Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу және кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 5 тамыздағы № 532 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының қызметтік тұрғын жайларын құру және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 14 желтоқсандағы № 1602 қаулысында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының қызметтік тұрғынжайларын қалыптастыру және беру қағидаларын бекіту туралы";
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 84-бабының 3-тармағына және "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 3-бабының 2-1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының қызметтік тұрғынжайларын қалыптастыру және беру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының қызметтік тұрғын жайларын құру және беру қағидалары осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) "Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметкерлері мен олардың отбасы мүшелерінің шығындарын өтеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 11 ақпандағы № 49 қаулысында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 73-бабының 5 және 7-тармақтарына, 77-бабының 4-тармағына және 78-бабының 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
1-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Көлікте жол жүргені үшін әскери, арнаулы оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидалары;";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлікте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) шығындарын өтеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлікте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 73-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлікте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) (бұдан әрі – қызметкерлер) шығындарын (бұдан әрі – шығындар) өтеу тәртібін айқындайды.";

О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2022 года № 532.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2012 года № 1602 "Об утверждении Правил формирования и предоставления специальными государственными органами Республики Казахстан служебных жилищ":
в заголовок вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктом 3 статьи 84 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" и пунктом 2-1 статьи 3 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
в пункт 1 вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
Правила формирования и предоставления специальными государственными органами Республики Казахстан служебных жилищ, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2019 года № 49 "О некоторых вопросах возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов Республики Казахстан и членов их семей":
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с пунктами 5 и 7 статьи 73, пунктом 4 статьи 77 и пунктом 4 статьи 78 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"3) Правила возмещения затрат курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений за проезд на транспорте;";
в Правилах возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) (далее – сотрудники) за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан (далее – затраты).";

2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Заңның 49-бабы 1-тармағының 6), 12-1) және 13) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа, қызметтен шығарылу кезінде өтеледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлікте
жүргені үшін арнаулы
мемлекеттік органдар
қызметкерлерінің
(курсанттардан,
тыңдаушылардан басқа)
шығындарын өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: ___________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлікте
жүргені үшін арнаулы
мемлекеттік органдар
қызметкерлерінің
(курсанттардан,
тыңдаушылардан басқа)
шығындарын өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: ____________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)
кімнен: _________________,
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (құжатта бар болса)
___________________ тұрады
тел. ______________________";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қызмет бойынша ауысқан кезде және қызметтен шығарылғанда арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) жеке мүліктерінің 10 тоннаға дейінгі көлемін тасымалдауға кеткен шығындарын өтеу қағидаларында:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қызмет бойынша ауысқан кезде және қызметтен шығарылғанда арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) жеке мүліктерінің 10 тоннаға дейінгі көлемін тасымалдауға кеткен шығындарын өтеу қағидалары "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 73-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді және қызмет бойынша ауысқан кезде және қызметтен шығарылғанда арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) (бұдан әрі – қызметкерлер) жеке мүліктерінің 10 тоннаға дейінгі көлемін тасымалдауға кеткен шығындарын (бұдан әрі – шығындар) өтеу тәртібін айқындайды.
2. Қызметкерлер қызметі бойынша ауысқан кезде, сондай-ақ қызметтен шығарылғанда Заңның 49-бабы 1-тармағының 6), 12-1) және 13) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа, оларға бұрынғы қызмет орнынан (тұрғылықты жерінен) жаңа қызмет орнына (тұрғылықты жеріне) жеке мүлкінің 10 тоннаға дейінгі көлемін тасымалдауға кеткен шығындары автомобиль жолының әрбір жиырма километріне бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде өтеледі.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) увольнении со службы, кроме случаев, предусмотренных подпунктами 6), 12-1) и 13) пункта 1 статьи 49 Закона.";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам возмещения затрат
сотрудников специальных
государственных
органов (кроме курсантов,
слушателей) за проезд на
транспорте по территории
Республики Казахстан
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному
лицу, осуществляющих
возмещение затрат)";
правый верхний угол приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам возмещения
затрат сотрудников специальных
государственных органов
(кроме курсантов, слушателей)
за проезд на транспорте по
территории
Республики Казахстан
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения) либо
уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)
от _______________________
(фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе)
заявителя),
проживающего ____________
тел. __________________";
в Правилах возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) за перевозку до 10 тонн собственного имущества при перемещении по службе и увольнении со службы, утвержденных указанным постановлением:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) за перевозку до 10 тонн собственного имущества при перемещении по службе и увольнении со службы (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 7 статьи 73 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения затрат сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) (далее – сотрудники) за перевозку до 10 тонн собственного имущества (далее – затраты) при перемещении по службе и увольнении со службы.
2. При перемещении сотрудников по службе, а также их увольнении со службы им возмещаются затраты за перевозку до 10 тонн собственного имущества от прежнего места службы (жительства) до нового места службы (жительства) в размере одного месячного расчетного показателя на каждые двадцать километров автомобильной дороги, кроме случаев, предусмотренных подпунктами 6), 12-1) и 13) пункта 1 статьи 49 Закона.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"4. Шығындары өтеу үшін уәкілетті басшыға:
1) қызметкер – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баянат;
2) қызметтен шығарылған қызметкер – жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесін, сондай-ақ шығындарды өтеу сомасын аудару үшін қажетті банк құжаттарын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынады.
Тасымалдау маршрутын, қашықтығын, мүліктің салмағын және төлем мөлшерін көрсете отырып, Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жеке мүлікті тасымалдауға кеткен шығындарды өтеу туралы бұйрықты:
1) уәкілетті басшы – қызмет өткеру орны бойынша қызметін одан әрі өткеру үшін келген қызметкерге;
2) аумақтық органның уәкілетті басшысы – қызметтен шығару туралы бұйрықтан үзінді көшірменің негізінде қызметтен шығарылған қызметкер таңдаған тұрғылықты жері бойынша қызметтен шығарылған қызметкерге;
3) Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің уәкілетті басшысы – қызметтен шығарылғанға дейін штатында тұрған Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметінен шығарылған қызметкерге шығарады.";
5-тармақ алып тасталсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Шығындарды өтеу:
1) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларында бюджеттік қаражат болған кезде – ақшалай үлесті бір уақытта төлей отырып;
2) міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларында бюджеттік қаражат болмаған кезде – міндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарларына тиісті өзгерістер енгізілгеннен кейін жүзеге асырылады.";
көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы қаулыға 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Көлікте жол жүргені үшін арнаулы (әскери) оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлікте жол жүргені үшін әскери, арнаулы оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Көлікте жол жүргені үшін әскери, арнаулы оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 77-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және көлікте жол жүргені үшін әскери, арнаулы оқу орындары курсанттарының, тыңдаушыларының (бұдан әрі – курсанттар, тыңдаушылар) шығындарын (бұдан әрі – шығындар) өтеу тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Для возмещения затрат уполномоченному руководителю подается:
1) сотрудником – рапорт по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) сотрудником, уволенным со службы, – заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, с приложением копии документа, удостоверяющего его личность, а также банковские документы, необходимые для перечисления суммы возмещения затрат.
Приказ о возмещении затрат за перевозку собственного имущества по территории Республики Казахстан с указанием маршрута перевозки, расстояния, веса имущества и размера выплаты издается:
1) уполномоченным руководителем – сотруднику, прибывшему для дальнейшего прохождения службы по месту прохождения службы;
2) уполномоченным руководителем территориального органа – сотруднику, уволенному со службы по избранному месту жительства уволенного сотрудника на основании выписки из приказа о его увольнении со службы;
3) уполномоченным руководителем Службы государственной охраны Республики Казахстан – сотруднику, уволенному из Службы государственной охраны Республики Казахстан, в штате которой он состоял до увольнения.";
пункт 5 исключить;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Возмещение затрат осуществляется:
1) при наличии бюджетных средств в индивидуальных планах финансирования по обязательствам и платежам – одновременно с выплатой денежного довольствия;
2) при отсутствии бюджетных средств в индивидуальных планах финансирования по обязательствам и платежам – после внесения соответствующих изменений в индивидуальные планы финансирования по обязательствам и платежам.";
приложения 1 и 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему постановлению;
в Правилах возмещения затрат курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений за проезд на транспорте, утвержденных указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила возмещения затрат курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений за проезд на транспорте";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила возмещения затрат курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений за проезд на транспорте (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 77 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения затрат курсантов, слушателей военных, специальных учебных заведений (далее – курсанты, слушатели) за проезд на транспорте (далее – затраты).";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:

"2) Заңның 49-бабы 1-тармағының 6), 12-1) және 13) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа арнаулы мемлекеттік органдардағы қызметтен шығарылған, сондай-ақ демалысқа және тағылымдамадан өтуге барған кезде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша темiржол, су және автомобиль көлігімен жол жүруге (жөнелту пунктінен межелі пунктке дейін және кері) жұмсалған шығындары бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша арнаулы мемлекеттік органдардың бірінші басшылары бекіткен нормаларға сәйкес өтеледі.";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Әскери, арнаулы оқу орындарында және шет мемлекеттің білім беру ұйымдарында білім алып жатқан курсанттарға, тыңдаушыларға шығындарды өтеуді курсанттар, тыңдаушылар штатында немесе қарамағында болатын арнаулы мемлекеттік органның мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – мекеме), ал курсант, тыңдаушы қызметтен шығарылған жағдайда – таңдаған тұрғылықты жері бойынша арнаулы мемлекеттік органның аумақтық органы (бұдан әрі – аумақтық орган) жүзеге асырады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлікте жол жүргені үшін
әскери, арнаулы оқу орындары
курсанттарының, тыңдаушыларының
шығындарын өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: _____________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлікте жол жүргені үшін
әскери, арнаулы оқу орындары
курсанттарының, тыңдаушыларының шығындарын өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: ______________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)
кімнен: ____________________,
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (құжатта бар болса)
___________________ тұрады
телефоны _________________";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Көлікте жол жүргені үшін
әскери, арнаулы оқу орындары
курсанттарының, тыңдаушыларының
шығындарын өтеу қағидаларына
3-қосымша
Нысан";
көрсетілген қаулымен бекітілген Арнаулы мемлекеттік органның қызметкері орын ауыстырған кезде, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қызметтен шығарылған кезде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлiкте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа), олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелерінің шығындарын өтеу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2) на железнодорожном, водном и автомобильном транспорте по территории Республики Казахстан при увольнении со службы в специальных государственных органах, кроме случаев, предусмотренных подпунктами 6), 12-1) и 13) пункта 1 статьи 49 Закона, а также следовании в отпуск и на стажировку.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Возмещение затрат курсантам, слушателям, обучающимся в военных, специальных учебных заведениях и организациях образования иностранных государств, осуществляется государственным учреждением специального государственного органа (далее – учреждение), где курсанты, слушатели состоят в штате или распоряжении, а в случае увольнения курсанта, слушателя – территориальным органом специального государственного органа (далее – территориальный орган) по избранному им месту жительства.";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам возмещения затрат
курсантов, слушателей военных,
специальных учебных заведений
за проезд на транспорте
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)";
правый верхний угол приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам возмещения затрат
курсантов, слушателей военных,
специальных учебных заведений
за проезд на транспорте
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)
от заявителя ______________,
фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе),
проживающего ____________,
телефон _________________";
правый верхний угол приложения 3 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 3
к Правилам возмещения затрат
курсантов, слушателей
военных, специальных учебных
заведений за проезд на транспорте
Форма";
в Правилах возмещения затрат членов семей сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей), постоянно совместно проживающих с ними, за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан при перемещении сотрудника специального государственного органа, а также при увольнении сотрудника специального государственного органа со службы, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Арнаулы мемлекеттік органның қызметкері орын ауыстырған кезде, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қызметтен шығарылған кезде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлiкте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа), олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелерінің шығындарын өтеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 78-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және арнаулы мемлекеттік органның қызметкері орын ауыстырған кезде, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органның қызметкері қызметтен шығарылған кезде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша көлiкте жүргені үшін арнаулы мемлекеттік органдар қызметкерлерінің (курсанттардан, тыңдаушылардан басқа) (бұдан әрі – қызметкерлер), олармен үнемі бірге тұратын отбасы мүшелерінің шығындарын (бұдан әрі – шығындар) өтеу тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Заңның 49-бабы 1-тармағының 6), 12-1) және 13) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа қызметкер қызметтен шығарылған кезде жүргізіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнаулы мемлекеттік
органның қызметкері орын ауыстырған кезде, сондай-ақ
арнаулы мемлекеттік органның
қызметкері қызметтен
шығарылған кезде
Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлiкте
жүргені үшін арнаулы
мемлекеттік органдар
қызметкерлерінің
(курсанттардан, тыңдаушылардан басқа),
олармен үнемі бірге тұратын
отбасы мүшелерінің шығындарын өтеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:___________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің) басшысына не уәкілетті лауазымды адамға)";
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Арнаулы мемлекеттік
органның қызметкері орын
ауыстырған кезде, сондай-ақ
арнаулы мемлекеттік органның
қызметкері қызметтен
шығарылған кезде
Қазақстан Республикасының
аумағы бойынша көлiкте
жүргені үшін арнаулы
мемлекеттік органдар
қызметкерлерінің
(курсанттардан, тыңдаушылардан басқа),
олармен үнемі бірге тұратын
отбасы мүшелерінің
шығындарын өтеу қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге: ___________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)
кімнен: _________________,
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (құжатта бар болса)
__________________ тұрады
тел. ___________________".
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:

"1. Настоящие Правила возмещения затрат членов семей сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей), постоянно совместно проживающих с ними, за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан при перемещении сотрудника специального государственного органа, а также при увольнении сотрудника специального государственного органа со службы (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 78 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок возмещения затрат членов семей сотрудников специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей) (далее – сотрудники), постоянно совместно проживающих с ними (далее – члены семей), за проезд на транспорте по территории Республики Казахстан (далее – затраты) при перемещении сотрудника, а также при увольнении сотрудника со службы.";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) увольнении сотрудника со службы, кроме случаев, предусмотренных подпунктами 6), 12-1) и 13) пункта 1 статьи 49 Закона.";
правый верхний угол приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 1
к Правилам возмещения затрат
членов семей сотрудников
специальных государственных
органов (кроме курсантов,
слушателей), постоянно
совместно проживающих с
ними, за проезд на
транспорте по территории
Республики Казахстан при
перемещении сотрудника
специального государственного
органа, а также при увольнении
сотрудника со службы
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)";
правый верхний угол приложения 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Приложение 2
к Правилам возмещения затрат
членов семей сотрудников
специальных государственных
органов (кроме курсантов,
слушателей), постоянно
совместно проживающих с
ними, за проезд на транспорте
по территории Республики
Казахстан при перемещении
сотрудника специального
государственного органа, а
также при увольнении
сотрудника со службы
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)
от _______________________
фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе)
заявителя,
проживающего ____________
тел. __________________".
2. Признать утратившими силу:

1)"Арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне (арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарынан, тыңдаушыларынан басқа) тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлем жасауға ақшалай өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1122 қаулысы;
2)"Арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкерлеріне (арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарынан басқа) тұрғын үйдi ұстауға және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлем жасауға ақшалай өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1122 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 16 қарашадағы № 748 қаулысы.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 5 тамыздағы
№ 532 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 1602 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының қызметтік тұрғынжайларын қалыптастыру және беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы арнаулы мемлекеттік органдарының қызметтік тұрғынжайларын қалыптастыру және беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" (бұдан әрі – Заң), "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" заңдарына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарының (бұдан әрі – АрМО) қызметтік тұрғынжайларын қалыптастыру және оларды қызметкерлерге, әскери қызметшілер мен жұмыскерлерге, оның ішінде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексі 16-бабының 40) тармақшасында көзделген мемлекеттік органдарға техникалық қызмет көрсетуді және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ететін жұмыскерлер санының бірыңғай салааралық нормативтерінің шеңберінде қабылданған жұмыскерлерге, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне беру тәртібін айқындайды.
Осы Қағидалар мерзімді әскери қызметтің әскери қызметшілеріне, әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттары мен тыңдаушыларына қолданылмайды.
2. АрМО-ның тұрғынжай қорындағы тұрғынжайлар ерекше құқықтық режимдегі тұрғынжайлар болып табылады және осы елді мекендегі тұрғынжайға мұқтаж қызметкерлерге, әскери қызметшілер мен жұмыскерлерге, сондай-ақ олардың отбасы мүшелеріне олар лауазымдық міндеттерін орындайтын кезеңге беріледі.
Қызметкерлер мен әскери қызметшілердің отбасы мүшелерінің қатары Заңның 101-10-бабына сәйкес айқындалады.
Жұмыскерлердің отбасы мүшелерінің қатары Заңның 21-бабына сәйкес айқындалады.

1) постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1122 "Об утверждении Правил выплаты денежной компенсации сотрудникам специальных государственных органов (кроме курсантов, слушателей специальных (военных) учебных заведений) на содержание жилища и оплату коммунальных услуг";
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2018 года № 748 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1122 "Об утверждении Правил выплаты денежной компенсации сотрудникам специальных государственных органов (кроме курсантов специальных (военных) учебных заведений) на содержание жилища и оплату коммунальных услуг".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2022 года № 532
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 декабря 2012 года № 1602
Правила формирования и предоставления специальными государственными органами Республики Казахстан служебных жилищ
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и предоставления специальными государственными органами Республики Казахстан служебных жилищ (далее – Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан "О жилищных отношениях" (далее – Закон), "О специальных государственных органах Республики Казахстан" и определяют порядок формирования и предоставления специальными государственными органами Республики Казахстан (далее – СГО) служебных жилищ сотрудникам, военнослужащим и работникам, в том числе принятым в рамках единых межотраслевых нормативов численности работников, обеспечивающих техническое обслуживание и функционирование государственных органов, предусмотренных подпунктом 40) статьи 16 Трудового кодекса Республики Казахстан, а также членам их семей.
Действие настоящих Правил не распространяется на военнослужащих срочной воинской службы, курсантов и слушателей военных, специальных учебных заведений.
2. Жилище из жилищного фонда СГО является служебным жилищем с особым правовым режимом и предоставляется в пользование нуждающимся в жилище в данном населенном пункте сотрудникам, военнослужащим и работникам, а также членам их семей на период исполнения ими должностных обязанностей.
Круг членов семьи сотрудников и военнослужащих определяется в соответствии со статьей 101-10 Закона.
Круг членов семьи работников определяется в соответствии со статьей 21 Закона.

2-тарау. Қызметтік тұрғынжайларды қалыптастыру
3. Қызметтік тұрғынжайларды қалыптастыру АрМО мекемелерінің жедел басқару құқығындағы тұрғынжайлар есебінен жүзеге асырылады.
4. Қызметтік тұрғынжайлар жеке тұрғын үйлерден, пәтерлерден, жатақханалардағы бөлмелерден және модульдік (мобильдік) тұрғын үйлерден тұрады.
5. Қызметтік тұрғынжайларды есепке алуды АрМО мекемелерінің жауапты құрылымдық бөлімшелері жүргізеді.
Тұрғынжайға мұқтаж қызметкерлерді, әскери қызметшілерді, жұмыскерлерді және олардың отбасы мүшелерін есепке алуды АрМО мекемелерінің қызметтік тұрғынжайларды есепке алу жөніндегі функциялар жүктелген жауапты құрылымдық бөлімшелері жүзеге асырады.
3-тарау. Қызметтік тұрғынжайларды беру тәртібі
6. Қызметкерлерге, әскери қызметшілер мен жұмыскерлерге қызметтік тұрғынжай АрМО мекемелерінің тұрғын үй комиссиясының шешімі бойынша қызмет өткеру (еңбек қатынастары) кезеңінде тұруға беріледі.
7. Осы елді мекенде Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдары мемлекеттік мекемелерінің тұрғын үй қорының жекешелендіруге жатпайтын қызметтік тұрғынжайлары тұрғынжайға мұқтаж деп танылған және Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарының кадрларында тұрған адамдарға қызмет өткеру (еңбек қатынастары) кезеңіне беріледі.
8. Қызметтік тұрғынжайлар қызметкерлерге, әскери қызметшілер мен жұмыскерлерге Заңда белгіленген нормалар бойынша беріледі.
Берілетін қызметтік тұрғынжай Заңда белгіленген нормаларға сәйкес келмеген жағдайда қызметкердің, әскери қызметшінің немесе жұмыскердің жеке баянаты (өтініші) бойынша ғана қоныстандыруға рұқсат етіледі.
9. Қызметтік тұрғынжайлар есепте тұрған қызметкерлерге, әскери қызметшілер мен жұмыскерлерге осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген барлық қажетті құжаттармен бірге баянаттың (өтініштің) тіркелген күні бойынша кезектілік тәртібімен беріледі.
10. Тұрғынжайға мұқтаж ретінде есепке тұру үшін қызметкерлер, әскери қызметшілер мен жұмыскерлер АрМО мекемесінің тұрғын үй комиссиясына мынадай құжаттарды ұсынады:
1) АрМО мекемесінің тұрғын үй комиссиясы төрағасының атына тұрғынжайға мұқтаждар есебіне қою туралы баянат (өтініш);
2) қызмет (жұмыс) орнынан АрМО мекемесінің кадрлар бөлімшесінің баянат (өтініш) тіркелген күнге дейін бір ай ішінде алынған:
отбасы құрамы туралы;
мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілген тұрғынжайдың бар-жоғы туралы;
тұрғынжайды өтеусіз жекешелендіру құқығының орнына ақшалай өтемақы немесе біржолғы тұрғын үй төлемдерін алғаны (алмағаны) туралы;
тұрғын үй төлемдерінің тағайындалғаны (тағайындалмағаны) туралы;
тұрғын үй төлемдерін пайдалану арқылы Қазақстан Республикасының аумағында меншігіне тұрғынжайды сатып алмағаны немесе сатып алғаны туралы мәліметтер (бар болса) көрсетілген анықтамасы.
Осы тармақшаның төртінші, бесінші және алтыншы абзацтарында көрсетілген мәліметтерді Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметінде жауапты құрылымдық бөлімше ұсынады;

Глава 2. Формирование служебного жилища
3. Формирование служебных жилищ осуществляется за счет жилищ, находящихся на праве оперативного управления за учреждениями СГО.
4. Служебные жилища состоят из индивидуальных жилых домов, квартир, комнат в общежитиях и модульных (мобильных) жилых домов.
5. Учет служебных жилищ ведется ответственными структурными подразделениями учреждений СГО.
Учет сотрудников, военнослужащих, работников и членов их семей, нуждающихся в жилище, осуществляется ответственными структурными подразделениями учреждений СГО, на которые возложены функции по учету служебных жилищ.
Глава 3. Порядок предоставления служебного жилища
6. Сотрудникам, военнослужащим и работникам предоставляется служебное жилище по решению жилищной комиссии учреждений СГО для проживания на период прохождения службы (трудовых отношений).
7. Служебные жилища жилищного фонда государственных учреждений органов национальной безопасности Республики Казахстан в данном населенном пункте, не подлежащие приватизации, предоставляются на период прохождения службы (трудовых отношений) лицам, признанным нуждающимися в жилище и состоящим в кадрах органов национальной безопасности Республики Казахстан.
8. Служебные жилища предоставляются сотрудникам, военнослужащим и работникам по нормам, установленным Законом.
В случае несоответствия предоставляемого служебного жилища нормам, установленным Законом, допускается заселение только по личному рапорту (заявлению) сотрудника, военнослужащего или работника.
9. Служебные жилища предоставляются нуждающимся в жилище сотрудникам, военнослужащим и работникам, состоящим на учете, в порядке очередности, по дате регистрации рапорта (заявления) со всеми необходимыми документами, указанными в пункте 10 настоящих Правил.
10. Для постановки на учет нуждающихся в жилище сотрудники, военнослужащие и работники представляют жилищной комиссии СГО следующие документы:
1) рапорт (заявление) на имя председателя жилищной комиссии учреждения СГО о постановке на учет нуждающихся в жилище;
2) справку кадрового подразделения учреждений СГО с места службы (работы), полученную в течение месяца до дня регистрации рапорта (заявления), в котором указываются сведения (при наличии):
о составе семьи;
о наличии жилища из государственного жилищного фонда;
о получении (неполучении) денежной компенсации взамен права безвозмездной приватизации служебного жилища или единовременных жилищных выплат;
о назначении (неназначении) ему (ей) жилищных выплат;
о том, что он (она) не приобретал (не приобретала) или приобретал (приобретала) на территории Республики Казахстан жилище в собственность путем использования жилищных выплат.
Сведения, указанные в абзацах четвертом, пятом и шестом настоящего подпункта, в Службе государственной охраны Республики Казахстан предоставляются ответственным структурным подразделением;

3) жұбайы (зайыбы) мемлекеттік мекеменің (кәсіпорынның) жұмыскері болып табылса (болып табылған болса), жұбайының (зайыбының) қызмет (жұмыс) орнынан, оның ішінде бұрынғы жұмыс (қызмет) орнынан баянат (өтініш) тіркелген күнге дейін бір ай ішінде алынған мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжай алғаны немесе алмағаны туралы мәліметтер, сондай-ақ егер жұбайы (зайыбы) тұрғын үй төлемдерін алушы болып табылса (болып табылған болса), осы тармақтың 2) тармақшасының бірінші бөлігінде көрсетілген қажетті мәліметтер бар анықтама;
4) қызметкерге немесе оның жұбайына (зайыбына) мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғынжай берілген жағдайда бұрынғы қызмет (жұмыс) орны бойынша осындай тұрғынжайды тапсырғаны туралы анықтама (акт);
5) баянат (өтініш) тіркелген күнге дейін күнтізбелік он күн ішінде отбасы құрамы бойынша алынған (Қазақстан Республикасы бойынша) жылжымайтын мүліктің жоқ (бар) екені туралы анықтама;
6) баянат (өтініш) тіркелген күнге дейін күнтізбелік он күн ішінде отбасы құрамы бойынша алынған мемлекеттік тұрғын үй қоры объектілерін жалдау шарттарының тізілімінен жалдаушы жөніндегі ақпарат;
7) тұрғын үй төлемдерін алушының және отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттардың көшірмелері;
8) неке қию (некені бұзу), отбасы мүшелерінің қайтыс болуы, балалардың тууы туралы куәліктердің көшірмелері (қажет болған жағдайда ақпараттық жүйеде мәлімет болмаған жағдайда);
9) алдыңғы некеден (некелерден) туылған баланың (балалардың) тұратын жері көрсетілген сот шешімінің көшірмесі;
10) отбасында бала кезінен мүгедектігі бар адам болса, халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік мекемесінен мүгедектігі бар адам туралы анықтама;
11) отбасында кейбір созылмалы аурулардың (денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бекіткен аурулардың тізімі бойынша) ауыр түрлеріне шалдыққан мүшелері болып, бір үй-жайда (пәтерде) олармен бірге тұру мүмкін болмаса не жүктілігі жиырма екі аптадан асқан әйел болса, мемлекеттік медициналық ұйымның анықтамасы;
12) отбасы тұрып жатқан тұрғынжай белгіленген санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сәйкес келмеген жағдайларда санитариялық-эпидемиологиялық қызмет ұйымы жүргізген санитариялық-эпидемиологиялық сараптама нәтижелері бойынша халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі берген санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының түпнұсқасы қосымша;
13) отбасы тұрып жатқан тұрғынжай белгіленген техникалық талаптарға сәйкес келмеген жағдайда сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы аттестатталған сарапшы берген техникалық қорытындының (тұрғынжайды техникалық тексеру нәтижелері бойынша) түпнұсқасы қосымша.

3) справку с места службы (работы), в том числе с прежнего места службы (работы) супруги (супруга) со сведениями о получении или неполучении жилища из государственного жилищного фонда, в случае, когда супруга (супруг) является (являлся (являлась) работником государственного учреждения (предприятия), а также необходимыми сведениями, указанные в подпункте 2) части первой настоящего пункта, если супруг (супруга) является (являлся (являлась) получателем жилищных выплат, полученную в течение месяца до дня регистрации рапорта (заявления);
4) справку (акт) о сдаче жилища из государственного жилищного фонда по прежнему месту службы (работы) в случае, если сотруднику, военнослужащему и работнику или его (ее) супруге (супругу) предоставлялось жилище;
5) справку об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (по Республике Казахстан), полученную по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта (заявления);
6) информацию по нанимателю из реестра договоров найма объектов государственного жилищного фонда, полученную по составу семьи в течение десяти календарных дней до дня регистрации рапорта (заявления);
7) копии документов, удостоверяющих личность сотрудника, военнослужащего, работника и членов его семьи;
8) копии свидетельств о заключении (расторжении) брака, смерти членов семьи, рождении детей (по мере необходимости, в случае отсутствия сведений в информационной системе);
9) копию решения суда с указанием места проживания ребенка (детей) от предыдущего (предыдущих) брака (браков);
10) справку о лице с инвалидностью с государственного учреждения социальной защиты населения при наличии в семье лица с инвалидностью (лиц) с детства;
11) справку государственной медицинской организации при наличии в семье членов, страдающих тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний (по списку заболеваний, утвержденному уполномоченным органом в области здравоохранения), при которых совместное проживание с ними в одном помещении (квартире) становится невозможным, либо женщины, имеющей беременность свыше двадцати двух недель;
12) в случаях, когда жилище, в котором проживает семья не отвечает установленным санитарно-эпидемиологическим требованиям, дополнительно оригинал санитарно-эпидемиологического заключения, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения по результатам санитарно-эпидемиологической экспертизы, проведенной организацией санитарно-эпидемиологической службы;
13) в случаях, когда жилище, в котором проживает семья, не отвечает установленным техническим требованиям, дополнительно оригинал технического заключения (по результатам технического обследования жилища) аттестованного эксперта в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.

Жеке басты куәландыратын құжаттардың, неке қию (бұзу) (2008 жылғы 1 маусымнан кейін), қайтыс болу (2007 жылғы 13 тамыздан кейін), балалардың тууы (2007 жылғы 13 тамыздан кейін) туралы куәліктердің мәліметтерін, өздеріне меншік құқығында тиесілі (Қазақстан Республикасы бойынша) тұрғынжайдың бар (жоқ) екені туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алуға болады.
11. АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесі баянат (өтініш) тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың осы Қағидалардың 10-тармағының талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады және АрМО мекемесінің тұрғын үй комиссиясының отырысына материалдар дайындайды.
Ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың 10-тармағының талаптарына сәйкес келмеген кезде АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесі үш жұмыс күні ішінде оларды пысықтау үшін қызметкерге, әскери қызметшіге немесе жұмыскерге қайтарады.
Қызметкер, әскери қызметші және жұмыскер бес жұмыс күні ішінде АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшеге қайта жүгінеді, бұл ретте баянат (өтініш) ол алғашқы тіркелген күні берілді деп есептеледі.
12. Қызметкер, әскери қызметші және жұмыскер пысықтауға қайтарылған құжаттарды уақтылы немесе мүлдем ұсынбаған жағдайларда АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесі ұсынылған құжаттарды қарамай, оларға кері қайтарады.
Бұл ретте қызметкер, әскери қызметші және жұмыскер өздерін тұрғынжайға мұқтаж деп тану үшін осы Қағидалардың 10-тармағында көзделген тәртіппен АрМО мекемесінің тұрғын үй комиссиясына қайта өтініш береді.
Бұр ретте АрМО мекемесінің тұрғын үй комиссиясы көрсетілген баянаттарды (өтініштерді) тіркеген күннен бастап екі айдан кешіктірмей қарайды және олар бойынша шешім шығарады.
13. АрМО мекемесінің тұрғын үй комиссиясы:
1) қызметкер және әскери қызметші Заңның 101-3-бабының талаптарына сәйкес келмесе, оларды тұрғын үйге мұқтаж;
2) Заңның 69 және 70-баптарының талаптарына сәйкес келмеген, Заңның 72-бабында белгіленген негіздемелер болған жағдайларда жұмыскерді тұрғын үйге мұқтаж деп танудан бас тарту туралы шешім шығарады.
14. АрМО мекемесінің тұрғын үй комиссиясы қызметтік тұрғынжай беру туралы шешім қабылдаған жағдайда күнтізбелік он бес күн ішінде өтініш беруші мен АрМО мекемелерінің уәкілетті лауазымды адамы арасында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1420 қаулысымен бекітілген мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйдi жалдаудың (қосымша жалдаудың) үлгі шартының нысаны бойынша қызметтік тұрғынжайды жалдау шарты жасалады.

Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о заключении (расторжении) брака (после 1 июня 2008 года), смерти (после 13 августа 2007 года), рождении детей (после 13 августа 2007 года), наличии (отсутствии) жилища (по Республике Казахстан), принадлежащего им на праве собственности учреждением СГО могут быть получены из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронное правительство".
11. Ответственное структурное подразделение учреждения СГО в течение десяти рабочих дней со дня регистрации рапорта (заявлений) осуществляет проверку представленных документов на соответствие требованиям пункта 10 настоящих Правил и подготавливает материалы на заседание жилищной комиссии учреждения СГО.
При несоответствии представленных документов требованиям пункта 10 настоящих Правил ответственное структурное подразделение учреждения СГО в течение трех рабочих дней возвращает их сотруднику, военнослужащему или работнику для доработки.
Сотрудник, военнослужащий и работник в течение пяти рабочих дней повторно обращается в ответственное структурное подразделение учреждения СГО, при этом рапорт (заявление) считается поданным в день его первичной регистрации.
12. В случаях несвоевременного представления или непредставления сотрудником, военнослужащим и работником документов после возвращения их на доработку, ответственное структурное подразделение учреждения СГО возвращает им представленные документы без рассмотрения.
При этом сотрудник, военнослужащий и работник повторно обращаются в жилищную комиссию учреждения СГО для признания их нуждающимися в жилище в порядке, указанном в пункте 10 настоящих Правил.
При этом жилищная комиссия учреждений СГО рассматривает и принимает решения по указанным рапортам (заявлениям) не позднее двух месяцев со дня их регистрации.
13. Жилищной комиссией учреждения СГО выносится решение об отказе в признании:
1) сотрудника и военнослужащего нуждающимися в жилище в случаях их несоответствия требованиям статьи 101-3 Закона;
2) работника нуждающимся в жилище в случаях несоответствия его требованиям статей 69 и 70 Закона, наличия оснований, установленных статьей 72 Закона.
14. В случае принятия жилищной комиссией учреждения СГО решения о предоставлении служебного жилища в течение пятнадцати календарных дней заключается договор найма служебного жилища между заявителем и уполномоченным должностным лицом учреждений СГО по форме типового договора найма (поднайма) жилища из государственного жилищного фонда или жилища, арендованного местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1420.

15. Қызметтік тұрғынжайды жалдау шарты екі данада жасалады, оның бір данасы қатаң есептілік құжаты ретінде АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесінде сақталады, екіншісі жалдаушыға беріледі және тұрғынжайға орналасуға құқық беретін бірден-бір құжат болып табылады.
16. Қызметкердің, әскери қызметші мен жұмыскердің отбасы мүшелері құқықтарды қызметкермен, әскери қызметшімен және жұмыскермен бірдей пайдаланады және қызметтік тұрғынжайды жалдау шартынан туындайтын міндеттерді көтереді.
17. Қызметкер, әскери қызметші мен жұмыскер, сондай-ақ олармен бірге тұрып жатқан олардың отбасы мүшелері қызметтік тұрғынжайдың және ортақ мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді.
18. Қызметтік тұрғынжайдың жекелеген конструкцияларында авариялық жағдайлар туындаған және ақау анықталған жағдайда қызметкер, әскери қызметші мен жұмыскер, сондай-ақ онымен бірге тұрып жатқан оның отбасы мүшелері қолжетімді барлық байланыс құралдары арқылы не өзі бұл туралы дереу АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне хабарлайды.
19. Егер қызметтік тұрғынжайға күрделі жөндеуді қызметкерді, әскери қызметші мен жұмыскерді көшірмей жүргізу мүмкін болмаса, АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесі жөнделетін қызметтік тұрғынжайды жалдау шартын бұзбай, оларға күрделі жөндеу жүргізілетін кезеңге техникалық және санитариялық-эпидемиологиялық талаптарға сай келетін басқа қызметтік тұрғынжай береді.
20. Қызметтік тұрғынжайды босатқан кезде қызметкер, әскери қызметші және жұмыскер АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесіне тұрғынжайды қызметтік тұрғынжай беретін АрМО мекемесі белгілейтін нысанға сәйкес тапсыру актісі бойынша тапсырады.
21. Қызметтік тұрғынжайды Заңда айқындалған шарттарда және тәртіппен басқа қызметтік тұрғынжайға ауыстыруға болады.
22. Тұрғын үй төлемдерін алатын қызметкерлер мен әскери қызметшілерге жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, шекара бөлімшелерінің және өзге де жабық объектілердің аумағында орналасқан немесе жатақханадағы қызметтік тұрғынжайларды қоспағанда, қызметтік тұрғынжай берілмейді.
23. Шетелге қызмет өткеру үшін жіберілген қызметкерлер мен әскери қызметшілер тұрып жатқан тұрғынжайлар олар шетелде болатын бүкіл уақыт бойы сақталады, олардың есебін АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесі жүргізеді.
24. Тұрып жатқан қызметтік тұрғынжайды жекешелендіруге құқығы бар адамдарды қоспағанда, қызметтен шығарылған (еңбек қатынастары тоқтатылған жағдайда) қызметкер, әскери қызметші және жұмыскер өздеріне берілген қызметтік тұрғынжайларды АрМО мекемесін хабардар ету негізінде әскери бөлімнің (мекемелердің) тізімдерінен шығарылған күннен бастап бір ай ішінде тапсырады.

15. Договор найма служебного жилища составляется в двух экземплярах, один экземпляр которого хранится в ответственном структурном подразделении учреждения СГО как документ строгой отчетности, второй выдается нанимателю и является единственным документом, предоставляющим право на вселение в жилище.
16. Члены семьи сотрудника, военнослужащего и работника пользуются наравне с сотрудником, военнослужащим и работником правами и несут обязанности, вытекающие из договора найма служебного жилища.
17. Сотрудник, военнослужащий и работник, а также совместно проживающие с ним члены их семей обеспечивают сохранность служебного жилища и общего имущества.
18. При возникновении аварийных ситуаций и обнаружении неисправностей отдельных конструкций служебного жилища сотрудник, военнослужащий и работник, а также совместно проживающие с ним члены его семьи незамедлительно через все доступные средства связи либо лично сообщают о них ответственному структурному подразделению учреждения СГО.
19. Если капитальный ремонт служебного жилища не может быть произведен без выселения сотрудника, военнослужащего и работника, ответственным структурным подразделением учреждения СГО на период проведения капитального ремонта предоставляется им другое служебное жилище, отвечающее техническим и санитарно-эпидемиологическим требованиям, без расторжения договора найма на ремонтируемое служебное жилище.
20. При освобождении служебного жилища сотрудник, военнослужащий и работник передают ответственному структурному подразделению учреждения СГО жилище по акту сдачи согласно форме, устанавливаемой учреждением СГО, предоставляющим служебное жилище.
21. Служебное жилище может быть обменено на другое служебное жилище на условиях и в порядке, определенных Законом.
22. Сотрудникам и военнослужащим, получающим жилищные выплаты, не предоставляется служебное жилище, за исключением служебного жилища, находящегося на территории закрытых и обособленных военных городков, пограничных отделений и иных закрытых объектов или в общежитии.
23. За сотрудниками и военнослужащими, направленными для прохождения службы за границу, занимаемые жилища сохраняются на все время пребывания за границей, учет которых ведет ответственное структурное подразделение учреждения СГО.
24. Сотрудник, военнослужащий и работник, уволенные со службы (в случае прекращения трудовых отношений), на основании уведомления учреждения СГО сдают предоставленные им служебные жилища в течение одного месяца с даты исключения из списков воинской части (учреждений), за исключением лиц, у которых имеется право приватизации занимаемого служебного жилища.

25. АрМО мекемесінің жауапты құрылымдық бөлімшесі тұрғынжайға мұқтаждар тізімінде тұрған не қызметтік тұрғынжайда тұрып жатқан қызметкердің, әскери қызметші мен жұмыскердің меншік құқығында тұрғынжайының бар-жоғын жылына кемінде бір рет тексереді.
26. Тұрғын үй мәселелері бойынша туындайтын даулар Заңда белгіленген тәртіппен қаралады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 5 тамыздағы
№ 532 қаулысына
2-қосымша
Нысан
Кімге:
___________________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)
Шығындарды өтеуге арналған баянат
Маған _____________________________________________________________
___________________________________________________________________
(оқиғаның түрі, тасымалдау маршруты, қашықтығы және мүліктің салмағы көрсетіледі)
___________________________________________ шығындарын өтеуді сұраймын.
______________________________ ___________________________________
(лауазымы, атағы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (құжатта бар болса)
______ жылғы "______" _____________ (жылы) (күні) (айы)
Бастық: _____________________ ____________ __________________________
(бөлімше, атағы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (құжатта бар болса)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2022 жылғы 5 тамыздағы
№ 532 қаулысына
3-қосымша
Нысан
Кімге:
_________________________
(шығындарды өтеуді жүзеге
асыратын арнаулы мемлекеттік
органның (мекеменің)
басшысына не уәкілетті
лауазымды адамға)
кімнен: ___________________
(өтініш берушінің тегі, аты,
әкесінің аты (құжатта бар болса)
__________________ тұрады
тел. ___________________
Шығындарды өтеуге арналған өтініш
Маған ____________________________________________________________
(оқиғаның түрі, тасымалдау маршруты, қашықтығы мен мүліктің салмағы көрсетіледі)
шығындарды өтеуді сұраймын.
Тиесілі соманы ____________________________________ аударуды сұраймын.
__________________ банктің № _________________ филиалы
Дербес немесе карт-шот __________________________________
Алушының ЖСН_________________________________________
____ жылғы "____" _______ Өтініш беруші __________________
(күні) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Бастық: __________ ____ __________________________________________
(бөлімше, атағы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

25. Ответственное структурное подразделение учреждения СГО не менее одного раза в год проверяет наличие жилища на праве собственности у сотрудника, военнослужащего и работника, состоящих в списке нуждающихся в жилище либо проживающих в служебном жилище.
26. Споры, вытекающие по жилищным вопросам, рассматриваются в порядке, установленном Законом.
____________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2022 года № 532
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения)
либо уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)
Рапорт на возмещение затрат
Прошу возместить мне затраты за ____________________________________________
__________________________________________________________________________
(указываются вид события, маршрут перевозки, расстояние и вес имущества)
_________________       __________       ___________________________________________
(должность, звание)       (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в документе)
"______" ____________       ____ года
(число)       (месяц)       (год)
Начальник ___________________ _______ _____________________________________
(подразделение, звание) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии в
документе)
__________________________
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 августа 2022 года № 532
Форма
Кому: ____________________
(руководителю специального
государственного органа
(учреждения) либо
уполномоченному
должностному лицу,
осуществляющих возмещение
затрат)
от _______________________,
(фамилия, имя, отчество
(при наличии в документе)
заявителя)
проживающего ____________
тел. ______________________
Заявление на возмещение затрат
Прошу возместить мне затраты за ______________________________________
___________________________________________________________________
(указываются вид события, маршрут перевозки, расстояние и вес имущества)
Причитающуюся сумму прошу перечислить: _____________________________
Филиал ______________________________ банка № ______________________
Лицевой или карт-счет _______________________________________________
ИИН получателя _____________________________________________________
"__" ___________ года
Заявитель _______       ____________________________________________
(дата)       (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Начальник ___________________       _______       ________________________________
(подразделение, звание)       (подпись)       (фамилия, имя, отчество (при наличии)