Республиканың оңтүстiк аймақтарындағы отын-энергетика кешенi кәсiпорындарының жұмысын жақсарту жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 29 сәуiр N 602 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 мамырдағы N 406 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.05.04  N 406  Қаулысымен.
Оңтүстiк аймақтардағы энергетикалық қуатты пайдалануды едәуiр жақсарту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi мен Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң құрамында "Оңтүстiкмұнайгаз" мемлекеттiк акционерлiк қоғамы, "Шымкентмұнайоргсинтез" акционерлiк қоғамы, "Қазақгаз" мемлекеттiк холдинг компаниясы және Жамбыл ГРЭС-i бар "ООЭК" отын-энергетика компаниясын (мұнан әрi - "ООЭК" компаниясы") құру жөнiндегi ұсынысы қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгiмен, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiмен бiрлесiп осы компанияға мемлекеттiк акция пакетiн табыстауды көздей отырып, "ООЭК" компаниясын ұйымдастыру жөнiндегi құрылтай құжаттары пакетiн белгiленген тәртiппен 10 күн мерзiмде қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Мұнай және газ өнеркәсiбi министрлiгi, Экономика министрлiгi және Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi Қаратау бассейнiндегi фосфор шикiзатын өндiру мен ұқсату жөнiндегi кәсiпорындар жұмысының тұрақтылығын әрi тиiмдiлiгiн қамтамасыз ету, отандық және шетелдiк инвестициялар мен озық технологияны тарту мақсатында құрамында "ООЭК" компаниясы, "Қазкоммерцбанк" акционерлiк коммерциялық банкi, "Қаратау" АХК-i және Ресейдiң "Лукойл" мұнай компаниясы" акционерлiк қоғамы бар қаржы-өнеркәсiп тобын қалыптастыру жөнiндегi дайындық жұмысын жүргiзсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң Төрағасына Қазақстан Республикасының атынан аталған қаржы-өнеркәсiп тобының құрылтайшысы болу уәкiлдiгi берiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

О мерах по улучшению работы предприятий топливно-энергетического комплекса южного региона республики
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 апреля 1995 г. N 602. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2008 года N 406.
Сноска. Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 29 апреля 1995 г. N 602 утратило силу постановлением Правительства РК от 04.05.2008  N 406 .
В целях существенного улучшения использования энергетических мощностей южного региона республики Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Принять предложение Министерства нефтяной и газовой промышленности и Министерства энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан по созданию топливно-энергетической компании "ЮТЭК" (далее - компания "ЮТЭК") в составе: Государственного акционерного общества "Южнефтегаз", акционерного общества "Шымкентнефтеоргсинтез", предприятий Государственной холдинговой компании "Казакгаз" и Жамбылской ГРЭС.
2. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом совместно с Министерством нефтяной и газовой промышленности и Министерством энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан в установленном порядке в 10-дневный срок принять пакет учредительных документов по организации компании "ЮТЭК", предусмотрев делегирование этой компании государственного пакета акций.
3. Министерству нефтяной и газовой промышленности, Министерству экономики Республики Казахстан и Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в целях обеспечения стабильной и эффективной работы предприятий по добыче и переработке фосфорного сырья бассейна Каратау, привлечения отечественных и иностранных инвестиций и передовых технологий провести подготовительную работу по формированию финансово-промышленной группы в составе: компании "ЮТЭК", акционерного коммерческого банка "Казкоммерцбанк", акционерной холдинговой компании "Каратау" и российского акционерного общества "Нефтяная компания"ЛУКойл".
4. Уполномочить Председателя Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом выступить от имени Правительства Республики Казахстан учредителем указанной финансово-промышленной группы.
Премьер-министр
Республики Казахстан