Атырау мұнай өңдеу зауытын жаңғырту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 9 сәуiрдегі N 290 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406  Қаулысымен.
Қазақ ССР Министрлер Кабинетiнiң "Гурьев мұнай өңдеу зауытын жаңғырту туралы" 1991 жылғы 31 қазандағы N 663 қаулысын дамыту мақсатымен Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және отын ресурстары министрлiгi, "Қазақстанмұнайгаз" ұлттық мұнай компаниясы және Атырау мұнай өңдеу зауыты "Ронар Сервисиз Лимитед" және "Гидрокарбон Инжиниринг" фирмаларымен бiрлесiп, Атырау мұнай зауытын жаңғырту жобасының техникалық бөлiгiн толық дайын ету шарттары негiзiнде алдын ала жұмыс жүргiзгенi еске алынсын.
2. Атырау мұнай өңдеу зауыты жобалау және технологиялық қондырғыларды салу жөнiндегi тапсырыс берушi болып анықталып, оған жобаны сараптау қорытындысы негiзiнде шетел фирмаларымен шартқа қол қою құқығы берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi мен Энергетика және отын ресурстары министрлiгi жобаның техникалық, қаржылық және заңдық сараптауы жасалуын жүргiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Энергетика және отын ресурстары министрлiгi зауытты жаңғыртуға қажеттi мөлшерде кредит тартылуын қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Энергетика және отын ресурстары министрлiгi Атырау мұнай өңдеу зауытының өткiзу үшiн 1993-1997 жылдары жыл сайын экспортқа берiп тұратын мұнай өнiмдерiнiң мөлшерi қосымшаға сәйкес бөлiнуiн көздейтiн болсын. Экспорттық жөнелтiлiмнен түскен валюталық қаржы, кеден баж салығын төлегеннен және осы қаржының бiр бөлiгiн Қазақстан Республикасы Президентiнiң "1993 жылы Қазақстан Республикасында валюта қорларын қалыптастыру туралы" 1993 жылғы 21 қаңтардағы N 1092 қаулысына сәйкес сатқаннан кейiнгiсiн алғашқы аванс жарналарын және алған кредиттiң процентiн, комиссиялық және сақтандыру алымдарын өтеуге пайдалансын.
6. Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгi Қазақстан Республикасының Энергетика және отын ресурстары министрлiгiнiң келiсуi бойынша Атырау мұнай өңдеу зауытына 1993-1997 жылдары экспортқа сатылатын мұнай өнiмдерiне лицензия берсiн.
7. Зауытты жаңғыртудың бiрiншi кезегi пайдалануға берiлген соң Атырау мұнай өңдеу зауытына кредиттi және леспе шығындарды толық өтеу үшiн жыл сайын мұнай өнiмi өсiмiнiң 50 процентiн экспортқа сатуға рұқсат етiлсiн.

О pеконстpукции Атыpауского нефтепеpеpабатывающего завода
ПОСТАНОВЛЕНИЕ Кабинета Министpов Республики Казахстан от 9 апpеля 1993 г. N 290. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Постановление Кабинета Министpов Республики Казахстан от 9 апpеля 1993 г. N 290 утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
В развитие постановления Кабинета Министров Казахской ССР от 31 октября 1991 г.  N 663  "О реконструкции Гурьевского нефтеперерабатывающего завода" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к сведению, что Министерством энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан, Национальной нефтяной компанией "Казахстанмунайгаз" и Атырауским нефтеперерабатывающим заводом совместно с фирмами "Ронар Сервисиз Лимитед" и "Гидрокарбон Инжиниринг" проведена предварительная работа по технической части проекта реконструкции Атырауского нефтеперерабатывающего завода на условиях "под ключ".
2. Определить Атырауский нефтеперерабатывающий завод заказчиком по проектированию и строительству технологических установок, предоставив ему право на основании заключения экспертизы проекта подписания контракта с иностранными фирмами.
3. Министерству экономики и Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан провести техническую, финансовую и юридическую экспертизу проекта.
4. Министерству экономики, Министерству финансов, Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан обеспечить привлечение кредитов в объемах, необходимых для реконструкции завода.
5. Министерству экономики, Министерству энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан предусматривать объемы ежегодных экспортных поставок нефтепродуктов на 1993-1997 годы для реализации, Атырауским нефтеперерабатывающим заводом согласно приложению. Валютную выручку от экспортных поставок после уплаты таможенных пошлин и продажи части этой выручки в соответствии с постановлением Президента Республики Казахстан от 21 января 1993 г. N 1092 "О формировании валютных фондов в Республике Казахстан в 1993 году" использовать для выплаты первоначальных авансовых взносов и процентов за полученные кредиты, комиссионных и страховых сборов.
6. Министерству внешнеэкономических связей Республики Казахстан обеспечить выдачу лицензий Атыраускому нефтеперерабатывающему заводу на экспортную продажу нефтепродуктов в 1993-1997 годах по согласованию с Министерством энергетики и топливных ресурсов Республики Казахстан.
7. С вводом в эксплуатацию первой очереди реконструкции завода разрешить Атыраускому нефтеперерабатывающему заводу ежегодно реализовывать на экспорт 50 процентов прироста нефтепродуктов для полного погашения кредита и сопутствующих расходов.

8. Осы қаулыда көзделген жұмыстарды орындауға қажеттi мәшинелердi, жабдықтарды, конструкцияларды, материалдарды және басқа бұйымдарды белгiленген тәртiппен келiсiлген тiзбе бойынша Қазақстан Республикасына баж салығынсыз әкелуге және кейiн алып кетуге рұқсат етiлсiн.
9. Батыс Қазақстан темiр жол басқармасы 1993 жылдан бастап Атырау мұнай өңдеу зауытын жаңғыртуға арналған құрылыс материалдарын, жабдықтарды, конструкцияларды, мәшинелер мен механизмдердi тасымалдау үшiн вагондар бөлiнуiн қамтамасыз етсiн.
10. Зауытты жаңғырту жобасының жүзеге асырылуын, өндiрiс қуаттарының уақтылы iске қосылуын бақылау "Қазақстанмұнайгаз" ұлттық мұнай компаниясына жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 9 сәуiрдегi
N 290 қаулысына
Қосымша
Атырау мұнай өңдеу зауытының өткiзу үшiн
1993-1997 жылдары экспортқа жыл сайын
берiп тұратын мұнай өнiмдерiнiң мөлшерi
----------------------------------------------------------------
Мұнай өнiмiнiң атауы          !  Өлшем бiрлiгi   ! Саны
!                  !
----------------------------------------------------------------
Дизель отыны                     мың тонна         200
Мазут                               "              400
Вакуумдық газойль                   "              250
Пештiң отыны                        "               50
----------------------------------------------------------------

8. Разрешить беспошлинный ввоз в Республику Казахстан и последующий вывоз машин, оборудования, конструкций, материалов и других изделий, необходимых для выполнения работ, предусмотренных настоящим постановлением, по согласованному перечню в установленном порядке.
9. Управлению Западно-Казахстанской железной дороги обеспечить начиная с 1993 года выделение вагонов для перевозок строительных материалов, оборудования, конструкций, машин и механизмов, предназначенных для реконструкции Атырауского нефтеперерабатывающего завода.
10. Контроль за осуществление проекта реконструкции завода, своевременным вводом в эксплуатацию производственных мощностей возложить на Национальную нефтяную компанию "Казахстанмунайгаз".
Премьер-министр
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 9 апреля 1993 г. N 290
Объем ежегодных экспортных поставок
нефтепродуктов на 1993-1997 годы для реализации
Атырауским нефтеперерабатывающим заводом
-----------------------------------------------------------------------------
Наименование нефтепродуктов | Единица измерения |   Количество
------------------------------------------------------------------------------
Дизельное топливо               тыс. тонн                  200
Мазут                            >>                        400
Вакуумный газойль                >>                        250
Печное топливо                   >>                         50
-----------------------------------------------------------------------------