Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 28 тамыздағы № 726 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің "Жол активтері сапасының ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық жасау жөніндегі уәкілетті орган болып айқындалсын.
2. "Агроинженерия ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің жарғылық капиталындағы мемлекеттік қатысу үлесін иелену және пайдалану құқығы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитетіне берілсін.
3. Мынадай акционерлік қоғамдар акцияларының мемлекеттік пакетін иелену және пайдалану құқықтары:
1) "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" – Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитетіне;
2) "Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты" – Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитетіне;
3) "Қазақстандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту орталығы" – Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне берілсін.
4. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігімен бірлесіп, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыны іске асыру үшін қажетті шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 28 тамыздағы
№ 726 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі № 405 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестері республикалық меншікте қалатын акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлімде:
"21-208. "Ұлттық ғылыми онкология орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі." деген жол мынадай редакцияда жазылсын:

О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2023 года № 726.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить Комитет автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан уполномоченным органом по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр качества дорожных активов" Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
2. Передать права владения и пользования государственной долей участия в уставном капитале товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр агроинженерии" Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Передать права владения и пользования государственными пакетами акций следующих акционерных обществ:
1) "Национальная компания "ҚазАвтоЖол" Комитету автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
2) "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт" Комитету автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
3) "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства" Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан совместно с Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, необходимые для реализации настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от " " 2023 года №
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях":
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли участия которых остаются в республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
строку "21-208. Товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный онкологический центр"." изложить в следующей редакции:

"21-209. "Ұлттық ғылыми онкология орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.";
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-210-жолмен толықтырылсын:
"21-210. "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлік қоғамы.".
2. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 389 және 389-8-жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Индустриялық даму комитетіне" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 393-2-жолмен толықтырылсын:
"393-2. "Агроинженерия ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.";
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитетіне" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 395-1 және 395-2-жолдармен толықтырылсын:
"395-1. "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.
395-2. "Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы.";
"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетіне" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 398-1-жолмен толықтырылсын:
"398-1. "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлік қоғамы.".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 862 қаулысымен.
4. "Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 1111 қаулысында:
1, 2 және 4-тармақтар алып тасталсын.

"21-209. Товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный онкологический центр".";
дополнить строкой, порядковый номер 21-210, следующего содержания:
"21-210. Акционерное общество "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 389 и 389-8, исключить;
подраздел "Комитету индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 393-2, следующего содержания:
"393-2. Товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр агроинженерии".";
подраздел "Комитету автомобильных дорог Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" дополнить строками, порядковые номера 395-1 и 395-2, следующего содержания:
"395-1. Акционерное общество "Национальная компания "ҚазАвтоЖол".
395-2. Акционерное общество "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт".";
подраздел "Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 398-1, следующего содержания:
"398-1. Акционерное общество "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства".".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 862.
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 1111 "О некоторых вопросах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан":
пункты 1, 2 и 4 исключить.
____________________________________________________