"Әлемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясының берешектерiн өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы 1996 жылғы 19 ақпандағы N 210
"1996 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2700 U952700_ Жарлығымен көзделген халықаралық қаржы институттарынан займдарды дер кезiнде алуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi бiр апта мерзiм iшiнде "Әлемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясы мен "ДЭУ Моторс" корей компаниясының бiрлескен жобасы бойынша мемлекеттiк кепiлдiк берудiң құқықтылығы туралы қорытынды ұсынсын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Alem Bank Kazakhstan Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қорытындысы бойынша "Әлемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясының "ДЭУ Моторс" корей компаниясы алдындағы мерзiмi өткен берешек мәселелерiн реттеу жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Alem Bank Kazakhstan (Е.О. Баймүратов) 1996 жылдың 1 сәуiрiне дейiн бюджет қаражатын қалпына келтiрудi, оның iшiнде "Әлемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясының мүлiктерiн сату есебiнен, қолданылып жүрген заңдарда белгiленген тәртiппен қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi (К.А. Колпаков)
және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi (А.С. Павлов) осы
жоба бойынша шешiм қабылдаған басқа тараптағы тұлғаның iс-әрекетiнiң
заңсыздығын айқындау мақсатында Alem Bank Kazakhstan кепiлдiгiмен
"Әлемсистем" қаржы-инвестициялық компаниясына кредит бөлу туралы iс
бойынша материалдарды тергеу органдарына берсiн.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау Қазақстан
Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Н.А. Шәйкеновке
жүктелсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

О погашении задолженности финансово-инвестиционной компании "Алемсистем"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1996 г. N 210
В целях обеспечения своевременности получения займов от международных финансовых институтов, предусмотренных Указом Президента Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. N 2700 U952700_ "О республиканском бюджете на 1996 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству юстиции Республики Казахстан в недельный срок представить заключение о правомерности выдачи государственной гарантии по совместному проекту финансово-инвестиционной компании "Алемсистем" и корейской компании "ДЭУ Моторс".
2. Министерству финансов Республики Казахстан и Alem Bank Kazakhstan по результатам заключения Министерства юстиции Республики Казахстан принять меры по урегулированию вопросов просроченной задолженности финансово-инвестиционной компании "Алемсистем" перед корейской компанией "ДЭУ Моторс".
3. Alem Bank Kazakhstan (Баймуратов Е.У.) в срок до 1 апреля 1996 года обеспечить безусловное восстановление бюджетных средств, в том числе за счет реализации имущества финансово-инвестиционной компании "Алемсистем", в порядке, установленном действующим законодательством.
4. Министерству юстиции Республики Казахстан (Колпаков К.А.) и Министерству финансов Республики Казахстан (Павлов А.С.) передать в следственные органы материалы по делу о выделении кредита финансово-инвестиционной компании "Алемсистем" под гарантии Alem Bank Kazakhstan с целью выявления злоупотреблений со стороны лиц, принимавших решение по данному проекту.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Шайкенова Н.А.
Премьер-Министр
Республики Казахстан