"1993 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 1993 жылғы қазанның 25-iндегi N 2477 Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулысы 12 қараша 1993 ж. N 1113
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. "1993 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 25 қазандағы N 2477 Заңымен енгiзiлген өзгерiстерiмен және толықтыруларымен 1993 жылға арналған нақтыланған республикалық бюджет N 1 қосымшаға сәйкес кiрiсi бойынша 2 151 247 361 мың сом сомасында және шығыс бойынша 2 580 874 606 мың сом сомасында, тапшылықтың шектi мөлшерi 429 627 245 мың сом сомасында орындалуға қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының осы аталған Заңымен:
- 1993 жылғы 1 қазаннан қосымша ақы мен үстеме ақыны, сыйлықтар мен басқа да ынталандыру төлемдерiн есепке алмағанда, ең төменгi еңбекақы айына 14600 сом мөлшерiнде белгiленгенi;
- 1993 жылғы 1 қазаннан зейнетақы мен жәрдемақының барлық
түрлерiнiң қолданылып жүрген мөлшерiнiң өсiрiлгенi және жасының
ұлғаюына байланысты зейнетақының ең төменгi мөлшерi ең төменгi
еңбекақы деңгейiнде сақталғаны;
1993 жылғы 1 қазаннан бастап балалары бар отбасыларына
қолданылып жүрген заңға сәйкес мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен
ай сайын төленетiн жәрдемақы мынадай мөлшерде:
- мына жастағы балаларға берiлетiн бiрыңғай жәрдемақы:
3 жасқа дейiн - 10 400 сом;
3 жастан 18-ге дейiн - 7 800 сом;
- мына жастағы балалары бар жалғызбасты аналарға берiлетiн
мемлекеттiк жәрдемақы:
6 жасқа дейiн - 6 500 сом;
6-дан 18 жасқа дейiн - 7 400 сом
- мерзiмдi қызметтегi әскери қызметшiлердiң балаларына және инфекциялық вирусты жұқтырған иммунодефициттi немесе СПИД-пен ауырған адамның балаларына берiлетiн жәрдемақы - 8 700 сом болып белгiленгенi;
- халықтың аз қамтылған бөлiгiне отынға арнап республикалық бюджет есебiнен 50 711 800 мың сом мөлшерiнде өтемақы төлеу көзделгенi ескерiлсiн.
Баға реттеу қорының қаражаты мына бағыттарға:
табысы аз азаматтарға көрсетiлетiн тұрғын үй-коммуналдық қызметтiң жекелеген түрлерiнiң шығынын өтеу үшiн - 11 652 000 мың сом, Ресейге берiлетiн астық бағасының айырмасын өтеу үшiн - 4 000 000 мың сом және ауыл шаруашылық тауарларын өндiрушiлерге дизель отыны шығынын өтеу үшiн 1993 жылғы 1 қазанға дейiнгi кезеңде 27 000 000 мың сом жұмсалады.
- 1993 жылғы 1 қарашадан бастап стипендия өндiрiстен қол үзiп оқитын аспиранттарға - кiшi ғылыми қызметкердiң еңбекақысының мөлшерiнде, жоғарғы оқу орындарының үлгерiмдi студенттерiне - айына 11 700 сом, оқу мерзiмi 10 айға дейiнгi арнаулы орта оқу орындары мен кәсiптiк-техникалық училищелердiң оқушыларына - айына 10 200 сом
болып белгiленсiн;
- 1993 жылғы 1 қарашадан бастап жалпы бiлiм беретiн
мектептердiң 1-4 сыныптарының оқушыларына тамақтануға шыққан
шығынды iшiнара өтеу бiр оқушыға күнiне 400 сом мөлшерiнде
белгiленсiн;
- 1993 жылы облыстар мен Ленинск қаласының бюджеттерiне

О реализации Закона Республики Казахстан от 25 октября 1993 г. N 2477 "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О Республиканском бюджете на 1993 год "
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 12 ноября 1993 года N 1113
Кабинет Министров Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Принять к исполнению уточненный республиканский бюджет на 1993 год с изменениями и дополнениями, внесенными Законом Республики Казахстан от 25 октября 1993 г. N 2477 "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1993 год", по доходам в сумме 2 151 247 361 тыс. рублей и по расходам в сумме 2 580 874 606 тыс. рублей, с предельным размером дефицита в сумме 429 627 245 тыс. рублей согласно приложению N 1.
2. Учесть, что указанным Законом Республики Казахстан:
- установлен с 1 октября 1993 г. минимальный размер оплаты труда в сумме 14600 рублей в месяц без учета доплат и надбавок, премий и других поощрительных выплат;
- повышены с 1 октября 1993 г. действующие размеры всех видов пенсий, пособий и сохранен минимальный размер пенсий по возрасту на уровне минимального размера оплаты труда;
с 1 октября 1993 г. установлены ежемесячные пособия семьям, имеющим детей, выплачиваемые за счет средств государственного бюджета в соответствии с действующим законодательством в следующих размерах:
- единые пособия на детей в возрасте:
до 3 лет - 10400 рублей;
от 3 до 18 лет - 7800 рублей;
- государственные пособия одиноким матерям на детей в возрасте:
до 6 лет - 6500 рублей;
от 6 до 18 лет - 7400 рублей;
- пособия на детей военнослужащих срочной службы и на детей, инфицированных вирусом приобретенного иммунодефицита человека или больных СПИДом - 8700 рублей;
- предусмотрены компенсационные выплаты малообеспеченным слоям населения за счет республиканского бюджета на топливо в сумме 50 711 800 тыс. рублей.
Средства Фонда ценового регулирования используются по следующим направлениям:
на компенсацию малообеспеченным гражданам расходов за отдельные виды жилищно-коммунальных услуг - 11 652 000 тыс. рублей, на возмещение разницы в ценах на зерно, поставляемое в Россию, - 4000000 тыс. рублей и на компенсацию сельскохозяйственным товаропроизводителям затрат на дизельное топливо - 27000000 тыс. рублей на период до 1 октября 1993 г.;
- установлен с 1 ноября 1993 г. размер стипендий аспирантам, обучающимся с отрывом от производства, - на уровне ставки заработной платы младшего научного сотрудника, успевающим студентам высших учебных заведений - 11700 рублей в месяц, учащимся средних специальных учебных заведений и профессионально-технических училищ со сроком
обучения до 10 месяцев - 10200 рублей в месяц;
- с 1 ноября 1993 г. учащимся 1-4 классов общеобразовательных
школ установлена частичная компенсация расходов на питание из расчета
400 рублей в день на одного учащегося;
- выделено в 1993 году субвенций бюджетам областей и городу

7. Нан және нан-тоқаш тағамдарына, пiсiрiлген нан орнына берiлетiн ұнға, жарма ұнтағы мен тарыға мемлекеттiк реттелмелi бағаны 1993 жылдың аяғына дейiн сақтау дұрыс деп саналсын.
8. Ақмола, Шығыс Қазақстан, Жезқазған, Қостанай, Павлодар облыстары мен Алматы қаласының жұртшылығына берiлетiн отын үшiн өтемақы төлеудегi шығындардың қолданылып жүрген тәртiбiне iшiнара өзгертулер енгiзу тиiстi жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен жүргiзiлсiн.
9. Ұлттық банкiнiң 1992 жылғы республикалық бюджет тапшылығын өтеудегi 15,6 млрд. сом кредитi бойынша берешектерiн оның қызмет көрсетуi бойынша шығын жұмсамай 10 жылға кейiн қалдыру туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң ұсынысы қабылдансын.
10. "1993 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 5 наурыздағы N 170 қаулысына мынадай өзгертулер енгiзiлсiн:
23-тармақтың үшiншi абзацы мынадай редакциямен:
"1993 жылғы 1 қарашадан жалпы бiлiм беретiн мектептердiң 1-4 сыныптары оқушыларының тамақтануын бiр оқушыға күнiне 400 сомнан есептелгенде шығынды iшiнара өтеумен ұйымдастырылуын" - деп жазылсын.
27-тармақ мынадай редакциямен жазылсын:
"27. Қазақстан Республикасы Ұлттық хауiпсiздiк комитетi бойынша бөлiнген қаражат құрамында Қазақстан Республикасы Шекара әскерлерiн ұстауға 19 287 224 мың сом және Жоғары командалық шекара училищесiн ұстауға - 1 526 246 мың сом қаржы көзделгенi ескерiлсiн. Одан басқа, Ұлттық хауiпсiздiк комитетiн жалпы қаржыландыру көлемiнен 1 824 029 мың сомды күрделi құрылысқа жұмсау көзделдi".
11. "1993 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесi Президиумының қаулысын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 15 маусымдағы N 506 қаулысының 2-тармағының "г" тармақшасының екiншi, үшiншi, төртiншi, бесiншi, алтыншы, жетiншi, сегiзiншi, тоғызыншы, оныншы, он бiрiншi, он екiншi,
он төртiншi, он бесiншi, он алтыншы, он жетiншi, жиырмасыншы және
жиырма бiрiншi абзацтары, 3-тармағының бiрiншi абзацы, 5-тармағы,
6-тармағының "ж", "з" тармақшалары, сондай-ақ осы қаулының N 1
және 2-қосымшалары күшiн жойған деп танылсын".
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 12 қарашадағы
N 1113 қаулысына
N 1 қосымша
Қазақстан Республикасының 1993 жылға арналған
нақтыланған республикалық бюджетi
(Кесте)
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1993 жылғы 12 қарашадағы
N 1113 қаулысына
N 2 қосымша
Журналдар мен газеттер редакцияларының
залалдарын жабуға 1993 жылға республикалық
бюджеттен олардың құрылтайшылары бойынша
бөлiнетiн қаражат
(Кесте)

7. Считать целесообразным сохранить до конца 1993 года государственное регулирование цен на хлеб, хлебобулочные изделия, муку, реализуемую взамен печеного хлеба, крупу манную и пшено.
8. В частичное изменение действующего порядка расходы по выплате компенсаций населению за топливо по Акмолинской, Восточно-Казахстанской, Жезказганской, Кустанайской, Павлодарской областям и городу Алматы производить за счет средств соответствующих местных бюджетов.
9. Принять предложение Министерства финансов Республики Казахстан об отсрочке погашения задолженности по кредиту Национального банка под дефицит республиканского бюджета 1992 года в сумме 15,6 млрд. рублей на 10 лет без осуществления расходов по его обслуживанию.
10. Внести в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 5 марта 1993 г. N 170 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1993 год" следующие изменения:
абзац третий пункта 23 изложить в следующей редакции:
"организацию питания учащихся 1-4 классов общеобразовательных школ с частичной компенсацией расходов на питание с 1 ноября 1993 г. из расчета 400 рублей в день на одного учащегося";
пункт 27 изложить в следующей редакции:
"27. Учесть, что в составе ассигнований по Комитету национальной безопасности Республики Казахстан предусмотрены расходы на содержание Пограничных войск Республики Казахстан в сумме 19287224 тыс. рублей и на содержание Высшего командного пограничного училища - в сумме 1526246 тыс. рублей. Кроме того, из общего объема финансирования Комитета национальной безопасности 1824029 тыс. рублей предусмотрено направить на капитальное строительство".
11. Признать утратившими силу абзацы второй, третий, четвертый, пятый, шестой, седьмой, восьмой, девятый, десятый, одиннадцатый, двенадцатый, четырнадцатый, пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, двадцатый и двадцать первый подпункта "г" пункта 2, абзац первый пункта 3, пункт 5, подпункты "ж", "з" пункта 6 постановления Кабинета Министров Республики Казахстан от 15 июня 1993 г. N 506 "О реализации постановления Президиума Верховного Совета Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 1993 год", а также приложения N 1 и 2 этого постановления.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложения N 1-2
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 12 ноября 1993 г. N 1113
( т а б л и ц ы )