Табиғи зiлзала болған жағдайда халықты уақытша баспанамен қамтамасыз ету жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 30 қазан 1992 ж. N 926
Апаттар, күйреулер, табиғи және экологиялық зiлзала тудырған төтенше жағдайлар болған кезде халықтың тiршiлiгiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитеттiң, "Қазжиhаз" жиhаз және ағаш өнеркәсiбi мемлекеттiк концернiнiң және агроөнеркәсiп кешенiн материалдық-техникалық жағынан қамтамасыз ету жөнiндегi Қазақ республикалық бiрлестiгiнiң мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен келiсiлген Қазақстан Республикасының мемлекеттiк резервi құрамында табиғи зiл-зала бола қалған жағдайда халықты уақытша паналату үшiн киiз үйлер мен оларға қажеттi "Орск" модулi үлгiсiндегi конструкциялы жылыту пештерiнiң резервiн жасау туралы ұсынысы қабылдансын.
2. "Қазжиhаз" және "Қазагрожөнмаш" мемлекеттiк концерндерi 1992-1994 жылдары 5 мың киiз үй мен оларға жылыту пештерiн, соның iшiнде 1992 жылы - 400 дана, 1993 жылы - 2,5 мың 1994 жылы - 2,1 мың дана әзiрлеп, "Қазагроөнеркәсiптехника" республикалық бiрлестiгiне өткiзсiн.
3. Қазақстан Республикалық Материалдық ресурстар министрлiгi, "Қазагроөнеркәсiптехника" республикалық бiрлестiгi, "Қазжеңiлөнеркәсiп" және "Қазжергiлiктiөнеркәсiп" мемлекеттiк концерндерi, Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi "Қазжиhаз" және "Қазагрожөнмаш" мемлекеттiк концерндерiнiң өтiнiмдерiне сәйкес шикiзат пен материалдар жөнiндегi қажеттiлiгiн қамтамасыз ететiн болсын.
4. "Қазагроөнеркәсiптехника" республикалық бiрлестiгi 1992 жылы өз базаларында "Орск" модулi үлгiсiндегi 5 конструкциядан резерв жасасын.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитетi осы конструкциялардың төлемiн жасасын.
5. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң резерв қорынан Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитетке және "Қазагроөнеркәсiптехника" республикалық бiрлестiгiне 1992 жылы мемлекеттiк резервке салынатын 400 киiз үй мен оларға қажет жылыту пештерiн және "Орск" модулi үлгiсiндегi 5 конструкциясын, сондай-ақ осы аталған материалдық құндылықтарды сақтауға және жаңартуға байланысты шығындарды төлеуге қажеттi қаржы бөлiнсiн.
6. "Қазагроөнеркәсiптехника" республикалық бiрлестiгi киiз үйлер мен оларға қажет жылыту пештерiн қабылдап алып, оларды сақтайтын пункттердi белгiлесiн, әрi саны мен сапасының сақталуын, сақталу мерзiмдерiне сәйкес дер кезiнде жаңартылып отыруын қамтамасыз етсiн.

О меpах по обеспечению вpеменного укpытия населения пpи возникновении стихийных бедствий
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 30 октябpя 1992 года N 926
В целях обеспечения жизнедеятельности населения при возникновении чрезвычайных ситуаций, вызываемых авариями, катастрофами, стихийными и экологическими бедствиями, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложения Комитета по государственным материальным резервам при Кабинете Министров Республики Казахстан, Государственного концерна мебельной и лесной промышленности "Казмебельлеспром" и Казахского республиканского объединения по материально-техническому обеспечению агропромышленного комплекса, согласованные с заинтересованными министерствами и ведомствами, о создании резерва юрт и отопительных печей к ним, конструкций типа модуль "Орск" в составе государственного резерва Республики Казахстан для временного укрытия населения при возникновении стихийных бедствий.
2. Государственным концернам "Казмебельлеспром" и "Казагрореммаш" изготовить и поставить РО "Казагропромеханика" в 1992-1994 годах 5 тыс.юрт и отопительных печей к ним, в том числе в 1992 году - 400 штук, 1993 году - 2,5 тыс., 1994 году - 2,1 тыс.штук.
3. Министерству материальных ресурсов Республики Казахстан, РО "Казагропромтехника", государственным концернам "Казлегпром" и "Казместпром", Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить потребность в сырье и материалах согласно заявкам государственных концернов "Казмебельлеспром" и "Казагрореммаш".
4. РО "Казагпромтехника" создать в 1992 году резерв из 5 конструкций типа модуль "Орск" на своих базах.
Комитету по государственным материальным резервам при Кабинете Министров Республики Казахстан произвести оплату данных конструкций.
5. Выделить из резервного фонда Кабинета Министров Республики Казахстан Комитету по государственным материальным резервам при Кабинете Министров Республики Казахстан и РО "Казагропромтехника" необходимые ассигнования на оплату закладываемых в 1992 году в государственный резерв 400 штук юрт и отопительных печей к ним и 5 конструкций типа модуль "Орск", а также на затраты, связанные с хранением и освежением указанных материальных ценностей.
6. РО "Казагропромтехника" принять на хранение юрты и отопительные печи к ним и определить пункты их хранения, обеспечив количественную и качественную сохранность, своевременное освежение согласно срокам хранения.

7. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитет осы қаулының орындалу барысын бақылауды қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикалық
Премьер-министрi

7. Комитету по государственным материальным резервам при Кабинете Министров Республики Казахстан обеспечить контроль за ходом выполнения настоящего постановления.
Премьер-министр
Республики Казахстан