"Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 275 қаулысы.
"Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабы 1-тармағының 9) тармақшасына, 114-бабының 1-тармағына, 169-бабының 1-тармағына, "Сыйға тарту шарты бойынша мемлекеттің мүлік құқығына ие болу қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1103 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі – серіктестік) жарғылық капиталындағы қатысу үлесінің 100 (жүз) пайызын сыйға тарту шарты бойынша республикалық меншікке беру туралы "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі – "ҰАҒБО" КеАҚ) ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) "ҰАҒБО" КеАҚ-пен (келісу бойынша) бірлесіп, осы қаулының 1-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын;
2) мыналарды:
серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлестеріне иелік ету және оны пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне беруді;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулының 2-тармағында көрсетілген іс-шаралар орындалғаннан кейін серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлесінің 100 (жүз) пайызын "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамының акцияларын төлеуге беруді қамтамасыз етсін.
4. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1 және 2-тармақтарын іске асыру үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгеріс пен толықтырулар;
2) осы қаулының 3-тармағын іске асыру үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер бекітілсін.
5. Осы қаулы серіктестіктің мемлекеттік қатысу үлесінің 100 (жүз) пайызын "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамының акцияларын төлеуге беру рәсімдері аяқталғаннан кейін қолданысқа енгізілетін осы қаулының 4-тармағының 2) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 29 сәуірдегі
№ 275 қаулысымен
бекітілген

О некоторых вопросах товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 275.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.5
В соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 19, пунктом 1 статьи 114, пунктом 1 статьи 169 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1103 "Об утверждении Правил приобретения государством прав на имущество по договору дарения" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение некоммерческого акционерного общества "Национальный аграрный научно-образовательный центр" (далее – НАО "НАНОЦ") о передаче в республиканскую собственность 100 (сто) процентов доли участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт" (далее – товарищество) по договору дарения.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) совместно с НАО "НАНОЦ" (по согласованию) принять меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления;
2) обеспечить:
передачу прав владения и пользования государственной долей участия товарищества Министерству здравоохранения Республики Казахстан;
принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке после исполнения мероприятий, указанных в пункте 2 настоящего постановления, обеспечить передачу 100 (сто) процентов государственной доли участия товарищества в оплату акций акционерного общества "Национальный холдинг "QazBioPharm".
4. Утвердить прилагаемые:
1) изменение и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, в реализацию пунктов 1 и 2 настоящего постановления;
2) изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, в реализацию пункта 3 настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания, за исключением подпункта 2) пункта 4 настоящего постановления, который вводится в действие после завершения процедур передачи 100 (сто) процентов государственной доли участия товарищества в оплату акций акционерного общества "Национальный холдинг "QazBioPharm".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 апреля 2022 года № 275

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы " " № қаулысының 1 және 2-тармақтарын іске асыру үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгеріс пен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Алматы қаласы" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-158-жолмен толықтырылсын:
"123-158. "Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 227-28-жолмен толықтырылсын:
"227-28. "Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.".
3. "Базалық қаржыландыру субъектілері болып табылатын ұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 13 мамырдағы № 511 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген базалық қаржыландыру субъектілері болып табылатын ұйымдардың тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірі 76-жол алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі" деген бөлім:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 145-10-жолмен толықтырылсын:
"
145-10.
"Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
".
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Ұлттық экономика министрлiктерінің кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 17 ақпандағы № 71 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі туралы ережеде:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінiң және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"3. Жауапкершілігі шектеулі серіктестік" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер

Изменение и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, в реализацию пунктов 1 и 2 постановления Правительства Республики Казахстан от " " 2022 года №
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Алматы":
дополнить строкой, порядковый номер 123-158, следующего содержания:
"123-158. Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерству здравоохранения Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 227-28, следующего содержания:
"227-28. Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт".
3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 511 "Об утверждении перечня организаций, являющихся субъектами базового финансирования":
в перечне организаций, являющихся субъектами базового финансирования, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
строку, порядковый номер 76, исключить;
раздел "Министерство здравоохранения Республики Казахстан":
дополнить строкой, порядковый номер 145-10, следующего содержания:
"
145-10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт"
".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2017 года № 71 "О некоторых вопросах министерств здравоохранения и национальной экономики Республики Казахстан":
в Положении о Министерстве здравоохранения Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства здравоохранения Республики Казахстан и его ведомств:
раздел "3. Товарищество с ограниченной ответственностью" изложить в следующей редакции:
"3. Товарищества с ограниченной ответственностью