Құрамында сирек, сирек ұшырасатын және шашыранды химиялық элементтер, олардың қосылыстары бар және мемлекеттiк резервте сақтаулы өнiмдi халық шаруашылығының мүддесi үшiн пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 5 тамыз 1993 ж. N 674. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Құрамында сирек, сирек ұшырасатын және шашыранды химиялық элементтер, олардың қосылыстары бар және мемлекеттiк резервте сақтаулы өнiмдi халық шаруашылығының мүддесiне тиiмдi пайдалану үшiн Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Мемлекеттiк резервте сақтаулы өнiмнiң химиялық құрамы туралы мәлiметтерден қоса берiлiп отырған тiзбеге сәйкес құпиялылық белгiсi алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк материалдық резервтер жөнiндегi комитетi:
мамандандырылған сыртқы сауда ұйымдарымен және кәсiпорындармен бiрлесiп шетел фирмалары мен тұтынушылардан сатып алуға тапсырыстар түсiп жатқан осы өнiмдi экспорттауға әзiрлiк жұмысын және оны еркiн айналымдағы валютаға экспортқа шығару iсiн қамтамасыз етсiн;
Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық байланыстар министрлiгiмен және Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп аталған өнiмдi экспортқа әзiрлеуге және жөнелтуге байланысты шығындарды өтеу жолдары туралы ереженi талдап жасап, бекiтсiн.
ЕСКЕРТУ. 2-тармаққа өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.08.20.    N 1031 қаулысымен.  P961031_
3. Аталған өнiмнiң экспортынан түсетiн валюта түсiмi Республикалық валюта қорына жiберiледi деп белгiленсiн.
(4-тармақ) <*>
Ескерту. 4 тармағының күшi жойылған - ҚРМК-нің 1994.11.02. N 1219 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 5 тамыздағы
N 674 қаулысына
Қосымша
Мемлекеттiк резервте сақтаулы химиялық құрамы туралы
мәлiметтерден құпиялық белгiсi алынатын өнiмнiң
Тiзбесi
Церий қос тотығы
Торий қос тотығы
Самарий тотығы
Лантан тотығы
Европий тотығы
Празеодим тотығы
Ниобий бес тотығы
Неодим тотығы
Гадолиний тотығы
Скандий тотығы
Штабиктегi ниобий
Құйма ниобий
Аммоний қышқылды рений
Таллий
Индий
Теллур
Галлий (металл түрiнде)
Тантал
Бериллий (металл түрiнде)
Вольфрам концентраты
Молибден концентраты
Цезий концентраты
Бериллий концентраты
Тантал концентраты

Об использовании в интересах народного хозяйства продукции, содержащей редкие, редкоземельные и рассеянные химические элементы, включая их соединения, и хранящейся в государственном резерве
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 августа 1993 года N 674. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Для эффективного использования в интересах народного хозяйства продукции, содержащей редкие, редкоземельные и рассеянные химические элементы, включая их соединения и хранящейся в государственном резерве, Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Снять гриф секретности со сведений о химическом составе продукции, хранящейся в государственном резерве, согласно прилагаемому перечню.
2. Комитету по государственным материальным резервам Республики Казахстан:
совместно со специализированными внешнеторговыми организациями и предприятиями обеспечить подготовку к экспорту указанной продукции, на покупку которой поступают заявки от зарубежных фирм и потребителей, и ее поставку на экспорт за свободно конвертируемую валюту;
совместно с Министерством внешнеэкономических связей и Министерством финансов Республики Казахстан разработать и утвердить положение о механизме оплаты расходов, связанных с подготовкой и отправкой указанной продукции на экспорт.<*>
Сноска. В абзаце первом исключены слова - постановлением Правительства РК от 20 августа 1996 г. N 1031 P961031_  .
3. Установить, что валютная выручка от экспорта указанной продукции направляется в Республиканский валютный фонд.
4. Утратил силу постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 ноября 1994 г. N 1219.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 5 августа 1993 г. N 674
ПЕРЕЧЕНЬ
продукции, хранящейся в государственном
резерве, с которой снимается гриф секретности
со сведений о химическом составе
Двуокись церия
Двуокись тория
Окись самария
Окись лантана
Окись европия
Окись празеодима
Пятиокись ниобия
Окись неодима
Окись гадолиния
Окись скандия
Ниобий в штабиках
Ниобий в слитках
Рений аммониевокислый
Таллий
Индий
Теллур
Галлий (металлический)
Тантал
Бериллий (металлический)
Вольфрамовый концентрат
Молибденовый концентрат
Цезиевый концентрат
Бериллиевый концентрат
Танталовый концентрат