М.О. Әуезов атындағы Шымкент педагогика институтын А. Иассауи атындағы Түркiстан мемлекеттiк университетiнiң құрамына енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 24 ақпан 1993 ж. N 138
Республикада жоғары оқу орындарының желiсiн жетiлдiру университеттердiң мамандар даярлаудағы рөлiн арттыру, жоғары оқу орындарының материалдық-техникалық және кадр базасын нығайту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм министрлiгiнiң М. О. Әуезов атындағы Шымкент педагогика институтын А. Иассауи атындағы Түркiстан мемлекеттiк университетiнiң құрамына енгiзiп, оның заңдық әрi қаржылық дербестiгiн сақтау және бұдан былай А. Иассауи атындағы Түркiстан мемлекеттiк университетiнiң М. О. Әуезов атындағы педагогика институты деп атау туралы Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмiмен келiсiлген ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi Шымкент педагогика институтының мәртебесi өзгеруiне байланысты барлық мәселелердi шешетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О включении Шымкентского педагогического института имени М.О.Ауэзова в состав Туркестанского Государственного университета имени А.Ясави
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 24 февраля 1993 г. N 138
В целях совершенствования сети высших учебных заведений в республике, повышения роли университетов в подготовке специалистов, укрепления материально-технической и кадровой базы вуза Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять предложение Министерства образования Республики Казахстан, согласованное с главой Южно-Казахстанской областной администрации, о включении Шымкентского педагогического института имени М.О. Ауэзова в состав Туркестанского государственного университета имени А. Ясави с сохранением его юридической и финансовой самостоятельности и впредь именовать его - Педагогический институт имени М.О. Ауэзова Туркестанского государственного университета имени А. Ясави.
2. Министерству образования Республики Казахстан решить все вопросы, связанные с изменением статуса Шымкентского педагогического института.
Премьер-министр
Республики Казахстан