Ауыл шаруашылығы секторына арналған Азия Даму Банкiнiң Бағдарламалық займын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 22 қаңтар 1996 ж. N 74
Қазақстан Республикасына берiлетiн Азия Даму Банкiнiң Бағдарламалық займына қажеттi жағдайлар жасау және қаржыны тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi Қаулы Етедi:
1. 1-қосымшаға сәйкес Ауыл шаруашылығы секторына арналған Азия Даму Банкiнiң Бағдарламалық займының Саяси матрицасын (бұдан әрi - Саяси матрица) орындау жөнiндегi шаралар жоспары бекiтiлсiн.
2. <*>
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.08.14. N 1258
қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1998.03.17. N 227
қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.06.24.
N 934 қаулысымен .
3.<*>
Ескерту. 3-тармақ күшiн жойған - ҚРҮ-нiң 1996.12.12. N 1531
қаулысымен .
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
Займды өтеу кестесiне сәйкес жыл сайын проценттер мен негiзгi қарызды өтеуге қажеттi қаржыны бюджет жобаларында көздейтiн болсын;
Қызмет көрсетушi банкiлерi мен түпкi заемшылар тарапынан көрсетiлген қаржылардың республика бюджетiне сөзсiз, толық қайтарылуын ескерiп 1996 жылдан бастап бюджет жобаларында Займ қаржысын пайдалануды тексеру жөнiндегi тәуелсiз халықаралық аудиторлық фирмалар қызметiне төлем жасауға арналған қаржыны көздейтiн болсын. <*>
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.03.11. N 289 қаулысымен .
5. <*>
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1996.03.11. N 289 қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 5-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1998.03.17. N 227 қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 5-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.06.24. N 934 қаулысымен .
6. Займ шеңберiнде тауарларды сатып алу қызмет көрсету Займ туралы келiсiмде көрсетiлген ережелер мен процедураларға сәйкес жүргiзiлсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.08.14. N 1258 қаулысымен
ЕСКЕРТУ. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.06.24. N 934 қаулысымен
7. Займ қаржысын түпкi заемшылардың пайдалану процедурасын Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiмен бiрлесiп Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi анықтайтын лизинг негiзiнде жүргiзiлуi мүмкiн деп белгiленсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1996.03.11. N 289 қаулысымен .

О мерах по реализации Программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 1996 г. N 74
В целях создания необходимых условий и эффективного использования средств Программного займа Азиатского Банка Развития, предоставляемого Республике Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить план мероприятий по выполнению Политической матрицы Программного займа Азиатского Банка Развития для сельскохозяйственного сектора (далее - Политическая матрица) согласно приложению 1.
2. Утратил силу <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 14 августа 1997 г. N 1258 P971258_ ; от 17 марта 1998 г. N 227 P980227_ ; пункт 2 утратил силу согласно постановлению Правительства РК от 24 июня 2000 года N 934 P000934_ .
3. (Пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 12 декабря 1996 г. N 1531 P961531_ )
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
в соответствии с графиком погашения Займа ежегодно предусматривать в проектах бюджета необходимые ассигнования на погашение процентов и основного долга, имея в виду безусловный, полный возврат указанных средств со стороны обслуживающих банков или конечных заемщиков в республиканский бюджет; <*>
начиная с 1996 года в проектах бюджета предусматривать необходимые средства для оплаты услуг независимой международной аудиторской фирмы по проверке использования средств Займа.
Сноска. Пункт 4 - с изменениями, внесенными постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1996 г. N 289.
5. Утратил силу <*>
Сноска. Пункт 5 - с изменениями, внесенными постановлениями Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1996 г. N 289; от 17 марта 1998 г. N 227 P980227_ ; пункт 5 утратил силу согласно постановлению Правительства РК от 24 июня 2000 года N 934 P000934_ .
6. Закупку товаров и услуги в рамках Займа производить в соответствии с правилами и процедурами, указанными в Соглашении о Займе. <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 1997 г. N 1258 P971258_ ; постановлением Правительства РК от 24 июня 2000 года N 934 P000934_ .
7. Установить, что использование средств Займа конечными заемщиками может осуществляться на основе лизинга, процедура которого определяется Министерством финансов Республики Казахстан совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан. <*>
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1996 г. N 289.

8. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi тоқсан сайын есеп беретiн тоқсаннан кейiнгi айдың 10-на дейiн Қазақстан Республикасының Үкiметiне Заемның пайдаланылу барысы туралы есеп беретiн болсын.<*>
ЕСКЕРТУ. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚРҮ-нiң 1997.08.14. N 1258 қаулысымен .
9.<*>
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгертiлдi - ҚРҮ-нiң 1997.08.14. N 1258
қаулысымен.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2000.06.24. N 934 қаулысымен .
10. Саяси матрицаны жүзеге асыруға қатысушы орталық атқарушы органдар әрбiр 2 айда Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне Саяси матрицада көзделген шаралардың орындалу барысы туралы есеп беретiн болсын.
11. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi 2 ай өткен соң Қазақстан Республикасы Үкiметiне Саяси матрицада көзделген шаралардың орындалуы туралы жиынтық есеп беретiн болсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 22 қаңтардағы
N 74 қаулысына
1 ҚОСЫМША
Ауыл шаруашылығы секторына арналған Азия Даму Банкiнiң
Бағдарламалық займының Саяси матрицасын орындау
жөнiндегi шаралар
ЖОСПАРЫ
____________________________________________________________________
N  і      Шаралар  атауы       і      Жауапты      іҮкiмет Аппараты
р\с і                           і    орындаушылар   ібөлiмдерiнiң
і                           і                   ібақылауы
____________________________________________________________________
1  і             2             і         3         і       4
____________________________________________________________________
1. Жер иелену құқығы бойынша       Әдiлетминi,       Аграрлық
дауларды реттеу тәртiбiн        Мемжеркомы,       сектордағы
белгiлеу                    Қазауылшаракадемиясы, реформалар
Ауылшарминi           бөлiмi
2. Жер иелену құқығын              Әдiлетминi,      Бұл да сол
мемлекетке қайтару тәртiбiн     Мемжеркомы,
белгiлейтiн ереженi әзiрлеу     Құрылысминi,
Ауылшарминi
3. Ауыл шаруашылығы алаптары       Мемжеркомы,      Аграрлық
мен жылжымайтын мүлiктерге      Құрылысминi,     сектордағы
және оларға тиiстi мәмiлелерге  Ауылшарминi   реформалар бөлiмi
құқығын тiркеу тәртiбiн әзiрлеу                  Заң бөлiмi
мен бекiту
4. Өтемақы белгiлеу және өзiне    Мемжеркомы,       Аграрлық
мемлекет ауыл шаруашылығы      Ауылшарминi,    сектордағы
алаптарын қайтарған жағдайда   Қаржыминi,      реформалар
басқа жер учаскесiн бөлу       Әдiлетминi      бөлiмi
тәртiбiн әзiрлеу және бекiту
5. Ауыл шаруашылығы алаптарын     Әдiлетминi,     Экономикалық
пайдалану және оларды          Қаржыминi,      саясат бөлiмi,
ипотектiк қамтамасыз ету       Мемжеркомы,     Заң бөлiмi
кепiлдiгi тәртiбiн белгiлеу    Ауылшарминi,
Экономминi
6. Мемауылшаркәсiпорындарын       Меммүлiккомы,   Экономикалық
жекешелендiру жөнiндегi қолда  Жекешелендiру   саясат бөлiмi,
бар нормативтiк құжаттарды     жөнiндегi       Аграрлық
қайта қарау және жаңа меншiк   мемкомы,        сектордағы
иелерi, сондай-ақ ауыл         Ауылшарминi,  реформалар бөлiмi
шаруашылығы жұмысшыларының     Экономминi,
құқығы мен мүдделерi           Қазауылшар.
бөлiнуiмен олардың тiршiлiк    академиясы
етудегi тұрақты жекешелендiрiлу
тетiгiн әзiрлеу
7. Жеке шаруашылық жүргiзушi      Қазауылшарак.   Бұл да сол
субъектiлерге  оқу-тәжiрибе    адемиясы
шаруашылықтарынан, асыл        Ауылшарминi,
тұқымды және селекциялық-      Меммүлiккомы,
тәжiрибе станцияларынан басқа, Экономминi
қалған жекешелендiрiлмеген
мемлекеттiк ауыл шаруашылығы
кәсiпорындарын сату
8. Iшкi рыноктағы бағаның         Ауылшарминi,     Аграрлық
бұрмалануын жою мақсатында     Баға және        сектордағы
экспортталатын астыққа ең      монополияға      реформалар
төменгi бағаны жою             қарсы саясат     бөлiмi, Қаржы,
жөнiндегi коми.  еңбек және ақша
тет, Экономминi, айналысы бөлiмi
Қаржыминi
9. Астық экспортына кедендiк      Экономминi,       Қаржы, еңбек
баж салығын жою                Қаржыминi,        және ақша
Ауылшарминi,    айналысы бөлiмi
Кеденкомы
10. Қалған мемлекеттiк             Баға және         Экономикалық
агроөнеркәсiп компанияларын    монополияға       саясат бөлiмi,
(аймақтықтарын қоса)           қарсы саясат       Аграрлық
монополиясыздандыру            жөнiндегi комитет, сектордағы
Меммүлiккомы,      реформалар
Жекешелендiру      бөлiмi
жөнiндегi
мемкомитетi,
Ауылшарминi,
Экономминi,
Қаржыминi,
Қазауылшаракадемиясы
11. Ауыл шаруашылығын қаржылай     Ауылшарминi,     Қаржы, еңбек
қолдау жөнiндегi мемлекеттiк   Қаржыминi,       және ақша
қор арқылы өтейтiн бөлiгiнен   Экономминi     айналысы бөлiмi,
басқа, етке, жүнге және                         Аграрлық
тыңайтқышқа тiкелей бюджеттен                   сектордағы
бөлiнетiн жәрдем ақша төлеудi                   реформалар
жою                                             бөлiмi
12. Ауыл шаруашылығын қаржылай     Ауылшарминi,     Аграрлық
қолдау жөнiндегi мемлекеттiк   Экономминi,      сектордағы
қордың Азия Даму Банкiмен      Қаржыминi,       реформа бөлiмi,
келiсiлген шығын бойынша       Ұлттық Банк,     Қаржы, еңбек
ашықтық механизмi мен есеп     Агроөнеркәсiп.   және ақша
беру жүйесiн жасау             банкi            айналысы бөлiмi
13. Ауыл шаруашылығын қаржылай     Ауылшарминi,     Қаржы, еңбек
қолдау жөнiндегi мемлекеттiк   Қаржыминi,   және ақша айналысы
қордан ауыл шаруашылығы        Экономминi,      бөлiмi,Аграрлық
өнiмдерiн өндiруге тiкелей     Ұлттық Банк      сектордағы
жәрдемақы берудi тоқтату                     реформалар бөлiмi
14. Ауыл шаруашылығын қаржылай     Бұл да сол        Бұл да сол
қолдау жөнiндегi қордан ет
пен жүнге жәрдемақы берудi
тоқтату
15. Азия Даму Банкiнiң техникалық  Ауылшарминi,      Бұл да сол
көмегiне сүйене отырып ауыл    Экономминi,
шаруашылығын қаржылай қолдау   Қаржыминi
жөнiндегi мемлекеттiк қор
қаржысының қаншалықты тиiмдi
жұмсалатынын талдау және қажет
болған жағдайда Қорды қайта
ұйымдастыру
16. Азия Даму Банкiнiң техникалық  Баға және         Қаржы, еңбек
көмегiне сүйенiп,              монополияға   және ақша айналысы
ирригациялық су ресурстары     қарсы саясат      Аграрлық
бойынша баға саясатын          жөнiндегi         сектордағы
(баламасын қоса отырып),       комитетi,         реформалар
сондай-ақ ирригациялық жүйенi  Ауылшарминi,      бөлiмi
пайдаланғаны үшiн алым алу     Қаржыминi,
тәртiбiн жетiлдiру             Экономминi
17. Азия Даму Банкiнiң техникалық  Ауылшарминi,     Аграрлық
көмегiне сүйене отырып талдау  Экономминi,      сектордағы
және шешiм қабылдау үшiн даму  Мемстаткомы,     реформалар
базасын жасау мақсатымен       Қазауылшар.      бөлiмi
нарықтық және әлеуметтiк-эко.  академиясы
номикалық мәлiметтердi жинақ.
тайтын ақпараттық жүйенi
әзiрлеу
18. Өнiмдер өндiру, сату, сақтау,  Ауылшарминi,     Бұл да сол
ауыл шаруашылығы машиналары    Экономминi,
мен жабдықтарын бiрлесiп       Қаржыминi,
пайдалану бойынша өнiм         Қазауылшарака.
өндiрушiлердiң ерiктi түрде    демиясы,
кооперативтерге,               Баға және
корпорацияларға, серiк.        монополияға
тестерге, акционерлiк          қарсы саясат
қоғамдарға, бiрлестiктерге,    жөнiндегi
ассоциацияларға бiрiгу мүддесiн мемкомитетi
көтеруге бағытталған құжаттар   Жекешелендiру
пакетiн әзiрлеу                 жөнiндегi
мемкомитетi
19. Қазагроөнеркәсiп банкiнiң кем  Қазагроөнер.     Қаржы, еңбек
дегенде 2,0 миллиард теңге     кәсiпбанкi,      және ақша
үмiтсiз қарызын Ауыл           Ұлттық Банкi,    айналысы бөлiмi
шаруашылығын қаржылай қолдау   Қаржыминi,       Аграрлық
жөнiндегi мемлекеттiк қорға    Экономминi,      сектордағы
беру                           Ауылшарминi      реформалар
бөлiмi
20. Халықаралық аудит талаптарына   Ұлттық Банк,     Қаржы, еңбек
сәйкес Қазагроөнеркәсiпбанкiнiң Қаржыминi        және ақша
1994 жылғы қаржы шотына тексеру                айналысы бөлiмi
жүргiзу
21. Қазагроөнеркәсiпбанкi мен оның  Меммүлiккомы,     Экономикалық
филиалдары акцияларының        Жекешелендiру     саясат бөлiмi
мемлекеттiк пакетiнiң құнын    жөнiндегi
анықтау және жекешелендiру     меммүлiккомы,
жоспарын дайындау              Ұлттық Банк,
Қаржыминi,
Экономминi,
Ауылшарминi
22. Азия Даму Банкiнiң техникалық  Ұлттық Банк,     Қаржы, еңбек
көмегiне сүйене отырып         Қаржыминi,       және ақша
селодағы қаржы институттарын   Экономминi,      айналымы бөлiмi
қайта құру жөнiндегi шаралар   Ауылшарминi
жоспарын дайындау және аграрлық
секторға қызмет көрсету бойынша
қор рыноктарын ұйымдастыру
23. Азия Даму Банкiнiң техникалық  Ауылшарминi,     Экономикалық
көмегiнiң жәрдемiмен           Қаржыминi,       саясат бөлiмi
әзiрленген талдау және ақпарат Экономминi,
жүйесiн пайдалана отырып,      Еңбекминi,
жүргiзiлiп жатқан нарықтық     Әлеуметминi,
өзгерiстердiң нәтижелiгi,      Қаржыминi
олардың ауылдағы халықтық      жанындағы Шетел
әлеуметтiк жағынан қорғалмаған капиталын
жiктерiне ықпалы көзқарасы     пайдалану
тұрғысынан Бағдарламалық       жөнiндегi
займның әлеуметтiк-экономика.  комитет
лық тиiмдiлiгiн бақылау және
оған баға беру
24. Ауылдағы жұмыссыздарды,        Еңбекминi,       Қаржы, еңбек
әсiресе әйелдердi оқыту және   Әлеуметминi,     және ақша
қайта даярлау Бағдарламасын    Экономминi,   айналысы бөлiмi,
әзiрлеу                        Ауылшарминi      Экономикалық
саясат бөлiмi
25. Ауылдағы халықтың әлеуметтiк   Әлеуметминi,     Қаржы,еңбек
жағынан қорғалмаған жiктерiнiң Қаржыминi,       және ақша
өмiрлiк маңызды қажеттерiн     Экономминi,      айналысы
қанағаттандыру үшiн бюджеттен  Ауылшарминi      бөлiмi
кем дегенде 3 миллиард теңге
бағытталған ақшалай өтемақы бөлу
26. Пестицидтiң тыйым салынған     Ауылшарминi,     Экономикалық
түрлерiнiң ескi қорларын       "Құнарлылық"     саясат бөлiмi
жоюмен қоса, пайдалануға тыйым  МАҚ, Әдiлетминi
салынған қолда бар пестицид
қорларына тексеру жүргiзу және
қолданылып жүрген нормативтiк
актiлерге, оларды ҒАО
ұсыныстарына сәйкестендiрiп
қажеттi түзетулер енгiзу
27. Жайылым жерлердi пайдалану     Ауылшарминi,     Бұл да сол
тепе-теңдiгiн сақтау бойынша   Мемжеркомы,
ұсыныстар енгiзу және бекiту   Қазауылшар.
академиясы,
Мемсуресурскомы
____________________________________________________________________
Жүзеге асыру түрi      і     Орындау мерзiмi
___________________________________________________________________
5              і            6
____________________________________________________________________
Президент Жарлығы        1996 жылғы желтоқсан
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы маусым
Үкiметiнiң қаулысы
Президент Жарлығы        1996 жылғы маусым
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы қыркүйек
Үкiметiнiң Қаулысы
Бұл да сол               1996 жылғы желтоқсан
Жекешелендiру жөнiндегi  1996 жылғы қыркүйек
Ұлттық бағдарламаға
толықтырулар мен өзгертулер
Бағдарлама               1996 жылғы желтоқсан
Қазақстан Республикасы   1997 жылғы қыркүйек
Министрлер кабинетiнiң
1995 жылғы 28 шiлдедегi
N 1035 қаулысына өзгертулер
мен толықтырулар
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы қыркүйек
Үкiметiнiң Қаулысы
Бұл да сол
Бұл да сол               Бағдарламаны жүзеге
асыру кезеңiнде
Жүзеге асыру тәртiбi     1996 жылғы наурыз
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы қыркүйек
Үкiметiнiң қаулысы
Бұл да сол               1997 жылғы қыркүйек
Қазақстан Республикасы.  1996 жылғы Қыркүйек
ның Үкiметiне есеп беру
Ирригациялық жүйенi      1997 жылғы наурыз
пайдаланғаны үшiн алым
алу тәртiбi
Орталық құру және ереже  1996 жылғы қыркүйек
әзiрлеу
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы маусым
Үкiметiнiң қаулысы және
ұсыныстары
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы ақпан
Үкiметiнiң қаулысы
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы наурыз
Үкiметiне есеп беру
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы маусым
Үкiметiнiң қаулысы және
жекешелендiру жоспары
Шаралар жоспары         1996 жылғы қыркүйек
Қазақстан Республикасы  Бағдарламаны жүзеге асыру
Үкiметiне есеп беру     кезеңiнде
Жұмысшыларды оқыту және 1996 жылғы маусым
қайта даярлау
Бағдарламасы
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы наурыз
Үкiметiнiң қаулысы
Қазақстан Республикасы   1996 жылғы қыркүйек
Үкiметiне есеп беру
Қазақстан Республикасы           "
Үкiметiнiң қаулысы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 22 қаңтардағы
N 74 қаулысына
2 ҚОСЫМША
Ауыл шаруашылығы секторына арналған Азия Даму Банкiнiң
Бағдарламалық займын үйлестiру жөнiндегi
ведомствоаралық кеңестiң
ҚҰРАМЫ
Кәрiбжанов Ж.С.  - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
орынбасары, Кеңес төрағасы<*>
Ахымбеков С.Ш.   - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
министрi, Кеңес төрағасының орынбасары<*>
Кеңес мүшелерi:
Азимов Р.Ж.      - Халықаралық Қазақстан агроөнеркәсiп
биржасының президентi
Коржова Н.А.      - Қазақстан Республикасының Еңбек және
әлеуметтiк қорғау министрi<*>
Баев Н.И.        - Қазақстан Республикасының Экология және
биоресурстар министрi
Зиябеков Б.З.    - Қазақ акционерлiк агроөнеркәсiп банкi
басқармасының төрағасы
Қалмырзаев С.С.  - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитеттiң төрағасы
Колпаков К.А.    - Қазақстан Республикасының Әдiлет министрi
Дамитов К.К.     - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкi
төрағасының орынбасары (келiсiмi
бойынша)<*>
Оспанов Б.С.     - Қазақстан Республикасының Жер қатынастары
және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк
комитеттiң төрағасы
Мыңбаев С.М.     - Қазақстан Республикасының Қаржы министрiнiң
орынбасары<*>
Сәрсенбеков Т.Т. - Қазақстан Республикасының Су ресурстары
жөнiндегi комитетiнiң төрағасы
Құрманғалиев С.Ш.- Қазақстан Республикасының Баға және
монополияға қарсы саясат жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi төрағасының
бiрiншi орынбасары<*>
Утепов Э.К.      - Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетiнiң төрағасы
Шөкеев Ө.Е.      - Қазақстан Республикасының Экономика министрi
Еламанов Б.Д.    - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
жанындағы Сырттан қарыз алу жөнiндегi
комитетiнiң төрағасы<*>
Романов А.Ф.     - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң бiрiншi орынбасары.<*>
ЕСКЕРТУ. Кеңес құрамына өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң
1996.04.16. N 448 қаулысымен .

8. Министерству финансов Республики Казахстан ежеквартально, до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять Правительству Республики Казахстан отчет о ходе использования средств Займа. <*>
Сноска. Пункт 8 - в редакции постановления Правительства РК от 14 августа 1997 г. N 1258 P971258_ .
9. Утратил силу <*>
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 14 августа 1997 г. N 1258 P971258_ ; пункт 9 утратил силу согласно постановлению Правительства РК от 24 июня 2000 года N 934 P000934_ .
10. Центральным исполнительным органам, участвующим в реализации Политической матрицы, каждые 2 месяца представлять в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан отчет о ходе выполнения мероприятий, предусмотренных в Политической матрице.
11. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан по истечении 2 месяцев представлять в Правительство Республики Казахстан сводный отчет о выполнении мероприятий, предусмотренных в Политической матрице.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 22 января 1996 г. N 74
План
мероприятий по выполнению Политической матрицы
Программного займа Азиатского Банка Развития
для сельскохозяйственного сектора
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
N і Наименование  іОтветственныеі  Контроль   і  Способ  і   Срок
п/пі мероприятий   і исполнители і  отделов    іреализацииіисполнения
і               і             і  Аппарата   і          і
і               і             іПравительстваі          і
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1 і       2       і      3      і      4      і     5    і    6
ДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДДД
1  Определить       Минюст,      Отдел реформ в Указ Прези- декабрь
порядок регули-  Госкомзем,   аграрном       дента       1996 года
рования споров   Минсельхоз,  секторе
по правам        Казсельхоз-
землевладения    академия
2  Подготовить      Минюст,      То же          Постановле- июнь
положение,       Госкомзем,                  ние Прави-  1996 года
определяющее     Минстрой,                   тельства
порядок возвра-  Минсельхоз                  Республики
щения государ-                               Казахстан
ству прав
землевладения
3  Разработать и    Госкомзем,   Отдел          Указ Прези- июнь
утвердить поря-  Минстрой,    реформ в       дента       1996 года
док регистрации  Минсельхоз   аграрном
прав на сельско-              секторе,
хозяйственные                 Юридический
угодья и недви-               отдел
жимость и соот-
ветствующие
сделки с ними
4  Разработать и    Госкомзем,   Отдел          Постановле- сентябрь
утвердить поря-  Минсельхоз,  реформ в       ние Прави-  1996 года
док определения  Минфин,      аграрном       тельства
компенсации и    Минюст       секторе        Республики
выделения                                    Казахстан
другого земель-
ного участка в
случаях возвра-
та государством
себе сельхоз-
угодий
5  Определить       Минюст,      Отдел          То же       декабрь
порядок залога   Минфин,      экономической              1996 года
права пользова-  Госкомзем,   политики,
ния сельскохо-   Минсельхоз,  Юридический
зяйственными     Минэкономики отдел
угодьями и их
ипотечного
обеспечения
6  Пересмотреть     Госком-      Отдел          Дополнения  сентябрь
имеющиеся        имущество,   экономической  и изменения 1996 года
нормативные      Госкомитет   политики,      к Националь-
документы по     по привати-  Отдел реформ   ной програм-
приватизации     зации, Мин-  в аграрном     ме привати-
госсельхоз-      сельхоз,     секторе        зации
предприятий и    Минэкономи-
подготовить      ки, Казсель-
механизм         хозакадемия
постприватиза-
ционного их
функциониро-
вания с выде-
лением прав и
интересов
новых собст-
венников, а
также сельско-
хозяйственных
рабочих
7  Продать частным  Казсельхоз-  То же          Программа   декабрь
юридическим      академия,                               1996 года
лицам оставшиеся Минсельхоз,
неприватизиро-   Госкомиму-
ванными государ- щество,
ственные         Минэкономики
сельскохозяй-
ственные пред-
приятия, за
исключением
учебно-опытных
хозяйств, пле-
менных и
селекционно-
опытных
станций
8  Отменить мини-   Минсельхоз,  Отдел реформ   Изменение и сентябрь
мальную цену     Комитет по   в аграрном     дополнение  1997 года
на экспорти-     ценовой и    секторе,       в постано-
руемое зерно в   антимонопо-  Отдел финан-   вление Ка-
целях устране-   льной поли-  сов, труда и   бинета Ми-
ния ценовых      тике, Мин-   денежного      нистров
искажений на     экономики,   обращения      Республики
внутреннем       Минфин                      Казахстан от
рынке                                        28 июля
1995 г.
N 1035
9  Отменить         Минэконо-    Отдел финан-   Постановле- сентябрь
таможенные       мики,        сов, труда и   ние Прави-  1996 года
пошлины на       Минфин,      денежного      тельства
экспорт зерна    Минсельхоз,  обращения      Республики
Таможком                    Казахстан
10 Демонополизи-    Комитет по   Отдел          То же           "
ровать           ценовой и    экономичес-
оставшиеся       антимонопо-  кой полити-
государствен-    льной поли-  ки, Отдел
ные агропромыш-  тике, Гос-   реформ в
ленные компании  комимущест-  аграрном
(включая регио-  во, Госко-   секторе
нальные)         митет по
приватизации,
Минсельхоз,
Минэкономики,
Минфин, Каз-
сельхозакаде-
мия
11 Отменить пря-    Минсельхоз,  Отдел финан-   Постановле- в период
мые бюджетные    Минфин,      сов, труда и   ние Прави-  осущест-
субсидии на      Минэкономики денежного      тельства    вления
мясо, шерсть и                обращения,     Республики  программы
удобрения, за                 Отдел реформ   Казахстан
исключением той               в аграрном
части, которая                секторе
проходит через
Государственный
фонд финансовой
поддержки сель-
ского хозяйства
12 Разработать      Минсельхоз,  Отдел реформ   Порядок     март
механизм откры-  Минэкономи-  в аграрном     реализации  1996 года
тости и систему  ки, Минфин,  секторе,
отчетности по    Нацбанк,     Отдел финан-
расходу Государ- Казагро-     сов, труда и
ственного фонда  промбанк     денежного
финансовой под-               обращения
держки сельско-
го хозяйства,
согласованные с
Азиатским
Банком Развития
13 Прекратить пря-  Минсельхоз,  Отдел финан-   Постановле- сентябрь
мые дотации на   Минфин,      сов, труда и   ние         1996 года
производство     Минэкономи-  денежного      Правитель-
сельскохозяй-    ки, Нацбанк  обращения,     ства
ственной про-                 Отдел реформ   Республики
дукции из                     в аграрном     Казахстан
Государствнного               секторе
фонда финансо-
вой поддержки
сельского
хозяйства
14 Прекратить       То же        То же          То же       сентябрь
дотации на                                               1997 года
мясо и шерсть
из Государст-
венного фонда
финансовой
поддержки
сельского
хозяйства
15 Опираясь на      Минсельхоз,  То же          Отчет       сентябрь
техническую      Минэкономи-                 Правитель-  1996 года
помощь           ки, Минфин                  ству Рес-
Азиатского                                   публики
Банка                                        Казахстан
Развития,
проанализиро-
вать, насколько
эффективно
расходуются
средства Госу-
дарственного
фонда финан-
совой поддерж-
ки сельского
хозяйства и
при необходи-
мости реорга-
низовать
Фонд
16 Опираясь на      Комитет по   Отдел финан-   Порядок     март
техническую      ценовой и    сов, труда и   взимания    1997 года
помощь           антимонопо-  денежного      платы за
Азиатского       льной поли-  обращения,     пользование
Банка            тике, Ком-   Отдел реформ   ирригаци-
Развития,        водресурсы,  в аграрном     онными
усовершенст-     Минсельхоз,  секторе        системами
вовать цено-     Минфин,
вую политику     Минэкономики
по ирригацион-
ным водным
ресурсам (вклю-
чая альтернати-
вные), а также
порядок взима-
ния платы за
пользование
ирригационными
системами
17 Опираясь на      Минсельхоз,  Отдел реформ   Создание    сентябрь
техническую      Минэкономи-  в аграрном     центра и    1996 года
помощь           ки, Госком-  секторе        разработка
Азиатского       стат, Каз-                  положения
Банка            сельхоз-
Развития,        академия
разработать
информацион-
ную систему
по сбору
рыночных и
социально-
экономических
данных с
целью создания
развитой базы
для анализа
и принятия
решений
18 Разработать      Минсельхоз,  То же          Постановле- июнь
пакет докумен-   Минэкономи-                 ние Прави-  1996 года
тов, направлен-  ки, Минфин,                 тельства
ных на повыше-   Казсельхоз-                 Республики
ние интереса     академия,                   Казахстан и
производителей   Комитет по                  рекомендации
к добровольному  ценовой и
объединению в    антимонопо-
кооперативы,     льной поли-
корпорации,      тике, Гос-
товарищества,    комитет по
акционерные      приватизации
общества,
объединения,
ассоциации по
производству,
сбыту, хране-
нию продукции,
совместному
использованию
сельскохозяй-
ственных ма-
шин и обору-
дования
19 Передать не      Казагропром- Отдел          Постановле- февраль
менее 2,0 млрд.  банк, Нац-   финансов,      ние Прави-  1996 года
тенге безна-     банк, Минфин,труда и        тельства
дежных долгов    Минэкономики,денежного      Республики
Казагропром-     Минсельхоз   обращения,     Казахстан
банка в Госу-                 Отдел реформ
дарственный                   в аграрном
фонд финансовой               секторе
поддержки
сельского
хозяйства
20 Провести         Нацбанк,     Отдел          Отчет       март
ревизию финан-   Минфин       финансов,      Правитель-  1996 года
совых счетов                  труда и        ству
Казагропром-                  денежного      Республики
банка за 1994                 обращения      Казахстан
год в соответ-
ствии с между-
народными
требованиями
аудита
21 Определить       Госкомиму-   Отдел          Постановле- июнь
стоимость        щество,      экономической  ние Прави-  1996 года
государственного Госкомитет   политики       тельства
пакета акций и   по привати-                 Республики
подготовить      зации,                      Казахстан и
план приватиза-  Нацбанк,                    план прива-
ции Казагро-     Минфин,                     тизации
промбанка и его  Минэкономи-
филиалов         ки, Минсель-
хоз
22 Опираясь на      Нацбанк,     Отдел          План        сентябрь
техническую      Минфин,      финансов,      мероприятий 1996 года
помощь Азиатско- Минэкономи-  труда и
го Банка Раз-    ки, Минсель- денежного
вития, подго-    хоз          обращения
товить план
мероприятий по
реорганизации
финансовых
институтов на
селе и органи-
зовать фондо-
вые рынки по
обслуживанию
аграрного
сектора
23 Используя        Минсельхоз,  Отдел          Отчет       в период
систему          Минфин,      экономической  Правитель-  осущест-
анализа и        Минэкономи-  политики       ству        вления
информации,      ки, Минтруд,                Республики  програм-
разработанную    Минсоцзащиты,               Казахстан   мы
при содействии   Комитет по
технической      использова-
помощи Азиатско- нию иностран-
го Банка Разви-  ного капитала
тия, проконтро-  при Минфине
лировать и дать
оценку социально-
экономическому
эффекту Програм-
много займа с
точки зрения
результативности
проводимых ры-
ночных реформ,
их влияния на
социально
незащищенные
слои населения
на селе
24 Разработать      Минтруд,     Отдел          Программа   июнь
Программу        Минсельхоз,  финансов,      обучения и  1996 года
обучения и       Минсоцзащи-  труда и        переподго-
переподготовки   ты, Минэко-  денежного      товки
безработных на   номики       обращения,     рабочих на
селе, особенно                Отдел реформ   селе
женщин                        в аграрном
секторе
25 Выделить не      Минсоцзащиты,Отдел          Постановле- март
менее 3 млрд.    Минфин,      финансов,      ние Прави-  1996 года
тенге из бюджета Минэкономи-  труда и        тельства
на адресные      ки, Минсель- денежного      Республики
денежные ком-    хоз          обращения      Казахстан
пенсации для
удовлетворения
жизненно важных
потребностей
социально неза-
щищенных слоев
сельского
населения
26 Провести ревизию Минсельхоз,  Отдел реформ   Отчет       сентябрь
имеющихся запа-  АК "Кунар-   в аграрном     Правитель-  1996 года
сов пестицидов,  лылык",      секторе        ству
запрещенных к    Минюст                      Республики
использованию,                               Казахстан
и внести необ-
ходимые
поправки в
существующие
нормативные
акты, приведя их
в соответствие с
рекомендациями
FАО, включая
ликвидацию
старых запасов
запрещенных
видов пестици-
дов
27 Подготовить и    Минсельхоз,  То же          Постановле-     "
утвердить ре-    Госкомзем,                  ние Прави-
комендации       Казсельхоз-                 тельства
по сбалан-       академия,                   Республики
сированному      Госкомвод-                  Казахстан
использованию    ресурсы
пастбищных
угодий
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 22 января 1996 г. N 74
Состав
Межведомственного совета по координации
Программного займа Азиатского Банка Развития
для сельскохозяйственного сектора
<*>

Ескерту. Кеңес құрамына өзгерiстер енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң
1996.12.12. N 1531 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 25 қаңтардағы
N 74 қаулысына
3 қосымша
Ауыл шаруашылығы секторына арналған Азия Даму Банкiнiң
Бағдарламалық займын жүзеге асыру жөнiндегi жұмыс тобының
ҚҰРАМЫ
Өтембаев Е.А.    - Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының
Басшысы, топ жетекшiсi
Романов А.Ф.     - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң бiрiншi орынбасары, топ
жетекшiсiнiң орынбасары
Паненко В.М.     - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң Болжамдау және нарықтық
құрылымдарды жетiлдiру бас басқармасы
бастығының орынбасары, хатшы
Топ мүшелерi:
Аманбаев М.Е.    - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Бәйiшев Қ.С.     - Қазақстан Республикасы Экология және
биоресурстар министрiнiң бiрiншi орынбасары
Бәйменов Ә.М.    - Қазақстан Республикасы Еңбек министрiнiң
орынбасары
Жаназаров С.К.   - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
жанындағы Шетел капиталын пайдалану
жөнiндегi комитетi басқармасының бастығы
Қадырбеков Б.А.  - Қазақстан Республикасының Баға және
монополияға қарсы саясат жөнiндегi
мемлекеттiк комитетi төрағасының бiрiншi
орынбасары
Құнанбаев С.К.   - Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының
Аграрлық сектордағы реформалар бөлiмiнiң
меңгерушiсi
Құсайынов Х.К.   - Қазақстан Республикасы Үкiметi Аппаратының
Экономикалық саясат бөлiмiнiң меңгерушiсi
Марченко Г.А.    - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi
Басқармасы төрағасының орынбасары
Меңдiоразов Т.М. - Қазақ акционерлiк агроөнеркәсiп банкi
басқармасы төрағасының бiрiншi орынбасары
Менжулин Б.И.    - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң
орынбасары
Мұхамеджанов Б.Г.- Қазақстан Республикасының кәсiпкерлерi
Конгресiнiң бiрiншi вице-президентi
Оспанов Х.А.     - Қазақстан Республикасы Өнеркәсiп және сауда
министрiнiң орынбасары
Раханов М.С.     - Қазақстан Республикасының Жекешелендiру
жөнiндегi мемлекеттiк комитетi төрағасының
бiрiншi орынбасары
Романов В.И.     - Қазақстан Республикасы Халықты әлеуметтiк
қорғау министрiнiң бiрiншi орынбасары
Рябцев А.Д.      - Қазақстан Республикасының Су ресурстары
жөнiндегi комитетi төрағасының бiрiншi
орынбасары
Сизов А.П.       - Қазақстан Республикасының Жер қатынастары
және жерге орналастыру жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының орынбасары
Смағұлов К.М.    - Қазақстан Республикасы Экономика министрiнiң
орынбасары
Демин А.Б.       - Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң
Халықаралық құқықты  қамтамасыз ету
басқармасының бастығы<*>
Шерман А.И.      - Халықаралық Қазақстан агроөнеркәсiп
биржасының  вице-президентi
Шоқпытов А.М.    - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк
комитетi төрағасының бiрiншi орынбасары
Шуховцев А.И.    - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрiнiң орынбасары
ЕСКЕРТУ. Жұмыс тобы құрамына өзгерiс енгiзiлдi - ҚРҮ-нiң
1996.04.16. N 448 қаулысымен .

Сноска. Состав Межведомственного совета изменен постановлениями
Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 1996 г. N 448,
от 12 декабря 1996 г. N 1531
P961531_
.
Карибжанов Ж.С.           - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан,
председатель Совета
Ахымбеков С.Ш.            - Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан, заместитель
председателя Совета
Члены Совета:
Азимов Р.Ж.               - Президент Международной
Казахстанской агропромышленной
биржи
Коржова Н.А.              - Министр труда и социальной защиты
Республики Казахстан
Баев Н.И.                 - Министр экологии и биоресурсов
Республики Казахстан
Зиябеков Б.З.             - Председатель Правления Казахского
акционерного агропромышленного
банка
Калмурзаев С.С.           - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан по
управлению государственным
имуществом
Колпаков К.А.             - Министр юстиции Республики
Казахстан
Дамитов К.К.              - заместитель Председателя
Национального Банка
Республики Казахстан (по
согласованию)
Оспанов Б.С.              - Председатель Государственного
комитета по земельным отношениям
и землеустройству Республики
Казахстан
Мынбаев С.М.               - заместитель Министра финансов
Республики Казахстан
Сарсембеков Т.Т.          - Председатель Комитета по водным
ресурсам Республики Казахстан
Курмангалиев С.Ш.         - первый заместитель Председателя
Государственного комитета
Республики Казахстан по ценовой и
антимонопольной политике
Утепов Э.К.               - Председатель Государственного
комитета Республики Казахстан по
приватизации
Романов А.Ф.              - первый заместитель Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
Шукеев У.Е.               - Министр экономики Республики
Казахстан
Елеманов Б.Д.             - Председатель Комитета по
внешнему заимствованию при
Министерстве финансов Республики
Казахстан