Халықтан сатып алынатын бұйымдар мен сынықтардағы асыл металдардың бағасы және тiс техникасы өнiмдерiнiң бөлшек сауда бағасы туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1993 жылғы 19 ақпан N 130. Күшi жойылды - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1996.01.19. N 71 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. 1993 жылғы 20 ақпаннан бастап халықтан сатып алынатын бұйымдар мен сынықтардағы асыл металдарға 1 грамм таза металл үшiн төмендегiдей мөлшерде баға белгiленсiн:
алтын - 6255 сом
күмiс - 145 сом
платина - 6690 сом
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетiне металл сынамалары бойынша таза металдың 1 грамы үшiн белгiленетiн бағаны ескерiп, халықтан сатып алынатын бұйымдар мен сынықтардағы асыл металдар бағасының нарқын бекiту тапсырылсын.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi қосымша құнға салынатын салықпен қоса асыл металдардың босату бағасы, өнеркәсiп орындарының тiс техникасы өнiмдерiн жасау, оларды тасымалдау жөнiндегi шығыны, сондай-ақ емдеу мекемелерiнiң шығынын өтеудi қамтамасыз ететiн үстеме ақы ескерiлiп жасалған тiс өнiмдерiне деген бөлшек сауда бағасы нарқының жобасын әзiрлеп, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетiне бекiтуге ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық мемлекеттiк банкi мен "Қазалмасалтын" Ұлттық акционерлiк компаниясы асыл металдардың дүниежүзiлiк бағасы және АҚШ доллары бойынша сом бағамы өзгерген кезде сатып алу және бөлшек сауда бағасына тиiстi өзгерiстер енгiзу үшiн асыл металдардың бағасына жасалған түзетудiң мөлшерiн Қазақстан Республикасының экономика министрлiгi жанындағы Баға комитетiне хабарлап отыратын болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О ценах на драгоценные металлы в изделиях и ломе, скупаемые у населения, и розничных ценах на зуботехническую продукцию
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 19 февраля 1993 г. N 130. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19 января 1996 г. N 71 ~P960071.
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Установить с 20 февраля 1993 г. цены на драгоценные металлы в изделиях и ломе, скупаемые у населения, за грамм металла в чистоте в следующих размерах:
золото - 6255 рублей
серебро - 145 рублей
платина - 6690 рублей
2. Поручить Комитету цен при Министерстве экономики Республики Казахстан утвердить прейскурант цен на драгоценные металлы в изделиях и ломе, скупаемые у населения, исходя из устанавливаемых цен за грамм металла в чистоте по пробам металлов.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан подготовить и предоставить в Комитет цен при Министерстве экономики Республики Казахстан проект прейскуранта розничных цен на зуботехническую продукцию, разработанного исходя из отпускных цен на драгоценные металлы с налогом на добавленную стоимость, затрат промышленных предприятий по изготовлению зуботехнической продукции, ее транспортировке, а также надбавки, обеспечивающей компенсацию затрат лечебных учреждений.
4. Рекомендовать Национальному государственному банку Республики Казахстан и Национальной акционерной компании "Алтыналмас" при изменении мировых цен на драгоценные металлы и курса рубля по отношению к доллару США сообщать Комитету цен при Министерстве экономики Республики Казахстан размер произведенной корректировки цен на драгоценные металлы для внесения соответствующих изменений в скупочные и розничные цены.
Премьер-министр
Республики Казахстан