"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 144 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 23 қыркүйектегі № 734 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 144 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 144 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 144 Жарлығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері үлгілерінің сипаттамасы мен суреттерінде:
бүкіл мәтін бойынша "әскери оқу орындарына" деген сөздер "әскери, арнаулы оқу орындарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "әскери оқу орындарын", "әскери оқу орындары", "әскери оқу орындарының", "орта және жоғары оқу орындарының", "орта және жоғары оқу орындары" және "орта және жоғары әскери оқу орындарының", "орта және жоғары әскери оқу орындары" деген сөздер тиісінше "әскери, арнаулы оқу орындарын", "әскери, арнаулы оқу орындары" және "әскери, арнаулы оқу орындарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "рұқсат етіледі" деген сөздер "жол беріледі" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Аэроұтқыр" деген сөз тиісінше "Десанттық-шабуылдау" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "сержанттары (старшиналары) мен сарбаздары (матростары)", "сержанттар (старшиналар) мен сарбаздардың (матростардың)", "сержанттары (старшиналары) мен сарбаздарының (матростарының)", "сержанттар (старшиналар) мен сарбаздар (матростар)", "сержанттарда (старшиналарда), сарбаздарда (матростарда)", "сержанттардың (старшиналардың), сарбаздардың (матростардың)", "сержанттарының (старшиналарының), сарбаздарының (матростарының)", "сержанттарда (старшиналарда), сарбаздарда", "сержанттар мен сарбаздардың", "сержанттар мен сарбаздар", "сержанттар мен сарбаздарда", "сержанттары мен сарбаздарының", "сержанттарының және сарбаздарының", "старшиналар мен матростар", "старшиналар мен матростарда", "старшиналар мен матростардың" деген сөздер тиісінше "қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамы", "қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамының", "қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамында" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "сержанттар мен сарбаздар" және "старшиналар мен матростар" деген сөздер "қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Кадет корпусының және "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілері", "Кадет корпусы және "Жас ұлан" республикалық мектебі тәрбиеленушілерінің", "Кадет корпусының және "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілерінде", "Кадет корпусының және "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілерінен" деген сөздер тиісінше "Әскери колледж ұландары (кадеттері) және "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілері", "Әскери колледж ұландарының (кадеттерінің) және "Жас ұлан" республикалық мектебі тәрбиеленушілерінің", "Әскери колледж ұландарында (кадеттерінде) және "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілерінде", "Әскери колледж ұландарынан (кадеттерінен) және "Жас ұлан" республикалық мектебінің тәрбиеленушілерінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Кадет корпусы тәрбиеленушілерінің", "Кадет корпусының тәрбиеленушілерінен" және "Кадет корпусының тәрбиеленушілері" деген сөздер тиісінше "Әскери колледж ұландарының (кадеттерінің)", "Әскери колледж ұландарынан (кадеттерінен)", "Әскери колледж ұландары (кадеттері)" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Кадет корпусы", "Кадет корпусының" деген сөздер "Әскери колледж" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "1-қосымшаға сәйкес" деген сөздер "сипаттама мен суреттерге 1-қосымшаға сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі" деген сөздер "Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі және Шекара академиясы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Әуе қорғанысы күштері" деген сөздер тиісінше "Әуе қорғанысы күштері және мемлекеттік авиацияның ұшу қауіпсіздігі органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Ішкі істер министрлігі Ішкі әскерлер комитетінің" және "Ішкі істер министрлігінің Ішкі әскерлер комитеті" деген сөздер тиісінше "Ұлттық ұланының" және "Ұлттық ұланы" деген сөздермен ауыстырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "Әскери прокуратурасы органдары" деген сөздер "әскери прокуратурасы органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 144 "О военной форме одежды и знаках различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2022 года № 734
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 144 "О военной форме одежды и знаках различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 144 "О военной форме одежды и знаках различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан"
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в Указ Президента Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 144 "О военной форме одежды и знаках различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан" следующие изменения:
в описании и рисунках образцов военной формы одежды и знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан:
по всему тексту слова "военно-учебным заведениям" заменить словами "военным, специальным учебным заведениям";
по всему тексту слова "военно-учебных заведений", "средних и высших учебных заведений" и "средних и высших военно-учебных заведений" заменить соответственно словами "военных, специальных учебных заведений";
по всему тексту слово "разрешается" заменить словом "допускается";
по всему тексту слова "Аэромобильных" и "Аэромобильные" заменить соответственно словами "Десантно-штурмовых" и "Десантно-штурмовые";
по всему тексту слова "сержантов (старшин) и солдат (матросов)", "сержантов (старшин), солдат (матросов)", "сержантов (старшин), солдат", "сержантов и солдат", "старшин и матросов" заменить соответственно словами "рядового и сержантского составов";
по всему тексту слова "сержанты и солдаты" и "старшины и матросы" заменить словами "рядовой и сержантский составы";
по всему тексту слова "воспитанников Кадетского корпуса и Республиканской школы "Жас улан" и "воспитанникам Кадетского корпуса и Республиканской школы "Жас улан" заменить соответственно словами "уланов (кадетов) Военного колледжа и воспитанников Республиканской школы "Жас улан" и "уланам (кадетам) Военного колледжа и воспитанникам Республиканской школы "Жас улан";
по всему тексту слова "воспитанников Кадетского корпуса" и "воспитанники Кадетского корпуса" заменить соответственно словами "уланов (кадетов) Военного колледжа" и "уланы (кадеты) Военного колледжа";
по всему тексту слова "Кадетский корпус" заменить словами "Военный колледж";
по всему тексту слова "согласно приложению 1" заменить словами "согласно приложению 1 к описанию и рисункам";
по всему тексту слова "Пограничная служба Комитета национальной безопасности" заменить словами "Пограничная служба и Пограничная академия Комитета национальной безопасности";
по всему тексту слова "Силы воздушной обороны" заменить соответственно словами "Силы воздушной обороны и орган безопасности полетов государственной авиации";
по всему тексту слова "Комитета внутренних войск Министерства внутренних дел" и "Комитет внутренних войск Министерства внутренних дел" заменить соответственно словами "Национальной гвардии" и "Национальная гвардия";
по всему тексту слова "органы Военной прокуратуры" заменить словами "органы военной прокуратуры";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері үлгісінің сипаттамасы мен суреттерінде (бұдан әрі – сипаттама мен суреттер) мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) амуниция – қаруды, оқ-дәрілер мен басқа да әскери жабдықты алып жүруді жеңілдететін әскери киім нысанының заттары (белбеу, шағын сөмке, жақпарлы кеудеше);
2) айырым белгісі – әскери қызметшілердің дербес әскери атағын, Қарулы Күштер түрлеріне, әскер тектеріне, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға тиесілігін білдіретін әскери киім нысаны жабдығының элементтері;
3) әскери киім нысаны – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген погоны бар нысанды киім (киім-кешек) және әскери қызметшілердің Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға тиесілігін айқындайтын жабдық;
4) ерекшелік белгісі – әскери қызметші наградталатын мемлекеттік және ведомстволық наградалар, төсбелгілер.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Әскери киім нысанының түрлері: ерекше салтанатты, салтанатты, күнделікті, далалық, жұмыс.
Ұлттық ұлан авиациясы әскери қызметшілерінің салтанатты және күнделікті киім нысаны Әуе қорғанысы күштерінің салтанатты және күнделікті киім нысанына ұқсас.
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Авиация қызметі әскери қызметшілерінің күнделікті киім нысаны беретті (берет орнына фуражканы және әскери қызметші әйелдерге арналған шляпаны) қоспағанда, Әуе қорғанысы күштерінің күнделікті киім нысанына ұқсас.
Шекара академиясының салтанатты және күнделікті киім нысаны Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің салтанатты және күнделікті киім нысанына ұқсас.
Арнайы операциялар күштерінің салтанатты және күнделікті киім нысаны Десанттық-шабуылдау әскерлерінің салтанатты және күнделікті киім нысанына ұқсас.";
86-тармақтағы "Шекара қызметінде" деген сөздер "Шекара академиясында" деген сөздермен ауыстырылсын;
115-тармақтағы "2-қосымшаға сәйкес" деген сөздер "сипаттама мен суреттерге 2-қосымшаға сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
122-тармақтағы "орта және жоғары әскери оқу орындары" деген сөздер "әскери оқу орындары" деген сөздермен ауыстырылсын;
124-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"124. Ұландар (кадеттер) мен тәрбиеленушілер погонына (194-сурет):
Әскери колледж – "КК";
"Жас ұлан" республикалық мектебі – "ЖҰ" деген әріптер орналастырылады.";
127-тармақтың 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің және Шекара академиясының әскери қызметшілерінде – ашық жасыл түсті шеңбер, ортасында – күн, көгілдір түсті бесбұрышты жұлдыз, оның астында қалықтаған қыран. Жоғарғы бөлігінде – "ҚАЗАҚСТАН", төменде – "ШЕКАРА ҚЫЗМЕТІ" деген жазу;";
131-тармақтағы "орта және жоғары әскери оқу орындарының" деген сөздер "әскери оқу орындарының" деген сөздермен ауыстырылсын;

"1. В данных описании и рисунках образцов военной формы одежды и знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан (далее – описание и рисунки) используются следующие основные понятия:
1) амуниция – предметы военной формы одежды (ремни, подсумки, разгрузочные жилеты), облегчающие ношение оружия, боеприпасов и другого военного снаряжения;
2) знаки различия – элементы снаряжения военной формы одежды, обозначающие персональные воинские звания военнослужащих, принадлежность к видам Вооруженных Сил, родам войск, другим войскам и воинским формированиям;
3) военная форма одежды – форменная одежда с погонами (обмундирование), установленная законодательством Республики Казахстан, и снаряжение, определяющие принадлежность военнослужащих к Вооруженным Силам, другим войскам и воинским формированиям;
4) знаки отличия – государственные и ведомственные награды, нагрудные знаки, которыми награждается военнослужащий.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Виды военной формы одежды: особо парадная, парадная, повседневная, полевая, рабочая.
Парадная и повседневная формы одежды военнослужащих авиации Национальной гвардии соответствуют парадной и повседневной формам одежды Сил воздушной обороны.
Повседневная форма одежды военнослужащих Авиационной службы Комитета национальной безопасности соответствует повседневной форме одежды Сил воздушной обороны, за исключением берета (вместо берета фуражка и для военнослужащих-женщин – шляпка).
Парадная и повседневная формы одежды Пограничной Академии соответствуют парадной и повседневной формам одежды Пограничной службы Комитета национальной безопасности.
Парадная и повседневная формы одежды Сил специальных операций соответствуют парадной и повседневной формам одежды Десантно-штурмовых войск.";
в пункте 86 слова "Пограничной службе" заменить словами "Пограничной академии";
в пункте 115 слова "согласно приложению 2" заменить словами "согласно приложению 2 к описанию и рисункам";
в пункте 122 слова "средних и высших военно-учебных заведений" заменить словами "военных учебных заведений";
пункт 124 изложить в следующей редакции:
"124. На погонах уланов (кадетов) и воспитанников размещаются буквы (рисунок 194):
Военного колледжа – "КК";
Республиканской школы "Жас улан" – "ЖҰ".";
подпункт 9) пункта 127 изложить в следующей редакции:
"9) военнослужащих Пограничной службы и Пограничной Академии Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – круг светло-зеленого цвета, в центре – пятиконечная звезда голубого цвета с солнцем, под которым парящий орел. В верхней части – надпись "ҚАЗАҚСТАН", в нижней – надпись "ШЕКАРА ҚЫЗМЕТІ";";
в пункте 131 слова "средних и высших военно-учебных заведений" заменить словами "военных учебных заведений";

144-тармақтың 6) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6) келісімшарт бойынша және әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамында, әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттарында, ұландарында (кадеттерінде) және тәрбиеленушілерінде – әскери атағының белгісі мен әріптер көлденең орналастырылады.";
145-тармақтың 6) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6) келісімшарт бойынша және әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамында, әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттарында, ұландарында (кадеттерінде) және тәрбиеленушілерінде – әскери атағының белгісі орналастырылады.";
146-тармақтың 6) тармақшасының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"6) келісімшарт бойынша және әскерге шақыру бойынша әскери қызмет өткеретін қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамында, әскери, арнаулы оқу орындарының курсанттарында, ұландарында (кадеттерінде) және тәрбиеленушілерінде – әскери атағының белгісі мен әріптер көлденең орналастырылады.";
жоғарыда көрсетілген Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері үлгілерінің сипаттамасы мен суреттеріне 1-қосымшада:
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің фуражкаларындағы айнала жиектер мен жиектердің,
пилоткаларындағы жиектердің, тельняшкаларындағы жолақтардың, шалбарларындағы жиектер мен лампастардың, мундирлері мен кительдеріндегі жиектердің түсінде, береттерінің түсінде:
мына:
"
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери полиция және әскери қарсы барлау органдары
Жоғары офицерлер құрамы
салтанатты фуражка
-
кепи қара жусан түстес
қызыл
-
көк барқын
қызыл
күнделікті фуражка
қара жусан түстес
қызыл
Офицерлер, қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамы (келісімшарт бойынша), офицерлер (әскерге шақыру бойынша)
қара жусан түстес
ашық көк
ашық көк
Берет қара жусан түстес кепи қара жусан түстес
ашық көк
Әскери қызметші әйелдер
-
-
-
әйелдер қалпағы
ашық көгілдір түсті
берет қара жусан түстес
ашық көк
-
Әскери оқу орындарының курсанттары
-
ашық көк
-
қара жусан түстес
-
-
"
деген жолдардан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Авиация қызметі
Жоғары офицерлер құрамы
күнделікті фуражка
-
кепи қара көк
ашық көк
-
қара көк
ашық көк
Офицерлер, қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамы (келісімшарт бойынша)
күнделікті фуражка
-
кепи қара көк
ашық көк
-
қара көк
ашық көк
Әскери қызметші әйелдер
-
-
ашық көк
әйелдер қалпағы
күнделікті қара көк
ашық көк
-
";
жоғарыда көрсетілген Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің әскери киім нысаны және айырым белгілері үлгілерінің сипаттамасы мен суреттеріне 2-қосымшада:
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары әскери қызметшілерінің погондарындағы жолақтардың, көмкермелердің, негіздер мен жапсырмалардың түсінде:
мына:
"
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің әскери полиция және әскери қарсы барлау органдары
Жоғары офицерлер құрамы
қара жусан түстес
қызыл
-
Офицерлер (келісімшарт бойынша және әскерге шақыру бойынша)
қара жусан түстес
ашық көк
-
Қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамы (келісімшарт бойынша)
қара жусан түстес
ашық көк
алтын түстес
Әскери оқу орындарының курсанттары
қара жусан түстес
ашық көк
алтын түстес
"
деген жолдардан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Авиация қызметі
Жоғары офицерлер құрамы
қара көк
ашық көк
-
Офицерлер (келісімшарт бойынша және әскерге шақыру бойынша)
қара көк
ашық көк
-
Қатардағы жауынгерлер мен сержанттар құрамы (келісімшарт бойынша)
қара көк
ашық көк
алтын түстес
";

часть первую подпункта 6) пункта 144 изложить в следующей редакции:
"6) рядового и сержантского составов, проходящих воинскую службу по контракту и по призыву, курсантов, уланов (кадетов) и воспитанников военных, специальных учебных заведений – поперечные обозначения воинского звания и буквы.";
часть первую подпункта 6) пункта 145 изложить в следующей редакции:
"6) рядового и сержантского составов, проходящих воинскую службу по контракту и по призыву, курсантов, уланов (кадетов) и воспитанников военных, специальных учебных заведений – обозначения воинского звания.";
часть первую подпункта 6) пункта 146 изложить в следующей редакции:
"6) рядового и сержантского составов, проходящих воинскую службу по контракту и по призыву, курсантов, уланов (кадетов) и воспитанников военных, специальных учебных заведений – поперечные обозначения воинского звания и буквы.";
в приложении 1 к описанию и рисункам образцов военной формы одежды и знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденным вышеназванным Указом:
в расцветке околышей и кантов на фуражках, кантов на пилотках, полосок на тельняшках, кантов и лампасов на брюках, кантов на мундирах и кителях, цвете беретов военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан:
после строк:
"
Органы военной полиции и военной контрразведки Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Высший офицерский состав
парадная фуражка
-
кепи
темной полыни
красный
-
морской волны
красный
повседневная фуражка
темной полыни
красный
Офицеры, рядовой и сержантский составы (по контракту), офицеры (по призыву)
темной полыни
васильковый
василько
вый
берет
темной полыни
кепи
темной полыни
васильковый
Военнослужащие-женщины
-
-
-
шляпка
женская
бирюзовая
берет
темной полыни
васильковый
-
Курсанты военных учебных заведений
-
васильковый
-
темной полыни
-
-
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Авиационная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Высший офицерский состав
повседневная фуражка
-
кепи
темно-синий
васильковый
-
темно-синий
васильковый
Офицеры, рядовой и сержантский составы (по контракту)
повседневная фуражка
-
кепи
темно-синий
васильковый
-
темно-синий
васильковый
Военнослужащие-женщины
-
-
васильковый
шляпка
женская
повседневная темно-синяя
васильковый
-
";
в приложении 2 к описанию и рисункам образцов военной формы одежды и знаков различия военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан, утвержденным вышеназванным Указом:
в расцветке полосок, окантовок, полей и нашивок на погонах военнослужащих Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан:
после строк:
"
Органы военной полиции и военной контрразведки Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Высший офицерский состав
темной полыни
красный
-
Офицеры (по контракту и по призыву)
темной полыни
васильковый
-
Рядовой и сержантский составы (по контракту)
темной полыни
васильковый
золотистый
Курсанты военных учебных заведений
темной полыни
васильковый
золотистый
"
дополнить строками следующего содержания:
"
Авиационная служба Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Высший офицерский состав
темно-синий
васильковый
-
Офицеры (по контракту и по призыву)
темно-синий
васильковый
-
Рядовой и сержантский составы (по контракту)
темно-синий
васильковый
золотистый
";

74, 75 және 80-суреттердегі "курсанттары мен" деген сөздер "курсанттарының, ұландары (кадеттері) мен тәрбиеленушілерінің," деген сөздермен ауыстырылсын;
163, 164, 165, 166 және 167-суреттердегі "орта және жоғары оқу орындары" деген сөздер "әскери оқу орындары" деген сөздермен ауыстырылсын;
192, 199 және 207-суреттердегі "орта және жоғары әскери оқу орындары" деген сөздер "әскери оқу орындары" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қ.Тоқаев

в рисунках 74, 75 и 80 слова "курсантов и воспитанников" заменить словами "курсантов, уланов (кадетов) и воспитанников";
в рисунках 163, 164, 165, 166 и 167 слова "средних и высших учебных заведений" заменить словами "военных учебных заведений";
в рисунках 192, 199 и 207 слова "средних и высших военно-учебных заведений" заменить словами "военных учебных заведений".
2. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня его подписания.
Президент
Республики Казахстан
К.Токаев