих Правил;
12) копии документов, подтверждающих расходы, произведенные ранее на цели, предусмотренные подпунктом 3) статьи 101-5 Закона, в случае когда на момент приобретения жилища сотрудник имел статус нуждающегося в жилище;
13) в случаях когда жилище, в котором проживает семья, не отвечает установленным санитарно-эпидемиологическим требованиям, сотрудник дополнительно представляет оригинал санитарно-эпидемиологического заключения, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения по результатам санитарно-эпидемиологической экспертизы, проведенной организацией санитарно-эпидемиологической службы;
14) в случаях когда жилище, в котором проживает семья, не отвечает установленным техническим требованиям, сотрудник дополнительно представляет оригинал технического заключения (по результатам технического обследования жилища) аттестованного эксперта в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Кадровая служба в течение десяти рабочих дней со дня регистрации рапорта сотрудника осуществляет проверку на полноту представленных документов и подготавливает материалы на заседание жилищной комиссии.
При отсутствии необходимых документов, предусмотренных в пункте 19 настоящих Правил, кадровая служба возвращает сотруднику представленные документы для доработки. В случае устранения причин возврата сотрудник в течение пяти рабочих дней со дня возврата представленных документов повторно обращается в кадровую службу, при этом рапорт считается поданным в день его первичной регистрации.
В случае несвоевременного представления или непредставления сотрудником документов после возвращения их на доработку, кадровая служба возвращает сотруднику представленные документы без рассмотрения. При этом, сотрудник для признания его нуждающимся в жилище обращается повторно в порядке, указанном в пункте 19 настоящих Правил.

21. Тұрғын үй комиссиясы баянат тіркелген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кешіктірмей тұрғын үй комиссиясы отырысының хаттамасымен ресімделетін осы Қағидалардың 2-тармағы 6) тармақшасының екінші бөлігінде көрсетілген жағдайды қоспағанда, қызметкерді баянат тіркелген күннен бастап тұрғынжайға мұқтаж деп тану және оған тұрғын үй төлемдерін тағайындау туралы (тұрғын үй төлемдерінің есебін жасау үшін тұрғынжай алаңының мөлшерін және қызметкерді тұрғынжайға мұқтаж деп тану күнін көрсете отырып) немесе тұрғынжайға мұқтаж деп тануға және тұрғын үй төлемдерін тағайындауға негіздердің жоқ екендігі туралы шешім шығарады.
22. Қызметкер Заңның 101-3-бабы 1-тармағының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, сондай-ақ Заңның 101-3-бабының 3-тармағында көрсетілген негіздер болған кезде тұрғын үй комиссиясы қызметкерді тұрғынжайға мұқтаж деп танудан және оған тұрғын үй төлемін тағайындаудан бас тарту туралы шешім шығарады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
23. Хабарлама немесе тұрғын үй комиссиясының хаттамасынан үзінді қызметкердің назарына қол қойғыза отырып жеткізіледі және оның жеке ісіне тігіледі. Қажет болған жағдайда тұрғын үй комиссиясы отырыстары хаттамаларының көшірмелері және (немесе) олардан үзінділер қызметкердің жазбаша өтінішінің негізінде ғана беріледі.
24. Қызмет өткеру орны бойынша мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжай берілген қызметкерлерге тұрғын үй төлемдері жүргізілмейді.
25. Тұрғын үй комиссиясы тұрғын үй төлемдерін тағайындауға арналған құжаттарды қарап және тұрғын үй төлемдерін алушылардың тізімін бекіткеннен кейін, қызметкер қызмет өткеріп жүрген бөлімшенің кадр қызметі осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес анықтама түрінде оны тұрғынжайға мұқтаж деп тану туралы тұрғын үй комиссиясының шешімін, сондай-ақ осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген құжаттарды қызметкердің жеке ісіне тігеді.
Қызметкерге жеке арнайы шот ашу үшін осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр қызметі жасаған анықтама беріледі.
2-параграф. Ағымдағы тұрғын үй төлемдерін алушылардың тізімін және есебін жасау
26. Тұрғын үй комиссиясы шешімінің негізінде кадр қызметі тұрғын үй комиссиясының төрағасы тұрғын үй комиссиясы отырысының хаттамасына қол қойған күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы тұрғын үй төлемдерін алушылардың тізімін жасайды.
27. Ағымдағы тұрғын үй төлемдерін алушылардың тізімі негізінде қаржы бөлімшесі кадр қызметі осы Қағидалардың 26-тармағында көрсетілген тізімді ұсынған күннен бастап бір ай ішінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің есебін дайындайды.

21. Жилищной комиссией не позднее тридцати календарных дней со дня регистрации рапорта выносится решение о признании сотрудника нуждающимся в жилище и назначении ему жилищных выплат с даты регистрации рапорта, за исключением случая, указанного в части второй подпункта 6) пункта 2 настоящих Правил (с указанием размера площади жилища для составления расчетов жилищных выплат и даты признания сотрудника нуждающимся в жилище) или отсутствии основания для признания нуждающимся в жилище и назначении жилищных выплат, которое оформляется протоколом заседания жилищной комиссии.
22. В случае несоответствия сотрудника требованиям пункта 1 статьи 101-3 Закона, а также при наличии оснований, указанных в пункте 3 статьи 101-3 Закона, жилищной комиссией выносится решение об отказе в признании сотрудника нуждающимся в жилище и назначении ему жилищных выплат.
Сноска. Пункт 22 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Уведомление или выписка из протокола заседания жилищной комиссии доводится до сведения сотрудника под подпись и приобщается в его личное дело. При необходимости копии протоколов заседаний жилищной комиссии и (или) выписок из них выдаются только на основании письменного заявления сотрудника.
24. Жилищные выплаты не производятся сотрудникам, которым по месту прохождения службы предоставлено жилище из государственного жилищного фонда.
25. После рассмотрения жилищной комиссией документов для назначения жилищных выплат и утверждения списка получателей жилищных выплат кадровой службой подразделения, где проходит службу сотрудник, подшиваются в личное дело сотрудника решение жилищной комиссии о признании его нуждающимся в жилище в виде справки согласно приложению 4 к настоящим Правилам, а также документы, указанные в пункте 19 настоящих Правил.
Для открытия личного специального счета сотруднику выдается справка по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, составленная кадровой службой.
Параграф 2. Составление списка и расчета получателей текущих жилищных выплат
26. На основании решения жилищной комиссии кадровой службой в течение десяти рабочих дней со дня подписания протокола заседания жилищной комиссии председателем жилищной комиссии составляется список получателей текущих жилищных выплат по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
27. На основании списка получателей текущих жилищных выплат финансовое подразделение в течение месяца со дня представления кадровой службой списка, указанного в пункте 26 настоящих Правил, подготавливает расчет текущих жилищных выплат по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.

28. Ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің есебін дайындаған күннен бастап бес жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ағымдағы тұрғын үй төлемдерін алушылардың тізімі және ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің есебі кадр қызметі дайындайтын сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органы басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін орындайтын адамның бұйрығымен бекітіледі.
4-тарау. Тұрғын үй төлемдерін қайта есептеу
29. Ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін қайта есептеу:
1) бала кезінен мүгедектігі бар адамды (адамдарды) қоспағанда, отбасы құрамы өзгерген, оның ішінде баласы (балалары) кәмелетке толған;
2) осы Қағидалардың 39-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, бір елді мекеннен басқа елді мекенге көшуіне байланысты қызмет орнын ауыстырған;
3) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның ағымдағы жылғы қаңтардағы жағдай бойынша деректеріне сәйкес белгіленетін Қазақстан Республикасының тиісті өңіріндегі абаттандырылған тұрғынжайдың бір шаршы метрін жалға алу құны жыл сайын өзгерген кезде жүргізіледі.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін қайта есептеу тұрғын үй комиссиясының шешімі және осы Қағидалардың 19-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес қызметкердің баянаты негізінде шығарылатын сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін орындайтын адамның бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.
Осы тармақтың 3) тармақшасында көзделген ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің мөлшерін қайта есептеу сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін орындайтын адамның бұйрығы негізінде жүргізіледі.
Ескерту. 29-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30. Осы Қағидалардың 29-тармағында айқындалған жағдайда тұрғын үй төлемінің нақты сомасы оқиға іс жүзінде орын алған кезден бастап есептеледі.
Бұл ретте қызметкер тұрғын үй комиссиясына осы Қағидалардың 19-тармағында көзделген құжаттарды оқиға басталған күннен бастап үш айдан кешіктірмей ұсынады. Қызметкер құжаттарды көрсетілген мерзімнен кейін ұсынған жағдайда ағымдағы тұрғын үй төлемін қайта есептеу ағымдағы тұрғын үй төлемінің мөлшерін қайта есептеу үшін берілген баянатты тіркеген күннен бастап жүзеге асырылады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

28. В срок не более пяти рабочих дней со дня подготовки расчета текущих жилищных выплат список получателей текущих жилищных выплат и расчет текущих жилищных выплат утверждаются приказом руководителя уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лица, исполняющего его обязанности, который подготавливается кадровой службой.
Глава 4. Перерасчет жилищных выплат
29. Перерасчет размера текущих жилищных выплат производится при:
1) изменении состава семьи, в том числе достижении ребенка (детьми) совершеннолетия, за исключением лица с инвалидностью (лиц с инвалидностью) с детства;
2) перемене места службы в связи с переездом из одного населенного пункта в другой, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 39 настоящих Правил;
3) ежегодном изменении стоимости аренды одного квадратного метра благоустроенного жилища в соответствующем регионе Республики Казахстан, определяемой согласно данным уполномоченного органа в области государственной статистики по состоянию за январь текущего года.
Перерасчет размера текущих жилищных выплат, за исключением случая, предусмотренного в подпункте 3) настоящего пункта, осуществляется на основании приказа руководителя уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лица, исполняющего его обязанности, издаваемого на основании решения жилищной комиссии и рапорта сотрудника согласно приложению 7 к настоящим Правилам с приложением необходимых документов, определенных в пункте 19 настоящих Правил.
Перерасчет размера текущих жилищных выплат, предусмотренный подпунктом 3) настоящего пункта, производится на основании приказа руководителя уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лица, исполняющего его обязанности.
Сноска. Пункт 29 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. В случаях, определенных в пункте 29 настоящих Правил, фактическая сумма жилищных выплат рассчитывается с момента фактического наступления события.
При этом сотрудник представляет в жилищную комиссию документы, предусмотренные в пункте 19 настоящих Правил, не позднее трех месяцев со дня наступления события. В случае представления сотрудником документов после указанного срока перерасчет текущих жилищных выплат осуществляется с даты регистрации рапорта, поданного для перерасчета размера текущих жилищных выплат.
Сноска. Пункт 30 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5-тарау. Тұрғын үй төлемдерін жүзеге асыру тәртібі
31. Тұрғын үй төлеміне арналған жеке арнайы шотты тұрғынжайға мұқтаж деп танылған тұрғын үй төлемін алушы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтаманы қоса беріп, "Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 207 қаулысында (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14422 болып тіркелген) көзделген тәртіппен дербес ашады.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
32. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган, қызметкер және банк арасында осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрғын үй төлемдері туралы үшжақты шарт (бұдан әрі – шарт) жасалады.
Шартқа сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган қызметкердің жеке арнайы шотына тұрғын үй төлемдерін аударады, ал банк қызметкерге Заңның 101-5-бабында көзделген мақсаттарға сәйкес тұрғын үй төлемдеріне билік ету құқығын береді.
Қаржы бөлімшесі осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты және қызметкердің жеке арнайы шотын қызметкерлердің тұрғын үй төлемдері туралы шарттарын және жеке арнайы шоттарын тіркеу журналына тіркейді.
33. Қаржы бөлімшесі тұрғын үй төлемдерінің есепке жатқызылған және төленген сомалары бойынша осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тұрғын үй төлемдерін алушының талдамалық есеп карточкасында есепті жүзеге асырады.
34. Ағымдағы тұрғын үй төлемдері қызмет өткеру орны бойынша ай сайын өткен ай үшін ағымдағы айда жүргізіледі. Желтоқсан айында ағымдағы ай үшін тұрғын үй төлемдері 25-і күнінен кешіктірілмей төленеді.
Қызметке кіру және шығу айында ағымдағы тұрғын үй төлемдері нақты қызмет күндеріне пропорционалды түрде жүзеге асырылады.
35. Қызметкер қызметтен ауысқан, босатылған кезде қаржы бөлімшесі талдамалық есеп карточкасының көшірмесін қоса бере отырып, ақша аттестатында өзіне жүргізілген тұрғын үй төлемдері туралы мәліметтерді көрсетеді.
36. Арнайы жедел тапсырмаларды орындау үшін айрықша тәртіппен қызмет өткеретін және штаттық жасырын қызметкерлерге тұрғын үй төлемдерін жүзеге асыру тәртібін Заңның 101-1-бабының 1-тармағына сәйкес сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның бірінші басшысы бекітеді.

Глава 5. Порядок осуществления жилищных выплат
31. Личный специальный счет для жилищных выплат открывается самостоятельно получателем жилищных выплат, признанным нуждающимся в жилище, в порядке, предусмотренном постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 207 "Об утверждении Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов" (зарегистрирован в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14422), с приложением дополнительной справки по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 31 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. Между уполномоченным органом по противодействию коррупции, сотрудником и банком заключается трехсторонний договор (далее – договор) о жилищных выплатах по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
В соответствии с договором уполномоченный орган по противодействию коррупции перечисляет на личный специальный счет сотрудника жилищные выплаты, а банк предоставляет право сотруднику распоряжаться жилищными выплатами в соответствии с целями, предусмотренными статьей 101-5 Закона.
Финансовое подразделение регистрирует договор и личный специальный счет сотрудника в журнале регистрации договоров о жилищных выплатах и личных специальных счетов сотрудников по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
33. Финансовое подразделение по начисленным и выплаченным суммам жилищных выплат осуществляет учет в карточке аналитического учета получателя жилищных выплат по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
34. Текущие жилищные выплаты производятся ежемесячно по месту прохождения службы в текущем месяце за истекший месяц. В декабре жилищные выплаты за текущий месяц производятся не позднее 25 числа.
Текущие жилищные выплаты в месяц поступления на службу и увольнения осуществляются пропорционально дням фактической службы.
35. При переводе, увольнении со службы сотрудника финансовое подразделение указывает сведения о произведенных ему жилищных выплатах в денежном аттестате с приложением копии карточки аналитического учета.
36. Порядок осуществления жилищных выплат сотрудникам, проходящим службу в особом порядке для выполнения специальных оперативных заданий, и штатным негласным сотрудникам утверждается первым руководителем уполномоченного органа по противодействию коррупции в соответствии с пунктом 1 статьи 101-1 Закона.

36-1. Тұрғын үй төлемін алушы жеке арнайы шоттағы ақшаны Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тіркелген тиісті шарт негізінде Заңның 101-5-бабында көзделген мақсаттарға ғана пайдаланады.
Ескерту. 5-тарау 36-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
36-2. Тұрғын үй төлемін пайдалану мынадай мақсаттар бойынша жүргізіледі:
1) тұрғынжайды меншігіне, оның ішінде төлемді бөліп төлеумен немесе ипотекалық кредитті (қарызды) пайдаланып сатып алу – Қазақстан Республикасының азаматтық және тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй төлемін алушы мен сатушы арасында жасалған тұрғын үйді сатып алу-сату шарты негізінде.
Бұл ретте төлемді бөліп төлеумен сатып алынатын тұрғынжайдың шаршы метрінің құны ағымдағы жылғы қаңтардағы жағдай бойынша мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында жарияланатын деректерге сәйкес жайластырылған тұрғынжайды қайта сату құнынан аспауға тиіс;
2) тұрғынжайды жалға алу ақысын төлеу – Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес қызметкер мен жалға беруші арасында жасалған тұрғынжайды жалдау (жалға алу) шартының нотариат куәландырған көшірмесі негізінде;
кейіннен сатып алатын тұрғынжайды жалға алу ақысын төлеу – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметкер мен уәкілетті компания арасында жасалған кейіннен сатып алынатын тұрғынжайды жалға алу шарты негізінде;
3) бұрын алынған ипотекалық кредитті (қарызды) өтеу – қызметкер тұрғын үй төлемі есебінен сатып алған тұрғын үйді сатып алу-сату шарты негізінде;
4) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу кезінде жарна төлеу – Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы заңнамасына сәйкес қызметкердің тұрғын үй құрылысына қатысу шарты негізінде;
5) тұрғын үй және тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу кезінде жарна төлеу – Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы заңнамасына және Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес қызметкердің тұрғын үй және тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарты негізінде;
6) қызметтен шығарылған адамдарды қоспағанда, "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған тұрғын үй жағдайын жақсарту мақсатынан басқа талап етуге болмайтын тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы түріндегі жинақты толықтыру – Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы шарт негізінде;

36-1. Получатель жилищных выплат использует имеющиеся на личном специальном счете деньги на основе соответствующих договоров, зарегистрированных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, строго по целям, предусмотренным в статье 101-5 Закона.
Сноска. Правила дополнены пунктом 36-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36-2. Использование жилищных выплат производится по следующим целям:
1) приобретение в собственность жилища, в том числе с рассрочкой платежей или использованием ипотечного кредита (займа), – на основании договора купли-продажи жилища, заключенного между получателем жилищных выплат и продавцом в соответствии с гражданским и жилищным законодательством Республики Казахстан.
При этом стоимость квадратного метра приобретаемого жилища с рассрочкой платежей не должна превышать стоимости перепродажи благоустроенного жилища согласно данным уполномоченного органа в области государственной статистики по состоянию за январь текущего года, публикуемым на его интернет-ресурсе;
2) оплата аренды жилища – на основании нотариально заверенной копии договора найма (аренды) жилища, заключенного между сотрудником и арендодателем в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан;
оплата аренды жилища с последующим выкупом – на основании договора аренды жилища с последующим выкупом, заключенного между сотрудником и уполномоченной компанией в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) погашение ранее полученного ипотечного кредита (займа) – на основании договора купли-продажи жилища, приобретенного сотрудником за счет жилищных выплат;
4) уплата взносов при долевом участии в жилищном строительстве – на основании договора участия сотрудника в жилищном строительстве в соответствии с законодательством Республики Казахстан о долевом участии в жилищном строительстве;
5) уплата взносов при участии в жилищном и жилищно-строительном кооперативе – на основании договора участия сотрудника в жилищном и жилищно-строительном кооперативе в соответствии с законодательством Республики Казахстан о долевом участии в жилищном строительстве и жилищным законодательством Республики Казахстан;
6) пополнение накоплений в виде жилищных строительных сбережений, которые не могут быть истребованы иначе как на цели улучшения жилищных условий, определенных Законом Республики Казахстан "О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан", за исключением лиц, уволенных со службы, – на основании договора о жилищных строительных сбережениях в соответствии с законодательством Республики Казахстан о жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан;

7) "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұрғын үй жағдайын жақсарту – тұрғын үй құрылысы жинақ банкінің ішкі құжаттарына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тарау 36-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
36-3. Осы Қағидалардың 36-2-тармағының 4) және 5) тармақшаларында айқындалған шарттарды, егер уәкілетті компания көп пәтерлі тұрғын үйдің құрылысын аяқтау жөніндегі міндеттемелерді орындамаған немесе мұндай міндеттемені тиісінше орындамаған жағдайда қызметкердің жеке арнайы шотына ақшаны қайтарып, қызметкердің бастамасы бойынша бұзуға жол беріледі.
Ескерту. 5-тарау 36-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
36-4. Тұрғын үй төлемін Заңның 101-5-бабында көзделген мақсаттарда пайдалану фактісі бойынша қызметкер оқиға басталған күннен бастап бір айдан кешіктірмей тиісті растайтын құжаттарды қоса беріп, бұл туралы уәкілетті органға баянатпен хабарлайды.
Ескерту. 5-тарау 36-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
36-5. Қызметкер қызмет өткеру орны бойынша кадр бөлімшесіне жылына бір рет мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы отбасы құрамы бойынша алынған анықтама;
2) жеке арнайы шот бойынша ақша қозғалысы туралы анықтама.
Ескерту. 5-тарау 36-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6-тарау. Тұрғын үй төлемдерін тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау тәртібі
37. Заңның 101-4-бабында көзделген жағдайда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысының, ол болмаған жағдайда – оның міндетін атқаратын адамның бұйрығына сәйкес тұрғын үй төлемі:
1) қызметкер сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органнан шығарылған жағдайда жеке құрам тізімінен шығарылған немесе ол сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшесі болып табылмайтын бөлімшесіне ауыстырылған күннен бастап;

7) улучшение жилищных условий в соответствии с Законом Республики Казахстан "О жилищных строительных сбережениях в Республике Казахстан" – осуществляется в соответствии с внутренними документами жилищного строительного сберегательного банка.
Сноска. Правила дополнены пунктом 36-2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36-3. Расторжение договоров, определенных в подпунктах 4) и 5) пункта 36-2 настоящих Правил, по инициативе сотрудника допускается в случае, если уполномоченной компанией не исполнено обязательство по завершению строительства многоквартирного жилого дома или при ненадлежащем исполнении такого обязательства, с возвратом денег на личный специальный счет сотрудника.
Сноска. Правила дополнены пунктом 36-3 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36-4. По факту использования жилищных выплат по целям, предусмотренным в статье 101-5 Закона, сотрудник не позднее одного месяца со дня наступления события извещает рапортом об этом уполномоченный орган по противодействию коррупции с приложением соответствующих подтверждающих документов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 36-4 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36-5. Сотрудник один раз в год представляет в кадровое подразделение по месту прохождения службы следующие документы:
1) справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества по территории Республики Казахстан, полученную по составу семьи;
2) справку о движении денег по личному специальному счету.
Сноска. Правила дополнены пунктом 36-5 в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 6. Порядок прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат
37. Жилищные выплаты прекращаются в случаях, предусмотренных статьей 101-4 Закона, согласно приказу руководителя уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лица, исполняющего его обязанности, со дня:
1) исключения из списков личного состава, в случаях увольнения сотрудника из уполномоченного органа по противодействию коррупции или его перевода в подразделение уполномоченного органа по противодействию коррупции, не являющееся оперативно-следственным;

2) қызметкер Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ кейіннен сатып алатын тұрғынжайдың жалға алу ақысын төлеу үшін жасалған шарт бойынша міндеттемені орындамаған жағдайды қоспағанда, тұрғынжайға мұқтаж мәртебесінен айырылған күннен бастап;
3) қызметкер қаза табуына немесе қайтыс болуына, заңда белгіленген тәртіппен хабар-ошарсыз кеткен деп танылуына немесе қайтыс болды деп жариялануына байланысты жеке құрам тізімінен шығарылған күннен бастап;
4) қызметкердің тұрғын үй комиссиясы төрағасының атына жазылған тұрғын үй төлемін алудан бас тарту туралы баянаты тіркелген күннен бастап.
Бұл ретте тұрғын үй комиссиясы қызметкерге Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ кейіннен сатып алатын тұрғын үйді жалға алу ақысын төлеу үшін жасалған шарт бойынша міндеттемені орындамаған жағдайда осы тармақшада көзделген негіз бойынша тұрғын үй төлемін тоқтатудан бас тартады;
5) Қазақстан Республикасының аумағында меншік құқығында өзге де тұрғынжай сатып алған күннен бастап тоқтатылады, бұл ретте тұрғынжайда елу пайыздан аз үлестің болуы не мұраға қалдырылған меншік құқығындағы тұрғынжайдың пайда болуы есепке алынбайды.
Қызметкердің жеке арнайы шоты жабылған кезде банк пайдаланылмаған қаражат қалдығын сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның шотына қайтарады.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
38. Қызметкер орнын ауыстырған кезде тағайындалған ағымдағы тұрғын үй төлемдері сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам шығаратын жеке құрам бойынша бұйрық күшіне енген күнінен бастап тоқтатыла тұрады және осы Қағидалардың 29-тармағында көрсетілген тәртіппен қайта басталады.
39. Тұрғын үй төлемін алушы қызметін одан әрі өткеру үшін басқа өңірге ауысқан жағдайда, егер онымен Заңның 101-5-бабының 1), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ кейіннен сатып алатын тұрғынжайды жалға алу ақысын төлеу үшін тиісті шарт жасалса, ағымдағы тұрғын үй төлемінің мөлшері өзі қызмет өткерген бұрынғы өңір бойынша сақталады.
Бұл ретте отбасы құрамы ұлғаю жағына өзгерген жағдайда отбасы құрамының ұлғаюына байланысты отбасы мүшесіне ағымдағы тұрғын үй төлемінің мөлшерін қайта есептеу қызметкер қызмет өткеретін өңірдегі сома негізінде жүзеге асырылады.
Тұрғын үй төлемдері тұрғын үй комиссиясының шешімі және осы Қағидалардың 19-тармағында белгіленген қажетті құжаттарды қоса беріп, қызметкер баянаты негізінде шығарылатын сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысының, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адамның бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.

2) утраты сотрудниками статуса нуждающихся в жилище, за исключением случаев, когда обязательство по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом, ими не исполнено;
3) исключения сотрудника из списков личного состава в связи с гибелью или смертью, признанием в установленном законом порядке безвестно отсутствующим или объявлением умершим;
4) регистрации рапорта сотрудника об отказе от получения жилищных выплат на имя председателя жилищной комиссии.
При этом жилищная комиссия отказывает сотруднику в прекращении жилищных выплат на основании, предусмотренном настоящим подпунктом, в случаях, когда обязательство по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом, им не исполнено;
5) приобретения иного жилища на праве собственности на территории Республики Казахстан, при этом наличие доли менее пятидесяти процентов в жилище либо возникновение жилища на праве собственности по наследству не учитывается.
При закрытии личного специального счета сотрудника остаток неиспользованных средств возвращается банком на счет уполномоченного органа по противодействию коррупции.
Сноска. Пункт 37 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. При перемещении сотрудника назначенные текущие жилищные выплаты приостанавливаются со дня вступления в силу приказа по личному составу, издаваемого руководителем уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лица, исполняющего его обязанности, и возобновляются в порядке, предусмотренном пунктом 29 настоящих Правил.
39. В случае, когда получатель жилищных выплат для дальнейшего прохождения службы убывает в другой регион, размер текущих жилищных выплат сохраняется по прежнему региону, где он проходил службу, если соответствующий договор заключался с ним в целях, предусмотренных подпунктами 1), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом.
При этом в случае изменения состава семьи в сторону увеличения перерасчет размера текущих жилищных выплат на члена семьи, в связи с которым состав семьи увеличивается, осуществляется исходя из суммы региона, где сотрудник проходит службу.
Жилищные выплаты осуществляются на основании приказа руководителя уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лица, исполняющего его обязанности, издаваемого на основании решения жилищной комиссии и рапорта сотрудника с приложением необходимых документов, определенных в пункте 19 настоящих Правил.

Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ кейіннен сатып алатын тұрғынжайды жалға алу ақысын төлеу үшін жасалған шарт бойынша қызметкердің міндеттемелері болған кезде оның жеке арнайы шотындағы артық тұрғын үй төлемі тұрғынжайды жалға алу ақысын төлеуді қоспағанда, жыл сайын тек көрсетілген міндеттемелерді мерзімінен бұрын өтеуге ғана жіберіледі.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
40. Қызметкерге тұрғын үй төлемдері тоқтатылған жағдайда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган банкке тұрғын үй төлемдерін тоқтатудың негіздемесін баяндай отырып, хат жолдайды.
7-тарау. Тұрғын үй төлемдері бойынша төлемдер аударылған кезде қате табылған жағдайда қызметкердің, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның және банктің іс-қимыл тәртібі
41. Тұрғын үй төлемдерін алушы тұрғын үй төлемдерінің сомалары туралы мәлімет алған кезде арнайы жеке шотында төленген тұрғын үй төлемдерінің жекелеген сомасының жоқ екенін анықтағанда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысына, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адамға қате табылғаны туралы (құқыққа қайшы немесе артық аударылған және (немесе) аударылмаған тұрғын үй төлемдері) (бұдан әрі – қате аударылған) және тиісті мәліметтерді алу және жіберілген қателерді түзету шараларын қабылдау үшін банкке тұрғын үй төлемдерін аударғаны туралы кез келген уақыттағы төлем құжаттарының көшірмесін және төлем құжаттарына қоса берілетін жеке тұлғалардың тізімінен жеке өзіне қатысты үзіндіні ұсыну туралы баянат жолдайды.
42. Егер сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган тұрғын үй төлемдері сомаларын аудару кезінде жол берілген қателерді тапқан немесе қызметкердің қате тапқаны туралы баянатын алған жағдайда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган қателерді кейінгі тұрғын үй төлемдерін аударуды реттеу арқылы түзетеді. Кейінгі тұрғын үй төлемдерін аударуды реттеу арқылы қатені түзету мүмкін болмаған жағдайда сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган банкке осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қате аударылған тұрғын үй төлемдерін қайтару туралы өтініш жасайды. Қате аударылған тұрғын үй төлемдерін қайтару туралы өтінішке осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемдерін алған қызметкердің жеке арнайы шотынан қате есепке жатқызылған соманы есептен шығаруға келісім беру туралы өтініші қоса беріледі.

При наличии у сотрудника обязательств по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом, излишние жилищные выплаты, находящиеся на его личном специальном счете, ежегодно направляются исключительно на досрочное погашение указанных обязательств, за исключением оплаты аренды жилища.
Сноска. Пункт 39 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. В случае прекращения жилищных выплат сотруднику, уполномоченным органом по противодействию коррупции направляется письмо в банк с изложением основания прекращения жилищных выплат.
Глава 7. Порядок действий сотрудника, уполномоченного органа по противодействию коррупции и банка в случае обнаружения ошибок при перечислении платежей по жилищным выплатам
41. Получатель жилищных выплат обнаружив отсутствие отдельных сумм уплаченных жилищных выплат при получении сведений о суммах жилищных выплат на личном специальном счете, направляет рапорт руководителю уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лицу, исполняющему его обязанности, об обнаружении ошибок (неправомерно или излишне перечисленных и (или) неперечисленных жилищных выплат) (далее – ошибочно перечисленных) и предоставлении ему копий платежных документов о перечислении жилищных выплат в банк за любое время и выписки из прилагаемых к платежным документам списков физических лиц, касающихся его персонально, для получения соответствующих сведений и принятия мер к исправлению допущенных ошибок.
42. В случае обнаружения уполномоченным органом по противодействию коррупции ошибок или получения им рапорта сотрудника об обнаружении ошибок, допущенных при перечислении сумм жилищных выплат, ошибки корректируются уполномоченным органом по противодействию коррупции путем регулирования последующих перечислений жилищных выплат. При невозможности корректировки ошибок путем регулирования последующих перечислений жилищных выплат уполномоченный орган по противодействию коррупции обращается в банк с заявлением о возврате ошибочно перечисленных жилищных выплат по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам. К заявлению о возврате ошибочно перечисленных жилищных выплат прилагается заявление сотрудника, получившего ошибочно перечисленные жилищные выплаты, о согласии списания с его личного специального счета ошибочно зачисленных сумм по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам.

43. Қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемдерін қайтару туралы өтініште: сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның атауы және деректемелері (бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), банктік сәйкестендіру коды (БСК), жеке сәйкестендіру коды (ЖСК), қайтару себебі, қателерге жол берілген төлем құжаттарының деректемелері (№, күні және сомасы), сондай-ақ жеке арнайы шотынан кері қайтару жүргізілетін алушының деректемелері және қайтарылуға тиіс жеке сомалар көрсетіледі. Өтінішке сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысының немесе ол анықтаған тұлғаның және бас бухгалтердің қолы қойылып, мөрмен куәландырылуға тиіс.
44. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемдерін қайтаруға арналған өтініші түскен кезде банк өтінішті алған күннен бастап операциялық он күн ішінде:
1) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның хатында көрсетілген тұрғын үй төлемдерінің қате түсу фактісін тексереді;
2) қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемдерінің расталған түсімдері бойынша қайтару фактісінің болмауын тексереді;
3) оның жеке арнайы шотына қате түскен ақшаны банктің есептен шығаруына бенефициардың келісімінің болуын тексереді;
4) қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемдерін сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органға қайтаруды жүзеге асырады немесе себептерін негіздей отырып, мұндай қайтарудың мүмкін еместігі туралы хабарлайды.
45. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органға қызмет көрсететін банк электрондық төлем тапсырмаларын ресімдеген кезде қате жіберген жағдайда банк "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" 2016 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жіберілген қателерді реттеу бойынша шаралар қабылдайды.
46. Банктің кінәсі бойынша қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемдері сомаларын қайтаруға арналған өтініште: атауы мен бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), жеке сәйкестендіру коды (ЖСК), банктік сәйкестендіру коды (БСК), төлем құжаттарының көшірмелері, өткізу күні және қайтару себебі көрсетіледі. Өтінішке сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысының немесе ол анықтаған тұлғаның және бас бухгалтердің қолы қойылып, мөрмен куәландырылуға тиіс.
47. Қазынашылықтың аумақтық бөлімшесі банктен тұрғын үй төлемдерінің қате есепке жатқызылған сомасы түскен күннен бастап операциялық үш күн ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органға қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемдерін қайтару туралы хабарлайды.

43. В заявлении на возврат ошибочно зачисленных сумм жилищных выплат указываются: наименование и реквизиты уполномоченного органа по противодействию коррупции (бизнес-идентификационный номер (БИН), банковский идентификационный код (БИК), индивидуальный идентификационный код (ИИК), причина возврата, реквизиты платежных документов, в которых были допущены ошибки (№, дата и сумма), а также реквизиты получателя, с личного специального счета которого производится возврат, и индивидуальные суммы, подлежащие возврату. Заявление должно быть подписано руководителем уполномоченного органа по противодействию коррупции или определяемым им должностным лицом, главным бухгалтером и заверено печатью.
44. При поступлении заявления уполномоченного органа по противодействию коррупции на возврат ошибочно зачисленных жилищных выплат банк в течение десяти операционных дней со дня получения заявления:
1) проверяет факт поступления ошибочных жилищных выплат, указанных в письме уполномоченного органа по противодействию коррупции;
2) проверяет факт отсутствия возвратов по подтвержденным поступлениям ошибочно зачисленных жилищных выплат;
3) проверяет наличие согласия бенефициара на списание банком ошибочно поступивших на его личный специальный счет денег;
4) осуществляет возврат ошибочно зачисленных жилищных выплат уполномоченному органу по противодействию коррупции либо сообщает о невозможности такого возврата с обоснованием причин.
45. В случае допущения ошибок банком, обслуживающим уполномоченный орган по противодействию коррупции, при оформлении электронных платежных поручений банк принимает меры по урегулированию допущенных ошибок в соответствии с Законом Республики Казахстан от 26 июля 2016 года "О платежах и платежных системах".
46. В заявлении на возврат ошибочно зачисленных сумм жилищных выплат по вине банка указываются: наименование и бизнес-идентификационный номер (БИН), индивидуальный идентификационный код (ИИК), банковский идентификационный код (БИК), копии платежных документов, дата проводки и причина возврата. Заявление должно быть подписано руководителем уполномоченного органа по противодействию коррупции или определяемым им должностным лицом, главным бухгалтером и заверено печатью.
47. Территориальное подразделение казначейства в течение трех операционных дней со дня поступления от банка ошибочно зачисленных сумм жилищных выплат уведомляет уполномоченный орган по противодействию коррупции о возврате ошибочно зачисленных жилищных выплат.

48. Қызметкердің жеке арнайы шотында қаражат болмаған жағдайда қызметкер сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган басшысының, ал ол болмаған кезде оның міндетін атқаратын адамның бұйрығының негізінде ағымдағы жылы заңсыз немесе артық аударылған тұрғын үй төлемдерін сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның кассасына не кейіннен қалпына келтіру үшін екінші деңгейдегі банк арқылы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның бюджеттік шотына, өткен жылдардағы төлемдер бойынша – тиісті бюджет кірісіне аудару үшін қалпына келтіреді.
49. Қызметкер заңсыз немесе артық аударылған тұрғын үй төлемдерін қайтарудан бас тартқан немесе қасақана жалтарған жағдайда өтеп алу сот тәртібімен жүргізіледі.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтат
тұру және қайта бастау
қағидаларына
1-қосымша
__________________________________________
бойынша ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің есебі
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – мемлекеттік мекеме)
Р/с № Құрылымдық бөлімшенің атауы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Төлемдер басталған күні Үміттеніп отырған тұрғынжайдың алаңы (2-қосымшаның 8-бағанынан) Мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның деректері бойынша өңірдегі тұрғынжайдың 1 шаршы метрін жалдау құны (теңгемен) Айына төлем сомасы (4-баған*5-баған) (теңгемен)
1 2 3 4 5 6 7
Қызметкер бойынша жиыны
Мемлекеттік мекеме бойынша жиыны
Мемлекеттік мекеменің басшысы_______________ _______________________ (қолы) (тегі, аты жөні) Қаржы бөлімшесінің бастығы _______________ _______________________ (қолы ) (тегі, аты жөні)
20 ___ жылғы "__" _________
Ескертпе:
1) ағымдағы тұрғын үй төлемдерінің есебін мемлекеттік мекеменің қаржы бөлімшесі толтырады;
2) 1-5-бағандардағы мәліметтерді осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес мемлекеттік мекеменің кадр қызметі ұсынады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі
уәкілетті органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
2-қосымша
Қызметкер алуға үміттеніп отырған тұрғынжай алаңының есебі
Р/с № Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Заңның 101-1-бабының талаптарына сәйкес қызметкер, оның ішінде отбасы мүшелері үшін тұрғынжайдың пайдалы алаңының нормасы (ш.м.) Тұрғын үйдің іс жүзіндегі (бар) пайдалы алаңы (ш.м) Үміттеніп отырған тұрғынжайдың алаңы 3-баған – 4-баған (ш.м.)

48. В случае отсутствия средств на личном специальном счете сотрудника, сотрудник восстанавливает неправомерно или излишне перечисленные в текущем году жилищные выплаты в кассу уполномоченного органа по противодействию коррупции либо через банк второго уровня для последующего восстановления на бюджетный счет уполномоченного органа по противодействию коррупции, по выплатам прошлых лет – для перечисления в доход соответствующего бюджета на основании приказа руководителя уполномоченного органа по противодействию коррупции, а в случае его отсутствия – лица, исполняющего его обязанности.
49. В случае отказа или умышленного уклонения сотрудника от возврата неправомерно или излишне перечисленных жилищных выплат, возмещение производится в судебном порядке.
Приложение 1
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Расчет текущих жилищных выплат по
________________________________________________________________________________
(уполномоченный орган по противодействию коррупции (далее – государственное учреждение)
№ п/п
Наименование структурного подразделения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата начала выплат
Площадь претендуемого жилища (из графы 8 приложения 2)
Стоимость аренды 1 кв. метра жилища в регионе по данным уполномоченного органа в области государственной статистики (в тенге)
Сумма выплаты в месяц
(графа 4 х графу 5) (в тенге)
1
2
3
4
5
6
7
Итого по сотруднику
Итого по государственному учреждению
Руководитель государственного учреждения _______________ ____________________
(подпись)       (фамилия, инициалы)
Руководитель финансового подразделения _______________ _____________________
(подпись)       (фамилия, инициалы)
"__" _________ 20 ___ года
Примечание:
1) расчет текущих жилищных выплат заполняется финансовым подразделением государственного учреждения;
2) сведения в графах 1-5 представляются кадровой службой государственного учреждения согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Приложение 2
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Расчет площади претендуемого жилища сотрудника
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника
Норма полезной площади жилища для сотрудника, в том числе членов семьи, в соответствии с требованиями статьи 101-1 Закона (кв. м)
Фактическая (имеющаяся) полезная площадь жилища (кв.м)
Площадь претендуемого жилища
(графа 3 – графа 4) (кв.м)
Всего

барлығы (5-баған+ 7-баған) қызметкер отбасы мүшелері
туыстық дәрежесі алаң көлемі
1 2 3 4 5 6 7 8
Кадр қызметінің басшысы _______________ _______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
20 ___ жылғы "__" _________
Ескертпе: қызметкер алуға үміттеніп отырған тұрғынжайдың алаңы туралы мәліметті мемлекеттік мекеменің кадр қызметі толтырады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
3-қосымша
Тұрғын үй комиссиясының төрағасы
___________________________
___________________________
(тұрғын үй комиссиясының
атауы, тұрғын үй комиссиясы
төрағасының аты-жөні, тегі)
кімнен ______________________
___________________________
(қызметкердің лауазымы, тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
Баянат
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
байланысты мені тұрғынжайға мұқтаж деп тануды және қызмет өткеру орны бойынша тұрғын үй төлемін тағайындауды сұраймын.
Отбасы құрамы:
(бірге тұрып жатқан отбасы мүшелері болған кезде көрсетіледі *)
Р/с
Қызметкердің және оның отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН
Туыстық дәрежесі
* отбасы мүшелері:
1) жұбайы (зайыбы);
2) сот шешімі негізінде бөлек тұратын алдыңғы некеден (некелерден) (ерлі-зайыптылықтан (ерлі-зайыптылықтардан) туған баланы (балаларды) қоспағанда, бала (балалар), оның ішінде ортақ немесе ерлі-зайыптылардың біреуінің баласы (балалары);
3) сот шешімі негізінде бөлек тұратын, алдыңғы некеден (некелерден) (ерлі-зайыптылықтан (ерлі-зайыптылықтардан) туған мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) қоспағанда, ортақ немесе ерлі-зайыптылардың біреуінің мүгедектігі бар баласы (мүгедектігі бар балалары), оның ішінде жасына қарамастан, бала кезінен мүгедектігі бар адам (мүгедектігі бар адамдар).
Қосымша: құжаттар ______ парақта.
_________________
(қолы, күні)
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру,тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
4-қосымша
Ағымдағы тұрғын үй төлемдерін алушы туралы анықтама (қызметкердің жеке ісіне тігу үшін)
______________________________________________________________________
(қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тұрғын үй комиссиясының 20 _ жылғы "__" _______ №____ хаттамасымен және_________________________бұйрығымен
(мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы, күні, бұйрық нөмірі)
20 ____ жылғы "____"______________________ бастап тұрғынжайға мұқтаж деп танылды.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабының 44-2) тармақшасына сәйкес осы қызметкер тұрғын үй төлемдерін алушы болып табылады.
Ағымдағы тұрғын үй төлемдері______________ теңгені құрайды.
Тұрғынжайға мұқтаж деп танылған отбасы мүшелері туралы мәліметтер:
Р/с № Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Қызметкердің отбасы мүшелері Туған күні Тұрғынжайға мұқтаж деп танылған күні Туыстық дәрежесін растайтын құжат
1 2 3 4 5 6
Кадр қызметінің басшысы ______________ ___________________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
20 ___ жылғы "__" _________
Ескертпе: осы анықтаманы қызметкер қызмет өткеріп жүрген бөлімшенің кадр қызметі толтырады және оның басшысы қол қояды.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
5-қосымша
____________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
Ағымдағы тұрғын үй төлемдерін алушы туралы анықтама (банкке ұсыну үшін)
_______________________________________________________________________
(Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Тұрғын үй комиссиясының 20___жылғы"____" _________ №____
хаттамасымен 20____ жылғы "____"_____ бастап тұрғынжайға мұқтаж деп танылды.
"Тұрғын үй қатынастары туралы" 1997 жылғы 16 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабының 44-2) тармақшасына сәйкес осы қызметкер тұрғын үй төлемдерін алушы болып табылады.
Ағымдағы тұрғын үй төлемдері______________ теңгені құрайды.
Мемлекеттік мекеменің басшысы ____________ ______________________ (қолы) (тегі, аты-жөні)
20 ___ жылғы "__" ____________
М.О.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
6-қосымша
___________________________________________________________________
бойынша (мемлекеттік мекеменің атауы)
ағымдағы тұрғын үй төлемдерін алушылардың тізімі
Р/с
Бөлімшенің атауы Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Отбасы құрамы Үміттеніп отырған тұрғынжай алаңы

(графа 5+графа 7)
сотрудника
членов семьи
степень родства
количество площади
1
2
3
4
5
6
7
8
Руководитель кадровой службы _______________ _______________________
(подпись)             (фамилия, инициалы)
"__" _________ 20 ___ года
Примечание: сведения о площади претендуемого жилища сотрудника заполняются кадровой службой государственного учреждения.
Приложение 3
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Сноска. Приложение 3 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Председателю жилищной комиссии
____________________________
____________________________
____________________________
(наименование жилищной
комиссии, фамилия, инициалы
председателя жилищной
комиссии)
от ______________________
_________________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
сотрудника)
Рапорт
Прошу Вас признать меня нуждающимся в жилище и назначить жилищные выплаты по месту прохождения службы в связи с _____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Состав семьи:
(указывается при наличии совместно проживающих членов семьи *)
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника и его членов семьи
ИИН
Степень родства
* члены семьи:
1) супруг (супруга);
2) ребенок (дети), в том числе совместный или одного из супругов, за исключением ребенка (детей) от предыдущего (предыдущих) брака (браков) (супружества (супружеств), проживающего (проживающих) раздельно на основании решения суда;
3) совместный или одного из супругов ребенок с инвалидностью (дети с инвалидностью), в том числе лицо с инвалидностью (лица с инвалидностью) с детства, независимо от его (их) возраста, за исключением ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью) от предыдущего (предыдущих) брака (браков) (супружества (супружеств), проживающего (проживающих) раздельно на основании решения суда.
Приложение: документы на ___ листах.
__________________
(подпись, дата)
Приложение 4
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления,
прекращения, приостановления
и возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Справка о получателе текущих жилищных выплат (для приобщения в личное дело сотрудника)
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника)
Протоколом жилищной комиссии от "__" __________ 20 __ года № ____ и приказом
____________________________________________________________________
признан
(руководитель государственного учреждения, дата, номер приказа)
нуждающимся в жилище с "__" ________ 20 ___ года.
В соответствии с подпунктом 44-3) статьи 2 Закона Республики Казахстан от 16
апреля 1997 года "О жилищных отношениях" данный сотрудник является
получателем жилищных выплат.
Текущие жилищные выплаты составляют _________ тенге.
Сведения о членах семьи, признанных нуждающимися в жилища:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника
Члены семьи сотрудника
Дата рождения
Дата признания нуждающимся в жилище
Документ, подтверждающий степень родства
1
2
3
4
5
6
Руководитель кадровой службы _____________ ___________________________
(подпись)       (фамилия, инициалы)
"__" _________ 20 ___ года
Примечание: настоящая справка заполняется кадровой службой государственного
учреждения, где сотрудник проходит службу, и подписывается ее руководителем.
Приложение 5
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
__________________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
Справка о получателе текущих жилищных выплат (для представления в банк)
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника)
Протоколом жилищной комиссии от "__" ____________ 20 __ года № __ признан
нуждающимся в жилище с "__" __________ 20 ___ года.
В соответствии с подпунктом 44-3) статьи 2 Закона Республики Казахстан от 16
апреля 1997 года "О жилищных отношениях" данный сотрудник является
получателем жилищных выплат.
Текущие жилищные выплаты составляют _________ тенге.
Руководитель государственного учреждения ____________ ______________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
"__" _________ 20 ___ года
М.П.
Приложение 6
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Список получателей текущих жилищных выплат
по ______________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
№ п/п
Наименование подразделения
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника
Состав семьи

(2-қосымшаның 8-бағанынан) (ш.м.)
отбасы мүшелері адам саны, оның ішінде қызметкер
1 2 3 4 5 6
Қызметкер бойынша жиыны
Мемлекеттік мекеме бойынша жиыны
Мемлекеттік мекеменің басшысы ____________ ______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Тұрғын үй комиссиясының төрағасы ____________ _____________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Кадр қызметінің басшысы ____________ ______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
20 ___ жылғы "__" ____________
Ескертпе: ағымдағы тұрғын үй төлемдерін алушылардың тізімін қызметкер қызмет өткеріп жүрген мемлекеттік мекеменің кадр қызметі толтырады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
7-қосымша
Тұрғын үй комиссиясының төрағасы
___________________________
___________________________
___________________________
(тұрғын үй комиссиясының
атауы, тұрғын үй комиссиясы
төрағасының аты-жөні, тегі)
кімнен _____________________
__________________________
(қызметкердің лауазымы, тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
Баянат
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
байланысты Сізден ___________________________________________________
тұрғын үй комиссиясының атауы
___________________________________________________________________
тұрғын үй комиссиясының 20 ____ жылғы "_____" _______________ (күні) (айы)
№ ______ хаттамасына сәйкес тұрғын үй комиссиясының шешімімен тағайындалған ағымдағы тұрғын үй төлемін қайта есептеуді сұраймын.
Отбасы құрамы:
(бірге тұрып жатқан отбасы мүшелерінің құрамы өзгерген кезде көрсетіледі *)
Р/с
Қызметкердің және оның отбасы мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН
Туыстық дәрежесі
* отбасы мүшелері:
1) жұбайы (зайыбы);
2) сот шешімінің негізінде бөлек тұратын алдыңғы некеден (некелерден) (ерлі-зайыптылықтан (ерлі-зайыптылықтардан) туған баланы (балаларды) қоспағанда, бала (балалар), оның ішінде ортақ немесе ерлі-зайыптылардың біреуінің баласы (балалары);
3) сот шешімінің негізінде бөлек тұратын, алдыңғы некеден (некелерден) (ерлі-зайыптылықтан (ерлі-зайыптылықтардан) туған мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) қоспағанда, ортақ немесе ерлі-зайыптылардың біреуінің мүгедектігі бар баласы (мүгедектігі бар балалары), оның ішінде жасына қарамастан, бала кезінен мүгедектігі бар адам (мүгедектігі бар адамдар).
Қосымша: құжаттар _____ парақта.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
8-қосымша
Тұрғын үй төлемі туралы шарт

Площадь претендуемого жилища (из графы 8 приложения 2) (кв. м)
члены семьи
количество человек, в том числе сотрудник
1
2
3
4
5
6
Итого по сотруднику
Итого по государственному учреждению
Руководитель государственного учреждения _________ _____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Председатель жилищной комиссии __________ _____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Руководитель кадровой службы __________ _____________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
"__" _________ 20 ___ года
Примечание: список получателей текущих жилищных выплат заполняется кадровой
службой государственного учреждения, где проходит службу сотрудник.
Приложение 7
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Сноска. Приложение 7 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Председателю жилищной комиссии
____________________________
____________________________
(наименование жилищной
комиссии,
фамилия, инициалы
председателя
жилищной комиссии)
от ________________________
__________________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
сотрудника)
Рапорт
Прошу Вас произвести перерасчет текущих жилищных выплат, назначенных решением жилищной комиссии в соответствии с протоколом жилищной комиссии ______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
наименование жилищной комиссии
от "___" ______________ 20 ___ года № ___________________________________
(день) (месяц)
в связи с ______________________________________________________________
______________________________________________________________________
Состав семьи:
(указывается при изменении состава совместно проживающих членов семьи *)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника и его членов семьи
ИИН
Степень родства
* члены семьи:
1) супруг (супруга);
2) ребенок (дети), в том числе совместный или одного из супругов, за исключением ребенка (детей) от предыдущего (предыдущих) брака (браков) (супружества (супружеств), проживающего (проживающих) раздельно на основании решения суда;
3) совместный или одного из супругов ребенок с инвалидностью (дети с инвалидностью), в том числе лицо с инвалидностью (лица с инвалидностью) с детства, независимо от его (их) возраста, за исключением ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью) от предыдущего (предыдущих) брака (браков) (супружества (супружеств), проживающего (проживающих) раздельно на основании решения суда.
Приложение: документы на _____ листах.
__________________
(подпись, дата)
Приложение 8
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции

Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.09.2022 № 640 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бұдан әрі "банк" деп аталатын, ________ негізінде әрекет ететін ________________ банк атынан, бұдан әрі мемлекеттік мекеме деп аталатын, _____________ негізінде әрекет ететін _____________ атынан ____________________ мемлекеттік мекеме және бұдан әрі "Алушы" деп аталатын,_____________ берген 20__жылғы " " ______ №______ жеке куәлік негізінде әрекет ететін алушы __________________, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 20__ жылғы "__" _____ №___ қаулысымен бекітілген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органның жедел-тергеу бөлімшелерінің қызметкерлеріне тұрғын үй төлемінің мөлшерін есептеу, оларды тағайындау, қайта есептеу, жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата тұру және қайта бастау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) негізінде төмендегі туралы осы шартты (бұдан әрі – шарт) жасасты:
1. Шартта пайдаланылатын негізгі ұғымдар
1. Шартта мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұрғын үй төлемі – тұрғын үй төлемін алушыларға қызметтік тұрғынжай берудің орнына, сондай-ақ Заңның 13-1-тарауында көзделген жағдайда бюджет қаражаты есебінен арнайы ақшалай қамтамасыз ету түрінде төленетін өңірлер және отбасы құрамы бойынша сараланған ақша;
2) жеке арнайы шот – алушыға тұрғын үй төлемін есепке жатқызу және белгіленген мақсаттарға төлемді жүзеге асыру үшін банкте ашылатын ағымдағы банктік шот.
2. Шарттың нысанасы
2.1. Банк алушы анықтаманы (Қағидаларға 5-қосымша), мемлекеттік мекеме мен алушы қол қойған шартты және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық актілерінің талаптарына сәйкес ағымдағы шотты ашу үшін қажетті құжаттарды ұсынғаннан кейін алушының тұрғын үй төлемін алуы үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде ашылған мемлекеттік мекеменің тиісті шотынан алушыға теңгеде жеке арнайы шот (бұдан әрі – шот) ашады.
2.2. Мемлекеттік мекеме тұрғын үй төлемі ретінде көзделген ақшаны алушының банкте ашылған шотына аударады.

Сноска. Приложение 8 – в редакции постановления Правительства РК от 02.09.2022 № 640 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Договор о жилищных выплатах
____________________________________ банк, именуемый в дальнейшем "банк", в лице ____________________________, действующего на основании ___________________, государственное учреждение "________________________", именуемое в дальнейшем "государственное учреждение", в лице ____________________, действующего на основании _____________________, и получатель ______________, именуемый в дальнейшем "получатель", действующий на основании удостоверения личности от "__" ______ 20 ___ года № ______, выданного ___________, далее совместно именуемые "Стороны", на основании Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" (далее – Закон) и Правил исчисления размера, назначения, перерасчета, осуществления, прекращения, приостановления и возобновления жилищных выплат сотрудникам оперативно-следственных подразделений уполномоченного органа по противодействию коррупции, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от "__" _______ 20__ года №___ (далее – Правила), заключили настоящий договор (далее – договор) о нижеследующем:
1. Основные понятия, используемые в договоре
1. В договоре используются следующие основные понятия:
1) жилищные выплаты – дифференцированные по регионам и составу семьи деньги, выплачиваемые в виде специального денежного обеспечения получателям жилищных выплат за счет бюджетных средств взамен предоставления служебного жилища, а также в случаях, предусмотренных главой 13-1 Закона;
2) личный специальный счет – текущий банковский счет, открываемый получателю в банке для зачисления жилищных выплат и осуществления платежей на установленные цели.
2. Предмет договора
2.1. Банк после представления получателем справки (приложение 5 к Правилам), договора, подписанного государственным учреждением и получателем, и документов, необходимых для открытия текущего счета в соответствии с требованиями нормативных правовых актов Национального Банка Республики Казахстан, открывает получателю личный специальный счет в тенге (далее – счет) для получения получателем жилищных выплат с соответствующего счета государственного учреждения, открытого в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан.
2.2. Государственное учреждение перечисляет деньги, предусмотренные в качестве жилищных выплат, на счет получателя, открытый в банке.

2.3. Алушы тұрғын үй төлемін Заңның 101-5-бабында көзделген мақсаттарда пайдаланады.
2.4. Банк алушының шотынан тұрғын үй төлемдерін аударуды оның нұсқауы негізінде жүзеге асырады. Төлем құжатында Заңның 101-5-бабында көзделген пайдалану мақсаттары көрсетіледі.
2.5. Шот ашуды, жабуды, жүргізуді, сондай-ақ шот бойынша операциялар жүргізуді банк, мемлекеттік мекеме және алушы "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына, "Клиенттердің банктік шоттарын ашу, жүргізу және жабу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 207 қаулысына, Қағидаларға, банктің ішкі құжаттарына және шартқа сәйкес жүзеге асырады.
3. Шотты жүргізу
3.1. Банк шот бойынша мынадай операцияларды жүзеге асырады және оған қызмет көрсетуге байланысты банк қызметтерін көрсетеді:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшесінде ашылған мемлекеттік мекеменің тиісті шотынан қолма-қол ақшасыз жолмен келіп түсетін тұрғын үй төлемін теңгеде шотқа есепке жатқызады;
2) осы шарттың 2.4-тармағына сәйкес шоттан ақша аударымын жүзеге асырады;
3) осы шарттың 9-бөлімінде белгіленген тәртіпке сәйкес шот бойынша операцияларды тоқтата тұруды жүргізеді;
4) алушының жазбаша келісімімен мемлекеттік мекемеге оның талап етуі бойынша, сондай-ақ алушыға шотта қалған ақша туралы және/немесе ақшаның шот бойынша қозғалысы туралы анықтама береді;
5) осы шарттың 9-бөлімінде белгіленген тәртіпке сәйкес мемлекеттік мекеме қате аударған ақшаны шоттан қайтарады.
Банк осы тармақта көрсетілмеген операцияларды шот бойынша жүргізбейді.
3.2. Банк шоттан қолма-қол ақша бермейді.
3.3. Осы шарттың 9-бөлімінде белгіленген тәртіпке сәйкес мемлекеттік мекеме қате аударған ақшаны шоттан қайтару кезіндегі комиссияға жұмсалатын шығынды қоспағанда, шот ашу, оған қызмет көрсету және ол бойынша жүргізілетін операциялар үшін комиссияны алушы төлем күні қолданыста болған банктің тарифіне сәйкес банк кассасына төлеу арқылы дербес төлейді. Мұндай жағдайда мемлекеттік мекеме қате аударған ақшаны шоттан қайтару кезіндегі комиссияға жұмсалатын шығын мемлекеттік мекеме есебінен банктің ағымдағы шотына аудару арқылы жүргізіледі.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
4.1. Мемлекеттік мекеме Қағидаларға және осы шартқа сәйкес алушының шотына тұрғын үй төлемін аударуға міндеттенеді.
4.2. Мемлекеттік мекеме қате аударылған тұрғын үй төлемін осы шарттың 9-бөлімінде белгіленген тәртіппен кері қайтарып алуға міндетті.

2.3. Получатель использует жилищные выплаты в целях, предусмотренных статьей 101-5 Закона.
2.4. Банк осуществляет перевод жилищных выплат со счета получателя на основании его указания. В платежном документе указываются цели их использования, предусмотренные статьей 101-5 Закона.
2.5. Открытие, закрытие, ведение счета, а также проведение операций по счету осуществляются банком, государственным учреждением и получателем в соответствии с Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах", постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 207 "Об утверждении Правил открытия, ведения и закрытия банковских счетов клиентов", Правилами, внутренними документами банка и договором.
3. Ведение счета
3.1. Банк осуществляет следующие операции по счету и оказывает банковские услуги, связанные с его обслуживанием:
1) зачисляет на счет жилищные выплаты в тенге, поступающие безналичным путем с соответствующего счета государственного учреждения, открытого в территориальном подразделении казначейства Министерства финансов Республики Казахстан;
2) осуществляет переводы денег со счета согласно пункту 2.4 настоящего договора;
3) производит приостановление операций по счету в соответствии с порядком, установленным разделом 9 настоящего договора;
4) выдает государственному учреждению по его требованию с письменного согласия получателя, а также получателю справки об остатке денег на счете и/или движении денег по счету;
5) производит возврат ошибочно перечисленных государственным учреждением денег со счета в соответствии с порядком, установленным разделом 9 настоящего договора.
Операции, не указанные в настоящем пункте, банком по счету не проводятся.
3.2. Банк не выдает наличные деньги со счета.
3.3. Комиссии за открытие, обслуживание счета и проводимые по нему операции оплачиваются получателем самостоятельно путем оплаты в кассу банка согласно тарифам банка, действующим на дату оплаты, за исключением затрат на комиссии при возврате ошибочно перечисленных государственным учреждением денег со счета в соответствии с порядком, установленным разделом 9 настоящего договора. В таком случае затраты на комиссии при возврате ошибочно перечисленных государственным учреждением денег со счета производятся за счет государственного учреждения путем перечисления на текущий счет банка.
4. Права и обязанности сторон
4.1. Государственное учреждение обязуется перечислять жилищные выплаты на счет получателя в соответствии с Правилами и настоящим договором.
4.2. Государственное учреждение обязано отозвать ошибочно перечисленные жилищные выплаты в порядке, установленном разделом 9 настоящего договора.

4.3. Алушы:
1) тұрғын үй төлемдерін Заңның 101-5-бабында көзделген мақсаттарға бағыттауға;
2) мемлекеттік мекемені отбасы құрамы өзгерген кезде бұл туралы азаматтық хал актілері тіркелген және заңнамада белгіленген тәртіппен тиісті куәлікті алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, бала кезінен мүгедектігі бар адамды (мүгедектігі бар адамдарды) қоспағанда, балалардың кәмелеттік жасқа толған күнінен бастап хабардар етуге;
3) мемлекеттік мекемені тұрғынжайға мұқтаж мәртебесінен айырылған, сондай-ақ Заңның 101-5-бабының 1), 3), 4), 5) және 7) тармақшаларында көзделген мақсаттарда, сондай-ақ кейіннен сатып алатын тұрғынжайды жалға алу ақысын төлеу үшін жасалған шарт бойынша міндеттемелерді орындаған кезде бұл туралы тұрғынжайға мұқтаж мәртебесінен айырылған және осы міндеттемелер орындалған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде хабардар етуге;
4) шоттан ақша алушымен шарт бұзылған жағдайда мақсатына қарай пайдаланылмаған ақшаны шотқа қайтару бойынша шаралар қабылдауға міндетті.
4.4. Алушы:
1) шотта пайдаланылмаған тұрғын үй төлемінің сомасын жинақтауға;
2) қайда қызмет өткеретініне қарамастан, Қазақстан Республикасының кез келген өңірінде тұрғын үй төлемін мақсаты бойынша пайдалануға;
3) мемлекеттік мекеменің және банктің келісімімен тұрғын үй төлемінің пайдаланылмаған сомасын осы шартқа қосымша келісім жасасу арқылы бір банктен басқасына аударуға құқылы.
4.5. Банк алушының операцияларының жария болмауына кепілдік береді.
4.6. Банкке алушы өз деректемелерінің (жеке басын куәландыратын құжаттарының деректері, ЖСН, тұратын мекенжайы, телефон нөмірі, e-mail электрондық мекенжайы, факс нөмірі және банкке берілген құжаттарда қамтылатын басқа да мәліметтер) өзгергені туралы өзгерген кезден бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей жазбаша хабарлауға міндеттенеді.
5. Есеп айырысу тәртібі
5.1. Тұрғынжайға мұқтаж деп танылған әрбір алушы тұрғын үй төлеміне арналған шотты өзі ашады және оған қызмет көрсетеді.
6. Дауларды шешу тәртібі
6.1. Осы шарт бойынша тараптар арасында туындаған даудың барлығы келіссөздер арқылы 10 (он) жұмыс күні ішінде шешіледі.
6.2. Тараптар келіссөздер жүргізу арқылы келісімге келмеген кезде дау мүдделі Тараптың бастамасымен Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген сот тәртібінде қаралады.
7. Қосымша шарттар
7.1. Шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар олар жазбаша түрде жасалған және Тараптар қол қойған жағдайда жарамды.
7.2. Осы шарт Тараптардың келісімімен ғана бұзылуы мүмкін.

4.3. Получатель обязан:
1) направить жилищные выплаты на цели, предусмотренные статьей 101-5 Закона;
2) при изменении состава семьи уведомить об этом государственное учреждение в срок не более 10 (десять) рабочих дней со дня регистрации актов гражданского состояния и получения соответствующего свидетельства в порядке, установленном законодательством, а также со дня достижения совершеннолетнего возраста детей, за исключением лица с инвалидностью (лиц с инвалидностью) с детства;
3) при утрате статуса нуждающегося в жилище, а также исполнении обязательств по договору, заключенному в целях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5) и 7) статьи 101-5 Закона, а также для оплаты аренды жилища с последующим выкупом, уведомить об этом государственное учреждение в срок не более 10 (десять) рабочих дней со дня утраты статуса нуждающегося в жилище и исполнения данных обязательств;
4) принять меры по возврату неиспользованных денег по назначению на счет в случае расторжения им договора с получателем денег со счета.
4.4. Получатель вправе:
1) накапливать на счете суммы неиспользованных жилищных выплат;
2) использовать жилищные выплаты по их назначению в любом регионе Республики Казахстан, независимо от того, где проходит службу;
3) с согласия государственного учреждения и банка переводить неиспользованные суммы жилищных выплат из одного банка в другой путем заключения дополнительного соглашения к настоящему договору.
4.5. Банк гарантирует тайну по операциям получателя.
4.6. Получатель обязуется письменно уведомлять банк об изменении своих реквизитов (данные документов, удостоверяющие личность, ИИН, адрес проживания, номер телефона, электронный адрес e-mail, номер факса и другие сведения, содержащиеся в направленных банку документах) не позднее 5 (пять) рабочих дней с момента их изменения.
5. Порядок расчетов
5.1. Счет для жилищных выплат открывается и обслуживается самостоятельно каждым получателем, признанным нуждающимся в жилище.
6. Порядок разрешения споров
6.1. Все споры, возникшие между сторонами по настоящему договору, разрешаются посредством переговоров в течение 10 (десять) рабочих дней.
6.2. При недостижении Сторонами согласия путем переговоров споры по инициативе заинтересованной Стороны рассматриваются в судебном порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Дополнительные условия
7.1. Любые изменения и дополнения к договору действительны при условии, что они совершены в письменной форме и подписаны Сторонами.
7.2. Настоящий договор может быть расторгнут только по соглашению Сторон.

7.3. Осы шарт Заңның 101-4-бабының 2-тармағында көзделген жағдайда мемлекеттік мекеменің бастамасы бойынша бұзылуы мүмкін.
7.4. Осы шарт заңдық күші бірдей, әрбір Тарапқа бір-бірден үш данада жасалды.
7.5. Осы шарт оған Тараптар қол қойған кезден бастап күшіне енеді.
7.6. Осы шарттың талаптары құпия болып табылады.
8. Тараптардың жауапкершілігі. Жауапкершілікті болғызбау
8.1. Тараптар осы шарт бойынша өздеріне алған міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін, сондай-ақ Тараптардың келісімінсіз мәліметтерді жария еткені үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауаптылықта болады.
8.2. Кез келген жағдайда шарттың талаптары бұзылған кезде банктің жауапкершілігі банктің заңсыз әрекетімен/әрекетсіздігімен алушыға келтірілген нақты залал мөлшерімен шектеледі.
8.3. Алушы шот бойынша үзіндіде көрсетілген шот бойынша операцияны даулау туралы өтінішті мұндай операцияны жүргізу фактісі туралы өзіне белгілі болған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде беруге құқылы.
9. Тұрғын үй төлемі бойынша төлемді аудару кезінде қателер анықталған жағдайда алушының, мемлекеттік мекеменің және банктің іс-қимыл тәртібі
9.1. Алушы тұрғын үй төлемінің сомасы туралы мәліметтерді алған кезде шотта төленген тұрғын үй төлемінің жекелеген сомасының болмауын анықтағаннан кейін мемлекеттік мекеменің басшысына қатенің (заңсыз немесе артық аударылған және (немесе) аударылмаған тұрғын үй төлемінің) (бұдан әрі – қате аударылған) анықталғаны және тиісті мәліметтер алу және жіберілген қатені түзету шараларын қабылдау үшін оған кез келген уақыт үшін банкке тұрғын үй төлемін аудару туралы төлем құжаттарының көшірмесін және төлем құжаттарына қоса берілетін жеке тұлғалардың тізімдерінен жеке өзіне қатысты үзінді көшірмені беру туралы жазбаша өтініш жібереді.
9.2. Мемлекеттік мекеме қатені анықтаған немесе ол алушының тұрғын үй төлемінің сомасын аудару кезінде жіберілген қатенің анықталғаны туралы жазбаша өтініш алған жағдайда қатені мемлекеттік мекеме тұрғын үй төлемінің кейінгі аударымын реттеу арқылы түзетеді. Тұрғын үй төлемін кейінгі аударуды реттеу арқылы қатені түзету мүмкін болмаған кезде мемлекеттік мекеме қате аударылған тұрғын үй төлемін қайтару туралы өтінішпен банкке жүгінеді. Қате аударылған тұрғын үй төлемін қайтару туралы өтінішке қате аударылған тұрғын үй төлемін алған алушының қате есепке жатқызылған сомасын оның шотынан есептен шығаруға келісетіні туралы өтініш қоса беріледі.

7.3. Настоящий договор может быть расторгнут по инициативе государственного учреждения в случаях, предусмотренных пунктом 2 статьи 101-4 Закона.
7.4. Настоящий договор составлен в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой из Сторон.
7.5. Настоящий договор вступает в силу с момента подписания его Сторонами.
7.6. Условия настоящего договора являются конфиденциальными.
8. Ответственность Сторон. Исключение ответственности
8.1. Стороны несут ответственность за неисполнение или ненадлежащее исполнение по настоящему договору взятых на себя обязательств в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также за разглашение сведений без согласия Сторон.
8.2. В любых случаях ответственность банка при нарушении условий договора ограничивается размером реального ущерба, причиненного получателю неправомерными действиями/бездействием банка.
8.3. Получатель вправе подать банку заявление об оспаривании операции по счету, отраженной в выписке по счету, в течение 30 (тридцать) календарных дней со дня, когда ему стало известно о факте проведения такой операции.
9. Порядок действий получателя, государственного учреждения и банка в случае обнаружения ошибок при перечислении платежей по жилищным выплатам
9.1. Получатель, обнаружив отсутствие отдельных сумм уплаченных жилищных выплат при получении сведений о суммах жилищных выплат на счете, направляет письменное заявление руководителю государственного учреждения об обнаружении ошибок (неправомерно или излишне перечисленных и (или) не перечисленных жилищных выплат) (далее – ошибочно перечисленных) и предоставлении ему копий платежных документов о перечислении жилищных выплат в банк за любое время и выписки из прилагаемых к платежным документам списков физических лиц, касающихся его персонально, для получения соответствующих сведений и принятия мер к исправлению допущенных ошибок.
9.2. В случае обнаружения государственным учреждением ошибок или получения им письменного заявления получателя об обнаружении ошибок, допущенных при перечислении сумм жилищных выплат, ошибки корректируются государственным учреждением путем регулирования последующих перечислений жилищных выплат. При невозможности корректировки ошибок путем регулирования последующих перечислений жилищных выплат государственное учреждение обращается в банк с заявлением о возврате ошибочно перечисленных жилищных выплат. К заявлению о возврате ошибочно перечисленных жилищных выплат прилагается заявление получателя, получившего ошибочно перечисленные жилищные выплаты, о согласии списания с его счета ошибочно зачисленных сумм.

9.3. Қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемінің сомасын қайтаруға арналған өтініште: мемлекеттік мекеменің атауы мен деректемелері (бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), банктік сәйкестендіру коды (БСК), жеке сәйкестендіру коды (ЖСК), қайтару себебі, қате жіберілген төлем құжаттарының деректемелері (№, күні және сомасы), сондай-ақ шотынан қайтару жүргізілетін алушының деректемелері және қайтарылуға тиіс жеке сома көрсетіледі. Өтінішке мемлекеттік мекеменің басшысы, қаржы бөлімшесінің бастығы (бас бухгалтер) қол қоюға және ол мөрмен расталуға тиіс.
9.4. Қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемін қайтаруға мемлекеттік мекеменің өтініші түскен кезде банк өтінішті алған күннен бастап он операциялық күн ішінде:
1) мемлекеттік мекеменің хатында көрсетілген қате тұрғын үй төлемінің түсу фактісін тексереді;
2) қате есеп жатқызылған тұрғын үй төлемінің расталған түсімі бойынша қайтарымның болмау фактісін тексереді;
3) банктің өз шотына қате түскен ақшаны есептен шығаруға бенефициар келісімінің болуын тексереді;
4) қате есепке жатқызылған тұрғын үй төлемін мемлекеттік мекемеге қайтаруды жүзеге асырады немесе себептерін негіздеп, мұндай қайтарудың мүмкін еместігі туралы хабарлайды.
9.5. Электрондық төлем тапсырмаларын ресімдеу кезінде мемлекеттік мекемеге қызмет көрсететін банк қателікке жол берген жағдайда банк жіберілген қатені "Төлемдер және төлем жүйелері туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес реттеу бойынша шаралар қабылдайды.
9.6. Алушының шотында қаражат болмаған жағдайда алушы мемлекеттік мекеме басшысының бұйрығы негізінде мемлекеттік мекеменің бюджеттік шотына кейіннен қалпына келтіру үшін мемлекеттік мекеменің кассасына заңсыз немесе артық аударылған тұрғын үй төлемін қалпына келтіреді.
Бұл ретте алушы заңсыз немесе артық аударылған тұрғын үй төлемін мемлекеттік мекеменің бюджеттік шотына қалпына келтіру үшін комиссияны төлем күні қолданыста болған банктің тарифіне сәйкес төлейді.
9.7. Алушы заңсыз немесе артық аударылған тұрғын үй төлемін қайтарудан бас тартқан немесе қасақана жалтарған жағдайда оны өтеу сот тәртібінде жүргізіледі.
10. Әртүрлі
10.1. Шоттың құқықтық режимі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында айқындалады.
10.2. Шарт оған сәйкес шот жабылғанға дейін қолданылады.
10.3. Шотты жабу Тараптардың келісімі бойынша жүргізіледі.
10.4. Алушы банктің мемлекеттік мекемеге шартта көзделген тәртіппен және шарттарда шот нөмірі, шот бойынша ақша қозғалысы, шотты жабу туралы ақпаратты және өзге де мәліметтерді беруіне келісімін береді.

9.3. В заявлении на возврат ошибочно зачисленных сумм жилищных выплат указываются: наименование и реквизиты государственного учреждения (бизнес-идентификационный номер (БИН), индивидуальный идентификационный номер (ИИН), банковский идентификационный код (БИК), индивидуальный идентификационный код (ИИК), причина возврата, реквизиты платежных документов, в которых были допущены ошибки (№, дата и сумма), а также реквизиты получателя, со счета которого производится возврат, и индивидуальные суммы, подлежащие возврату. Заявление должно быть подписано руководителем, начальником финансового подразделения государственного учреждения (главным бухгалтером) и заверено печатью.
9.4. При поступлении заявления государственного учреждения на возврат ошибочно зачисленных жилищных выплат банк в течение десяти операционных дней со дня получения заявления:
1) проверяет факт поступления ошибочных жилищных выплат, указанных в письме государственного учреждения;
2) проверяет факт отсутствия возвратов по подтвержденным поступлениям ошибочно зачисленных жилищных выплат;
3) проверяет наличие согласия бенефициара на списание банком ошибочно поступивших на его счет денег;
4) осуществляет возврат ошибочно зачисленных жилищных выплат государственному учреждению или сообщает о невозможности такого возврата с обоснованием причин.
9.5. В случае допущения ошибок банком, обслуживающим государственное учреждение, при оформлении электронных платежных поручений банк принимает меры по урегулированию допущенных ошибок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О платежах и платежных системах".
9.6. В случае отсутствия средств на счете получателя получатель восстанавливает неправомерно или излишне перечисленные жилищные выплаты в кассу государственного учреждения для последующего восстановления на бюджетный счет государственного учреждения на основании приказа руководителя государственного учреждения.
При этом комиссия для восстановления на бюджетный счет государственного учреждения неправомерно или излишне перечисленных жилищных выплат оплачивается получателем согласно тарифам банка, действующим на дату оплаты.
9.7. В случае отказа или умышленного уклонения получателя от возврата неправомерно или излишне перечисленных жилищных выплат возмещение производится в судебном порядке.
10. Разное
10.1. Правовой режим счета определяется действующим законодательством Республики Казахстан.
10.2. Договор действует до закрытия счета в соответствии с договором.
10.3. Закрытие счета производится по согласию Сторон.
10.4. Настоящим получатель дает свое согласие на представление банком государственному учреждению информации о номере счета, движении денег по счету, закрытии счета и иных сведений в порядке и на условиях, предусмотренных договором.

11. Шартты өзгерту тәртібі
11.1. Осы шартқа өзгерістер мен толықтырулар қосымша келісімге қол қою арқылы енгізіледі.
12. Форс-мажор
12.1. Тараптардың шарт бойынша міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамауы немесе тиісінше орындамауы осы шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына тікелей әсер еткен күтпеген мән-жағдайдың, атап айтқанда: орындауға тікелей әсер еткен қауіпті табиғи құбылыс, өрт, су тасқыны, жер сілкінісі, эпидемия, соғыс іс-қимылы салдарынан болса, мұндай орындамау үшін жауапкершіліктен босатылады.
13. Тараптардың орналасқан жері мен төлем деректемелері
Мемлекеттік мекеме:
_______________________
(толық атауы)
________________________
(мекенжайы)
________________________
(телефон)
________________________
(аты-жөні, тегі)
________________________
(қолы)
20__ жылғы "__" _____
М.О.
Банк:
________________________
(толық атауы)
________________________
(мекенжайы)
________________________
(телефон)
________________________
(аты-жөні, тегі)
________________________
(қолы)
20__ жылғы "__" _____
М.О.
Алушы:
_________________________
_________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
_________________________
(ЖСН)
_________________________
(мекенжайы)
_________________________
(телефон)
_________________________
(қолы)
20__ жылғы "__" _____
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
9-қосымша
Қызметкерлердің тұрғын үй төлемдері және жеке арнайы шоттары туралы шарттарды тіркеу журналы
Р/с № Тіркеу күні Тұрғын үй төлемдерін алушы қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Тұрғын үй төлемдері туралы шарт
Банктің атауы
Қызметкердің жеке арнайы шотының нөмірі
күні
1 2 3 4 5 6 7
20 ___ жылғы "___" __________ _____________________________ (қала, ауыл)
Ескертпе: Қызметкерлердің тұрғын үй төлемдерін және жеке арнайы шоттары туралы шарттарды тіркеу журналын мемлекеттік мекеменің қаржы бөлімшесі толтырады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
10-қосымша
Тұрғын үй төлемдерін алушының № _________ талдамалық есепке алу карточкасы
ЖСН _______________________
Жеке арнайы шоттың нөмірі
___________________________
Банктің атауы________________
___________________________
______________________________________________________________________
(қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
тұрғын үй комиссиясының 20__ жылғы "__" ________ №__________ хаттамасымен және _________________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің бірінші басшысы, күні, бұйрық нөмірі)
бұйрығымен:

11. Порядок изменения договора
11.1. Изменения и дополнения в настоящий договор вносятся путем подписания дополнительного соглашения.
12. Форс-мажор
12.1. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное невыполнение или ненадлежащее выполнение обязательств по договору, если это неисполнение явилось следствием непредвиденных обстоятельств, а именно опасные природные явления, пожар, наводнение, землетрясение, эпидемия, военные действия, которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по настоящему договору.
13. Местонахождение и платежные реквизиты Сторон
Государственное учреждение:
________________________
(полное наименование)
________________________
(адрес)
________________________
(телефон)
________________________
(фамилия, инициалы)
________________________
(подпись)
"__" _______ 20 __ года
М.П.
Банк:
________________________
(полное наименование)
________________________
(адрес)
________________________
(телефон)
________________________
(фамилия, инициалы)
________________________
(подпись)
"__" _______ 20 __ года
М.П.
Получатель:
________________________
________________________
(фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
________________________
(ИИН)
________________________
(адрес)
________________________
(телефон)
________________________
(подпись)
"__" _______ 20 __ года
Приложение 9
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Журнал регистрации договоров о жилищных выплатах и личных специальных счетов сотрудников
№ п/п
Дата регистрации
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника – получателя жилищных выплат
Договор о жилищных выплатах
Наименование банка
Номер личного специального счета сотрудника
дата
1
2
3
4
5
6
7
"___" __________ 20 ___ года _____________________________ (город, село)
Примечание: Журнал регистрации договоров о жилищных выплатах и личных специальных счетов сотрудников заполняется финансовым подразделением государственного учреждения.
Приложение 10
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Карточка аналитического учета получателя жилищных выплат № ______
ИИН _______________________
Номер личного специального счета
____________________________
Наименование банка
____________________________
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) сотрудника) протоколом жилищной
комиссии от "___" _____________ 20 ___ года № ______ и приказом
__________________________________________________________:
(руководителя государственного учреждения, дата, номер приказа)

1) 20_____ жылғы "___" ____________ бастап тұрғынжайға мұқтаж деп танылды;
2) ағымдағы тұрғын үй төлемдері ________________ теңгені құрайды;
(сома)
келесі беті
Р/с№ Кезең Басындағы сальдо (теңгемен) Бір айда есепке жазылды (теңгемен) Аударылды Соңындағы сальдо
Сома (теңгемен) төлем құжатының нөмірі, күні төлем құжатының сомасы
1 2 2 3 4 5 6 7
1
Қаңтар
2
Ақпан
3
Наурыз
4
Сәуір
5
Мамыр
6
Маусым
7
Шілде
8
Тамыз
9
Қыркүйек
10
Қазан
11
Қараша
12
Желтоқсан
Жиыны
0
0
х
х
Мемлекеттік мекеменің басшысы ____________ ______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Қаржы бөлімшесінің басшысы ____________ ______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
Кадр қызметінің басшысы ____________ ______________________
(қолы) (тегі, аты-жөні)
20 ___ жылғы "___" __________
Ескертпе: тұрғын үй төлемдерін алушының талдамалық есепке алу карточкасын мемлекеттік мекеменің қаржы бөлімшесі толтырады.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
11-қосымша
Мемлекеттік мекеменің тұрғын үй төлемдерінің қате аударылған сомаларын қайтару туралы өтініші
1. Тұрғын үй төлемдерін төлеушінің деректемелері
1.1 ________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің атауы)
1.2. БСН ___________________________________________________
1.3. БИК____________________________________________________
1.4. ЖСК___________________________________________________
2. Қате аударылған төлем тапсырмасының деректемелері
2.1. № ______________________________________________________
2.2. 20____ жылғы "___" _____________ № ______________________
2.3 Төлем тапсырмасының жалпы сомасы________________________
3. Тұрғын үй төлемдерін алушы қызметкердің деректемелері
3.1 Тегі _____________________________________________________
3.2 Аты _____________________________________________________
3.3 Әкесінің аты (бар болса) ___________________________________
3.4 Туған күні _______________________________________________
3.5 ЖСН ____________________________________________________
3.6 Жеке арнайы шотының нөмірі ______________________________
3.7 Тұрғын үй төлемдерін алушының төлем сомасы _______________
3.8 Қайтарылуға тиіс сома _____________________________________
4. Қайтару себебі _____________________________________________
____________________________________________________________
(қайтаруды талап ететін себеп көрсетілсін, мысалы, қызметкер жұмыстан шығарылды, механикалық қате, банктің қатесі және т.б..)
Қайтаруды мынадай деректемелер бойынша жүргізуді сұраймыз:
Мемлекеттік мекеме _________________________________________
БСН _______________________________________________________
БИК _______________________________________________________
ЖСК ______________________________________________________

1) признан нуждающимся в жилище с "___" ____________ 20 __ года;
2) текущие жилищные выплаты составляют ___________________ тенге; (сумма)
Оборотная сторона
№ п/п
Период
Сальдо на начало
(в тенге)
Начислено за месяц (в тенге)
Перечислено
Сальдо на конец
сумма (в тенге)
номер, дата платежного документа
сумма платежного документа
1
2
2
3
4
5
6
7
1
Январь
2
Февраль
3
Март
4
Апрель
5
Май
6
Июнь
7
Июль
8
Август
9
Сентябрь
10
Октябрь
11
Ноябрь
12
Декабрь
Итого
0
0
х
х
Руководитель государственного учреждения _________ ______________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Руководитель финансового подразделения _________ ______________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
Руководитель кадровой службы _________ ______________________
(подпись) (фамилия, инициалы)
"__" _________ 20 ___ года
Примечание: карточка аналитического учета получателя жилищных выплат заполняется финансовым подразделением государственного учреждения.
Приложение 11
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Заявление государственного учреждения на возврат ошибочно перечисленных сумм жилищных выплат
1. Реквизиты плательщика жилищных выплат
1.1 ______________________________________________________________________
(наименование государственного учреждения)
1.2. БИН _________________________________________________________________
1.3. БИК_________________________________________________________________
1.4. ИИК_________________________________________________________________
2. Реквизиты платежного поручения, в котором были допущены ошибки
2.1. № __________________________________________________________________
2.2. Дата "__" ______________ 20 ____ года
2.3 Общая сумма платежного поручения _____________________________________
3. Реквизиты сотрудника-получателя жилищных выплат
3.1 Фамилия _____________________________________________________________
3.2 Имя _________________________________________________________________
3.3 Отчество (при его наличии) _____________________________________________
3.4 Дата рождения _______________________________________________________
3.5 ИИН _________________________________________________________________
3.6 Номер личного специального счета ______________________________________
3.7 Сумма платежа получателя жилищных выплат _____________________________
3.8 Сумма, подлежащая возврату ___________________________________________
4. Причина возврата ______________________________________________________
(указать причину, по которой требуется возврат, к примеру, сотрудник уволен,
механическая ошибка, ошибка банка и т.д.)
Возврат просим произвести по следующим реквизитам:
Государственное учреждение _______________________________________________
БИН _____________________________________________________________________
БИК _____________________________________________________________________
ИИК _____________________________________________________________________

5. Мемлекеттік мекеменің басшысы_____________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
6. Қаржы бөлімшесінің басшысы________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы)
7. Бас бухгалтер______________________________________________
(тегі, аты-жөні, қолы) М.О.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл жөніндегі уәкілетті
органның жедел-тергеу
бөлімшелерінің қызметкерлеріне
тұрғын үй төлемдерінің
мөлшерін есептеу, оларды
тағайындау, қайта есептеу,
жүзеге асыру, тоқтату, тоқтата
тұру және қайта бастау
қағидаларына
12-қосымша
Тұрғын үй төлемдерін алушының жеке арнайы шотынан қате есептелген сомаларды есептен шығаруға келісімі туралы өтініш
Мен, ________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні)
ЖСН_____________________________ __________ менің жеке арнайы шотыма
_____________________________________________ көлемінде (сома жазбаша)
(қате есептелген тұрғын үй төлемдерін бірнеше төлем тапсырмалары бойынша қайтару қажет болған жағдайда әр төлем тапсырмасына қайтарылуы тиіс сомалар бөлек көрсетіледі) қате аударылған тұрғын үй төлемдерін қайтаруға келісім беремін.

5. Руководитель государственного учреждения ___________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
6. Руководитель финансового подразделения ___________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
7. Главный бухгалтер _______________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись) М.П.
Приложение 12
к Правилам исчисления размера,
назначения, перерасчета,
осуществления, прекращения,
приостановления и
возобновления жилищных
выплат сотрудникам
оперативно-следственных
подразделений
уполномоченного органа по
противодействию коррупции
Заявление в банк получателя жилищных выплат о согласии списания с его личного специального счета ошибочно зачисленных сумм
Я, _____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата рождения)
ИИН _______________________ настоящим даю согласие на возврат ошибочно
зачисленных жилищных выплат на мой личный специальный счет в сумме (-ах)
______________________________________________________________
_______________________________________________________________.
(сумма прописью)
(В случае необходимости возврата ошибочно зачисленных сумм жилищных выплат
по нескольким платежным поручениям, суммы, подлежащие возврату, указываются
отдельно на каждое платежное поручение)