1995 жылы Қазақстан Республикасының ресурстарынан қымбат бағалы металдар босату туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 10 мамырдағы N 632
Қазақстан Республикасының кәсiпорындары мен ұйымдарын қымбат бағалы металдармен қамтамасыз ету және рынокты зергерлiк бұйымдармен молықтыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының тұтынушыларына 1995 жылы қымбат бағалы металдар босату қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне республиканың тұтынушыларына қымбат бағалы металдарды "1994 жылы Қазақстан Республикасының ресурстарынан қымбат бағалы металдар босату туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 3 наурыздағы N 240 қаулысы бойынша алдын-ала төлеу шартымен 1994 жылғы пайдаланылмаған лимиттер есебiнен, ал қалған бөлiгiн - алтын валюта резервiндегi таза металдар мен 1995 жылға бөлiнген лимиттер есебiнен босатуды қамтамасыз ету ұсынылсын.
3. Шаруашылық жүргiзушi субъектiлер Қазақстан Республикасының дайындаушы-зауыттарымен қымбат бағалы металдардан өздерiне қажеттi өнiм дайындауға шарт жасассын, ал республикада мұндай қуат пен технология болмаған жағдайда - қажет өнiмдi дайындауға тапсырысты қымбат бағалы металдарды алыс-берiс шикiзат ретiнде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығуға рұқсат пен лицензия болғанда толлингтiк негiзде таяу және алыс шетел кәсiпорындарына беретiн болсын.
4. Қазақстан Республикасының Өнеркәсiп және сауда министрлiгi, "Алтыналмас" Ұлттық акционерлiк компаниясы мен олардың мамандандырылған кәсiпорындары өзара жасалған шарттарға сәйкес шаруашылық жүргiзушi субъектiлерден түскен қымбат бағалы металдардың сынықтары мен қалдықтарын қабылдауды және қайта өңдеудi қамтамасыз етсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 10 маусымдағы
N 632 қаулысына
Қосымша
1995 жылға арналған Қазақстан Республикасының
ресурстарынан Қазақстан Республикасының
тұтынушыларына қымбат бағалы металдарды босату
Лимитi
(Таза салмағы, граммен)
-----------------------------------------------------------------
Тұтынушылар                          |Босатылуға тиiс
-----------------------------------------------------------------
Алтын
"Ащысайполиметалл" АҚ                             20
"Зырян қорғасын комбинаты" АҚ                      5
"Шымкент қорғасын зауыты" АҚ                       4
"Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" АҚ          28600
Тәжiрибелiк қорғасын зауыты, Өскемен қаласы       16
Ұлттық Банктiң Мемқоймасы                       1020
"Сувенир" АҚ                                    5000
"Медтехника" АҚ                                 4500
"Балқашмыс" ӨБ                                    16
"Рубин" ұжымдық кәсiпорны                       1000
"Литос" жеке кәсiпорны                           500
"Алматы зергерлiк зауыты"                     150000<*>
Жиынтық бөлiнетiнi                  190681 <*>
Күмiс
Ұлттық қауiпсiздiк комитетi                      635
"Лениногор полиметал комбинаты" АҚ            670000
"Ащысайполиметалл" АҚ                            264
"Зырян қорғасын-мырыш комбинаты" АҚ              100
"Шымкент қорғасын зауыты" АҚ                     200
Тәжiрибелiк қорғасын зауыты, Өскемен қаласы      392
Ұлттық Банктiң Мемқоймасы                       1020
"Өскемен қорғасын-мырыш комбинаты" АҚ        1728000
"Жезқазғантүстiмет" АҚ                           353
"Жезкент кен-байыту комбинаты" АҚ                200
Алматы оқу-өндiрiстiк комбинаты-1               2420
Қазақ зағиптар қоғамының тәжiрибелiк-
механикалық кәсiпорны                          59399
Қазақ зағиптар қоғамының Өскемендегi
оқу өндiрiстiк комбинаты                       60000
"Атасуруда" АҚ                                  2299
"Сувенир" АҚ                                  513000
"Алматы электробытприбор" АҚ                    5000
"Электроаппарат" АҚ, Шымкент қаласы             1600
"Балқашмыс" ӨБ                                   855
"Литос" жеке кәсiпорны                           240
"Алматы зергерлiк зауыты"                    1000000 <*>
Жиынтық бөлiнетiнi                    4045977 <*>
Ескерту. Қосымшаға өзгерiстер енгiзiлген - ҚРМК-нiң
1995.07.14. N 980 қаулысымен.

Об отпуске драгоценных металлов из ресурсов Республики Казахстан на 1995 год
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 10 мая 1995 г. N 632
В целях обеспечения предприятий и организаций Республики Казахстан драгоценными металлами и насыщения рынка ювелирными изделиями Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить лимиты отпуска драгоценных металлов потребителям Республики Казахстан на 1995 год согласно приложению.
2. Рекомендовать Национальному Банку Республики Казахстан обеспечить отпуск потребителям республики на условиях предварительной оплаты в счет невостребованных лимитов 1994 года по постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 3 марта 1994 г. N 240 "Об отпуске драгоценных металлов из ресурсов Республики Казахстан на 1994 год", а оставшуюся часть - за счет чистых металлов из золотовалютного резерва и выделенных лимитов на 1995 год.
3. Хозяйствующим субъектам заключить договоры с заводами-изготовителями Республики Казахстан на изготовление необходимой им продукции из драгоценных металлов, а при отсутствии необходимых мощностей и технологии в республике - разместить заказы на изготовление требуемой продукции на предприятиях ближнего или дальнего зарубежья на толлинговой основе при наличии разрешения и лицензии на вывоз драгоценных металлов как давальческого сырья за пределы Республики Казахстан.
4. Министерству промышленности и торговли Республики Казахстан, Национальной акционерной компании "Алтыналмас" и их специализированным предприятиям обеспечить приемку и переработку лома и отходов драгоценных металлов, поступающих от хозяйствующих субъектов согласно заключенным взаимным договорам.
Премьер-министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан
от 10 мая 1995 г. N 632
Лимиты
отпуска драгоценных металлов потребителям Республики
Казахстан из ресурсов Республики Казахстан на 1995 год
Сноска. В перечень внесены изменения - постановлением
КМ РК от 14 июля 1995 г. N 980.
(граммов в чистоте )
----------------------------------------------------------------------
Потребители                   ! Подлежит отпуску
----------------------------------------------------------------------
ЗОЛОТО
АО "Ачполиметалл"                                      20
АО "Зыряновский свинцовый комбинат"                     5
АО "Шымкентский свинцовый завод"                        4
АО "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый            28600
комбинат"
Опытный свинцовый завод, г. Усть-Каменогорск           16
Гохран Национального Банка                           1020
АО "Сувенир"                                         5000
АО "Медтехника"                                      4500
ПО "Балхашмедь"                                        16
Коллективное предприятие "Рубин"                     1000
ЧП "Литос"                                            500
Алматинский ювелирный завод                        150000
ИТОГО распределяется                               190681
СЕРЕБРО
Комитет национальной безопасности                     635
АО "Лениногорский полиметаллический комбинат"      670000
АО "Ачполиметалл"                                     264
АО "Зыряновский свинцово-цинковый комбинат"           100
АО "Шымкентский свинцовый завод"                      200
Опытный свинцовый завод, г. Усть-Каменогорск          392
Гохран Национального Банка                           1020
АО "Усть-Каменогорский свинцово-цинковый          1728000
комбинат"
АО "Жезказганцветмет"                                 353
АО "Жезкентский горно-обогатительный комбинат"        200
Алматинская УПП-1                                    2420
ОМП КОС                                             59399
Усть-Каменогорский УПП КОС                          60000
АО "Атасуруда"                                       2299
АО "Сувенир"                                       513000
АО "Алматинский электробытприбор"                    5000
АО "Электроаппарат", г. Шымкент                      1600
ПО "Балхашмедь"                                       855
ЧП "Литос"                                            240
Алматинский ювелирный завод                       1000000
Итого распределяется                              4045977