"Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 15 қарашадағы № 1005 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанынан Жоғары ғылыми-техникалық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 сәуірдегі № 429 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ғылым туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабының 5) тармақшасын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2023 жылғы 15 қарашадағы
№ 1005 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 20 сәуірдегі
№ 429 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Жоғары ғылыми-техникалық комиссияның құрамы
1. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, төраға.
2. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрі, төрағаның орынбасары.
3. Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы, хатшы.
4. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрі.
6. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Сыртқы істер министрі.
7. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары.
8. Қазақстан Республикасы Президентінің ғылым және инновациялар мәселелері жөніндегі көмекшісі (келісу бойынша).
9. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі.
10. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі.
11. Қазақстан Республикасының Еңбек жəне халықты əлеуметтік қорғау министрі.
12. Қазақстан Республикасының Көлік министрі.
13. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрі.
14. Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрі.
15. Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрі.
16. Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрі.
17. Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрі.
18. Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрі.
19. Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрі.
20. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрі.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2023 года № 1005
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2011 года № 429 "О создании Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан" следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 5) статьи 3 Закона Республики Казахстан "О науке" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:";
состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 ноября 2023 года № 1005
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 апреля 2011 года № 429
Состав Высшей научно-технической комиссии при Правительстве Республики Казахстан
1. Премьер-Министр Республики Казахстан, председатель.
2. Министр науки и высшего образования Республики Казахстан, заместитель председателя.
3. Председатель Комитета науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, секретарь.
4. Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Заместитель Премьер-Министра – Министр финансов Республики Казахстан.
6. Заместитель Премьер-Министра – Министр иностранных дел Республики Казахстан.
7. Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан.
8. Помощник Президента Республики Казахстан по вопросам науки и инноваций (по согласованию).
9. Министр сельского хозяйства Республики Казахстан.
10. Министр здравоохранения Республики Казахстан.
11. Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
12. Министр транспорта Республики Казахстан.
13. Министр обороны Республики Казахстан.
14. Министр промышленности и строительства Республики Казахстан.
15. Министр просвещения Республики Казахстан.
16. Министр культуры и информации Республики Казахстан.
17. Министр торговли и интеграции Республики Казахстан.
18. Министр водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
19. Министр туризма и спорта Республики Казахстан.
20. Министр национальной экономики Республики Казахстан.

21. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі.
22. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрі.
23. Қазақстан Республикасының Энергетика министрі.
24. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісу бойынша).
25. Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісу бойынша).
26. Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша).
27. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
28. "Атамекен" Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
29. Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының президенті (келісу бойынша).
30. "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісу бойынша).
31. Жұмағұлов Бақытжан Тұрсынұлы – "Қазақстан Республикасының Ұлттық инженерлік академиясы" республикалық қоғамдық бірлестігінің президенті (келісу бойынша).
32. Здоровец Максим Владимирович – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Астана қаласы бойынша филиалының басшысы, физика-математика ғылымдарының кандидаты (келісу бойынша).
33. Құлекеев Жақсыбек Әбдірахметұлы – "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы басқарма төрағасының кеңесшісі (келісу бойынша).
34. Күрішбаев Ақылбек Қажығұлұлы – Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының вице-президенті (келісу бойынша).
35. Медеу Ахметқал Рахметуллаұлы – "География және су қауіпсіздігі институты" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы, география ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
36. Пя Юрий Владимирович – "University Medical Center" корпоративтік қорының басқарма төрағасы, медицина ғылымдарының докторы (келісу бойынша).
37. Сыдықов Ерлан Бәтташұлы – "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамының басқарма төрағасы – ректоры, тарих ғылымдарының докторы (келісу бойынша).

21. Министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
22. Министр экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
23. Министр энергетики Республики Казахстан.
24. Заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию).
25. Депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию).
26. Депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию).
27. Председатель правления акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию).
28. Председатель правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию).
29. Президент некоммерческого акционерного общества "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан" (по согласованию).
30. Председатель правления акционерного общества "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (по согласованию).
31. Жумагулов Бакытжан Турсынович – президент республиканского общественного объединения "Национальная инженерная академия Республики Казахстан" (по согласованию).
32. Здоровец Максим Владимирович – руководитель филиала по городу Астане республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики" Министерства энергетики Республики Казахстан, кандидат физико-математических наук (по согласованию).
33. Кулекеев Жаксыбек Абдрахметович – советник председателя правления акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз" (по согласованию).
34. Куришбаев Ахылбек Кажигулович – вице-президент некоммерческого акционерного общества "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан (по согласованию).
35. Медеу Ахметкал Рахметуллаевич – председатель правления акционерного общества "Институт географии и водной безопасности", доктор географических наук (по согласованию).
36. Пя Юрий Владимирович – председатель правления корпоративного фонда "University Medical Center", доктор медицинских наук (по согласованию).
37. Сыдыков Ерлан Батташевич – председатель правления – ректор некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева", доктор исторических наук (по согласованию).
________________________