"Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын қайта ұйымдастыру және оның құрамына енетiн акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн сату туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Қаулысы 1996 жылғы 3 сәуiрдегi N 381
1996-1998 жылдарға арналған реформаларды тереңдету жөнiндегi Үкiметтiң Iс-қимыл бағдарламасын орындау, экономиканы басқару жүйелерiн жетiлдiру, бәсекелестiктi дамыту және жекешелендiру процестерiн тереңдету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етедi:
1. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк мүлiктi басқару жөнiндегi мемлекеттiк комитетi:
"Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 14 қыркүйектегi N 874 қаулысына сәйкес компанияда пайда болған акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн және "Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясынан мемлекет мүлкiн иелену, пайдалану және басқару құқығын заңдарда белгiленген тәртiппен қайтарып алсын;
1-қосымшада көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн алсын және қолданылып жүрген заңдарға сәйкес сату үшiн Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетiне берсiн;
"Тоған" акционерлiк қоғамына өзiнiң жарғылық қорын толықтыру үшiн қосымша құрылтайшылар таратуға рұқсат етсiн;
"Тоған" акционерлiк қоғамына "Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясына жататын мүлiктi сатып алу құқығымен жалдау құқығын берсiн;
"Тоған" акционерлiк қоғамы үшiн қажеттiлiгi шегiнде Алматы қаласы, Жандосов көшесi, 58-үй мекен-жайындағы әкiмшiлiк үйiн жалдауға рұқсат етсiн.
2-қосымшада санамалаған акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн "Тоған" акционерлiк қоғамына сенiмдi басқаруға берсiн.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен бiрлесiп "Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының құқықтары мен мiндеттерi бойынша құқықтық мұрагерлерiн айқындасын.
3. Қазақстан Республикасының Жекешелендiру жөнiндегi мемлекеттiк комитетi 1-қосымшада көрсетiлген акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн қолданылып жүрген заңдарда белгiленген тәртiпте және мерзiмде сатсын.
4. Мыналардың күшi жойылған деп танылсын:
"Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясын құру туралы"
Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1993 жылғы 14
қыркүйектегi N 874 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1993
ж. N 38, 437-бап);
"Тоған" мемлекеттiк акционерлiк компаниясының президентi және
Бақылаушы кеңесi туралы" Қазақстан Республикасының Министрлер
Кабинетiнiң 1993 жылғы 4 қыркүйектегi N 809 қаулысы.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
бiрiншi орынбасары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 3 сәуiрдегi
N 381 қаулысына
1-қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi қолданылып
жүрген заңдарға сәйкес сатуға жататын акционерлiк
қоғамдардың
Тiзбесi
"Ақтөбесуқұрылысы" АҚ
"Элмоника" АҚ
"Бастау" АҚ
"Темiрбетон" АҚ
"Айдын" АҚ
"СПМК-123" АҚ
"Ақмоламелиорация" АҚ
"Суқұрылысиндустрия" АҚ
"Шығысқұрылысмелиорация" АҚ
"Көкше-Су" АҚ
"Қостанаймелиорация" АҚ
"Қостанайауылшарсуқұбырықұрылысы" АҚ
"Маңғыстаусуқұрылысы" АҚ
"Водник" АҚ
"Оралсуқұрылысы" АҚ
"Павлодармелиорация" мемлекеттiк холдинг компаниясы
"Ремстройтехника" АҚ
<*>
ЕСКЕРТУ. 1-қосымша толықтырылды - ҚРҮ-нiң 1997.05.15. N 836
қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 3 сәуiрдегi
N 381 қаулысына
2-қосымша
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi кейiн
жекешелендiру құқығымен сенiмдi басқаруға
беруге жататын акционерлiк қоғамдардың
Тiзбесi
"Алматымелиорация" АҚ
"Монтажарнаулықұрылыс" АҚ
"Жөнқұрылыстехника" АҚ
"Сауда-Жерсу" АҚ
"Жөнмелиоқұрылысмаш" зауыты АҚ
"Оргтехқұрылыс" АҚ
"Жамбылсуқұрылысы" АҚ
"Арна" АҚ
"Жерсу" АҚ
"Еңбек" АҚ
"Мелиорация" АҚ
"Шымкентмелиорация" АҚ
"Қазжайылымқұрылыс" АҚ

О реорганизации Государственной акционерной компании "Тоган" и продаже государственных пакетов акций акционерных обществ, входящих в ее состав
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 1996 г. N 381
Во исполнение Программы действий Правительства по углублению реформ на 1996-1998 годы, в целях совершенствования системы управления экономикой, развития конкуренции и углубления процессов приватизации Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Государственному комитету Республики Казахстан по управлению государственным имуществом:
отозвать права Государственной акционерной компании "Тоган" на владение, пользование и управление государственным имуществом и государственные пакеты акций акционерных обществ, возникшие у компании согласно постановлению Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 сентября 1993 г. N 874 "О создании Государственной акционерной компании "Тоган";
изъять государственные пакеты акций акционерных обществ, указанных в приложении 1, и передать их Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации для продажи согласно действующему законодательству;
разрешить акционерному обществу "Тоган" привлечение дополнительных учредителей для пополнения своего уставного фонда;
передать акционерному обществу "Тоган" на правах аренды с правом последующего выкупа имущество, принадлежавшее Государственной акционерной компании "Тоган";
разрешить аренду административного здания по адресу: г. Алматы, ул. Жандосова, 58 в пределах необходимости для акционерного общества "Тоган";
передать акционерному обществу "Тоган" в доверительное управление государственные пакеты акций акционерных обществ, перечисленных в приложении 2;
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан определить правопреемников по правам и обязательствам Государственной акционерной компании "Тоган".
3. Государственному комитету Республики Казахстан по приватизации реализовать государственные пакеты акций акционерных обществ, указанных в приложении 1, в порядке и сроки, установленные действующим законодательством.
4. Признать утратившими силу:
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 14 сентября 1993 г. N 874 "О создании Государственной акционерной компании "Тоган" (САПП Республики Казахстан, 1993 г., N 38, ст. 437);
постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 4 сентября 1993 г. N 809 "О Президенте и Наблюдательном совете Государственной акционерной компании "Тоган".
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 1996 г. N 381
П Е Р Е Ч Е Н Ь
акционерных обществ, государственные пакеты
акций которых подлежат продаже согласно
действующему законодательству<*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 мая 1997 г.  N 836 .
АО "Актюбводстрой"
АО "Элмоника"
АО "Бастау"
АО "Темирбетон"
АО "Айдын"
АО "СПМК-123"
АО "Акмоламелиорация"
АО "Сукурылысиндустрия"
АО "Востокстроймелиорация"
АО "Кокше-Су"
АО "Кустанаймелиорация"
АО "Кустанайсельхозводпроводстрой"
АО "Мангистауводстрой"
АО "Водник"
АО "Уральскводстрой"
Государственная холдинговая компания "Павлодармелиорация"
АО "Ремстройтехника"
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 апреля 1996 г. N 381
П Е Р Е Ч Е Н Ь
акционерных обществ, государственные пакеты акций
которых подлежат передаче в доверительное
управление с правом последующей приватизации<*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 мая 1997 г.  N 836 .
АО "Алмаатамелиорация"
АО "Монтажспецстрой"
АО "Сауда-Жерсу"
АО завод "Реммелиостроймаш"
АО "Оргтехстрой"
АО "Жамбылводстрой"
АО "Арна"
АО "Жерсу"
АО "Енбек"
АО "Мелиорация"
АО "Шымкентмелиорация"
АО "Казпастбищастрой"