Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2021 жылға арналған жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 910 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2021 жылға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмысын үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне жүктелсін.
3. Жоспарда көзделген заң жобаларын әзірлеуші мемлекеттік органдар Жоспардың 16 және 17-тармақтарында көзделген заң жобаларын қоспағанда, заң жобаларын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне Жоспарда белгіленген айдың 1-күнінен кешіктірмей және Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспарда белгіленген айдың 1-күнінен кешіктірмей ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 910 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің заң жобалау жұмыстарының 2021 жылға арналған жоспары

О Плане законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2021 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 910.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2021 год (далее – План).
2. Координацию законопроектной работы Правительства Республики Казахстан и контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Государственным органам-разработчикам законопроектов, предусмотренных Планом, представлять законопроекты в Министерство юстиции Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, и Правительство Республики Казахстан не позднее 1 числа месяца, определенного Планом, за исключением законопроектов, предусмотренных пунктами 16 и 17 Плана.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 910
План законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на 2021 год

Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 09.04.2021 № 228; 03.07.2021 № 465; 07.09.2021 № 617; 30.09.2021 № 696 қаулыларымен.
Р/с
Заң жобасының атауы Әзірлеуші мемлекеттік орган Ұсыну мерзімі Заң жобаларын сапалы әзірлеу және уақтылы енгізу үшін жауапты тұлға
Әділетмині
Үкімет
Парламент
1
2
3
4
5
6
7
1.
Семей ядролық қауіпсіздік аймағы туралы
ЭМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
Қ.Б. Рахимов
2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Семей ядролық қауіпсіздік аймағы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
Қ.Б. Рахимов
3.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
Е.А. Алпысов
4.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сайлау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҰЭМ
қаңтар
қаңтар
наурыз
Е.А. Алпысов
5.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандыру нарығын және бағалы қағаздар нарығын реттеу мен дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ҚНРДА
(келісу бойынша)
қаңтар
ақпан
сәуір
М.Ж. Хаджиева
6.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.04.2021 № 228 қаулысымен.
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 09.04.2021 № 228 қаулысымен.
8.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биржалық сауданы дамыту және жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СИМ
ақпан
наурыз
маусым
Е.Қ. Қазанбаев
9.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне көлік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ИИДМ
наурыз
сәуір
маусым
Б.С. Қамалиев
10.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне жер қатынастарын дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АШМ
наурыз
сәуір
маусым
Р.Ж. Құрманов
11.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
СҚА
(келісу бойынша)
наурыз
сәуір
маусым
О.А. Бектенов
12.
Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздігі туралы
ДСМ
наурыз
сәуір
маусым
Е.А. Қиясов
13.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне биологиялық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ДСМ
наурыз
сәуір
маусым
Е.А. Қиясов
13-1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 03.07.2021 № 465 қаулысымен.
13-2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 03.07.2021 № 465 қаулысымен.
14.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметінің өту тәртібін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП
(келісу бойынша)
наурыз
мамыр
шілде
М.М. Ахметжанов
15.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау органдары, прокуратура жəне сот арасында өкілеттіктерді жəне жауапкершілік аймақтарының аражігін ажыра отырып, үш буынды модельді енгізу мəселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП
(келісу бойынша)
маусым
тамыз
қазан
М.М. Ахметжанов
16.
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2022 – 2024 жылдарға арналған кепілдендірілген трансферт туралы
ҰЭМ
шілде
тамыз
тамыз
А.К. Әмрин
17.
2022 – 2024 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
Қаржымині
тамыз
тамыз
тамыз
Т.М. Савельева
18.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне волонтерлік қызмет, қайырымдылық, мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс және үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АҚДМ
мамыр
шілде
қыркүйек
Б.А. Тілепов
19.

Сноска. План с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 09.04.2021 № 228; от 03.07.2021 № 465; от 07.09.2021 № 617; от 30.09.2021 № 696.
п/п
Наименование законопроекта Государственный орган-разработчик Срок представления Лицо,
ответственное за качественную разработку и своевременное внесение законопроектов
Минюст Правительство Парламент
1 2 3 4 5 6 7
1.
О Семипалатинской зоне ядерной безопасности
МЭ
январь
январь
март
Рахимов К.Б.
2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Семипалатинской зоны ядерной безопасности
МЭ
январь
январь
март
Рахимов К.Б.
3.
О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан"
МНЭ
январь
январь
март
Алпысов Е.А.
4.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам выборов
МНЭ
январь
январь
март
Алпысов Е.А.
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и развития страхового рынка и рынка ценных бумаг
АРРФР
(по согласованию)
январь
февраль
апрель
Хаджиева М.Ж.
6.
Исключена постановлением Правительства РК от 09.04.2021 № 228.
7.
Исключена постановлением Правительства РК от 09.04.2021 № 228.
8.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития и совершенствования биржевой торговли
МТИ
февраль
март
июнь
Казанбаев Е.К.
9.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам транспорта
МИИР
март
апрель
июнь
Камалиев Б.С.
10.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам развития земельных отношений
МСХ
март
апрель
июнь
Курманов Р.Ж.
11.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия коррупции
АПК
(по согласованию)
март
апрель
июнь
Бектенов О.А.
12.
О биологической безопасности Республики Казахстан
МЗ
март
апрель
июнь
Киясов Е.А.
13.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам биологической безопасности
МЗ
март
апрель
июнь
Киясов Е.А.
13-1.
Исключена постановлением Правительства РК от 03.07.2021 № 465.
13-2.
Исключена постановлением Правительства РК от 03.07.2021 № 465.
14.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования порядка прохождения правоохранительной службы
ГП
(по согласованию)
март
май
июль
Ахметжанов М.М.
15.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам внедрения трехзвенной модели с разграничением полномочий и зон ответственности между правоохранительными органами, прокуратурой и судом
ГП
(по согласованию)
июнь
август
октябрь
Ахметжанов М.М.
16.
О гарантированном трансферте из Национального фонда Республики Казахстан на 2022 – 2024 годы
МНЭ
июль
август
август
Амрин А.К.
17.
О республиканском бюджете на 2022 – 2024 годы
МФ
август
август
август
Савельева Т.М.
18.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам волонтерской деятельности, благотворительности, государственного социального заказа и грантов для неправительственных организаций
МИОР
май
июль
сентябрь
Тлепов Б.А.
19.

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.09.2021 № 696 қаулысымен.
20.
Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы
ЦДИАӨМ
маусым
шілде
қыркүйек
Ә.М. Ахметжанов
21.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне геодезия, картография және кеңістіктік деректер мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЦДИАӨМ
маусым
шілде
қыркүйек
Ә.М. Ахметжанов
21-1.
Қоғамдық бақылау туралы
АҚДМ
тамыз
қыркүйек
қазан
Б.А. Тілепов
21-2.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық бақылау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АҚДМ
тамыз
қыркүйек
қазан
Б.А. Тілепов
21-3.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне инновацияларды ынталандыру, цифрландыруды және ақпараттық қауіпсіздікті дамыту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЦДИАӨМ
маусым
шілде
қараша
А.С.
Жамбакин
22.
Әскери полиция органдары туралы
Қорғанысмині
шілде
қыркүйек
қараша
М.К. Бектанов
23.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әскери полиция органдарының мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қорғанысмині
шілде
қыркүйек
қараша
М.К. Бектанов
24.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік жастар саясаты мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
АҚДМ
тамыз
қазан
желтоқсан
А.Р. Оралов
25.
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кинематография және мәдениет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
МСМ
тамыз
қазан
желтоқсан
Н.М. Дәуешов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
СҚА – Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі

Исключен постановлением Правительства РК от 30.09.2021 № 696.
20.
О геодезии, картографии и пространственных данных
МЦРИАП
июнь
июль
сентябрь
Ахметжанов А.М.
21.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам геодезии, картографии и пространственных данных
МЦРИАП
июнь
июль
сентябрь
Ахметжанов А.М.
21-1.
Об общественном контроле
МИОР
август
сентябрь
октябрь
Тлепов Б.А.
21-2.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам общественного контроля
МИОР
август
сентябрь
октябрь
Тлепов Б.А.
21-3.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам стимулирования инноваций, развития цифровизации и информационной безопасности
МЦРИАП
июнь
июль
ноябрь
Жамбакин А.С.
22.
Об органах военной полиции
МО
июль
сентябрь
ноябрь
Бектанов М.К.
23.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам органов военной полиции
МО
июль
сентябрь
ноябрь
Бектанов М.К.
24.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной молодежной политики
МИОР
август
октябрь
декабрь
Оралов А.Р.
25.
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам кинематографии и культуры
МКС
август
октябрь
декабрь
Дауешов Н.М.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АПК – Агентство по противодействию коррупции Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан