Сот құжаттарын әзірлеу туралы
Қаулы Қазақ КСР Жоғарғы Соты Пленумы 1986 жылғы 28 наурыз N 13. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 27 Нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 27 Нормативтік қаулысымен.
Сот тәжірибесінде кездесетін мәселелерге байланысты Қазақ ССР Жоғарғы Сотының Пленумы
Қаулы етеді:
Кеңесу бөлмесінде іс бойынша қабылданатын үкімді, шешімді және соттың басқа да қаулыларын машинкада басу тәсілімен әзірлеуге қылмыстық және азаматтық істер жүргізу заңдарында тыйым салынбағандықтан, судьялардың бірі қолжазба түрінде де, машинкада басу тәсілімен де әзірлей алады деп соттарға түсіндірілсін.
Аталған документтер машинкада басу тәсілімен әзірленген жағдайда парақтардың санын, документті судьялардың қайсысы және қандай маркалы машинкада әзірленгендігін соттың құрамы жазба түрде куәлендіруі тиіс.

Об изготовлении судебных документов
Постановление Пленума Верховного Суда Казахской ССР от 28 марта 1986 г. N 13.Утратило силу нормативным постановлением Верховного Суда Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 27.
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Верховного Суда РК от 22.12.2008 № 27 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
В связи с возникшими в судебной практике вопросами Пленум Верховного Суда Казахской ССР ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Разъяснить судам, что поскольку уголовно- и гражданско-процессуальные законы не содержат запрета составлять приговор,решение и другие судебные постановления, принимаемые по делу в совещательной комнате, машинописным способом, они могут быть изготовлены одним из судей как рукописным, так и машинописным способам. В случае изготовления указанных документов машинописным способом должна быть сделана заверенная составом суда запись с указанием количества листов, а также с указанием на то, кем из судей и на печатной машине какой марки изготовлен документ. (специалист Р.Жантасова 17.11.98 г.)