"Экспорты және (немесе) импорты халықаралық шарттарға сәйкес рұқсат беру құжаттары және мемлекеттік органдар беретін рұқсат беру құжаттары негізінде жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 287 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 17 қаңтардағы № 10 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Экспорты және (немесе) импорты халықаралық шарттарға сәйкес рұқсат беру құжаттары және мемлекеттік органдар беретін рұқсат беру құжаттары негізінде жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 287 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген экспорты және (немесе) импорты халықаралық шарттарға сәйкес рұқсат беру құжаттары мен мемлекеттік органдар беретін рұқсат беру құжаттары негізінде жүзеге асырылатын тауарлардың тізбесінде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
1.
Озонды бұзатын заттар және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнім
лицензия/ қорытынды/ рұқсат
-
ЭТРМ
";
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
Қауіпті қалдықтар
лицензия/ қорытынды
-
ЭТРМ
";

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 287 "Об утверждении перечня товаров, экспорт и (или) импорт которых осуществляются на основании разрешительных документов в соответствии с международными договорами и разрешительных документов, которые выдаются государственными органами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 января 2024 года № 10
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 287 "Об утверждении перечня товаров, экспорт и (или) импорт которых осуществляются на основании разрешительных документов в соответствии с международными договорами и разрешительных документов, которые выдаются государственными органами" следующие изменения:
в перечне товаров, экспорт и (или) импорт которых осуществляются на основании разрешительных документов в соответствии с международными договорами и разрешительных документов, которые выдаются государственными органами, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
Озоноразрушающие вещества и продукция, содержащая озоноразрушающие вещества
лицензия/ заключение/ разрешение
-
МЭПР
";
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
Опасные отходы
лицензия/ заключение
-
МЭПР
";

реттік нөмірлері 5, 6, 7, 8, 9 және 10-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
5.
1) Жабайы тірі жануарлар, жекелеген жабайы өсімдіктер және жабайы дәрілік шикізат
лицензия/ қорытынды
-
ЭТРМ
2) Жабайы тірі жануарлардың және (немесе) жабайы өсімдіктердің ғылыми зерттеулерге арналған үлгілері
қорытынды
-
ЭТРМ
6.
Жабайы фауна мен флораның 1973 жылғы 3 наурыздағы Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның (СИТЕС) қолданылу аясына жататын түрлері
рұқсат
-
ЭТРМ
7.
Жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсімдіктердің Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің қызыл кітаптарына енгізілген, сирек кездесетін және жойылып кету қаупі төнген түрлері
лицензия/ қорытынды
-
ЭТРМ
8.
1) Асыл тастар (алмас)
мемлекеттік бақылау актісі/ Кимберлий процесінің сертификаты/ Кимберлий процесінің сертификаты туралы мәліметтер
-
ӨҚМ
2) Өңделмеген немесе өңделген асыл тастар (алмастан басқа), табиғи інжу, бірегей кәріптас түзілімдері, алмас үгінділері мен ұнтағы, өңделген, бірақ ілдірікке қондырылмаған немесе қарабайыр өнеркәсіптік емес алмас (гауһар тастар), өңделмеген немесе жай арамен кесілген, ұсақталған немесе алғашқы өңдеуге ұшырағандарды қоспағанда, өнеркәсіптік алмас, асыл тастар мен табиғи інжуден жасалған бұйымдар
мемлекеттік бақылау актісі
-
ӨҚМ
9.

строки, порядковые номера 5, 6, 7, 8, 9 и 10, изложить в следующей редакции:
"
5.
1) Дикие живые животные, отдельные дикорастущие растения и дикорастущее лекарственное сырье
лицензия/ заключение
-
МЭПР
2) Образцы диких живых животных и (или) дикорастущих растений для научных исследований
заключение
-
МЭПР
6.
Виды дикой фауны и флоры, подпадающие под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, от 3 марта 1973 года (СИТЕС)
разрешение
-
МЭПР
7.
Редкие и находящиеся под угрозой исчезновения виды диких живых животных и дикорастущих растений, включенные в красные книги государств – членов Евразийского экономического союза
лицензия/ заключение
-
МЭПР
8.
1) Драгоценные камни (алмазы)
акт государственного контроля/ сертификат Кимберлийского процесса/ сведения о сертификате Кимберлийского процесса
-
МПС
2) Драгоценные камни (кроме алмазов), необработанные или обработанные, жемчуг природный, уникальные янтарные образования, крошка и порошок из алмазов, алмазы обработанные, но неоправленные или незакрепленные непромышленные (бриллианты), алмазы промышленные, за исключением необработанных или просто распиленных, расколотых или подвергнутых черновой обработке, изделия из драгоценных камней и природного жемчуга
акт государственного контроля
-
МПС
9.

1) Бағалы металдар және құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарлары
лицензия/ қорытынды/ мемлекеттік бақылау актісі
-
ӨҚМ
2) Құрамында бағалы металдар бар түсті металдар кендері, концентраттары, түсті металдар өндірісінің құрамында бағалы металдар бар жартылай өнімдері
лицензия/ қорытынды
-
ӨҚМ
3) Өнімдер мен бұйымдар түріндегі бағалы металдар, монеталар
мемлекеттік бақылау актісі
-
ӨҚМ
10.
Минералды шикізат түрлері
лицензия/ қорытынды
-
ӨҚМ
";
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
12.
Есірткі мен психотроптық заттардың прекурсорлары болып табылмайтын улы заттар
лицензия/ қорытынды
-
ӨҚМ
";
реттік нөмірлері 15 және 16-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
15.
Ақпаратты жария етпей алуға арналған арнайы техникалық құралдар
лицензия
ҰҚК
ӨҚМ
қорытынды
-
ҰҚК
16.
Шифрлау (криптографиялық) құралдары
лицензия
ҰҚК
ӨҚМ
қорытынды немесе бірыңғай тізілімге енгізілуі туралы мәліметтер
-
ҰҚК
";
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
20.
Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпарат
лицензия
-
ӨҚМ
";
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
"ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі;".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Ә. Смайылов

1) Драгоценные металлы и сырьевые товары, содержащие драгоценные металлы
лицензия/ заключение/ акт государственного контроля
-
МПС
2) Руды, концентраты цветных металлов, содержащие драгоценные металлы, полупродукты производства цветных металлов, содержащие драгоценные металлы
лицензия/ заключение
-
МПС
3) Драгоценные металлы в виде продукции и изделий, монеты
акт государственного контроля
-
МПС
10.
Виды минерального сырья
лицензия/ заключение
-
МПС
";
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
"
12.
Ядовитые вещества, не являющиеся прекурсорами наркотических средств и психотропных веществ
лицензия/ заключение
-
МПС
";
строки, порядковые номера 15 и 16, изложить в следующей редакции:
"
15.
Специальные технические средства, предназначенные для негласного получения информации
лицензия
КНБ
МПС
заключение
-
КНБ
16.
Шифровальные (криптографические) средства
лицензия
КНБ
МПС
заключение или сведения о включении в единый реестр
-
КНБ
";
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20.
Информация о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
лицензия
-
МПС
";
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строку "МИИР – Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;" изложить в следующей редакции:
"МПС – Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан;".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Смаилов