Жезқазған тау-кен-технология институтын ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 1992 жылғы 21 қаңтардағы N 42
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Халық депутаттарының Жезқазған облыстық Кеңесi мен Қазақстан Республикасы Халыққа бiлiм беру министрлiгiнiң 1992 жылдың 1 ақпанынан бастап, Қарағанды политехника институты Жезқазған филиалының негiзiнде Қазақстан Республикасы Халыққа бiлiм беру министрлiгiне бөлiнген бюджет қаржыларының шеңберiнде Жезқазған тау-кен-технология институтын ұйымдастыру туралы Қазақстан Республикасының Мемэкономикомымен және Қаржы министрлiгiмен келiсiлген ұсынысы қабылдансын.
2. "Жезқазғантүстiмет" ғылыми-өндiрiстiк бiрлестiгi, "Балқашмыс", "Қазвольфрам" өндiрiстiк бiрлестiктерi, Жәйрем кен-байыту комбинаты, "қазмысқұрылыс" тресi, облыстық өндiрiстiк автомобиль транспорты бiрлестiгi және облыстық агроөнеркәсiп комитетi өндiрiстiк коллективтерiнiң осы кәсiпорындар мен ұйымдардың үлестiк қатысуы есебiнен 1992-1995 жылдары оқу-лабораториялық үй-жайларының жалпы алаңы 10 мың шаршы метр Жезқазған тау-кен-технология институтының бас оқу корпусын жобалап, салу жөнiндегi инициативасына мақұлдау бiлдiрсiн.
3. Қазақстан Республикасының Мемэконокомы мен қаржы
министрлiгi 1992-1995 жылдары Жезқазған тау-кен-технология
институты үшiн 400 орындық студенттiк жатақхана мен Жезқазған
қаласындағы оқу орындарының оқытушылары үшiн 100 пәтерлiк
тұрғын үйдiң құрылысына қажеттi қаржы бөлiнуiн қарастырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об организации Джезказганского горно-технологического института
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 января 1992 г. N 42
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Джезказганского областного Совета народных депутатов и Министерства народного образования Республики Казахстан, согласованное с Госэкономкомитетом и Министерством финансов Республики Казахстан, об организации с 1 февраля 1992 г. Джезказганского горно-технологического института на базе Джезказганского филиала Карагандинского политехнического института в пределах бюджетных ассигнований, выделенных Министерству народного образования Республики Казахстан.
2. Положительно отнестись к инициативе производственных коллективов научно-производственного объединения "Джезказганцветмет", производственных объединений "Балхашмедь", "Казвольфрам", Жайремского горно-обогатительного комбината, треста "Казмедьстрой", областного производственного объединения автомобильного транспорта и облагпромкомитета о проектировании и строительстве в 1992-1995 годах главного учебного корпуса Джезказганского горно-технологического института общей площадью учебно-лабораторных зданий 10 тыс. кв. м за счет долевого участия этих предприятий и организаций.
3. Госэкономкомитету и Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть выделение в 1992-1995 годах необходимых ассигнований на строительство студенческого общежития на 400 мест для Джезказганского горно-технологического института и 100-квартирного жилого дома для преподавателей учебных заведений в г. Джезказгане.
Премьер-министр
Республики Казахстан