Қазақ мемлекеттiк басқару академиясының мәселелерi
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 21 мамыр 1993 ж. N 426
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақ мемлекеттiк экономика университетiн Қазақ мемлекеттiк басқару академиясы етiп қайта құру туралы" 1993 ж. 25 ақпандағы N 1120 U931120_ Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақ мемлекеттiк экономика университетi мұнан былай Қазақ мемлекеттiк басқару академиясы (ҚазМБА) деп аталсын.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi жоғары оқу орнының құрылымын, ҚазМБА-дағы мамандықтар мен маманданудың тiзбесiн айқындасын, республиканың жоғары оқу орындары үшiн экономикалық бағдардағы оқытушыларды даярлау мен бiлiктiлiгiн арттыру факультетiн белгiленген тәртiппен ашатын болсын.
3. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1996.01.11.
N 53 қаулысымен. P960053_
ЕСКЕРТУ. 3-тармақтың күшi жойылған - ҚРҮ-нiң 1997.04.02.
N 465 қаулысымен. P970465_
4. Қазақстан Республикасының Баспасөз және бұқаралық ақпарат министрлiгi, Бiлiм министрлiгi Қазақ мемлекеттiк басқару академиясында меншiктi полиграфиялық база құру және оған экономикалық әдебиеттер шығару құқын беру мәселелерiн шешсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Экономика министрлiгi осы мақсаттар үшiн 1993 жылы нысаналы түрде 400 млн. сом қосымша қаражат бөлудi қарастырсын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Экономика министрлiгi 1993-1998 жылдар iшiнде халықаралық байланыстарды дамыту, ақпараттық-оқыту технологияларын, шетел әдебиеттерi мен осы заманғы оқу-ғылыми жабдықтарын алу үшiн академияға жыл сайын кемiнде 1 млн. АҚШ долларын бөлудi қарастыратын болсын.
6. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi 1993-1995 жылдары жобалық-сметалық құжаттамаларды әзiрлеуге және 8000 шаршы метр тұрғын үй қорын, 2,5 млн. кiтапқа арналған кiтапхана корпусын және қонақ үй үлгiсiндегi 400 адамдық бiр жатақхананың құрылысын салуға бюджеттiк қаражат бөлудi қарастырсын.
7. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiк жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасы Ұлттық банкiнiң Алматы және Қарағанды есеп-кредит техникумдарын Қазақ мемлекеттiк басқару академиясының қарауына белгiленген тәртiппен бiр ай мерзiмде беретiн болсын.
8. Қазақстан Республикасының Бiлiм министрлiгi республиканың басқа аймақтарында Қазақ мемлекеттiк басқару академиясының филиалдарын ашуды қарастырсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Вопросы Казахской государственной академии управления
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 21 мая 1993 года N 426
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 25 февраля 1993 г. N 1120 U931120_ "О преобразовании Казахского государственного экономического университета в Казахскую государственную академию управления" Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Казахский государственный экономический университет впредь именовать - Казахская государственная академия управления (КазГАУ).
2. Министерству образования Республики Казахстан определить структуру вуза, перечень специальностей и специализаций в КазГАУ, открыть в установленном порядке факультет подготовки и повышения квалификации преподавателей экономического профиля для высших учебных заведений республики.
Внести в Кабинет Министров в 3-месячный срок предложения об организации центра подготовки и переподготовки высшего управленческого персонала для различных сфер государственной службы.
3. (Пункт 3 - утратил силу постановлением Правительства РК от 2 января 1997 г. N 465 P970465_ )
4. Министерству печати и массовой информации, Министерству образования Республики Казахстан решить вопросы создания в Казахской государственной академии управления собственной полиграфической базы и представления права издания экономической литературы.
Министерству финансов, Министерству экономики Республики Казахстан предусмотреть для этих целей в 1993 году дополнительное выделение средств из республиканского бюджета целевым назначением 400 млн. рублей.
5. Министерству финансов, Министерству экономики Республики Казахстан предусматривать в течение 1993-1998 годов ежегодное выделение академии не менее 1 млн. долларов США для развития международных связей, приобретения информационно-обучающей технологии, зарубежной литературы и современного учебно-научного оборудования.
6. Министерству экономики, Министерству финансов Республики Казахстан предусмотреть в 1993-1995 годах выделение бюджетных ассигнований на разработку проектно-сметной документации и осуществление строительства 8000 кв. метров жилого фонда, библиотечного корпуса на 2,5 млн. книг и одного общежития гостиничного типа на 400 мест.
7. Государственному комитету Республики Казахстан по государственному имуществу передать в месячный срок в установленном порядке в ведение Казахской государственной академии управления Алматинский и Карагандинский учетно-кредитные техникумы Национального банка Республики Казахстан.
8. Министерству образования Республики Казахстан предусмотреть открытие филиалов Казахской государственной академии управления в других регионах республики.
Премьер-министр
Республики Казахстан