Ақтөбе қаласында тот баспайтын болат өндiру жөнiндегi электр металлургия зауытын салу туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 7 сәуiр 1993 ж. N 275
Қазақстан Республикасы халық шаруашылығының конструкциялық материалдарға, соның iшiнде тот баспайтын болаттан жасалған қаңылтырға мұқтажын қанағаттандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "КРАМДС-Арнаулы болат" акционерлiк қоғамының құрылтайшы кәсiпорындары мен ұйымдарының "Вест Интернешнл тобы" және "Хетч Асосиетс" (Канада) шетел фирмаларының қатысуымен және шетел кредитiн тартумен Ақтөбе қаласында 1997 жылы iске қосылатын жылына тот баспайтын болаттан жасалған 200 мың тонна жұқа қаңылтыр өндiретiн электр металлургия зауытының құрылысын "дайын етiп тапсыру" туралы инициативасы мақұлдансын.
Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп министрлiгi "КРАМДС-Арнаулы болат" акционерлiк қоғамының қатысуымен, тот баспайтын болат өндiру жөнiндегi электр металлургия зауытының құрылысын жүргiзудiң бағдарламасын оны энергиямен қамтамасыз ету және қажеттi инфрақұрылым объектiлерi кешенiмен бiрге белгiленген мерзiмде жүзеге асыруды қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi Қазақстан Әлем Банкiмен бiрлесiп, жалпы сомасы 1 млрд. АҚШ долларына кредиттiк келiсiмге үкiметтiк кепiлдiк тапсыру үшiн электр металлургия зауытының құрылысын жүргiзуге құжаттарды сараптауды белгiленген тәртiппен жүргiзетiн болсын.
Зауыттың құрылысын жүргiзудi валюталық қаржыландыруды оның құрылтайшылары мен шетелдiк әрiптестер кейiннен аталған кәсiпорында өндiрiлген дайын өнiмдi шетелге жеткiзу есебiнен кредиттiң орнын жабумен жүзеге асыратыны еске алынсын.
3. Ақтөбе облысының әкiмi, мемлекеттiк басқару органдары "КРАМДС-Арнаулы болат" акционерлiк қоғамына және оның құрамына кiретiн кәсiпорындарға Ақтөбе қаласында тот баспайтын болат өндiру бағдарламасын жүзеге асыруға жәрдем көрсетсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О стpоительстве электpометаллуpгического завода по пpоизводству неpжавеющих сталей в гоpоде Актюбинске
Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 7 апpеля 1993 г. N 275
В целях удовлетворения нужд народного хозяйства Республики Казахстан в конструкционных материалах, в том числе в листовом прокате из нержавеющих сталей, Кабинет Министров Республики Казахстан п о с т а н о в л я е т :
1. Одобрить инициативу предприятий и организаций - учредителей акционерного общества "КРАМДС-Спецсталь" о строительстве "под ключ" в г. Актюбинске с участием инофирм "Вестгрупп Интернешнл" и "Хутч Асосиетс" (Канада) и привлечением иностранного кредита электрометаллургического завода производительностью 200 тыс. тонн в год листового проката из нержавеющих марок сталей с вводом в действие в 1997 году.
Министерству промышленности Республики Казахстан с участием акционерного общества "КРАМДС-Спецсталь" обеспечить в установленные сроки реализацию программы строительства электрометаллургического завода по производству нержавеющих сталей в комплексе с объектами его энергообеспечения и необходимой инфраструктурой.
2. Министерству экономики, Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан совместно с Алем Банком Казахстан в установленном порядке провести экспертизу документов на строительство электрометаллургического завода для представления правительственных гарантий на кредитное соглашение на общую сумму 1 млрд. долларов США.
Принять к сведению, что валютное финансирование строительства завода будет осуществляться его учредителями и иностранными партнерами с последующим погашением кредитов за счет поставки за рубеж готовой продукции, произведенной на данном предприятии.
3. Главе Актюбинской областной администрации, органам государственного управления оказывать акционерному обществу "КРАМДС-Спецсталь" и предприятиям, входящим в его состав, содействие в реализации программы производства нержавеющих сталей в городе Актюбинске.
Премьер-министр
Республики Казахстан