Электр энергетикасындағы еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесi туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 29 қаңтар N 118
Электр энергетикасы саласында мемлекеттiк меншiктi тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. 1-қосымшаға сәйкес республикалық электр энергетикасы кәсiпорындарына шаруашылық жүргiзу құқығымен еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындар құруға;
2-қосымшаға сәйкес республикалық мемлекеттiк "Қазақстанэнерго" ұлттық энергетика жүйесi кәсiпорнына шаруашылық жүргiзу құқығымен еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындар құруға рұқсат етiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және көмiр өнеркәсiбi министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетiмен бiрлесiп құрылатын еншiлес кәсiпорындарды акционерлеу бағдарламасын әзiрлесiн және 10 күн мерзiм iшiнде бекiтуге Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсынсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы 29 қаңтардағы N 118 қаулысына 1 қосымша
Республикалық мемлекеттiк электр энергетикасы
кәсiпорындарының еншiлес мемлекеттiк
кәсiпорындарының
тiзбесi
"Алматыэнерго" Алматы энергетика жүйесiнiң
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары
1. N 1 Алматы жылуэлектрорталығы (Алматы ЖЭО-1), Алматы қаласы
2. N 2 Алматы жылуэлектрорталығы (Алматы ЖЭО-2), Алматы облысы,
Қаскелең ауданы, Алғабас поселкесi
3. Алматы мемлекеттiк аудандық электрстанциясы (Алматы ГРЭС),
Алматы облысы, Энергетик поселкесi
4. Талдықорған электр торабы кәсiпорны (Талдықорған ЭТК),
Талдықорған облысы, Талдықорған қаласы
5. Текелi энергокомбинаты, Талдықорған облысы, Текелi қаласы
6. Алматы жылу торабы кәсiпорны (Алматы ЖТК) Алматы қаласы
"Алтайэнерго" Шығыс Қазақстан энергетика жүйесiнiң
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары
1. Өскемен жылуэлектрорталығы (Өскемен ЖЭО), Өскемен қаласы
2. Лениногор жылуэлектрорталығы  (Лениногор ЖЭО), Шығыс
Қазақстан облысы, Лениногор қаласы
3. Согрин жылуэлектрорталығы (Согрин ЖЭО), Өскемен қаласы
4. Семей жылуэлектрорталығы (Семей ЖЭО), Семей қаласы
5. Шығыс Қазақстан электр торабы кәсiпорны (Шығыс Қазақстан
ЭТК), Өскемен қаласы
6. Семей электр торабы кәсiпорны (Семей ЭТК), Семей қаласы
7. Өскемен суэлектрстанциясы (Өскемен ГЭС), Өскемен қаласы

О перечне дочерних государственных предприятий в электроэнергетике
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 января 1996 г. N 118
В целях эффективного использования государственной собственности в электроэнергетической отрасли Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить:
республиканским государственным электроэнергетическим предприятиям создать дочерние государственные предприятия на праве хозяйственного ведения согласно приложению 1;
республиканскому государственному предприятию Национальная энергетическая система "Казахстанэнерго" создать дочерние государственные предприятия на праве хозяйственного ведения согласно приложению 2.
2. Министерству энергетики и угольной промышленности Республики
Казахстан совместно с Государственным комитетом Республики Казахстан
по управлению государственным имуществом разработать и в 10-дневный
срок представить на утверждение Правительства Республики Казахстан
программу акционирования создаваемых дочерних предприятий.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 января 1996 г. N 118
Перечень
дочерних государственных предприятий
республиканских государственных
электроэнергетических
предприятий
Дочерние государственные предприятия
Алматинской энергетической
системы "Алматыэнерго"
1. Алматинская теплоэлектроцентраль N 1 (Алматинская ТЭЦ-1),
г. Алматы
2. Алматинская теплоэлектроцентраль N 2 (Алматинская ТЭЦ-2),
Алматинская обл., Каскеленский район, пос. Алгабас
3. Алматинская государственная районная электростанция
(Алматинская ГРЭС), Алматинская обл., пос. Энергетический
4. Текелийский энергокомбинат, Талдыкорганская обл., г. Текели
5. Талдыкорганское предприятие электрических сетей
(Талдыкорганское ПЭС), Талдыкорганская обл., г. Талдыкорган
6. Алматинское предприятие тепловых сетей (Алматинское ПТС),
г. Алматы
Дочерние государственные предприятия
Восточно-Казахстанской энергетической
системы "Алтайэнерго"
1. Усть-Каменогорская теплоэлектроцентраль (Усть-Каменогорская
ТЭЦ), г. Усть-Каменогорск
2. Лениногорская теплоэлектроцентраль (Лениногорская ТЭЦ),
Восточно-Казахстанская обл., г. Лениногорск
3. Согринская теплоэлектроцентраль (Согринская ТЭЦ),
г. Усть-Каменогорск
4. Семипалатинские теплоэлектроцентрали (Семипалатинские ТЭЦ),
г. Семипалатинск
5. Восточно-Казахстанское предприятие электрических сетей
(Восточно-Казахстанское ПЭС), г. Усть-Каменогорск
6. Семипалатинское предприятие электрических сетей
(Семипалатинское ПЭС), г. Семипалатинск
7. Усть-Каменогорская гидроэлектростанция (Усть-Каменогорская
ГЭС), г. Усть-Каменогорск

8. Шульба суэлектрстанциясы (Шульба ГЭС), Семей облысы, Шульба
поселкесi
"Атырауэнерго" Атырау энергетика жүйесiнiң
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары
1. Атырау жылуэлектрорталығы (Атырау ЖЭО), Атырау қаласы
"Батысқазэнерго" Батыс Қазақстан энергетика
жүйесiнiң еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары
1. Орал жылуэлектрорталығы (Орал ЖЭО), Орал қаласы
2. Ақтөбе жылуэлектрорталығы (Ақтөбе ЖЭО), Ақтөбе қаласы
3. Орал электр торабы кәсiпорны (Орал ЭТК), Орал қаласы
"Қарағандыэнерго" Қарағанды энергетика жүйесiнiң
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары
1. N 1 Қарағанды мемлекеттiк аудандық электрстанциясы
(Қарағанды ГРЭС-1), Темiртау қаласы
2. Қарағанды жылуэлектрорталығы (Қарағанды ЖЭО), Қарағанды
қаласы
3. N 2 Қарағанды жылуэлектрорталығы (Қарағанды ЖЭО), Темiртау
қаласы
4. Жезқазған жылуэлектрорталығы (Жезқазған ЖЭО), Жезқазған
қаласы
5. Тентек жылуэлектрорталығы (Тентек ЖЭО), Шахтинск қаласы
6. Қаражал жылуэлектрорталығы (Қаражал ЖЭО), Жезқазған облысы,
Қаражал қаласы
7. Жезқазған электр торабы кәсiпорны (Жезқазған ЭТК), Жезқазған
қаласы
"Қостанайэнерго" Қостанай энергетика жүйесiнiң
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары
1. Рудный жылуэлектрорталығы (Рудный ЖЭО), Қостанай облысы,
Рудный қаласы
2. Арқалық жылуэлектрорталығы (Арқалық ЖЭО), Торғай облысы,
Арқалық қаласы
3. Арқалық электр торабы кәсiпорны (Арқалық ЭТК), Торғай облысы,
Арқалық қаласы
4. Қостанай жылуэлектрорталығы (Қостанай ЖЭО), Қостанай қаласы
"Павлодарэнерго" Павлодар энергетика жүйесiнiң
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары
1. N 1 Павлодар жылуэлектрорталығы (Павлодар ЖЭО-1), Павлодар
қаласы
2. N 2 Павлодар жылуэлектрорталығы (Павлодар ЖЭО-2), Павлодар
қаласы
3. N 3 Павлодар жылуэлектрорталығы (Павлодар ЖЭО-3), Павлодар
қаласы
4. Павлодар жылу торабы кәсiпорны (Павлодар ЖТК), Павлодар
қаласы
"Тыңэнерго" Тың энергетика жүйесiнiң еншiлес
мемлекеттiк кәсiпорындары
1. N 2 Петропавл жылуэлектрорталығы (Петропавл ЖЭО-2), Солтүстiк
Қазақстан облысы, Петропавл қаласы
2. Ақмола жылуэлектрорталығы (Ақмола ЖЭО), Ақмола қаласы
3. Петропавл электр торабы кәсiпорны (Петропавл ЭТК), Солтүстiк
Қазақстан облысы, Петропавл қаласы
4. Көкшетау электр торабы кәсiпорны (Көкшетау ЭТК), Көкшетау
қаласы
5. Көкшетау жылу торабы кәсiпорны (Көкшетау ЖТК), Көкшетау
қаласы
6. Ақмола жылу торабы кәсiпорны (Ақмола ЖТК), Ақмола қаласы
"Оңтүстiкқазэнерго" Оңтүстiк Қазақстан энергетика
жүйесiнiң еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары

8. Шульбинская гидроэлектростанция (Шульбинская ГЭС),
Семипалатинская обл., пос. Шульбинск
Дочерние государственные предприятия
Атырауской энергетической
системы "Атырауэнерго"
1. Атырауская теплоэлектроцентраль (Атырауская ТЭЦ), г. Атырау
Дочерние государственные предприятия
Западно-Казахстанской энергетической
системы "Запказэнерго"
1. Уральская теплоэлектроцентраль (Уральская ТЭЦ), г. Уральск
2. Актюбинская теплоэлектроцентраль (Актюбинская ТЭЦ),
г. Актюбинск
3. Уральское предприятие электрических сетей (Уральское ПЭС),
г. Уральск
Дочерние государственные предприятия
Карагандинской энергетической
системы "Карагандаэнерго"
1. Карагандинская государственная районная электростанция N 1
(Карагандинская ГРЭС-1), г. Темиртау
2. Карагандинские теплоэлектроцентрали (Карагандинские ТЭЦ),
г. Караганда
3. Карагандинская теплоэлектроцентраль N 2 (Карагандинская
ТЭЦ-2), г. Темиртау
4. Жезказганская теплоэлектроцентраль (Жезказганская ТЭЦ),
г. Жезказган
5. Тентекская теплоэлектроцентраль (Тентекская ТЭЦ),
Карагандинская обл., г. Шахтинск
6. Каражалская теплоэлектроцентраль (Каражалская ТЭЦ),
Жезказганская обл., г. Каражал
7. Жезказганское предприятие электрических сетей (Жезказганское
ПЭС), г. Жезказган
Дочерние государственные предприятия
Кустанайской энергетической
системы "Кустанайэнерго"
1. Рудненская теплоэлектроцентраль (Рудненская ТЭЦ),
Кустанайская обл., г. Рудный
2. Аркалыкская теплоэлектроцентраль (Аркалыкская ТЭЦ),
Тургайская обл., г. Аркалык
3. Аркалыкское предприятие электрических сетей (Аркалыкское ПЭС),
Тургайская обл., г. Аркалык
4. Кустанайская теплоэлектроцентраль (Кустанайская ТЭЦ),
г. Кустанай
Дочерние государственные предприятия
Павлодарской энергетической
системы "Павлодарэнерго"
1. Павлодарская теплоэлектроцентраль N 1 (Павлодарская ТЭЦ-1),
г. Павлодар
2. Павлодарская теплоэлектроцентраль N 2 (Павлодарская ТЭЦ-2),
г. Павлодар
3. Павлодарская теплоэлектроцентраль N 3 (Павлодарская ТЭЦ-3),
г. Павлодар
4. Павлодарское предприятие тепловых сетей (Павлодарское ПТС),
г. Павлодар
Дочерние государственные предприятия
Целинной энергетической
системы "Целинэнерго"
1. Петропавловская теплоэлектроцентраль N 2 (Петропавловская
ТЭЦ-2), Северо-Казахстанская обл., г. Петропавловск
2. Акмолинские теплоэлектроцентрали (Акмолинские ТЭЦ), г. Акмола
3. Петропавловское предприятие электрических сетей
(Петропавловское ПЭС), Северо-Казахстанская обл., г. Петропавловск
4. Кокшетауское предприятие электрических сетей
(Кокшетауское ПЭС), г. Кокшетау
5. Кокшетауское предприятие тепловых сетей (Кокшетауское
ПТС), г. Кокшетау
6. Акмолинское предприятие тепловых сетей (Акмолинское ПТС),
г. Акмола
Дочерние государственные предприятия
Южно-Казахстанской энергетической
системы "Южказэнерго"

1. N 6 Қызылорда жылуэлектрорталығы (Қызылорда ЖЭО-6),
Қызылорда қаласы
2. NN 1, 2 Шымкент жылуэлектрорталығы (Шымкент ЖЭО), Шымкент
қаласы
3. N 3 Шымкент жылуэлектрорталығы (Шымкент ЖЭО-3), Шымкент
қаласы
4. N 5 Кентау жылуэлектрорталығы (Кентау ЖЭО-5), Кентау қаласы
5. Жамбыл энергокомбинаты (ЖЭО және жылу торабы құрамында),
Жамбыл қаласы
6. Жамбыл электр торабы кәсiпорны (Жамбыл ЭТК), Жамбыл қаласы
7. Қызылорда электр торабы кәсiпорны (Қызылорда ЭТК), Қызылорда
қаласы
Маңғыстау атом энергетикасы комбинаты
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорын
<*>
1. Маңғыстау электр жүйелерi кәсiпорны
Ескерту. Тiзбе толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1996.04.11. N 423
қаулысымен.
P960423_
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 1996 жылғы
29 қаңтардағы
N 118 қаулысына
2 қосымша
"Қазақстанэнерго" ұлттық энергетика жүйесiнiң
еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары
1. Автоматизация және информатика орталығы, Алматы қаласы
2. Кадрлар даярлау жөнiндегi орталық, Алматы қаласы
3. Сiбiр - Қазақстан - Орал 1150 кВ транзитiн пайдалану
жөнiндегi кәсiпорын, Қостанай қаласы

1. Кзыл-Ординская теплоэлектроцентраль N 6 (Кзыл-Ординская
ТЭЦ-6), г. Кзыл-Орда
2. Шымкентские теплоэлектроцентрали NN 1, 2 (Шымкентские ТЭЦ),
г. Шымкент
3. Шымкентская теплоэлектроцентраль N 3 (Шымкентская ТЭЦ-3),
г. Шымкент
4. Кентауская теплоэлектроцентраль N 5 (Кентауская ТЭЦ-5),
г. Кентау
5. Жамбылский энергокомбинат (в составе ТЭЦ и тепловых сетей),
г. Жамбыл
6. Жамбылское предприятие электрических сетей (Жамбылское ПЭС),
г. Жамбыл
7. Кзыл-Ординское предприятие электрических сетей (Кзыл-Ординское
ПЭС), г. Кзыл-Орда
Дочернее государственное предприятие
Мангышлакского атомного энергокомбината
1. Мангистауское предприятие электрических сетей
<*>
Сноска. Перечень дополнен - постановлением Правительства РК
от 11 апреля 1996 г. N 423.
Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 29 января 1996 г. N 118
Дочерние государственные предприятия
Национальной энергетической
системы "Казахстанэнерго"
1. Центр автоматизации и информатики, г. Алматы
2. Центр по подготовке кадров, г. Алматы
3. Предприятие по эксплуатации транзита 1150 кВ
Сибирь-Казахстан-Урал, г. Кустанай