"Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 19 ақпан N 213
"Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 26 қаңтардағы N 2823 Z962823_ Заң күшi бар Жарлығын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Қазақстан Республикасындағы еркiн экономикалық аймақтардың мәселелерi" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 13 сәуiрдегi N 320 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 15, 245-бап):
"Жезқазған облысындағы Жәйрем-Атасу еркiн экономикалық аймағын дамыту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 2 қыркүйектегi N 734 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 35, 529-бап);
"Талдықорған облысындағы Алакөл еркiн экономикалық аймағын дамыту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 4 қыркүйектегi N 740 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 35, 533-бап);
"Талдықорған облысының Жаркент еркiн экономикалық аймағын дамыту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 4 қыркүйектегi N 741 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 35, 534-бап);
"Талдықорған қаласындағы "Талдықорғансырткөлiк" кәсiпорнының негiзiнде еркiн экономикалық қосалқы аймақты дамыту жөнiндегi бiрiншi кезектегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 4 қыркүйектегi N 742 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, N 35, 535-бап);
"Маңғыстау еркiн экономикалық аймағын дамыту үшiн басым маңызы бар бiрiншi кезектегi мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 30 қазандағы N 904 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 41, 612-бап);
"Лисаковск еркiн экономикалық аймағының дамуы үшiн басым маңызы бар бiрiншi кезектегi мәселелер туралы" Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетiнiң 1992 жылғы 23 қарашадағы N 974 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1992 ж., N 45, 656-бап);
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер енгiзу және күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 30 шiлдедегi N 663 қаулысының N 1 қосымшасының 4 және 8-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993 ж., N 31, 362-бап);
"Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң салық салу мәселелерi жөнiндегi кейбiр шешiмдерiне өзгертулер енгiзу және кейбiреуiнiң күшi жойылған деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1995 жылғы 2 тамыздағы N 1069 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң салық салу мәселелерi жөнiндегi кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгертулердiң 4, 5, 6, 7, 8, 9-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 27, 320-бап);
"Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1995 жылғы 13 қазандағы N 1327 қаулысымен бекiтiлген Заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу мәселелерi жөнiндегi Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгертулер мен толықтырулардың 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8-тармақтары (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1995 ж., N 32, 407-бап).

О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 1996 г. N 213
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 26 января 1996 г. N 2823 Z962823_ "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 13 апреля 1992 г. N 320 "Вопросы свободных экономических зон в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 15, ст. 245);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 сентября 1992 г. N 734 "О первоочередных мерах по развитию Жайрем-Атасуйской свободной экономической зоны в Джезказганской области" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 35, ст. 529);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1992 г. N 740 "О первоочередных мерах по развитию Алакульской свободной экономической зоны в Талды-Курганской области" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 35, ст. 533);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1992 г. N 741 "О первоочередных мерах по развитию Жаркентской свободной экономической зоны в Талды-Курганской области" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 35, ст. 534);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1992 г. N 742 "О первоочередных мерах по развитию свободной экономической субзоны на базе предприятия "Талдыкурганвнештранс" в г. Талды-Кургане" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 35, ст. 535);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 октября 1992 г. N 904 "О первоочередных вопросах, имеющих приоритетное значение для развития Мангистауской свободной экономической зоны" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 41, ст. 612);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 23 ноября 1992 г. N 974 "О первоочередных вопросах, имеющих приоритетное значение для развития Лисаковской свободной экономической зоны" (САПП Республики Казахстан, 1992 г., N 45, ст. 656);
пункты 4 и 8 приложения N 1 к постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 30 июля 1993 г. N 663 "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 31, ст. 362);
пункты 4-9 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам налогообложения, утвержденных постановлением Кабинета Министров Республики Казахстан от 2 августа 1995 г. N 1069 "О внесении изменений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан по вопросам налогообложения" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 27, ст. 320);
пункты 2-8 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 октября 1995 г. N 1327 P951327_ "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц" (САПП Республики Казахстан, 1995 г., N 32, ст. 407).

2. Жезқазған, Талдықорған, Қостанай облыстарының және Алматы қаласының әкiмдерi сондай-ақ аталған облыстардың Еркiн экономикалық аймақтарының Әкiмшiлiк кеңестерi Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасындағы арнайы экономикалық аймақтар туралы" 1996 жылғы 26 қаңтардағы N 2823 Заң күшi бар Жарлығына қайшы келетiн нормативтiк құқықтық актiлердi қайта қарасын және күшiн жойсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi 1996 жылдың 20 ақпанына дейiнгi мерзiмде мүдделi мемлекеттiк органдармен келiсу тетiгi енгiзiлген "Арнайы экономикалық аймақтар құру туралы ұсыныс енгiзу тәртiбiн", сондай-ақ тұжырымдама мен техникалық-экономикалық негiздемелердi әзiрлесiн және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң бекiтуiне ұсынсын.
4. Жезқазған, Талдықорған, Қостанай облыстарының және Алматы
қаласының әкiмдерi бiр ай мерзiмде еркiн экономикалық аймақтар
қызметiнiң қаржы-экономикалық қызметiнiң нәтижелерiн қарасын және
жаңа экономикалық жағдайда олардың жұмыс iстеуiнiң орындылығы туралы
мәслихаттармен келiсiлген ұсыныстары Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң қарауына тапсырылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

2. Акимам Жезказганской, Талдыкорганской, Кустанайской областей и города Алматы, а также административным советам свободных экономических зон указанных областей пересмотреть и отменить нормативные правовые акты, противоречащие Указу Президента Республики Казахстан, имеющему силу Закона, от 26 января 1996 г. N 2823 "О специальных экономических зонах в Республике Казахстан".
3. Министерству экономики Республики Казахстан в срок до 1 марта 1996 года разработать и представить на утверждение в Правительство Республики Казахстан Порядок внесения представлений о создании специальных экономических зон, включающий механизм согласования данного вопроса с заинтересованными государственными органами, а также представление концепции и технико-экономического обоснования.
4. Акимам Жезказганской, Талдыкорганской, Кустанайской областей и города Алматы рассмотреть финансово-экономические итоги деятельности свободных экономических зон и в месячный срок представить на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан согласованные с маслихатами предложения о целесообразности их функционирования в новых экономических условиях.
Премьер-Министр
Республики Казахстан