Қазақстан Республикасы Үкіметінің Адам саудасына байланысты қылмыстардың профилактикасы, алдын алу және оларға қарсы күрес жөнiндегi 2021 – 2023 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 24 ақпандағы № 94 қаулысы.
Адам саудасына байланысты қылмыстардың профилактикасы, алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі жұмысты қамтамасыз ету және үйлестіру мақсатында, сондай-ақ Біріккен Ұлттар Ұйымының Трансұлттық ұйымдасқан қылмысқа қарсы конвенциясын толықтыратын Адамдарды, әсіресе, әйелдер мен балалар саудасының алдын алу мен жолын кесу және ол үшін жазалау туралы хаттамаға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің Адам саудасына байланысты қылмыстардың профилактикасы, алдын алу және оларға қарсы күрес жөніндегі 2021 – 2023 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері бір ай мерзімде Адам саудасына байланысты қылмыстардың профилактикасы, алдын алу және оларға қарсы күрес жөнiндегi 2021 – 2023 жылдарға арналған өңірлік жоспарларды әзірлесін және бекітсін.
3. Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдар, ұйымдар (келісу бойынша), облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері:
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың уақтылы іске асырылуын қамтамасыз етсін;
2) жыл сайын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігіне 2022 жылғы 20 қаңтардан кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне 2023 – 2024 жылдардағы 20 қаңтардан кешіктірмей Жоспарда көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы ақпарат берсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігі 2022 жылы, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі 2023 – 2024 жылдары Қазақстан Республикасының Үкіметіне жыл сайын, 10 ақпаннан кешіктірмей Жоспардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 24 ақпандағы
№ 94 қаулысымен
бекітілген

Об утверждении Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2021 – 2023 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2021 года № 94.
В целях обеспечения и координации работы по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, а также в соответствии с Протоколом о предупреждении и пресечении торговли людьми, особенно женщинами и детьми, и наказании за нее, дополняющим Конвенцию Организации Объединенных Наций против транснациональной организованной преступности, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий Правительства Республики Казахстан по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2021 – 2023 годы (далее – План).
2. Акимам областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента в месячный срок разработать и утвердить региональные планы по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2021 – 2023 годы.
3. Центральным исполнительным и иным государственным органам, организациям (по согласованию), акимам областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента:
1) обеспечить своевременную реализацию мероприятий, предусмотренных Планом;
2) ежегодно, не позднее 20 января 2022 года, представлять в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, не позднее 20 января 2023 – 2024 годов, Министерство внутренних дел Республики Казахстан информацию о выполнении мероприятий, предусмотренных Планом.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в 2022 году, Министерству внутренних дел Республики Казахстан в 2023-2024 годах представлять в Правительство Республики Казахстан ежегодно, не позднее 10 февраля, сводную информацию о выполнении Плана.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 февраля 2020 года № 94
План мероприятий

Қазақстан Республикасы Үкіметінің Адам саудасына байланысты қылмыстардың профилактикасы, алдын алу және оларға қарсы күрес жөнiндегi 2021 – 2023 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 17.03.2023 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Р/с№ Іс-шара Аяқталу нысаны Орындау үшін жауаптылар Орындау мерзімі Болжанатын шығыстар
(мың теңге)
Қаржы-ландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7

Правительства Республики Казахстан по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2021 – 2023 годы
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 17.03.2023 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п Мероприятие Форма
завершения
Ответственные за исполнение Срок исполнения Предполагаемые расходы (тыс. тенге) Источники
финансирования
1 2 3 4 5 6 7

1. Адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі ұйымдастырушылық-практикалық іс-шаралар
1
ВАК жұмысын, сондай-ақ облыстардың, Нұр-Cұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері жанында жұмыс істейтін адамдарды заңсыз әкетуге, әкелуге және оның саудасына қарсы күрес мәселелері жөніндегі өңірлік комиссиялардың жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз ету
комиссия отырыстарының хаттамалары
Еңбекмині
(2021 жыл),
ІІМ
(2022 – 2023 жылдар),
облыстардың және
Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын
жарты жылда
бір рет
талап етілмейді
2
Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексінің тұжырымдамасына (Әлеуметтік қамсыздандыру кодексі) адам саудасының құрбандарына - Қазақстан Республикасының аумағында уақытша жүрген шетелдіктерге арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуді көздейтін нормаларды енгізу мәселесін пысықтау
тұжырымдама жобасы
Еңбекмині, ІІМ, Қаржымині, ДСМ, БҒМ, АҚК (келісу бойынша),
облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 жылғы
1 шілде
талап етілмейді
3
Ұлттық заңнаманы, практикалық қызметті талдау, халықаралық тәжірибені зерделеу, соның ішінде Палермо хаттамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 128-бабында "адам саудасының" анықтамасын және құқық қорғау органдарымен ынтымақтастықты пайымдауына адам саудасының шетелдік құрбандарына 30 күндік мерзім беру туралы мәселесін қарастыру
ВАК жұмыс органына ақпарат
ІІМ, Еңбекмині, СІМ, БП (келісу бойынша), АҚК (келісу бойынша)
ХҚҰ (келісу бойынша)
2021 жылғы
1 шілде
талап етілмейді
4
"Қазақстан Республикасында адам саудасына қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеу бойынша ұсыныстар енгізу (Грузия мен Әзербайжан халықаралық тәжірибесі бойынша)
Үкіметке ұсыныстар
Еңбекмині, ІІМ, ХКҰ (келісу бойынша),
АҚК (келісу бойынша)
2021 жылғы
1 шілде
талап етілмейді
5
Адам саудасына қарсы күрес жөніндегі бөлімшелердің қаржыландырылуы мен ресурстарын ұлғайту жөніндегі мәселені қарау
Қаржыминіне ұсыныстар
ІІМ,
облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 жылғы
1 шілде
талап етілмейді
6
Адамды саудалаушылардың қылмыстық кірістерін анықтауға, бақылауға және оны алып қоюға қаржылық мониторинг жасайтын уәкілетті органдардың қатысуы, сондай-ақ осы органдардың аталған жұмыстағы құзыретті құқық қорғау органдарымен өзара
іс-қимылының тиімділігін арттыру
ВАК жұмыс органына ақпарат
Қаржымині, ІІМ, Еңбекмині,
БП
(келісу бойынша)
жыл сайын
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
7
Адам саудасының қылмыстарынан жәбірленушілерге зиянды өтеу мен Жәбірленушілерге өтемақы қорынан өтемақыларды төлеу тиімділігін талдауды жүргізу
талдау нәтижелері
Қаржымині, ІІМ, БП
(келісу бойынша)
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
8
Кешенді, бірлескен және (немесе) келісілген ведомствоаралық профилактикалық және жедел-іздестіру іс-шараларын өткізу:
ВАК жұмыс органына ақпарат
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
8.1
адам саудасына, адамның органдарын және (немесе) тіндерін сатуға байланысты, соның ішінде трансұлттық қылмыстық әрекетке қарсы іс-қимыл бойынша;
ІІМ
8.2
заңсыз көші-қон және адам саудасы арналарын жабу бойынша, оның ішінде шекара маңы ынтымақтастығы шеңберінде;
ІІМ, ҰҚК
(келісу бойынша)
8.3
мақта алқаптарында, темекі плантациялары мен құрылыс және тағы басқа да объектілерде мәжбүрлі еңбек етудің алдын алу бойынша;
ІІМ, Еңбекмині, ОМ, БП
(келісу бойынша),
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
8.4
адамдарды саудалаушылардан қылмыстық жолмен алынған, оның ішінде мемлекеттік шекаралар арқылы өткізілетін кірістерді анықтау, бақылау, алып қою (тәркілеу) бойынша;
ІІМ, Қаржымині, ҰҚК
(келісу бойынша), БП
(келісу бойынша)
8.5
жаңа туған/жас балалардың саудасымен байланысты қылмыстардың алдын алу, анықтау және олардың жолын кесу бойынша
ІІМ, ДСМ, ОМ, БП
(келісу бойынша)
9
Балалардың құқықтары мен мүдделерін бұзуды, сондай-ақ олардың құжаттарын бұрмалау мүмкіндігін болдырмау мақсатында балаларды, оның ішінде шетел азаматтарының асырап алу мәселелері бойынша ҚР қолданыстағы заңнамасы нормаларының сақталуы бойынша тексерулер жүргізу
ВАК жұмыс органына ақпарат
ОМ, Әділетмині,
БП
(келісу бойынша), Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары жөніндегі уәкіл
(келісу бойынша), СІМ,
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
10
ТМД органдарының отырыстарына адам саудасына және заңсыз көші-қонға қарсы іс-қимыл бойынша бірлескен кешенді және/немесе келісілген ведомствоаралық профилактикалық, жедел-іздестіру іс-шараларын өткізуде тәжірибе алмасу мақсатында қатысу
отырыстарға қатысу
ІІМ, Еңбекмині, СІМ, БП
(келісу бойынша),
ҰҚК
(келісу бойынша)
жыл сайын,
жарты жылда
бір рет
СІМ 005
"Шетелдік іссапарлар" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
РБ
11
Өңірлерде адам саудасының алдын алу және еңбекке жегу құрбандарын анықтау бойынша қызметті мобильді топтардың жүзеге асыруы
ВАК жұмыс органына ақпарат
ІІМ, БП
(келісу бойынша), Еңбекмині, облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ХКҰ (келісу бойынша)
2021 жылғы
1 шілде
Қазақстандағы АҚШ Елшілігінің қаржылық қолдауымен жүзеге асырылатын "Адам саудасы құрбандарын сәйкестендіруді жақсарту, Қазақстандағы адам саудасы саласындағы қылмыстар үшін тергеу және сот қудалауы жолымен адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды күшейту" ХКҰ жобасының қаражаты есебінен
ХКҰ қаражаты
12
Балалар еңбегін пайдалануға жол бермеу мақсатында мемлекеттік бақылау жүргізу
ВАК жұмыс органына тексеру туралы есептер
Еңбекмині,
облыстардың және Нұр-Сұлтан, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
2021 жылғы
10 маусым
талап етілмейді
13
Адам саудасы құрбандарына үкіметтік емес ұйымдар (ҮЕҰ) арқылы арнайы әлеуметтік қызметтер көрсету
ВАК жұмыс органына ақпарат
Еңбекмині, ІІМ,
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
Еңбекмині 058 "Республикалық деңгейде халыққа әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылым-ды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
РБ
14
Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктері мен консулдық мекемелерінің шетелде қалған адам саудасы құрбандарын анықтау, оларға уақтылы және тиісті көмек көрсету, олардың қауіпсіздігін, құқықтарын, бостандықтары мен мүдделерін, Отанына тезірек қайтуын қамтамасыз ету бойынша шет елдермен өзара іс-қимыл жасасу және тәжірибе алмасу жөніндегі жұмысын жалғастыру
кездесулер, кеңестер хаттамалары
СІМ
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
СІМ 001
"Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
РБ
15
Адам саудасына қарсы іс-қимыл мәселелері бойынша "сенім телефондары", "қызу желілер" жұмысын ұйымдастыру
статистикалық деректер
Еңбекмині, ЦДИАӨМ, ІІМ, АҚДМ,
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
Еңбекмині 027
"Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және оларды төлемдер бойынша сүйемелдеу" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде,
Winrock International ұйымының қаражаты есебінен
РБ, Winrock International ұйымының қаражаты
16
Адам саудасының құрбандарына арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстарды орналастыруға 3 жылға дейінгі мерзімге осы бағыттағы тәжірибесі бар ҮЕҰ-мен ұзақ мерзімді шарттар жасасу
мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру жөніндегі шарттар
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
10 ақпанға дейін
Еңбекмині 058 "Республикалық деңгейде халыққа әлеуметтік қорғау және көмек көрсету, сондай-ақ әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру және инфрақұрылымды дамыту" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
РБ
17
Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссияның Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы
Н.Ә. Назарбаевтың 2014 жылғы
29 желтоқсандағы № 32-47.327 және 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 32-43.309 қарарларымен мақұлданған Қазақстан Республикасында адам саудасына қарсы іс-қимыл саласында адам құқықтарын қорғау мәселелеріне арналған арнайы баяндамаларындағы ұсынымдарының орындалуына мониторинг жасау
ұсынымдардың орындалуын талдау
Еңбекмині, ІІМ, ДСМ, ОМ, Қаржымині, БП (келісу бойынша), облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ҮЕҰ (келісу бойынша)
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді

1. Организационно-практические мероприятия по противодействию торговле людьми
1
Обеспечение организации работы МВК, а также региональных комиссий по вопросам борьбы с незаконным вывозом, ввозом и торговлей людьми, действующих при акиматах областей, городов Нур-Султан, Алматы, Шымкент
протоколы заседаний комиссий
МТСЗН (2021 год), МВД (2022 – 2023 годы), акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно, раз в полугодие
не требуются
2
Проработка вопроса включения в концепцию Социального кодекса Республики Казахстан (Кодекс социального обеспечения) норм, предусматривающих оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми – иностранцам, временно пребывающими на территории Республики Казахстан
проект концепции
МТСЗН, МВД, МФ, МЗ, МОН, КПЧ (по согласованию), акиматы областей и гг. Нур-Султана, Алматы, Шымкента
1 июля
2021 года
не требуются
3
Проведение анализа национального законодательства, практической деятельности, изучение международного опыта, в том числе рассмотрение определения "торговля людьми" в статье 128 Уголовного кодекса Республики Казахстан в соответствии с Палермским протоколом и вопроса предоставления иностранным жертвам торговли людьми 30-дневного срока на обдумывание для сотрудничества с правоохранительными органами
информация в рабочий орган МВК
МВД, МТСЗН, МИД, ГП (по согласованию), КПЧ (по согласованию), МОМ (по согласованию)
1 июля
2021 года
не требуются
4
Внесение предложений по разработке проекта закона Республики Казахстан "О противодействии торговле людьми в Республике Казахстан" (по международному опыту Грузии и Азербайджана)
предложения в Правительство
МТСЗН, МВД, МОМ (по согласованию), КПЧ (по согласованию)
1 июля 2021 года
не требуются
5
Рассмотрение вопроса по увеличению финансирования и ресурсов подразделений по борьбе с торговлей людьми
предложения в МФ
МВД, акиматы областей и гг. Нур-Султана, Алматы, Шымкента
1 июля
2021 года
не требуются
6
Участие уполномоченного органа, осуществляющего финансовый мониторинг, в выявлении, отслеживании и изъятии преступных доходов торговцев людьми, а также повышение эффективности взаимодействия этих органов с компетентными правоохранительными органами в данной работе
информация в рабочий орган МВК
МФ, МВД, МТСЗН, ГП (по согласованию)
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
7
Проведение анализа эффективности возмещения ущерба и компенсаций жертвам торговли людьми из Фонда компенсации потерпевшим от преступлений по торговле людьми
результаты анализа
МФ, МВД, ГП (по согласованию)
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
8
Проведение комплексных, совместных и (или) согласованных межведомственных, профилактических и оперативно-розыскных мероприятий:
информация в рабочий орган МВК
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
8.1
по противодействию преступной деятельности, в том числе транснациональной, связанной с торговлей людьми, органами и (или) тканями человека;
МВД
8.2
по перекрытию каналов незаконной миграции и торговли людьми, в том числе в рамках приграничного сотрудничества;
МВД, КНБ (по согласованию)
8.3
по предотвращению принудительного труда, в том числе эксплуатации детского труда на хлопковых полях, табачных плантациях, строительных и иных объектах;
МВД, МТСЗН, МП, ГП (по согласованию), акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкента
8.4
по выявлению, отслеживанию, изъятию (конфискации) у торговцев людьми доходов, полученных преступным путем, в том числе перемещаемых через государственные границы;
МВД, МФ, КНБ (по согласованию), ГП (по согласованию)
8.5
по предупреждению, выявлению и пресечению преступлений, связанных с торговлей новорожденными/малолетними детьми.
МВД, МЗ, МП, ГП (по согласованию)
9
Проведение проверок по соблюдению норм действующего законодательства Республики Казахстан по вопросам усыновления детей, в том числе иностранными гражданами, в целях исключения нарушений прав и интересов детей, а также возможности фальсификации их документов
информация в рабочий орган МВК
МП, МЮ, ГП (по согласованию), Уполномоченный по правам ребенка в Республике Казахстан (по согласованию), МИД, акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
10
Участие в заседаниях органов СНГ в целях обмена опытом проведения комплексных совместных и/или согласованных межведомственных профилактических и оперативно-розыскных мероприятий по противодействию торговле людьми и нелегальной миграции
участие в заседаниях
МВД, МТСЗН, МИД, ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию)
ежегодно
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе МИД 005 "Заграничные командировки"
РБ
11
Осуществление мобильными группами деятельности по профилактике торговли людьми и выявлению жертв трудовой эксплуатации в регионах
информация в рабочий орган МВК
МВД, ГП (по согласованию), МТСЗН, акиматы областей и гг. Нур-Султана, Алматы, Шымкента, МОМ (по согласованию)
1 июля 2021 года
за счет средств проекта МОМ "Усиление мер по противодействию торговле людьми путем улучшения идентификации жертв торговли людьми, расследования и судебного преследования за преступления в сфере торговли людьми в Казахстане", осуществляемого при финансовой поддержке Посольства США в Казахстане
средства МОМ
12
Проведение государственного контроля за недопущением использования детского труда
отчеты о проверках в рабочий орган МВК
МТСЗН, акиматы областей и гг. Нур-Султана, Алматы, Шымкента
10 июня 2021 года
не требуются
13
Оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми через НПО
информация в рабочий орган МВК
МТСЗН, МВД, акиматы областей и г.г. Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно, до 10 декабря
за счет и пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе МТСЗН 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
РБ
14
Продолжение работы дипломатических представительств и консульских учреждений Республики Казахстан по поддержанию взаимодействия и обмену опытом с зарубежными странами по выявлению и оказанию своевременной и надлежащей помощи жертвам торговли людьми, оказавшимся за рубежом, обеспечению их безопасности, прав, свобод и законных интересов, скорейшему возвращению на родину
встречи, протоколы совещаний
МИД
ежегодно, до 10 декабря
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе МИД 001 "Услуги по координации внешнеполитической деятельности"
РБ
15
Организация работы "телефонов доверия", "горячих линий" по вопросам противодействия торговле людьми
статистические данные
МТСЗН, МЦРИАП, МИОР, акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно, до 10 декабря
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе МТСЗН 027 "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам", за счет средств организации Winrock International
РБ, средства организации Winrock International
16
Заключение долгосрочных договоров по размещению государственных социальных заказов на оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми сроком до 3 лет с НПО, имеющими опыт работы в данном направлении
договора по размещению государственного социального заказа
акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно, до 10 февраля
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе МТСЗН 058 "Оказание социальной защиты и помощи населению на республиканском уровне, а также совершенствование системы социальной защиты и развитие инфраструктуры"
РБ
17
Мониторинг исполнения рекомендаций специальных докладов Комиссии по правам человека при Президенте Республики Казахстан, посвященных актуальным вопросам защиты прав человека в сфере противодействия торговле людьми в Республике Казахстан, одобренных резолюциями Первого Президента Республики Казахстан-Елбасы Н. Назарбаева от 29 декабря 2014 года № 32-47.327 и от 2 декабря 2016 года № 32-43.309
анализ исполнения рекомендаций
МТСЗН, МВД, МЗ, МП, МФ, ГП (по согласованию), акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкент, НПО (по согласованию)
ежегодно, до 10 декабря
не требуются

2. ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің құзыретті органдарымен, халықаралық және ҮЕҰ-мен ынтымақтастық
18
Адам саудасы құрбандарының өтініштерін қараудың уақтылығы мен заңдылығын, сондай-ақ оларды шығу мемлекетіне ерікті және қауіпсіз түрде жіберу рәсімін орындаудың негіздемесі мен тәртібін не осындай адамдардың болатын жері, мерзімдері және жағдайлары туралы мәселенің өзге де заңды шешімінің сақталуын бақылауды жүзеге асыру
ВАК жұмыс органына тексеру туралы есептер
ІІМ, БП
(келісу бойынша),
СІМ
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
19
Адам саудасына қарсы іс-қимылмен айналысатын ҮЕҰ және халықаралық ұйымдармен және орталықтармен, олардың тиісті мамандандырылған құрылымдарымен ынтымақтастықты қолдау және дамыту
кездесулер, кеңестер хаттамалары, тренингтер
Еңбекмині, ІІМ,
АҚДМ, СІМ, МСМ, ОМ, Әділетмині, АҚҰО
(келісу бойынша),
ЖС
(келісу бойынша), БП
(келісу бойынша),
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
-
20
Дипломаттар мен консулдық қызметкерлерге адам саудасына қарсы іс-қимыл туралы жыл сайын материалдар жолдау
ақпараттық материалдар
СІМ
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
3. Адам саудасына қарсы іс-қимылдың ұйымдастырушылық-профилактикалық шаралары
21
БАҚ-тағы және Интернеттегі адам саудасына және балалар порнографиясына байланысты, сол сияқты осындай қызметтерге сұраныс тудыратын жарнамалық хабарландырулар мен ақпараттық материалдарға қатысты мониторинг жүргізу және құзыретті органдар арасында деректер алмасу
ВАК жұмыс органына ақпарат
АҚДМ, ІІМ, БП
(келісу бойынша),
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
22
Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының сақталуы бойынша ұйымдарда мемлекеттік еңбек инспекторларының құқық қорғау органдарымен бірлесіп, жүйелі түрде мониторинг пен жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруы
ВАК жұмыс органына ақпарат
Еңбекмині, ІІМ, БП
(келісу бойынша),
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
23
Мемлекеттік органдардың лауазымды адамдарының адам саудасына ықпал ететін шешімдерді қабылдауына және қызметті жүзеге асыруына қатыстылығы фактілері бойынша ақпаратпен, оның ішінде прокурорлық қадағалауды жүзеге асыру барысында алынған ақпаратпен алмасу
ВАК жұмыс органына ақпарат
БП
(келісу бойынша),
ІІМ, СҚА
(келісу бойынша),
Қаржымині, ҰҚК (келісу бойынша)
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
24
Адам саудасына, оның ішінде балаларды саудалауға қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған мәдени-ағарту және ақпараттық-насихат іс-шараларын, тұрғындар арасында түсіндіру жұмысын ұйымдастыру және өткізу
ақпараттық науқандар,
акциялар,
флешмобтар
облыстардың және Астана Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері,
Еңбекмині, ІІМ, ОМ, ДСМ, АҚДМ,
Winrock International ұйымы (келісу бойынша)
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
Winrock International ұйымының қаражаты есебінен
Winrock International ұйымының қаражаты
25
Адам саудасына қарсы күрестегі құзыретті органдардың және ҮЕҰ қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында (БАҚ) жария ету
БАҚ-та мақалалар, сөз сөйлеу, баяндамалар, баспасөз релиздері
Еңбекмині, ІІМ, АҚДМ, ОМ, БП
(келісу бойынша), облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
26
Адам саудасының проблемалары туралы, оның ішінде ҮЕҰ дайындаған материалдарды Қазақстан Республикасының аумағына (әуежайлар, вокзалдар, авто және таксопарктер, қоғамдық тамақтану объектілері, қоғамдық дәретханаларды және т. б. қоса алғанда) кіру/шығу өткізу пункттерінде (сенім телефондары, жедел желілер көрсетілген тақтайшалар, брошюралар, карточкалар, буклеттер) орналастыру
тақтайшалар, брошюралар, карточкалар, буклеттер
Еңбекмині, ҰҚК (келісу бойынша), ІІМ, облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, ХКҰ (келісу бойынша), Winrock International ұйымы (келісу бойынша)
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
Қазақстандағы АҚШ Елшілігінің қаржылық қолдауымен жүзеге асырылатын "Адам саудасы құрбандарын сәйкестендіруді жақсарту, Қазақстандағы адам саудасы саласындағы қылмыстар үшін тергеу және соттық қудалау жолымен адам саудасына қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды күшейту" ХКҰ жобасының қаражаты есебінен,
Winrock International ұйымының қаражаты есебінен
ХКҰ және Winrock International ұйымының
қаражаты

2. Сотрудничество с компетентными органами государств-участников СНГ, международными и НПО
18
Осуществление контроля за своевременностью и законностью рассмотрения обращений жертв торговли людьми, а также соблюдением оснований и порядка выполнения процедур добровольного и безопасного направления лиц в государства происхождения либо иного законного решения вопроса о месте, сроках и условиях пребывания таких лиц
отчеты о проверках в рабочий орган МВК
МВД, ГП (по согласованию), МИД
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
19
Поддержка и развитие сотрудничества с НПО, международными организациями и центрами, их соответствующими специализированными структурами, занимающимися противодействием торговле людьми
встречи, протоколы совещаний, тренинги
МТСЗН, МВД, МИОР, МИД, МКС, МП, МЮ, НЦПЧ (по согласованию), ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкент
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
20
Направление ежегодных материалов дипломатам и консульским работникам с информацией о противодействии торговле людьми
информационные материалы
МИД
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
3. Организационно-профилактические меры противодействия торговле людьми
21
Мониторинг и обмен данными между компетентными органами в отношении рекламных объявлений и информационных материалов в СМИ и Интернете, связанных с торговлей людьми и детской порнографией, а равно порождающих спрос на такие услуги
информация в рабочий орган МВК
МИОР, МВД, ГП (по согласованию), акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкент
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
22
Осуществление систематического мониторинга и проведение внеплановых проверок государственными инспекторами труда совместно с правоохранительными органами в организациях по соблюдению трудового законодательства Республики Казахстан
информация в рабочий орган МВК
МТСЗН, МВД, ГП (по согласованию), акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкент
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
23
Обмен информацией, в том числе полученной в ходе осуществления прокурорского надзора, по фактам причастности должностных лиц государственных органов к принятию решений и осуществлению деятельности, способствующих торговле людьми
информация в рабочий орган МВК
ГП (по согласованию), МВД, АПК (по согласованию), МФ, КНБ (по согласованию)
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
24
Организация и проведение культурно-просветительских и информационно-пропагандистских мероприятий, разъяснительной работы среди населения, направленных на противодействие торговле людьми, в том числе детьми
информационные кампании, акции, флешмобы
акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкента, МТСЗН, МВД, МП, МЗ, МИОР, организация Winrock International (по согласованию)
ежегодно, до 10 декабря
за счет средств организации Winrock International
средства организации Winrock International
25
Освещение в СМИ деятельности компетентных органов и НПО по борьбе с торговлей людьми
статьи, выступления, доклады, пресс-релизы в СМИ
МТСЗН, МВД, МИОР, МП, ГП (по согласованию), акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкента
ежегодно, до 10 декабря
не требуются
26
Размещение материалов (таблички, брошюры, карточки, буклеты с указанием телефонов доверия, горячих линий) о проблеме торговли людьми, в том числе подготовленных НПО, на пунктах пропуска въезда/выезда (включая аэропорты, вокзалы, авто и таксопарки, объекты общественного питания, общественные туалеты и так далее) на территорию Республики Казахстан
таблички, брошюры, карточки, буклеты
МТСЗН, КНБ (по согласованию), МВД, акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкент, МОМ (по согласованию), организация Winrock International (по согласованию)
ежегодно, до 10 декабря
за счет средств проекта МОМ "Усиление мер по противодействию торговле людьми путем улучшения идентификации жертв торговли людьми, расследования и судебного преследования за преступления в сфере торговли людьми в Казахстане", осуществляемого при финансовой поддержке Посольства США в Казахстане, за счет средств организации Winrock International
средства МОМ и организации Winrock International

4. Ақпараттық және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету
27
ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің құқық қорғау және сот органдарымен жұмыста тәжірибе, заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілер, әдістемелік ұсыным, статистикалық және өзге де ақпарат, сондай-ақ адам саудасына қарсы күрес саласындағы тергеу-сот практикасы нәтижелерімен алмасу
кездесулер, кеңестер, тренингтер
ІІМ,
ЖС
(келісу бойынша)
БП
(келісу бойынша)
жыл сайын,
жарты жылда
бір рет
талап етілмейді
28
Мүдделі мемлекеттік органдармен және ұйымдармен, адам құқықтары жөніндегі уәкілдермен, омбудсмендермен, ҮЕҰ және халықаралық ұйымдармен бірлесіп, адам саудасына қарсы күрестің өзекті мәселелері бойынша ғылыми-практикалық семинарлар, дөңгелек үстелдер және тренингтер өткізу және оларға қатысу
дөңгелек үстелдер, семинарлар,
тренингтер
Еңбекмині, ІІМ, Адам құқықтары жөнiндегi уәкiл (келісу бойынша)
жыл сайын,
10 желтоқсанға дейін
талап етілмейді
29
Адам саудасының құрбандарын анықтау және оларды бағыттау үшін полиция қызметкерлеріне арналған әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
ІІМ бұйрығы
ІІМ, ХКҰ (келісу бойынша)
2021 жылғы
1 шілде
Қазақстандағы АҚШ Елшілігінің қаржылық қолдауы арқылы жүзеге асырылатын ХКҰ "Адам саудасына қарсы іс-қимыл шараларын адам саудасы құрбандарын сәйкестендіруді жақсарту, Қазақстандағы адам саудасы аясындағы қылмыстарды тергеу мен сот қуғындауы арқылы күшейту" жобасының қаражаты есебінен
ХКҰ қаражаты
30
Құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне арналған адам саудасымен байланысты істер бойынша дәлелдемелер жинау мәселелері жөнінде одан әрі тренингтерді өткізуі мақсатында оқу-әдістемелік құрал әзірлеу
оқу-әдістемелік материалдар
ІІМ,
ІІМ Б.Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы (келісу бойынша), БҒМ,
БП
(келісу бойынша), ХКҰ (келісу бойынша)
2021 жылғы
1 маусым
Қазақстандағы АҚШ Елшілігінің қаржылық қолдауы арқылы жүзеге асырылатын ХКҰ "Адам саудасына қарсы іс-қимыл шараларын адам саудасы құрбандарын сәйкестендіруді жақсарту, Қазақстандағы адам саудасы аясындағы қылмыстарды тергеу мен сот қуғындауы арқылы күшейту" жобасының қаражаты есебінен
ХКҰ қаражаты
5. Кадрлық қамтамасыз ету
31
ІІМ Б. Бейсенов атындағы Қарағанды академиясының Заңсыз көші-қонға және адам саудасына қарсы күрес мамандарын даярлау жөніндегі оқу орталығында ішкі істер органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру
оқыту курстары, семинарлар
ІІМ,
ІІМ Б.Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы (келісу бойынша)
жыл сайын,
тоқсанына бір рет
ІІМ 079 "ІІМ кадрларын оқыту, біліктілігін арттыру және қайта даярлау" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
РБ
32
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдарының академиясы базасында адам саудасына байланысты қылмыстар бойынша қылмыстық істерді қадағалауды және сотта мемлекеттік айыптауды қолдауды жүзеге асыру әдістемесін оқытуды енгізу арқылы прокуратура органдары қызметкерлерінің біліктілігін арттыру
оқыту курстары, семинарлар
БП
(келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқық қорғау органдарының академиясы (келісу бойынша)
жыл сайын,
тоқсанына бір рет
БП 018 "Құқық қорғау органдарының қызметкерлері кәсіби деңгейін арттыру және жоғары білімнен кейінгі білім беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде;
Нұр-Сұлтан қаласындағы ЕҚЫҰ Бағдарламалар офисінің "Көші-қон бағдарларындағы адам саудасына қарсы тұру. Адам саудасына қарсы тұру саласындағы симуляциялық оқыту" жобасының қаражаты есебінен
РБ,
Нұр-Сұлтандағы ЕҚЫҰ Бағдарламалар офисі жобасының қаражаты
33
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Сот төрелігі академиясының базасында адам саудасына байланысты қылмыстық істерді қарау бойынша судьялардың біліктілігін арттыру
оқыту курстары, семинарлар
ЖС
(келісу бойынша), Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот төрелігі академиясы (келісу бойынша)
жыл сайын,
тоқсанына бір рет
ЖС 017 "Сот кадрларының жоғары оқу орынынан кейінгі білімін ұйымдастыру, қайта даярлау және біліктілігін арттыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде
РБ
34
Мемлекеттік еңбек инспекторлары үшін мәжбүрлі еңбекке жегудің профилактикасы және алдын алу бойынша біліктілікті арттыру
оқыту курстары, семинарлар
облыстардың және Астана, Алматы, Шымкент қалаларының әкімдіктері, Еңбекмині
жыл сайын,
тоқсанына бір рет
талап етілмейді
-
35
Дипломатиялық және консулдық персоналға бейнетренингтер және адам саудасына қарсы күрес бойынша бітімгершілерге тренингтер өткізу
бейнетренингтер, тренингтер
ІІМ, СІМ, Қорғанысмині, ІІМ Б.Бейсенов атындағы Қарағанды академиясы (келісу бойынша)
жыл сайын,
тоқсанына бір рет
талап етілмейді
-

4. Информационное и научно-методическое обеспечение
27
Обмен опытом работы, законодательными и иными нормативными правовыми актами, методическими пособиями, статистической и иной информацией, а также результатами следственно-судебной практики в сфере борьбы с торговлей людьми с правоохранительными и судебными органами государств-участников СНГ
встречи, совещания, тренинги
МВД, ВС (по согласованию) ГП (по согласованию)
ежегодно, раз в полугодие
не требуются
28
Проведение совместно с компетентными органами, организациями, уполномоченными по правам человека, омбудсменами, НПО и международными организациями научно-практических семинаров, круглых столов и тренингов по актуальным проблемам борьбы с торговлей людьми для обмена опытом и выработки предложений по улучшению работы
круглые столы, семинары, тренинги
МТСЗН, МВД, Уполномоченный по правам человека (по согласованию)
ежегодно, до 10 декабря
не требуется
29
Разработка методических рекомендаций для сотрудников полиции по выявлению и перенаправлению жертв торговли людьми
приказ МВД
МВД, МОМ (по согласованию)
1 июля 2021 года
за счет средств проекта МОМ "усиление мер по противодействию торговле людьми путем улучшения идентификации жертв торговли людьми, расследования и судебного преследования за преступления в сфере торговли людьми в Казахстане", осуществляемого при финансовой поддержке Посольства США в Казахстане
средства МОМ
30
Разработка учебно-методического пособия для сотрудников правоохранительных органов с целью дальнейшего проведения тренингов по вопросам сбора доказательств по делам, связанным с торговлей людьми
учебно- методическое пособие
МВД, Карагандинская академия МВД имени Б. Бейсенова (по согласованию), МОН, ГП (по согласованию), МОМ (по согласованию)
1 июня 2021 года
за счет средств проекта МОМ "усиление мер по противодействию торговле людьми путем улучшения идентификации жертв торговли людьми, расследования и судебного преследования за преступления в сфере торговли людьми в Казахстане", осуществляемого при финансовой поддержке Посольства США в Казахстане
средства МОМ
5. Кадровое обеспечение
31
Повышение квалификации сотрудников органов внутренних дел в Центре подготовки специалистов по борьбе с нелегальной миграцией и торговлей людьми Карагандинской академии МВД имени Б. Бейсенова
обучающие курсы, семинары
МВД, Карагандинская академия МВД имени Б. Бейсенова (по согласованию)
ежегодно, раз в квартал
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе МВД 079 "Обеспечение обучения повышения квалификации и переподготовки кадров МВД"
РБ
32
Повышение квалификации сотрудников органов прокуратуры путем введения обучения методике осуществления надзора и поддержания государственного обвинения в суде уголовных дел по преступлениям, связанным с торговлей людьми, на базе Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан
обучающие курсы, семинары
ГП (по согласованию), Академия правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан (по согласованию)
ежегодно, раз в квартал
за счет и в пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе ГП 018 "Повышение профессионального уровня и послевузовское образование сотрудников правоохранительных органов";
за счет средств проекта Офиса программ ОБСЕ в Нур-Султане "Противодействие торговле людьми на миграционных маршрутах. Симуляционное обучение в сфере противодействия торговле людьми"
РБ, средства проекта Офиса программ ОБСЕ в Нур-Султане
33
Повышение квалификации судей по рассмотрению уголовных дел, связанных с торговлей людьми, на базе Академии правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан
обучающие курсы, семинары
ВС (по согласованию), Академия правосудия при Верховном Суде Республики Казахстан (по согласованию)
ежегодно, раз в квартал
за счет и пределах средств, предусмотренных по бюджетной программе ВС 017 "Организация послевузовского образования, переподготовка и повышение квалификации судейских кадров"
РБ
34
Повышение квалификации для государственных инспекторов труда по вопросу профилактики и предотвращения принудительного труда
обучающие курсы, семинары
акиматы областей и гг. Астаны, Алматы, Шымкента, МТЗСН
ежегодно, раз в квартал
не требуются
35
Проведение видеотренингов для дипломатического, консульского персонала и тренингов для миротворцев по борьбе с торговлей людьми
видеотренинги, тренинги
МВД, МИД, МО, Карагандинская академия МВД имени Б. Бейсенова (по согласованию)
ежегодно, раз в квартал
не требуются

6. Ұйымдастырушылық-құқықтық іс-шаралар
36
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Адам саудасына байланысты қылмыстың профилактикасы, алдын алу және оған қарсы күрес жөнiндегi 2024 – 2026 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының жобасын дайындау және мүдделі мемлекеттік органдарға келісуге жіберу
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасы
ІІМ,
мүдделі мемлекеттік органдар
2023 жыл
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
АҚДМ – Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
АҚК – Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Адам құқықтары жөніндегі комиссия
АҚШ – Америка Құрама Штаттары
АҚҰО – Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
БҰҰ – Біріккен Ұлттар Ұйымы
БҰҰ ДБ – Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы
ВАК – Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Адамдарды заңсыз әкетуге, әкелуге және сатуға қарсы күрес мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ЕҚЫҰ – Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы
ЖС – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты
ЖБ – жергілікті бюджет
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
МСМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
РБ – республикалық бюджет
СҚА – Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ТМД – Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ХКҰ – көші-қон жөніндегі халықаралық ұйымның Қазақстан Республикасындағы өкілдігі, БҰҰ-ның көші-қон жөніндегі агенттігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Winrock International ұйымы – Winrock International ұйымы іске асырып жатқан АҚШ-тың Халықаралық даму жөніндегі агенттігінің "Орталық Азиядағы қауіпсіз көші-қон" жобасы
ОМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі

6. Организационно-правовые мероприятия
36
Подготовка проекта Плана мероприятий Правительства Республики Казахстан по профилактике, предотвращению и борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, на 2024 – 2026 годы и направление на согласование в заинтересованные государственные органы
проект постановления Правительства Республики Казахстан
МВД, заинтересованные государственные органы
2023 год
не требуются
Примечание:
расшифровка аббревиатур
МИОР – Министерство информации и общественного развития Республики Казахстан
КПЧ – Комиссия по правам человека при Президенте Республики Казахстан
США – Соединенные Штаты Америки
НЦПЧ – Национальный центр по правам человека
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
СМИ – средства массовой информации
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
ООН – Организация Объединенных Наций
ПРООН – Программа развития Организации Объединенных Наций
МВК – Межведомственная комиссия по вопросам борьбы с незаконным вывозом, ввозом и торговлей людьми при Правительстве Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
ОБСЕ – Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе
ВС – Верховный Суд Республики Казахстан
МБ – местный бюджет
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
МКС – Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
РБ – республиканский бюджет
АПК – Агентство Республики Казахстан по противодействию коррупции
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
СНГ – Содружество Независимых Государств
НПО – неправительственные организации
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МОМ – Представительство Международной организации по миграции, Агентство ООН по миграции, в Республике Казахстан
МЦРИАП - Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Организация Winrock International – проект Агентства США по международному развитию "Безопасная миграция в Центральной Азии", реализуемый организацией Winrock International
МП – Министерство просвещения Республики Казахстан