"Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 26 қарашадағы № 844 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
"Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Мемлекеттік рәміздер және Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының геральдикасы мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 30 қыркүйектегі № 155 Жарлығына мынадай өзгеріс пен толықтырулар енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесі мен сипаттамаларында:
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының тізбесінде:
"Медальдар:" деген бөлім:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2021 года № 844
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменения и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
О внесении изменения и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2011 года № 155 "О вопросах государственных символов и геральдики ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований" следующие изменение и дополнения:
в перечне и описаниях ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в перечне ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований:
раздел "Медали:":

мынадай мазмұндағы 6-1-тармақпен толықтырылсын:
"6-1. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі:
1) I, II, III дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін";
2) "Экономикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін".";
"Төсбелгілер:" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы 8-1-тармақпен толықтырылсын:
"8-1. Қазақстан Республикасының Қаржылық мониторинг агенттігі:
"Қаржылық мониторинг органдарының үздігі".";
Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларының сипаттамалары
(бұдан әрі – Сипаттамалар):
мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің медальдары
I дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін" (31-1-қосымша)
І дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін" медалі алтын түстес металдан дайындалады және диаметрі 34 мм айшықты жұлдыз пішінінде болады.
Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің көк түсті эмаль құйылған эмблемасы орналасады. Үстіңгі жағынан – "МІНСІЗ ҚЫЗМЕТІ ҮШІН", астыңғы жағынан "ҚАРЖЫЛЫҚ МОНИТОРИНГ АГЕНТТІГІ" деген жазумен жиектеледі.
Медальдағы барлық бейнелер мен жазулар шығыңқы, алтын түспен орындалады.
Медаль құлақша мен шығыршық арқылы көк түсті қатқыл лентамен тысталған, биіктігі 50 мм, ені 32 мм алты бұрышты пішіндегі тағанға жалғанады. Лентаның сол жақ шетінде ені 3 мм көк және сары жолақтар, оң жақ шетінде ені 26 мм көк жолақ орналасады.
Медальдің сыртқы жағында оның реттік нөмірі орналасады.
Медаль киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.
II дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін" (31-2-қосымша)
ІІ дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін" медалі күміс түстес металдан дайындалады және диаметрі 34 мм айшықты жұлдыз пішінінде болады.
Медальдің бет жағында Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігінің көк түсті эмаль құйылған эмблемасы орналасады. Үстіңгі жағынан – "МІНСІЗ ҚЫЗМЕТІ ҮШІН", астыңғы жағынан "ҚАРЖЫЛЫҚ МОНИТОРИНГ АГЕНТТІГІ" деген жазумен жиектеледі.
Медальдағы барлық бейнелер мен жазулар шығыңқы, күміс түспен орындалады.
Медаль құлақша мен шығыршық арқылы көк түсті қатқыл лентамен тысталған, биіктігі 50 мм, ені 32 мм алты бұрышты пішіндегі тағанға жалғанады. Лентаның сол жақ шетінде ені 2 мм және 3 мм екі сары жолақ орналасады. Сары жолақтардың арасы – 2 мм.
Медальдің сыртқы жағында оның реттік нөмірі орналасады.
Медаль киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.

дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу:
1) "Мінсіз қызметі үшін" ("За безупречную службу") I, II, III степеней;
2) "Экономикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін" ("За вклад в обеспечение экономической безопасности").";
раздел "Нагрудные знаки:":
дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу:
"Қаржылық мониторинг органдарының үздігі" ("Отличник органов по финансовому мониторингу").";
в описаниях ведомственных и иных, приравненных к ним, наград некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований (далее – Описания):
дополнить разделом следующего содержания:
"Медали Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
"Miнciз қызметі үшін" I степени (приложение 31-1)
Медаль "Miнciз қызметі үшін" I степени изготавливается из металла золотистого цвета и имеет форму стилизованной звезды диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали расположена эмблема Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, залитая эмалью синего цвета. Сверху обрамляет надпись "MIНCIЗ ҚЫЗМЕТІ ҮШІН", снизу – надпись "ҚАРЖЫЛЫҚ МОНИТОРИНГ АГЕНТТІГІ".
Все изображения и надписи на медали выпуклые, выполнены золотистым цветом.
Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с колодкой шестиугольной формы высотой 50 мм, шириной 32 мм, обтянутой муаровой лентой синего цвета. По левому краю ленты располагаются синяя и желтая полосы шириной по 3 мм, по правому краю синяя полоса шириной 26 мм.
На оборотной стороне медали размещается ее порядковый номер.
Медаль при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.
"Miнciз қызметі үшін" II степени (приложение 31-2)
Медаль "Miнciз қызметі үшін" II степени изготавливается из металла серебристого цвета и имеет форму стилизованной звезды диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали расположена эмблема Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, залитая эмалью синего цвета. Сверху обрамляет надпись "MIНCIЗ ҚЫЗМЕТІ ҮШІН", снизу – надпись "ҚАРЖЫЛЫҚ МОНИТОРИНГ АГЕНТТІГІ".
Все изображения и надписи на медали выпуклые, выполнены серебристым цветом.
Медаль с помощью ушка и кольца соединяется с колодкой шестиугольной формы высотой 50 мм, шириной 32 мм, обтянутой муаровой лентой синего цвета. По левому краю ленты располагаются две желтые полосы шириной 2 мм и 3 мм. Расстояние между желтыми полосами 2 мм.
На оборотной стороне медали размещается ее порядковый номер.
Медаль при помощи булавки с визорным замком крепится к одежде.

осы Жарлыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес Сипаттамаларға 31-1, 31-2, 31-3, 31-4 және 93-3-қосымшалармен толықтырылсын;
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін кейбір мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, құқық қорғау органдарының, соттардың, Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларымен марапаттау (ведомстволық және оларға теңестірілген өзге де наградаларынан айыру) қағидаларында:
"3. Ведомстволық наградалармен марапаттау негіздері" деген бөлімде:
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. "Мінсіз қызметі үшін" медалімен қызметі бойынша оң мінездемесі бар және өзінің қызметтік борышын үлгілі орындайтын Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілері, Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілері, судьялар, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінің және оның аумақтық бөлімшелерінің жұмыскерлері, прокуратура, ішкі істер, сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет, азаматтық қорғау қызметкерлері, қаржылық мониторинг органдарының қызметкерлері мен жұмыскерлері марапатталады.";
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Экономикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін" медалі
26-1. "Экономикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін" медалімен қызметі бойынша оң мінездемесі бар, заңдылықты және экономикалық қауіпсіздікті қамтамасыз ету бойынша өзінің қызметтік борышын үлгілі орындайтын қаржылық мониторинг органдарының қызметкерлері мен жұмыскерлері, сондай-ақ экономикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге белсенді қатысқаны үшін басқа да адамдар марапатталады.";
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"Қаржылық мониторинг органдарының үздігі" төсбелгісі
64-1. "Қаржылық мониторинг органдарының үздігі" төсбелгісімен кемінде 10 жыл мемлекеттік қызмет өтілі бар, марапаттау алдында 1 жыл ішінде тәртіптік жауапкершілікке тартылмаған, өзінің қызметтік міндеттерін үлгілі орындайтын, қызметіндегі жоғары көрсеткіштері және мінсіз қызметі үшін қаржылық мониторинг органдарының қызметкерлері мен жұмыскерлері марапатталады.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2021 жылғы
№ Жарлығына
1-ҚОСЫМША
Сипаттамаларға
31-1-қосымша
I дәрежелі "Мінсіз қызметі үшін" медалі
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2021 жылғы
№ Жарлығына
2-ҚОСЫМША
Сипаттамаларға

дополнить приложениями 31-1, 31-2, 31-3, 31-4 и 93-3 к Описаниям согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Указу;
в Правилах награждения ведомственными и иными, приравненными к ним, наградами (лишения ведомственных и иных, приравненных к ним, наград) некоторых государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, правоохранительных органов, судов, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, утвержденных вышеназванным Указом:
в разделе "3. Основания награждения ведомственными наградами":
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Медалью "Мінсіз қызметі үшін" награждаются военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудники и военнослужащие специальных государственных органов Республики Казахстан, судьи, работники Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан и его территориальных подразделений, сотрудники прокуратуры, внутренних дел, антикоррупционной службы, гражданской защиты, сотрудники и работники органов по финансовому мониторингу, положительно характеризуемые по службе и образцово выполняющие свой служебный долг.";
дополнить подразделом следующего содержания:
"Медаль "Экономикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін"
26-1. Медалью "Экономикалық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін" награждаются сотрудники и работники органов по финансовому мониторингу, положительно характеризуемые по службе, образцово выполняющие свой служебный долг по обеспечению законности и экономической безопасности, а также другие лица за активное участие в обеспечении экономической безопасности.";
дополнить подразделом следующего содержания:
"Нагрудный знак "Қаржылық мониторинг органдарының үздігі"
64-1. Нагрудным знаком "Қаржылық мониторинг органдарының үздігі" награждаются сотрудники и работники органов по финансовому мониторингу, имеющие стаж государственной службы не менее 10 лет, в течение 1 года перед награждением не привлекавшиеся к дисциплинарной ответственности, образцово выполняющие свои служебные обязанности, за высокие показатели в служебной деятельности и безупречную службу.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от " " 2021 года №
Приложение 31-1
к Описаниям
Медаль "Мінсіз қызметі үшін" I степени
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от " " 2021 года №