"Балқашмыс" акционерлiк қоғамын құру және оның мемлекеттiк акциялар пакетiнiң бiр бөлiгiн сату туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинеiнiң Қ А У Л Ы С Ы 1995 жылғы 11 тамыз N 1118
Әлемдiк нарықта бәсекелесу қаблеттi мыс пен мыс өнiмдерiн өндiру жөнiнде шаруашылық серiктестiк құру, сондай-ақ оның дамуы үшiн инвестициялар тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жаңадан құрылған "Балқашмыс" акционерлiк қоғамына қосылу арқылы өздерiнiң қайта ұйымдастырылуы туралы "Шилiсай","Көктау" акционерлiк қоғамдарының жалпы жиналыстарының шешiмiне келiсiм берiлсiн.
2. Құрамына салынып жатқан "Бозшакөл" тау-кен комбинатын "Шилiсай" және "Көктау" акционерлiк қоғамдарын, сондай-ақ, Балқаш жылу электр станциясын қосып, "Балхашмедь" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң базасында "Балқашмыс" ашық тұрпатты акционерлiк қоғамы құрылсын.
3. "Балқашмыс" акционерлiк қоғамы "Балхашмедь" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң салынып жатқан "Бозшакөл" тау-кен комбинатының,"Шилiсай","Көктау" акционерлiк қоғамдарының, Балқаш жылу электр станциясының құқықтары мен мiндеттерiн қабылдаған құқықтық мұрагерi болып табылады деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқаружөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
1995 жылдың 1 шiлдесiндегi жағдайы бойынша салынып жатқан "Бозшакөл" тау-кен комбинатының,"Шилiсай", "Көктау" акционерлiк қоғамдарының және Балқаш жылу электр станциясының негiзгi қорларына қайта бағалау жүргiзсiн;
"Балхашмедь" өндiрiсiтiк бiрлестiгiнiң, салынып жатқан "Бозшакөл" тау-кен комбинатының, "Шилiсай", "Көктау" акционерлiк қоғамдарының және Балқаш жылу электр станциясының негiзгi қорларын, айналымдағы қаржысын және басқа да мүлiктiк құқықтарын құрылтайшылық жарна ретiнде "Балқашмыс" акционерлiк қоғамының жарғы қорына қосу туралы мәселе қайта бағалаудың нәтижесi бойынша шешiлсiн;
"Балқашмыс" акционерлiк қоғамының жарғысы және Байқаушы
кеңесiнiң құрамы бойынша ұсыныстар бiр ай мерзiмде әзiрленiп,
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне бекiтуге
енгiзiлсiн.
5.
<*>
6. Жекешелендiрудiң бiрiншi кезеңiнде сатылуға жататын
"Балқашмыс" акционерлiк қоғамының акцияларын бөлудiң мынадай
тәртiбiн конкурстық комиссия қарастырсын:
"Балқашмыс" акционерлiк қоғамының еңбек ұжымына 10 процентi;
<*>
<*>
купондық акциондарда инвестициялық жекелендiру қорларына
сату үшiн 5 процентi.
<*>
<*>
<*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақтан абзацтар алынып тасталды - ҚР Үкіметінiң
1997.01.16. N 80 қаулысымен.
P970080_
7. Балқаш жылу электр станциясы "Қазақстан Республикасының электр энергетика саласын басқарудың құрылымын қайта ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 28 шiлдедегi N 1033 P951033_ қаулысымен құрылған "Қарағандаэнерго" Қарағанды электр энергетика жүйесiнiң құрамынан шығарылсын.

О создании акционерного общества "Балкашмыс" и продаже части госудаpственного пакета акций
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 августа 1995 г. N 1118
В целях создания конкурентоспособного на мировом рынке хозяйственного товарищества по производству меди и медной продукции, а также привлечения инвестиций для его развития Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с решением общих собраний акционерных обществ "Чилисай" и "Коктау" об их реорганизации путем присоединения к вновь образуемому акционерному обществу "Балкашмыс".
2. Образовать на базе производственного объединения "Балхашмедь" акционерное общество "Балкашмыс" открытого типа, включив в его состав строящийся горно-обогатительный комбинат "Бозшакол", акционерное общество "Чилисай" и "Коктау", а также Балхашскую ТЭЦ.
3. Установить, что акционерное общество "Балкашмыс" является правопреемником прав и обязанностей производственного объединения "Балхашмедь", строящегося горно-обогатительного комбината "Бозшакол", акционерных обществ "Чилисай", "Коктау" и Балхашской ТЭЦ.
4. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
произвести переоценку основных фондов строящегося горно-обогатительного комбината "Бозшакол", акционерных обществ "Чилисай", "Коктау" и Балхашской ТЭЦ по состоянию на 1 июля 1995 года;
по результатам переоценки решить вопрос о включении в установленный фонд акционерного общества "Балкашмыс" в качестве учредительного взноса основные фонды, оборотные средства и другие имущественные права производственного объединения "Балхашмедь", строящегося горно-обогатительного комбината "Бозшакол", акционерных обществ "Чилисай", "Коктау" и Балхашской ТЭЦ;
в месячный срок подготовить и внести на утверждение Кабинета Министров Республик Казахстан устав акционерного общества "Балкашмыс" и предложения по составу Наблюдательного совета.
5. (Пункт 5 утратил силу - постановлением Правительства РК от 16 января 1997 г. N 80 P970080_ )
6. Конкурсной комиссии предусмотреть следующий порядок распределения акций акционерного общества "Балкашмыс", подлежащих реализации на первом этапе приватизации:
10 процентов трудовому коллективу акционерного общества "Балкашмыс";
5 процентов для продажи на купонных аукционах инвестиционным приватизационным фондам. <*>
Сноска. Абзацы третий, четвертый, шестой, седьмой, восьмой пункта 6 утратили силу - постановлением Правительства РК от 16 января 1997 г. N 80 P970080_ .
7. Вывести Балхашскую ТЭЦ из состава Карагандинской электроэнергетической системы "Карагандаэнерго", образованной постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 28 июля 1995 г. N 1033 P951033_ "О реорганизации структуры управления электроэнергетической отраслью Республики Казахстан".

8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi және Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi бiр ай мерзiмде Балқаш жылу электр станциясының негiзгi қорларын, айналымдағы қаржысын және басқа да мүлiктiк құқықтарын "Балқашмыс" акционерлiк қоғамының жарғы қорына берсiн.
9. Әдiлет министрлiгi осы қаулыға қайшы келетiн үкiмет шешiмдерiнiң күшiн жою туралы ұсыныс әзiрлесiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы "11" тамыздағы N 1118 қаулысына қосымша
"Балқашмыс" АҚ мемлекеттiк акциялар пакетiнiң
бiр бөлiгiн сату және шетелдiк инвестицияларды
тарту бойынша шаралар кешенiн әзiрлеу және
жүргiзу жөнiндегi конурстық комиссияның
Қ Ұ Р А М Ы
Сапарбаев Б.М.  - Қазақстан Республикасы Министрлер
Кабинетi Аппаратының Басшысы (төраға)
Қалмырзаев С.С. - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
төрағасы (төрағаның орынбасары)
Комиссияның мүшелерi:
Өтепов Э.К.     - Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы
Дәукеев С.Ж.    - Қазақстан Республикасының Геология және
жер қойнауын қорғау министрi
Адасбаев Е.А.   - Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетi
Аппараты Экономикалық саясат бөлiмiнiң
аға референтi
Жәркенов М.И.   - Қазақстан Республикасы Экономика
министрлiгi базалық салалар бас
басқармасының бастығы
Мыңбаев С.М.    - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Мұртазаев М.А.  - Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және
сауда министрiнiң орынбасары
Мәдиев Б.М.     - Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк мүлiктi
басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң
жеке жобалар бойынша жекешелендiру
басқармасының бастығы
Төлебаев Р.А.   - "Балхашмедь" өндiрiстiк бiрлестiгiнiң бас
директоры

8. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом и Министерству энергетики и угольной промышленности Республики Казахстан в месячный срок передать основные фонды, оборотные средства и другие имущественные права Балхашской ТЭЦ в уставный фонд акционерного общества "Балкашмыс".
9. Министерству юстиции подготовить предложения об отмене правительственных решений, противоречащих настоящему постановлению.
Премьер-министр
Республики Казахстан
к постановлению Кабинета Министров
Республики Казахстан от 11 августа 1995 г. N 1118
Состав
конкурсной комиссии по разработке и проведению
комплекса мер по продаже части государственного
пакета акций АО "Балкашмыс" и привлечению
иностранных инвестиций
Сапарбаев Б.М.            - Руководитель Аппарата Кабинета Министров
Республики Казахстан (председатель)
Калмурзаев С.С.           - Председатель Государственного комитета
Республики Казахстан по управлению
государственным имуществом
(заместитель председателя)
Члены комиссии:
Утепов Э.К.               - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан по
приватизации
Даукеев С.Ж.              - Министр геологии и охраны недр
Республики Казахстан
Адасбаев Е.А.             - старший референт Отдела экономической
политики Аппарата Кабинета Министров
Республики Казахстан
Жаркенов М.И.             - начальник главного управления базовых
отраслей промышленности Министерства
экономики Республики Казахстан
Мынбаев С.М.              - заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Муртазаев М.А.            - заместитель Министра промышленности
и торговли Республики Казахстан
Мадиев Б.М.               - начальник управления приватизации по
индивидуальным проектам Государственного
комитета по управлению государственным
имуществом
Тулебаев Р.А.             - генеральный директор ПО "Балхашмедь"