Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Телекоммуникациялар жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы Ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң ҚАУЛЫСЫ 1995 жылғы 8 қыркүйек N 1243. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999.12.07. N 1870 қаулысымен. ~P991870
Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы
Телекоммуникациялар жөнiндегi ведомствоаралық комиссия туралы
Ереже бекiтiлсiн (қоса берiлiп отыр).
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Министрлер Кабинетiнiң
1995 жылғы 8 қыркүйектегi
N 1243 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы
Телекоммуникациялар жөнiндегi ведомствоаралық
комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
1. Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Телекоммуникациялар жөнiндегi ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссия) Қазақстан Республикасының өзара байланысқан телекоммуникация жүйесiн құрайтын мемлекеттiк және өзге де байланыс жүйелерiн дамыту және жетiлдiру жөнiндегi жұмыстарды үйлестiрудi жүзеге асыратын орган болып табылады.
2. Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлықтарын, қаулыларын және өкiмдерiн, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң қаулыларын, Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң өкiмдерiн, сондай-ақ осы Ереже мен Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң нормативтiк актiлерiн басшылыққа алады.
3. Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссияның негiзгi мiндеттерi мыналар болып табылады:
телекоммуникациялық жүйелердi дамыту және жетiлдiрудiң мемлекеттiк және салааралық бағдарламаларын жүзеге асыру жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру;
жұмыс iстеп тұрған және жаңадан құрылған байланыс жүйелерiнiң құрылымын қайта ұйымдастыру, жекешелендiру, өзара iс-қимылы және телекоммуникациялар саласына шетелдiк капиталдың қатысуы жөнiнде ұсыныстарды қарау.
4. Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссия:
республиканың телекоммуникациялық жүйелерiн дамытудың және жұмысының негiзгi принциптерiн айқындайды;
Қазақстан Республикасындағы байланыс жүйесiн дамытудың мақсаты мемлекеттiк бағдарламаларының жобаларын әзiрлеудi үйлестiредi;
салалық, аумақтық мақсатты жобалардың ведомстволық байланыс жүйелерiн дамытудың негiзгi бағыттарының құндылығын қарайды және басымдықтарды айқындайды;
республикалық маңызы бар байланыс жүйелерiн жобалау және салудың техникалық экономикалық негiздемелерiн мүдделi министрлiктермен және ведомстволармен келiседi және олардың құрылысының орындылығын айқындайды;
телекоммуникациялар жүйелерiнiң өзара байланысты бөлiгiнде Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, Ұлттық Қауiпсiздiк комитетi және Iшкi iстер министрлiгiне байланыс жүйелерiн жобалау және салудың техникалық шарттарын келiседi;
өндiрiс, сондай-ақ ортақ пайдалану жүйесiндегi қолданылатын телекоммуникациялардың техникалық құралдарын шетелден сатып алу мәселелерi жөнiнде Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiне министрлiктер мен ведомстволар енгiзген ұсыныстарды қарайды және өз ұсыныстарын бередi;
байланыс пен қызмет көрсетудiң жаңа перспективалық түрлерiн құру және дамыту саласында техникалық саясатты қалыптастыру жөнiнде зерттеулер жүргiзудi үйлестiредi;
жүйелердiң көрсеткiштерi мен техникалық байланыс құралдарын пайдалану және стандарттау мәселелерi жөнiнде халықаралық электр байланысы ұйымдарына енгiзу үшiн ұсыныстарды қарайды.

Об утверждении Положения о Межведомственной комиссии по телекоммуникациям при Кабинете Министров Республики Казахстан
Постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1995 г. N 1243. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 7 декабря 1999 г. N 1870 ~P991870.
Кабинет Министров Республики Казахстан постановляет:
Утвердить Положение о Межведомственной комиссии по телекоммуникациям при Кабинете Министров Республики Казахстан (прилагается).
Утверждено
постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 8 сентября 1995 г. N 1243
ПОЛОЖЕНИЕ
о Межведомственной комиссии по телекоммуникациям
при Кабинете Министров Республики Казахстан
1. Межведомственная комиссия по телекоммуникациям при Кабинете Министров Республики Казахстан (далее - Комиссия по телекоммуникациям) является органом, осуществляющим координацию работ по развитию и совершенствованию государственных и иных сетей связи, составляющих взаимоувязанную телекоммуникационную сеть Республики Казахстан.
2. Комиссия по телекоммуникациям в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, указами, постановлениями и распоряжениями Президента Республики Казахстан, постановлениями Кабинета Министров Республики Казахстан, распоряжениями Премьер-министра Республики Казахстан, а также настоящим Положением и нормативными актами Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Основными задачами Комиссии по телекоммуникациям являются:
координация работ по реализации государственных и межотраслевых программ развития и совершенствования телекоммуникационных сетей;
рассмотрение предложений по структурной реорганизации, приватизации, взаимодействию существующих и вновь создаваемых сетей связи и участию иностранного капитала в сфере телекоммуникаций.
4. Комиссия по телекоммуникациям:
определяет основные принципы развития и функционирования телекоммуникационных сетей республики;
координирует разработку проектов целевых государственных программ развития систем связи в Республике Казахстан;
рассматривает целесообразность отраслевых, территориальных, целевых проектов, основных направлений развития ведомственных сетей связи и определяет приоритеты;
согласовывает с заинтересованными министерствами и ведомствами технико-экономические обоснования на проектирование и строительство сетей связи республиканского значения и определяет целесообразность их строительства;
согласовывает технические условия на проектирование и строительство сетей связи Министерству обороны, Комитету национальной безопасности и Министерству внутренних дел Республики Казахстан в части их взаимосвязи с телекоммуникационными сетями;
рассматривает предложения, вносимые министерствами и ведомствами в Кабинет Министров Республики Казахстан, по вопросам производства, а также закупки за рубежом технических средств телекоммуникаций, применяемых на сети общего пользования и дает свои рекомендации;
координирует проведение исследований по формированию технической политики в области создания и развития новых перспективных видов связи и услуг;
рассматривает предложения для внесения в международные организации электросвязи по вопросам эксплуатации и стандартизации параметров сетей и технических средств связи.

5. Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссия:
Комиссияның құзырына жататын мәселелер бойынша меншiк нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан мемлекттiк органдар мен кәсiпорындардан, ұйымдардан, мекемелерден, сондай-ақ шетелдiктердi қоса, өзге де заңды және жеке тұлғалардан қажеттi ақпарат сұрауға;
мәжiлiстерде Комиссияның мүшелерiн және оның құрамына кiрмеген министрлiктер мен ведомстволардың жауапты өкiлдерiн тыңдауға;
байланыс жүйелерiн дамыту мен жұмысының белгiленген тәртiбiнiң сақталуын тексеру жөнiнде Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен ведомстволарының жауапты қызметкерлерiн тартып жұмыс топтарын құруға;
ғылыми-зерттеу мекемелерiн және оқу орындарын техникалық сараптама, консультация жүргiзу үшiн комиссияның қарауына жататын және өзге де мәселелердi әзiрлеуге олардың келiсiмiмен тартуға құқылы;
6. Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссияның өз құзыры шегiнде қабылданған шешiмдерi барлық мемлекеттiк органдар мен заңдық тұлғалар үшiн ұсыныс сипатында болып, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi қабылдануы арқылы жүзеге асырылады.
7. Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссияны Комиссияның Төрағасы - Қазақстан Республикасы Премьер-министрiнiң орынбасары басқарады.
Комиссияның құрамына комиссия төрағасының орынбасары, сондай-ақ, комиссияның мүшелерi - Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, Қорғаныс министрлiгiнiң, Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң, Iшкi iстер министрлiгiнiң, Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгiнiң, Экономика министрлiгiнiң, Ғылым және жаңа технологиялар министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң, Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң жанындағы Стандарттау, метрология және сертификаттау жөнiндегi комитеттiң және "Қазақстанның телевизиясы және радиосы" республикалық корпорациясының басшы қызметкерлерi кiредi.
Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссияның шешiмiмен оның құрамына Қазақстан Республикасының басқа да мемлекеттiк басқару органдарының өкiлдерi, сондай-ақ байланыс құралдарын дайындайтын және пайдаланатын кәсiпорындар мен ұйымдардың басшылары (олардың орынбасарлары) кеңесушi дауыс құқымен енгiзiлуi мүмкiн.
Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссияның жұмысшы аппаратының мiндетi Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Байланыс департаментiне жүктеледi.
8. Телекоммуникациялар жөнiндегi комиссия төрағасының орынбасары мен комиссияның мүшелерiн оның құрамына кiретiн ұйымдардың ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi тағайындайды.

5. Комиссия по телекоммуникациям имеет право:
запрашивать необходимую информацию у государственных органов и предприятий, организаций, учреждений, а также иных юридических и физических лиц, включая иностранные, независимо от форм собственности и ведомственной принадлежности, по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
заслушивать на заседаниях членов Комиссии и ответственных представителей министерств и ведомств, не входящих в ее состав;
образовывать рабочие группы с привлечением ответственных работников министерств и ведомств Республики Казахстан по проверке соблюдения установленного порядка развития и функционирования сетей связи;
привлекать научно-исследовательские учреждения и учебные заведения для проведения технической экспертизы, консультаций, разработки иных вопросов, относящихся к ведению Комиссии с их согласия;
6. Решения Комиссии по телекоммуникациям, принятые в пределах ее компетенции, носят рекомендательный характер для всех государственных органов и юридических лиц и реализуются путем принятия решения Правительства Республики Казахстан.
7. Комиссию по телекоммуникациям возглавляет Председатель Комиссии - Заместитель Премьер-министра Республики Казахстан.
В состав Комиссии входят заместитель председателя Комиссии, а также члены Комиссии - руководящие работники Министерства транспорта и коммуникаций, Министерства обороны, Комитета национальной безопасности, Министерства внутренних дел, Министерства энергетики и угольной промышленности, Министерства экономики, Министерства науки и новых технологий Республики Казахстан, Государственного комитета Республики Казахстан по управлению государственным имуществом, Комитета по стандартизации, метрологии и сертификации при Кабинете Министров Республики Казахстан и Республиканской корпорации "Телевидение и радио Казахстана".
Решением Комиссии по телекоммуникациям в ее состав с правом совещательного голоса могут быть введены представители других государственных органов управления Республики Казахстан, а также руководители (их заместители) предприятий и организаций, разрабатывающих и использующих средства связи.
Функции рабочего аппарата Комиссии по телекоммуникациям возлагаются на Департамент связи Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
8. Заместитель Председателя Комиссии по телекоммуникациям и члены Комиссии назначаются Кабинетом Министров Республики Казахстан по представлению организаций, входящих в ее состав.

9. Егер мәжiлiске комиссия мүшелерiнiң кемiнде жартысы қатысса, комиссияның мәжiлiсi заңды болып саналады. Комиссияның шешiмдерi ашық дауысқа салынып қабылданады және егер мәжiлiске қатысқан комиссия мүшелерiнiң жартысынан астамы оларға дауыс берсе, қабылданды деп саналады. Комиссия мүшелерiнiң дауысы тең түскен жағдайда, Төрағаның дауысы шешушi болып табылады.

9. Заседание Комиссии по телекоммуникациям считается правомочным, если на нем присутствуют не менее половины членов Комиссии. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них проголосовало более половины членов Комиссии, присутствующих на заседании. При равенстве голосов членов Комиссии голос Председателя является решающим.