"Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесiнiң мекемелерi негiзiнде табиғи тасты өндiру және өңдеу жөнiндегi өндiрiстi ұйымдастыру" жобасын жүзеге асыру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 16 маусымдағы N 832
Республиканың экспорттық әлеуетiн арттыру, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң арнайы құрамын еңбекпен қамтуды қамтамасыз ету, еңбекпен түзеу мекемелерiнiң өнеркәсiптiк өндiрiсiн дамыту мақсатында және "Қазақстан Республикасының экономикасына шетелдiк капиталды тарту процестерiн мемлекеттiк басқару мен реттеудiң тиiмдiлiгiн арттыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 19 қаңтардағы N 2035 Жарлығына сәйкес, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi бас басқармасы мен германдық "Кляйм ГмбХ" фирмасы арасында жасалып, қол қойылған, жалпы сомасы 25 (жиырма бес) миллион АҚШ доллары болатын табиғи тасты өндiру мен өңдеу жөнiндегi құрал-жабдықтар берiлуi контракты мақұлдансын.
2. "Кляйм ГмбХ" фирмасының контракты бойынша берiлген құрал-жабдықтармен өндiрiлген өнiмнiң 50 процентiн үш жыл бойы сатып алуға мiндеттеме алғаны назарға алынсын.
3. Осы контрактыны қаржыландыру Қазақстан Республикасына берiлген германдық кредит жүйесi шеңберiнде жүргiзiлсiн.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiне барлық қажеттi кепiлдiктердi табыс етсiн;
авансты, кредиттiң негiзгi сомасын, сақтандыру жарнасын, қызмет көрсететiн банктерге комиссиялық төлемдi, сондай-ақ өсiмдердi өз қаржысы есебiнен төлеудi қамтамасыз етсiн;
5. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкi:
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Қылмыстық атқару жүйесi бас басқармасы үшiн құрал-жабдықтар берiлуiне жасалған контрактыға сәйкес Германияның кредит берушi банкiмен жеке кредит келiсiмiн жасасын;
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару бас басқармасымен iшкi кредит келiсiмiн жасасын;
"Қазақстан Республикасына шетелдiк кредиттердi тарту жөнiндегi жұмыстарды реттеу жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 8 ақпандағы N 139 қаулысымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасына немесе Қазақстан Республикасының кепiлдiгiмен берiлетiн шетелдiк инвестицияларды және тауар кредиттерiн тарту, пайдалану және есепке алу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру туралы" Ережеге сәйкес Қазақстан Республикасының кепiлдiктерiн беру туралы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен келiсiм жасасын;
берешектердi уақтылы төлеудi қамтамасыз ету үшiн кредит келiсiмiнiң күшiн тоқтатуға дейiн барлық қажеттi шараларды қолдансын;
төлемдердi төлеу мерзiмi өткен жағдайда Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң қылмыстық-атқару жүйесi бас басқармасының банктiк есепшоттарындағы теңгелiк және валюталық қаржысын берешектердi өтеу есебiне жiберуге рұқсат етсiн.

О реализации проекта "Организация производства по добыче и переработке природного камня на базе учреждений уголовно-исполнительной системы МВД Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 16 июня 1995 г. N 832
В целях повышения экспортного потенциала республики, а также обеспечения трудозанятости спецконтингента, развития промышленного производства в исправительно-трудовых учреждениях Министерства внутренних дел Республики Казахстан в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 января 1995 г. N 2035 U952035_ "О мерах по повышению эффективности государственного управления и регулирования процессов привлечения иностранного капитала в экономику Республики Казахстан" Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить контракт, заключенный Главным управлением уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан и германской фирмой "КЛЯЙМ ГмбХ", на поставку оборудования по добыче и переработке природного камня на общую сумму 25 (двадцать пять) млн. долларов США.
2. Принять к сведению, что фирма "КЛЯЙМ ГмбХ" обязуется по контракту закупать в течение трех лет 50 процентов продукции, производимой с использованием поставленного оборудования.
3. Финансирование данного контракта осуществить в рамках германской кредитной линии, предоставленной Республики Казахстан.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан:
предоставить все необходимые гарантии Министерству финансов Республики Казахстан и государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан;
обеспечить оплату аванса, основной суммы кредита, страхового взноса, комиссии обслуживающим банкам, а также процентов за счет собственных средств.
5. Государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан:
заключить индивидуальное кредитное соглашение по данному проекту с банком-кредитором Германии в соответствии с заключенным контрактом на поставку оборудования для Главного управления уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
заключить внутреннее кредитное соглашение с Главным управлением уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
заключить с Министерством финансов Республики Казахстан соглашение о выдаче гарантии Республики Казахстан в соответствии с Положением об организации работ по привлечению, использованию и учету иностранных инвестиционных и товарных кредитов, предоставляемых Республике Казахстан или под гарантии Республики Казахстан, утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 февраля 1995 г. N 139 P950139_ "О мерах по упорядочению работы по привлечению иностранных кредитов в Республику Казахстан";
принимать все необходимые меры по обеспечению своевременной выплаты задолженности, вплоть до приостановления действия кредитного соглашения;
разрешить списывать в счет погашения задолженности средства в тенге и в валюте с банковских счетов Главного управления уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан при просрочке платежей.

6. Қазақстан Республикасының қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының мемлекеттiк Экспорт-импорт банкiнiң мiндеттемелерi негiзiнде кредит берушi банкiге осы жоба бойынша Үкiмет кепiлдiгiн берсiн.
7. Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi жанындағы Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитет, Iшкi iстер министрлiгi, Экономика министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Қазақстан Республикасының Экспорт-импорт банкi шешiмi жобаны тиiмдi жүзеге асыру үшiн қажеттi барлық мәселелер бойынша өз ұсыныстарын
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қарауына уақтылы
енгiзетiн болсын.
8. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi жанындағы
Шетел капиталын пайдалану жөнiндегi комитетке жобаны жүзеге
асыруға бақылау жасау жүктелсiн.
Қазақстан Республикасы
Премьер-министрiнiң
бiрiншi орынбасары

6. Министерству финансов Республики Казахстан на основе обязательств государственного Экспортно-импортного банка Республики Казахстан выдать Правительственную гарантию банку-кредитору по данному проекту.
7. Комитету по использованию иностранного капитала при Кабинете Министров Республики Казахстан, Министерству внутренних дел, Министерству экономики, Министерству финансов, государственному Экспортно-импортному банку Республики Казахстан своевременно вносить
на рассмотрение Кабинета Министров Республики Казахстан предложения
по всем вопросам, решение которых необходимо для эффективной
реализации проекта.
8. Контроль за реализацией проекта возложить на Комитет по
использованию иностранного капитала при Кабинете Министров
Республики Казахстан.
Первый заместитель
Премьер-министра
Республики Казахстан