Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету басқармасын құру туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң Қаулысы 1995 жылғы 1 тамыз N 1051. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.02.14. N 242 қаулысымен. ~P000242
Халықты және емдеу профилактикалық ұйымдарды дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету жөнiндегi мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi орталық аппаратының құрылымына Дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету басқармасы (жетекшi) енгiзiлсiн, аппараттың адам саны 14 адамға көбейтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Денсаулық министрлiгiне үстiмiздегi жылдың аяғына дейiн 1995 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекеттiк басқару органдарын ұстауға көзделген қаржы есебiнен қосымша 800 (сегiз жүз) мың теңге, оның iшiнде еңбекақы төлеу қорына 560 (бес жүз алпыс) мың теңге бөлсiн.
3. Басқарма қызметiнiң мынадай негiзгi бағыттары белгiленсiн:
республика халқына дәрi-дәрмекпен көмек көрсетудi ұйымдастыру жөнiндегi мемлекеттiк саясатты жүзеге асыру;
дәрiхана мекемелерi мен фармацевтика кәсiпорындарын мемлекет иелiгiнен алудың және жекешелендiрудiң мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыру;
республика фармацевтика қызметiн лицензиялау;
халықты дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету саласында дәрiхана мекемелерi мен шаруашылық жүргiзушi объектiлер қызметтерiн мемлекеттiк бақылауды және оны үйлестiрудi ұйымдастыру;
өте қажет дәрi-дәрмектер мен медициналық мақсаттағы бұйымдарды тұтынуды талдау, болжау және тапсырыстар қалыптастыру;
мемлекетаралық кредиттердi тиiмдi игеру және дәрi-дәрмектер сатып алуға бағытталған бюджет қаржыларын ұтымды пайдалану;
дәрi-дәрмектердiң импорты мен экспортының коммерциялық жоспарларын, оның iшiнде республиканың сұранысын ескере отырып, есiрткiлiк, психотроптық және соларға теңестiрiлген дәрi-дәрмектердi мемлекеттiк реттеу;
фармацевтикалық қызметтердiң тәртiбiн белгiлейтiн және азаматтардың негiзгi дәрi-дәрмектерге қол жеткiзуiн қамтамасыз ету құқығын қорғау жөнiндегi заңдар мен басқа да нормативтiк актiлердi әзiрлеу;
есiрткiлiк, психотроптық және соларға теңестiрiлген дәрi-дәрмектердi өндiруге, импорттауға, экспорттауға және сатуға мемлекеттiк монополияны қамтамасыз ету;
жаңа және кеңiнен қолданылатын дәрi-дәрмектер жөнiндегi ақпараттардың барлық түрiн аннотациясын қоса тұтынушыларға жеткiзу;
провизорларды аттестациялау.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi бiр ай мерзiм iшiнде Дәрi-дәрмекпен қамтамасыз ету басқармасы туралы құрылым мен Ереженi бекiтетiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi

Об образовании Управления лекарственного обеспечения Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 1 августа 1995 г. N 1051. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 14 февраля 2000 г. N 242 ~P000242.
В целях реализации государственной политики по лекарственному обеспечению населения и лечебно-профилактических организаций Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести в структуру центрального аппарата Министерства здравоохранения Республики Казахстан Управление лекарственного обеспечения (ведущее), увеличив численность аппарата на 14 единиц.
2. Министерству финансов Республики Казахстан выделить Министерству здравоохранения Республики Казахстан дополнительно до конца текущего года 800 (восемьсот) тысяч тенге, в том числе фонд оплаты труда 560 (пятьсот шестьдесят) тысяч тенге, за счет ассигнований, предусмотренных в республиканском бюджете на 1995 год на содержание государственного управления.
3. Установить следующие основные направления деятельности Управления:
реализация государственной политики по организации лекарственной помощи населению республики;
реализация государственной программы разгосударствления и приватизации аптечных учреждений и фармацевтических предприятий;
лицензирование фармацевтической деятельности в республике;
организация государственного контроля и координация деятельности аптечных учреждений и хозяйствующих субъектов в сфере лекарственного обеспечения населения;
анализ, прогнозирование потребления и формирование заявок на крайне необходимые лекарственные средства и изделия медицинского назначения;
эффективное освоение межгосударственных кредитов и рациональное использование бюджетных ассигнований, направляемых на приобретение лекарств;
государственное регулирование коммерческих планов импорта и экспорта лекарственных средств, в том числе наркотических, психотропных и приравненных к ним лекарственных средств, с учетом потребности республики;
разработка законодательных и других нормативных актов, регламентирующих фармацевтическую службу, и по защите прав граждан в обеспечении их доступа к основным лекарственным средствам;
обеспечение государственной монополии на производство, импорт, экспорт и реализацию наркотических, психотропных и приравненных к ним лекарственных средств;
доведение до потребителей всех видов информации, включая аннотации, на новые и широко применяемые лекарственные средства;
аттестация провизоров.
4. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок утвердить структуру и Положение об Управлении лекарственного обеспечения.
Премьер-министр
Республики Казахстан