Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкi туралы<*> ЕСКЕРТУ. Қаулының атауындағы және мәтiнiндегi сөздер ауыстырылды - ҚРҮ-нiң 1996.08.15. N 1013 қаулысымен. ~P961013 ЕСКЕРТУ. Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкi Жарғысына өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.05.15. N 834 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 4 шiлде N 916
Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкi қызметiнiң мәселелерiн қарай келiп және қазiргi кезде Үкiмет оның барлық акцияларын иеленушi болып табылатының ескере отырып, Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ Банкi (бұдан әрi -
Халықтық банк) қызметiнiң нәтижелерi 1995 жылғы 1 қаңтардағы
жағдай бойынша бекiтiлсiн.
2. Халықтық банкiнiң берiлiп отырған Жарғысы бекiтiлсiн.
Халықтық банкiнiң Басқармасы 1995 жылғы 15 шiлдеге дейiн
Халықтық банкiнiң Жарғысын тiркесiн және 1996 жылғы 1 қаңтарға
дейiн мөрлердi, мөртаңбалар мен маңдайшадағы жазуларды заңды
белгiленген тәртiппен ауыстырылсын.
3. Халықтық банкiнiң Байқаушы кеңесi мына құрамда құрылсын:
Дәмiтов Қ.Қ        - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
кеңесшiсi, төраға;
<*>
Құдышев М.Т.       - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi
төрағасының орынбасары (келiсiм бойынша);
<*>
Сәрсембаев Н.А.    - Қазақстан Республикасының Стратегиялық
жоспарлау және реформалау жөнiндегi
агенттiгi төрағасының орынбасары
<*>
Кәкiмжанов З.Х.    - Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ
Банкiнiң төрағасы
Ержанов О.С.       - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
төрағасының орынбасары
<*>
Мыңбаев С.М.       - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Мұқанов Е.К.       - Қазақстан Акционерлiк Халықтық Жинақ
Банкi Басқармасының төрағасы
<*>
Ертiлесова Ж.Ж.    - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрi
<*>
Байқаушы Кеңес бiр ай мерзiм iшiнде Халықтық банкiнiң Тексеру комиссиясы мен Халықтық банкi Директорлар кеңесiнiң (Басқармасының) құрамын бекiтсiн, тәуелсiз аудитор тағайындасын.
ЕСКЕРТУ. Кеңесi құрамына өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң
1996.08.15. N 1013 қаулысымен. P961013_
ЕСКЕРТУ. Құрамға өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.05.12.
N 816 қаулысымен. P970816_
ЕСКЕРТУ. Құрам өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.12.12. N 1757
қаулысымен. P971757_
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1995 жылғы 20 шiлдеге дейiн Халықтық банк мекемелерi орналасқан барлық үйлердi Халықтық банкiнiң балансына берсiн және осы үйлердi мемлекеттiң Халықтық банкiнiң жарғылық қорына қосқан үлесi ретiнде тiркеп, оларды қайта бағаласын.
Халықтық банк Басқармасы қалыптасу кезеңiнде Халықтық банкiнiң жарғылық қорындағы материалдық активтер үлесiн көбейту жөнiнде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасына өтiнiш жасасын.

Об Акционерном Народном Сберегательном Банке Казахстана<*> Сноска. Постановление N 916 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 августа 1996 года N 1013 ~P961013. В Устав Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 мая 1997 г. N 834 ~P970834.
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 июля 1995 г. N 916
Рассмотрев вопросы деятельности Акционерного Народного Сберегательного Банка Казахстана и принимая во внимание, что в настоящее время Правительство является владельцем всех его акций, Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить результаты деятельности Акционерного Народного
Сберегательного Банка Казахстана (далее - Народный банк) по
состоянию на 1 января 1995 года.
2. Утвердить прилагаемый Устав Народного банка. Правлению
Народного банка до 15 июля 1995 года зарегистрировать Устав
Народного банка и до 1 января 1996 года произвести замену печатей,
штампов, вывесок в установленном законом порядке.
3. Создать Наблюдательный совет Акционерного Народного
Сберегательного Банка Казахстана в следующем составе:
Дамитов К.К.       - советник Премьер-Министра Республики
Казахстан, председатель
Кудышев М.Т.       - заместитель Председателя Национального
Банка Республики Казахстан
(по согласованию)
Ержанов О.С.       - заместитель Председателя
Национального Банка Республики Казахстан
Сарсембаев Н.А.    - заместитель Председателя Агентства по
стратегическому планированию и реформам
Республики Казахстан
Мынбаев С.М.       - заместитель Министра финансов Республики
Казахстан
Ертлесова Ж.Д.     - вице-Министр финансов Республики Казахстан
Муханов Е.К.       - Председатель Правления Акционерного
Народного Сберегательного Банка Казахстана
Наблюдательному совету в месячный срок утвердить состав Ревизионной комиссии Народного банка и Правления Народного банка, назначить независимого аудитора. <*>
Сноска. Состав совета изменен - постановлениями Правительства РК от 12 мая 1997 г. N 816 P970816_ ; от 12 декабря 1997 г. N 1757 P971757_ .
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом в срок до 20 июля 1995 года передать на баланс Народного банка все помещения, в которых расположены учреждения Народного банка, и осуществить переоценку указанных помещений, оформив их как вклад государства в уставный фонд Народного банка.
Правлению Народного банка внести ходатайство в Правление Национального Банка Республики Казахстан об увеличении доли материальных активов в уставном фонде Народного банка на период его становления.

5. 1994 жылы дивидендтер төлеу қорына бөлiнген 99 млн. теңге мөлшерiндегi пайда Халықтық банктiң Жарғылық капиталын өсiруге жұмсалсын.
6. Халықтық банк Басқармасының Халықтық банк 1992-1994 жылдары берген 450 млн. теңге көлемiндегi күмәндi әрi үмiт етуге болмайтын кредиттерге қарсы, оны шығыстық бөлiгiнде ескере отырып, бiрақ 1995 жылғы мамыр, маусым үшiн баланстық пайдадан көп емес провизия (резерв) жасау туралы ұсынысы қабылдансын.
7. Халықтық банкiнiң бiрыңғай корреспонденттiк шот пен шоғырланған балансқа көшуiне байланысты пайдаға салынатын салықты, төлемдердi жалпы мемлекеттiк қорларға төлеу жөнiнде және 1995 жылғы 1 шiлдеден бастап тұтынуға жұмсалатын қаржыны реттеу жөнiнде орталықтандырылған есеп айырысулар енгiзiлсiн.
(8-тармақ) <*> .
ЕСКЕРТУ. 8-тармақтың күшi жойылды - ҚРҮ-нiң 1996.06.28.
N 826 қаулысымен. P960826_
9. Жергiлiктi әкiмдерге Халықтық банкi мен оның филиалдарының оперативтi-шаруашылық қызметiне араласуға жол бермеу ұсынылсын.
10. Халықтық банк тиiстi Төрелiк соттарға 1992-1994 жылдар iшiнде мерзiмi өткен кредит қарыздарын қайтарып алу туралы берген арызы бойынша шаруашылық дауларын қараған кезде Халықтық банктi мемлекеттік баж салығын алдын-ала төлеуден босату жөнiнде өтiнiш жасасын.
11. "Қазақстан Республикасының Халықтық банкi және оның салымшыларының мүдделерiн қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1994 жылғы 20 қаңтардағы N 1515 Жарлығын жүзеге асыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 4 сәуiрдегi N 318 қаулысының күшi жойылған деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

5. Направить прибыль, отчисленную в 1994 году в фонд для выплаты дивидендов, на увеличение уставного капитала Народного банка в размере 99 млн. тенге.
6. Принять предложение Правления Народного банка о формировании провизии (резервов) против сомнительных и безнадежных кредитов, выданных Народным банком в 1992-1994 годах, в объеме 450 млн. тенге с учетом в расходной части, но не более балансовой прибыли за май, июнь 1995 года.
7. В связи с переходом Народного банка на единый корреспондентский счет и консолидированный баланс ввести централизованные расчеты по уплате налогов на прибыль, платежей в общегосударственные фонды и регулированию средств, направляемых на потребление, начиная с 1 июля 1995 года.
8. (Пункт 8 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 июня 1996 г. N 826)
9. Рекомендовать главам местных администраций не допускать вмешательства в оперативно-хозяйственную деятельность Народного банка и его филиалов.
10. Народному банку обратиться в соответствующие арбитражные суды с ходатайством об освобождении Народного банка от предварительной оплаты государственной пошлины при рассмотрении хозяйственных споров по предъявляемым исковым заявлениям о взыскании просроченной кредитной задолженности за период 1992-1994 годы.
11. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров
Республики Казахстан от 4 апреля 1994 г. N 318 "О реализации Указа
Президента Республики Казахстан от 20 января 1994 г. N 1515 "О
Народном банке Республики Казахстан и защите интересов его
вкладчиков ".
Премьер-министр
Республики Казахстан